Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieraj grosik do grosika, zostań kumplem Janosika !?
Dzisiaj odwiedziliśmy Janosikowe Diery oraz Wodospad Luczański.
Janosikowe Diery, to bardzo fajna sprawa, jeżeli chcecie zrobić sobie małą przerwę od jazdy po urokliwych i spokojnych bocznych drogach Słowacji.
Szlak składa się z czterech wąwozów wyżłobionych przez Dierovy Potok. Żeby przejść wszystkie wąwozy potrzeba trochę czasu, ale na rozprostowanie gnatów wystarczy zaliczyć jeden ?
Jeżeli czas nas ogranicza, to można wybrać np. Dolne Diery.
My zrobiliśmy pętlę szlakiem niebieskim i żółtym.

Po zaliczeniu wybranego szlaku, udaliśmy się do miejscowości Lúčky.
Znajduje się tam u podnóży Wielkiego Chocza, jeden z najpiękniejszych wodospadów Słowacji(podobno).
Nie wiemy czy jest on najpiękniejszy, bo nie widzieliśmy innych, ale z pewnością zrobił na nas dobre wrażenie i warto tam zajrzeć ?
Wodospad Luczański jest narodowym pomnikiem przyrody. Przepływa przez niego ciepłe źródło, przez co wodospad nigdy nie zamarza. Spływające kaskady wody tworzą całkiem przyjemne widowisko.
Można zażyć kąpieli w basenie przy wodospadzie, jednak na własną odpowiedzialność. Lokalesi i przyjezdni, chętnie z tego przywileju korzystają.
Dzisiaj 400km. Cały dzień upalnie, ale oczywiście w drodze powrotnej musieliśmy zaprzyjaźnić się z przeciwdeszczówkami, bo dopadła nas ulewa.
Mapka poglądowa na ostatnim zdjęciu.
YNO JAZDA !!!?
 

Facebook: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2897683753832657&id=1950705531863822

Google: https://photos.app.goo.gl/fN3BdBqqVCoTvPEv6spacer.png

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja widza las rąk ,co prowda niy mom nic do powiedzenia w tym temacie ,ale czyto to jeszcze ktoś ,jak ja to niych sie łodezwie  ,piernika kandego jo yno filmiki ze starych rajzow oglondom i ckliwo mi za tymi rajzami , melek szukom klamota jak znojda to może sie udo w tym sezonie coś rajznonć do zaś ludziska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim górę Żar ,ale troszkę inaczej .Zamiast gnać wszędzie motorem ,to teraz dla sportu proponuję poczłapać na w/w górkę z buta (od stacji ,do stacji jest podobno tylko kilometr ) . Własnonożnie sprawdziłem ? ,wrażenia ... będą na pewno i raczej kilka spraw się wyjaśni ;) . Jako ,że jest to góra pasjonatów ,deptając robiłem filmiki i skleiłem wszystko .Polecam "sport to zdrowie " :) .

https://photos.app.goo.gl/2XT9Mr7PpoXofjd59

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powolny napisał:

Polecam "sport to zdrowie " :)

Popieram!:)

Takie obrazki z Twojego filmiku, to miód dla moich oczu.

Czasem tam zaglądam "z buta"

Ostatnio w długi weekend (15 sierpnia) chcieliśmy wyskoczyć w Bieszczady.

Obdzwoniliśmy wszystkie nasze miejscówki noclegowe i jak się można było spodziewać, totalnie wszystko było zarezerwowane, łącznie z Szybowiskiem w Bezmiechowej, gdzie na ogół bywa spokojnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 19:41, Hanczak napisał:

Cześć Wam! Ktoś tu czasami jeszcze wchodzi Panowie :) ale jeździć nie ma kiedy i człowiek tylko się irytuje i zazdrości jak tak na wasze wycieczki patrzy :)

Już tylko niedobitki wchodzą. Albo tacy co to się chwalą ale na traskę nie zaproszą ;)

A tyś gdzie przepadł jak Cię nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższym temacie o wspólnych wyjazdach zaproponowałem spotkanie na Chudowie w piątek ,sprawa otwarta ,motkiem ,autem ,czym się da i kto zechce . Jaka na taką metę się nie da ,to gdzie się da ??? Wpadać 17-19 ,a nóż ... . Narzekać najłatwiej ;) i dalej leżeć na tapczanie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Klaus 1 napisał:

Jo tyż nowy - Klaus z Olesna - tyż bych polotoł, dzisioj siadom na mojego VTX-a 1800. Jeśli ktoś sie wybiyro w strona Olesna to chyntnie wyjada na przeciw.

