Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Piotrek.

Użytkownicy
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Piotrek. last won the day on August 23

Piotrek. had the most liked content!

Community Reputation

37 Wspaniała

About Piotrek.

 • Rank
  Wąchacz spalin

Recent Profile Visitors

1,716 profile views
 1. Przeglądając neta natrafiłem dzisiaj na taką relację. https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wyprawa-motocyklowa-do-chin-haliny-korolec-bujakowskiej-i-jej-meza-stacha/kb7l947,07640b54 Dla mnie to jest właśnie podróż w prawdziwym znaczeniu tego słowa. W porównaniu z tamtymi czasami dzisiejsze problemy z przekraczaniem granic oraz organizacją wypraw, motocyklem czy drogami wydają się po prostu śmieszne. Aż zaskakujące jest ile trzeba było mieć w tamtych czasach samozaparcia i wiary we własne siły żeby wypuścić się w taką wyprawę.
 2. Ja też już w domu 😄 dzięki i do następnego 😉 LWG!
 3. Gratulacje 👍 tym razem znane widoki ale fajnie sobie powspominać i zobaczyć odwiedzone miejsca z perspektywy innego miesiąca 😄
 4. Ok, ja też mam kawałek, podjadę, pogadamy. Wyślę Ci na priv. mój telefon jakby co, będę motocyklem.
 5. Mi to wszystko jedno. Ten tydzień popołudnia mam wolne.
 6. Chętnie się z Tobą spotkam i z innymi pasjonatami także. Jak nie będzie żabami waliło to przyjadę na pewno.
 7. Co do wypowiedzi Powolnego to racja. Trzeba mieć jaja żeby opuścić „bezpieczny” dom i udać się w nieznane. A jeżeli chodzi o moje doświadczenia z jazdą z innymi osobami to napiszę że różnie się jechało, jednak nigdy nie miałem z nikim żadnej nieprzyjemnej sytuacji, kłótni ani agresywnych zachowań. Nie zawsze wracaliśmy razem do domu, lecz sytuacje te były wynikiem odmiennej wizji dalszej jazdy, bądź porzuceniem pierwotnych założeń podróży. Nigdy też nie zostawiłem nikogo z problemem odjeżdżając w swoją stronę. Nie jestem na nikogo obrażony ani nikt nie jest obrażony na mnie. Nie wszyscy też ła
 8. Obydwa kierunki są na mojej liście. Co do sytuacji z wirusem to może być różnie więc trzeba być elastycznym.
 9. Ja w tym roku już nie pogonię. Dwa długie tripy mam za sobą. Co do przyszłego sezonu to na pewno gdzieś polecę. Myślałeś o jakimś konkretnym kierunku? Jeżeli na Słowenię nie znajdziesz chętnego to korzystaj z pogody i goń sam, to tak naprawdę rzut beretem jest 😉
 10. Właśnie dlatego kupiłem sobie stary mechaniczny motocykl, żeby w przyszłości będąc w takich miejscach umieć go w razie czego naprawić za pomocą młotka, majzla, kawałka kabla i paru części zamiennych wożonych ze sobą 😉 Co do Słowenii to polecam bo bardzo pozytywne wrażenia mam po wizycie w tym kraju. A pomysł z zakotwiczeniem gdzieś w pobliżu granicy jest dobry bo na małych przejściach nie widziałem ani kamer ani nie było jakichkolwiek kontroli granicznych.
 11. Widzisz, poruszyłeś w sumie bardzo ciekawy temat. Ja też szukam kompana do podróży, ale prawda jest taka że problem stanowi umówienie się nawet na krótki wypad do Czech a jakieś jazdy w odległą zagranicę to już kosmos chyba. Pamiętam czasy kiedy w moim miasteczku było góra 15 japońskich motocykli (około 15000 mieszkańców). Od tego czasu minęło już ponad 20 lat. Dzisiaj motocykl ma większość osób bo to jest cool i modne, fajnie się jest wylansować w internecie i włożyć koszulkę z nazwą grupy motocyklowej. Prawie jak synowie anarchii. Jedno pozostało niezmienne - brak chętnych do wspólnej jazdy.
 12. Nic nie jest pewne, ale podobną sytuację miałem na Gloku. W jednym dniu się odbiłem, widoczność 10 m, a na następny dzień piękne słońce. Przy wjeździe na przełęcz Gotarda podjechał Niemiec i mówi: jazda niebezpieczna, nic nie widać trzeba zawracać. Zaryzykowałem i pół godziny później chmury rozwiało. Nadzieja jest zawsze.
 13. Jeżeli będziesz na Stelvio to kawałek dalej jest przełęcz Gavia 2652 m. Widoki świetne a ruch dużo mniejszy. Polecam.
 14. Miałem farta w tym roku. Dobrze że pojechałem prędzej bo tak faktycznie to chciałem dopiero we wrześniu. Czasami nie warto czekać za długo 😄.
 15. Muszę zacząć sobie gdzieś spisywać Twoje miejscówki bo w końcu zapomnę gdzie chcę pojechać 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.