Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

powolny

Użytkownicy
 • Posts

  462
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Everything posted by powolny

 1. Ta wielkie fuczenie na motocyklistów ,a jakom powolny staram się nie przekraczać 60 i q-rnq nie ma opcji żeby puszka jechała za mną , ciągła czy zakręt muszą wyprzedzić . Tak niekiedy nawet myślę ,a może rejestratorek ??? ,V nie udowodnię ,ale te podwójne już tak . Jednak jako ,że wychowywałem się jeszcze w czasach "niekonfidenckich " ,odpuszczam ,bo z drugiej strony "kto jest bez winy ,niech ..." .
 2. powolny

  ?2022?

  Taki mały mix winkielków w drodze na przełęcz .Z materiału wyciąłem prostki dłuższe niż 200m+ . https://photos.app.goo.gl/kSxWDmdp7YMvCGU78
 3. Nie była odkręcana czasem głowica ? .W motocyklach i nie tylko olej na górę dostaje się kanałem olejowym ,wzdłuż szpilki ( zawsze jest ona z tulejką na łączeniu z cyl.) . Jeżeli ktoś zdemontował głowę ,a później skręcił ją na " dirku" ( bardzo częsty przypadek ) to mogło ono zakleić tę wąziutką szczelinę .
 4. powolny

  ?2022?

  Koniec urlopu ,więc już wróciłem . Był ,to szybki trip ,ale esencję uchwyciłem . W Europie bez zmian wszędzie ,pełno pomimo niskiego sezonu (a może właśnie dla tego ? ), ceny jak w zeszłym roku , oprócz wachy 2,1 - 2,39 (bana) . Luda mocka ,ale swojaka spotkałem tylko jednego .
 5. Z tym dzikim kierunkiem to trafiłeś ,hit sezonu .
 6. Motorcycle Ergonomics Przyjedź w czwartek na Chudów ,może kogoś trafisz.
 7. Jeżeli masz stacyjkę z immobilizerem to uważaj na prądy sumaryczne płynące przez nią . Znajomy miał tak podłączone i we Francji ,po kilku dniach podróży połączonej z ciągłym ładowaniem telefonu ,wypaliła mu się stacyjka i niestety ,ze wzgl. na immo nie dało się nawet pootwierać schowków otwieranych elektromagnetycznie ,o minięciu stacyjki nie spomnem . Przygoda skończyła się na lawecie do Polski . Jak stacyjka ,to tylko przez przekaźnik. U siebie zrobiłem bezpośrednio z aku ,bo mogę ładować na postoju.
 8. Ty to twardy jesteś ,u nas powolutku ,ale wiosna przychodzi ,a ty w krainie śniegu . Bergen i okolice upodobał sobie Pilipiuk w swoich książkach ,teraz już wiem dlaczego były takie ponure . Czerwiec się zbliża ,ja liczę na ciepełko wśród czerwonych gór .
 9. powolny

  ?2022?

  https://photos.app.goo.gl/JA72PpfsweyZT4Jt5 To właśnie ta przełęcz ,niestety przed tym jak świat zwariował cena biletu to było 20E . Miejsce jest jednak bardzo klimatyczne ,to właśnie tam można się nasłuchać zmasowanego ,acz przyjemnego hałasu https://photos.app.goo.gl/tLHJR7gJgkTFYcQs7 . Natomiast gdy już będziesz nad Gardą ,to szkoda było by nie odwiedzić https://photos.app.goo.gl/WAE6B8CKuG8SzaTZ6 tylko wjechać na tą trasę trzeba ,nie tak jak pokazuje GPS (od Torbole) ,tylko kawałek dalej .Jak poprzewijasz ,to zobaczysz taki charakterystyczna zakręt (w prawo) z drogi nad jeziorem ,do tunelu . Naszło mnie na wspominki .W tym dniu obudziłem się nad j. Bled i w planie był przejazd właśnie do Torbole . Bujałem się po górach Słowenii i Włoch docierając około 17 na camp. Rozbiłem namiot ,było przed 18 i myślę co tu dalej robić z tak pięknie rozpoczętym dniem . Naszło mnie wtedy ,że normalnie w domku ,pewnie wziął bym moto i pojechał się gdzieś przejechać ,tak też zrobiłem . Później ,już po zachodzie siedziałem długo nad jeziorem sącząc... . https://photos.app.goo.gl/rT9r568hsALhvv477
 10. powolny

  ?2022?