Sie ma Klaus. Ja jestem z Bytomia, trochę późno wstałem, dzisiaj jadę w inną stronę na Balice punkt widokowy, ale może jeszcze kiedyś się uda spotkać. Ja co prawda 2,5 razy mniejszym Spirit 750 (pierwszy motor, na spokojnie) ale kajś tam na zadku dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!!!
Trochę nas nie było od czasu alpejskich manewrów, ale też nic szczególnego nie działo się, zwłaszcza w temacie dwóch kółek.

Wstajemy w niedzielę przed kogutem.....zimno, mżawka, mgła.
Przewracamy się na drugi bok, nakrywamy kołdrą, wycieczki nie będzie?
Pogoda klaruje się około 12:00, więc startujemy. Wskazówki nawigacyjne przeniesione z komputera na telefon, okazują się z niewiadomych przyczyn zupełnie inne niż te w pierwowzorze. Nie ma czasu na poprawki, będziemy improwizować.
Mieliśmy podążać śladami rzeki Pilicy, wioskami i drogami nieco zapomnianymi, ale późny start, punkty pomieszane/pogubione, powodują zmianę trasy na bardziej oczywistą i nieco okrojoną.

Po drodze zaglądamy na ruiny kościoła św.Stanisława w Żarkach(ostatnio byliśmy tam w 2006).
Odwiedzamy w Mełchowie(okolice Lelowa) pomnik Powstańców Styczniowych. Następnie na cmentarzu w Podlesiu zapalamy znicze na grobach bliskich.

W Podlesiu jest zabytkowy, drewniany kościół św.Idziego. Nie mamy fotek, bo bywamy w tej okolicy w miarę regularnie, ale jeżeli kogoś takie tematy interesują, to polecamy.
Następnie udajemy się do Białej Wielkiej. Tam spoglądamy na opuszczony dworek Zwierkowskich.
Zarośnięty, opuszczony, zamknięty, więc lecimy dalej. Wrócimy tutaj, jak będzie cieplej. 
Ostatnim punktem jest Pustynia Siedlecka. Sprawdzamy czy piachu nie ukradli i wracamy już po zmroku do domu.
Skromne 265km zaliczone. Miejscówki fajne, ale temat wymaga dopracowania wiosną. Trzeba mocniej zagłębić się w tamtejsze wioski i ich podniszczone dróżki i ścieżki.
Jest tam sporo różnego rodzaju kapliczek, kościółków, starych drewnianych chałup i ciekawych miejscówek w okolicach pokręconej rzeki Pilicy( stare śluzy, zastawki itd).
Cóż, do zobaczenia wiosną ?

FACEBOOK:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2958691731065192&id=1950705531863822
GOOGLE:https://photos.app.goo.gl/yK8LckXsBo5Vhoiv6

spacer.pngWidget span

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj swoją okolicę.

Orzeł 7 i załoga Gwiezdnej Floty na patrolu pobliskiej galaktyki.

Odwiedzamy pałacyk w Szałszy, wiatrak w Kaletach oraz pałac w Kochcicach.

Droga powrotna to wizyta w starym elewatorze węglowym oraz wieży wodnej PKP w Tarnowskich Górach.

Dziś tylko 160km.Zimno.

Byle do wiosny...

FACEBOOK:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2964736010460764&id=1950705531863822

GOOGLE:https://photos.app.goo.gl/2VQJrCZrXVYmMMau9

spacer.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.