  No niestety ,jestem baaardzo ciepłolubny ,a wtedy była marcowa qumulacja temperatury:) . Co do wycieczki , to może uda się spełnić fantazję o wjechaniu kolejką na https://photos.app.goo.gl/7dx2A3wzbKg5evSi7 Do tej pory nie było jakoś czasu ,zawsze gdzieś gnałem ,-liśmy . Poza tym ,jest też trasa (zakręcona) z campem przez Szwajcarię i jeszcze ... ??? .
 11. powolny

  ?2022?

  Siemka , cześć czy LWG ,co kto woli . Od jakiegoś czasu ,ściśle powiązanego z pewną datą ,zastanawiałem się czy w ogóle wypada się bawić w obliczu tego bandytyzmu ,który przyszło nam przeżywać . Jednak powoli dochodzę ,że dla własnego tzw "zdrowia psychicznego ", lepszego samopoczucia ,czy po prostu chęci wykorzystania okazji ,bo nic już nie jest pewne ,trzeba by coś zacząć (przynajmniej ) planować . Jako ,że dane mi było przejechać i zobaczyć troszkę , a lubię miejsca które mnie urzekły ,kierunek jest jeden . Stąd też moja wielka prośba do znających te-kli-maty , co jeszcze warto zobaczyć w Dolomitach , Alpach po obu stronach granicy I-A . Docelowo chcę (mam w planie) dosłownie włóczyć się tam około tygodnia ,robiąc dużo filmików i zdjęć ,sączyć espresso na tarasach widokowych przełęczy ,no i tak po prostu się resetować w pięknych okolicznościach przyrody ( byle tylko pogoda dopisała , bo ostatnio...).Nie będę tutaj wypisywał ,co zaliczyłem , a czego jeszcze nie ,bo wiadomo że na takie Stelvio ,gdyby było w Wiśle ,to byśmy jeździli co tydzień ,a wielu na pewno i co dziennie ,jak robią to autochtoni ,popołudniową porą szlifując (kolanami )umiejętności . Troszkę już ostatnio potrenowałem i zaprosiłem żonkę na pstrąga do Szczyrku https://photos.app.goo.gl/NiV3GheAsnzUq6DeA sprawdziłem się w wejściu a Żar https://photos.app.goo.gl/eYDiEXaF4yYsfsPSA tak ,że forma choć szczątkowa jeszcze jest Dzięki za wszystkie sugestie
 12. No to dla tych "niewidzących" (sorki nie wiem od czego to może zależeć) ,zapodam link. https://photos.app.goo.gl/4CXxZJZDEaorYzGD8 jest to Piper Cub samolot o podobnych właściwościach lotnych do naszego RWD i nawet powstawały w podobnym czasie . Co do wycieczki ,to między zjazdem z "magurki" w kierunku g.Żar jest nadal wahadło i to z około5min interwałem . W sb.,nd. i w sezonie będzie tragedia . Za to później wracałem przez Biały Krzyż ( z pstrągiem w Galerii rzeźby za Szczyrkiem) i asfalt na tym odcinku jest już równy ,tak że można się bujać (przydarłem podesty ) . Na górze jeszcze śniegu prawie metr przy drodze i qrna zimniej niż w dolinie. Przez Wisłę też już spoko droga .Sory za offa .
 13. Wczoraj porwałem żonkę i Shadowkę na pierwszą wycieczkę i od razu bonus ,legenda w realu .
 14. Odpinasz " - " od masy i możesz spokojnie szfajsować .Jednak jak to nie problem można odpiąć całe aku .
 15. Jesień i zima ,są najlepszym czasem na wspominki . Dzięki Wam znowu pobujałem się po górkach . To muzeum Red Bula wpiszę do programu (o ile jeszcze jakiś będzie ) . Jako rewanż, zapraszam do muzeum "Vespy" w Pontaderze ,( wprawdzie już kiedyś wklejałem ale... )również miejsce z podobnym klimatem . https://goo.gl/photos/iM3ZQUJJBtifcdrc8
 16. Odświeżę kotleta . Po mojej ostatniej przygodzie na morzu stwierdziłem ,że o ile dotychczasowe Sony daje radę na motocyklu ,to na wodzie już ...średnio . Szukając czegoś odpowiedniejszego trafiłem na GoPro i zaczęły się problemy . Mam pytanie czy ktoś z szanownego grona używa aplikacji Quik do GoPro ? Jeżeli tak to miał bym kilka pytań ,ale to już później . Jedno jest pewne ,że ze stabilizacją elektroniczną ( na morzu mechaniczna się nie sprawdza ) inżynierowie z GP poradzili sobie perfekcyjnie ,otwierając nowy rozdział zabawy .
 17. Jazda na dwie maszyny jest jeszcze OK ,ale o ile wolę jechać sam ,to tego wieczornego piwa to Wam szczerze zazdraszczam . Zdjęcia fajne ,ale przy korzystaniu z linków można zapodawać więcej . Jak wacha będzie po kilka euro za litr ,to Austria będzie jak Antypody . Ten tunel przez który mnie rzuciło to się nazywał chyba św. Michael ,czy jakoś tak . Najgorsze było to płacenie ,bo ze wsi jestem i nie kumam automatów .
 18. Dzięki za info , to jeszcze dopytam . Już kilka razy planując wycieczkę do Italii myślałem o przejeździe od tamtej strony i zawsze wskakiwały mi jakieś opłaty . Czy to jest jakiś obszar objęty płatnym wjazdem ,czy tylko droga na Glosa ? W zeszłym roku jak wracałem przez Linz to też płaciłem za jakieś tunele po drodze ,chociaż ( i nie chodzi o kasę ) wolał bym je mijać starymi ,na pewno ciekawszymi drogami ,niż paręnaście min. w tunelu . Może macie jakąś mapkę ?
 19. Czy dobrze zrozumiałem te około 30 euro za wjazd ,to od osoby ? Jeszcze jedno pytanie o jezioro Zeel am see ,czy warto wybrać je na cel etapu ,chodzi o ścisk i jakieś parkingi ? Jest to miejsce mocno zachwalane przez znajomego ,który ichniejsze Alpy zjeździł w. i w . . Podobno jest też gdzieś w okolicy trasa prowadzona na konstrukcjach stalowych przykręconych do skał ,tylko dla osobówek i motocykli . Fajne foty .
 20. Chodzi mi (chyba;) ,o właśnie gospodarność i możliwości . Przykład pierwsze zdjęcie drugiego dnia wyjazdu opisujących . Widać na nim wiele domów na zboczu ,z czego (wydaje mi się ) trzy są starsze ,a reszta jest budowana w podobnym stylu . U nas nasza " Wolność Szlachecka " chyba by na to nie pozwoliła. Austria ,to już jest tak cukierkowa ,że aż do przesady ,ale OK . Natomiast jak jeżdżę austriackimi bokami to wydaje mi się ,że te ichniejsze zbocza górskie są projektowane też przez architektów ,którzy oglądają je z daleka i decydują o rozkładzie pół , domów i lasów . https://photos.app.goo.gl/tYz1HkQ4zqgyztk88 Natomiast co do Dzierżna wielkiego ,to nie wiedziałem ,ale kiedyś chciałem stanąć na kotwicy dosyć daleko od brzegu i 15m liny mi brakło . Właśnie wróciłem teraz z Opolszczyzny i jest tam wiele jazów ,zapór ,zardzewiałych ,zarośniętych ,cóż po co komu stare badziewie , a wystarczyło by troszkę farby i kosiarka i może tabliczka z opisem . Natomiast jest też wiele ,widać starych gospodarstw ,zadbanych ,wyremontowanych i stoją teraz przed nimi stragany z plonami i można nabyć .
 21. Może ? ,chociaż dalej wydaje mi się jest też podobnie ,np karczmy ,dzisiejsze bary ,ale te stare mają taki dosyć fikuśny styl i są często do siebie podobne . Historia jaka by nie była ,ale była i ludzie jakoś się w niej muszą odnaleźć . W naszych terenach wystarczy pojechać od Raciborza na Opolszczyznę , tam to już tych pałacyków jest od metra .Jednak są też inne symbole ,np. w Kędzierzynie K. jest skrzyżowanie ,kiedyś stałem na nim i się rozglądam i zauważyłem kapliczkę ,a na niej napis " W podzięce za zniesienie pańszczyzny " i jakaś data sto ileś lat . Przez Austrię to do tej pory jeździłem tylko tranzytem ,ale widać warto ją odwiedzić . Tylko ,że piszący mieli szczęście , mnie tam już tyle razy zlało ,ale cóż . Pamiętam jak w 2014 ,po pierwszej wycieczce do Włoch ,gdzie jeździło się z duuużo większą fantazją jak już teraz ,wracałem do domu . Jak wjechałem "po włosku " na pierwsze rondo w Klagefurcie ,to wszyscy na mnie trąbili , acha już jestem za granicą ordung .
 22. Lubię jeździć po Austrii ( choć ciut za perfekcyjnie ) ,Czechach ,urzekła mnie też Szwajcaria ,chociaż był to tylko epizod przejazdowy . Jednak do czego zmierzam ? , tak właśnie przejeżdżając już np. granicę naszą do Czech widzimy prawie od razu inny układ architektoniczny ,w każdej prawie większej wiosce jakiś pałacyk itp . Długo dosyć zastanawiałem się co powoduje takimi różnicami ? Bo na pewno nie klimat ,ponieważ wjeżdżając z CZ na Węgry już znowu jest zmiana . Tak jadę i myślę i to chyba zaszłości historyczne . Tak mi wyszło ,że społeczeństwo chce się upodabniać do swoich " panów " (jacy by nie byli ,bo nie znali innych) ,Stąd mogą się brać te różnice prawie diametralne . Sory za małego ofa ,ale nie wiem, tak mnie naszło z rana po pooglądaniu tych fotek z urokliwych miasteczek . Bo może to być też to ,że już za naszą południową granicą ,nie wiem czy zwróciliście uwagę , rzeki płyną w przeciwną stronę do naszych (zlewnia Dunaju ) ,ale płyną później i przez Rumunię ,Ukrainę ,tak że chyba nie to . Super foty .
 23. Czytam ,tak że nie piszesz na darmo ,zresztą odsłon jest więcej . Teraz to najlepszy czas na wspominki ,chociaż im zimniej tym lepszy . U mnie osobiście bez zdjęć i filmików wspominkowych , okres jesienno zimowy był by zmorą .
 24. Dokładnie początek kanału ,ponieważ km "0" znajduje się w Kędzierzynie Koźlu .
 25. Zakładki nie działają . Jak widzę woda nie tylko mnie ostatnio wciąga ? ,pociąga ? . W tym sezonie nową zajawkę dzieliłem z tą motocyklową Szkoda ,że z powodu uwielbienia ciepełka ,przez cała zimę mam ... flautę . Link do tegowakacyjnej przygody . https://photos.app.goo.gl/DotFnhbyy9tSBLcC6
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.