Jump to content

Piotrek.

Użytkownicy
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Piotrek. last won the day on October 14

Piotrek. had the most liked content!

Community Reputation

13 Dobra

About Piotrek.

 • Rank
  Motostudent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnio jak tamtędy jechałem to była rozkopana droga. Te zdjęcia robiłeś na przełęczy Kocierskiej? Jak tam teraz asfalt wygląda?
 2. Dobrze że Maninskiej Tiesnavy nikt nie zlikwidował 😁 no i pogoda dopisała.
 3. Jadę jutro zobaczyć Maninską tiesnave na Słowacji. Wyjeżdżam o 9 rano z okolic Kędzierzyna-Koźla. Jak ktoś nie ma pomysłu na tripa to można by się gdzieś spiknąć po drodze. Cała trasa to trochę ponad 400 km. Powrót przez Wisłę, tempo turystyczne.
 4. W przypadku który przytoczyłem wcześniej ubezpieczenie było ale telefon do ubezpieczyciela nic nie pomógł. Pewnie ważne jest jeszcze gdzie się ubezpieczyć. Ja się zawsze ubezpieczam ale mam nadzieję że nigdy nie będę musiał skorzystać 😁
 5. Też to zauważyłem. Najlepsze jest to że z obcokrajowcami czasami lepiej się rozmawia niż z naszymi na zlotach 😁. Francuz, Niemiec, Szwajcar, Serb czy Bułgar, zero problemów z komunikacją. Zaskakujące jest to że większość młodych ludzi na Bałkanach mówi dość płynnie po angielsku. Ludzie są otwarci i życzliwi. W sumie to od kiedy sięgam pamięcią to nigdy nie miałem żadnej nieprzyjemnej sytuacji podczas podróży motocyklowej za granicami naszego kraju. A co do podróży w więcej osób to jeżeli przeszkadza nam tylko wzajemny styl jazdy, to jakimś tam rozwiązaniem jest jazda osobno z ustaleniem miejsca docelowego na nocleg. Koledzy jadący w zasięgu telefonu zbliżoną trasą mogą czasami dupę uratować. Dwa lata temu byliśmy na trzy motocykle w Rumunii i kolega lekko rozbił motocykl. W ciągu trzech godzin ogarnęliśmy mu warsztat samochodowy gdzie sposobem hand made dorobiliśmy uszkodzoną część. Wrócił na kołach do kraju. I to jest jeden z przypadków w których warto jednak jechać z kimś. Na pewno będąc samemu logistyczne ogarnięcie sytuacji byłoby dużo trudniejsze.
 6. Piotrek.

  BMW R 90 S

  1973 rocznik, nie całe 5 sekund do setki i 200 na godzinę. Do tego prosta konstrukcja bez żadnej elektroniki i komputerów. Ja chciałbym kiedyś nakręcić taki przebieg w którejś ze swoich maszyn. Zastanawiając się nad tematem nasuwa się pytanie po co te wszystkie czujniki w dzisiejszych maszynach, komputery itd. Jak dla mnie genialny sprzęt.
 7. Możesz zrobić to sam. Harleye mają tryb diagnostyczny który użytkownik może uruchomić samemu. https://www.youtube.com/watch?v=XMP3gIQmpcU Przy odrobinie szczęścia odczytasz kod błędu, a znaczenie musisz odszukać w manualu lub w internecie. Problemem jest to, że jak coś nie zepsuje się całkiem to błąd może się nie zapisać. Owocnych poszukiwań i rychłej naprawy :)
 8. Świetny film 😉 Robiłem podobnego tripa w zeszłym roku na majówce. Mam wrażenie że gdyby nie te podpory to dąb Bartek już dawno byłby historią. Masz całkowitą rację co do jazdy w grupie. Z czasem dochodzę do tych samych wniosków. To co jednemu wydaje się sensem jazdy, innego wnerwia. Tam gdzie jest dwóch Polaków tam przeważnie są trzy zdania 😄.
 9. Sprawdź czujnik położenia wału jeżeli takowy posiada. Ja w sporciaku doktoryzowałem się przez dwa miesiące z wypadającymi zapłonami zanim doszedłem do felernego hala. Oczywiście to tylko sugestia, przyczyna może być też inna.
 10. No więc wróciłem do domu w jednym kawałku 😁 W sumie nakręciłem około 5500 km. Temat Bułgarii uważam za wyczerpany i w najbliższych latach na pewno tam nie wrócę. Natomiast do Rumunii pewnie za parę lat jeszcze pojadę. To co można uznać za plus jeżeli chodzi o Bułgarię to ceny i jedzenie które osobiście mi smakowało. Drogi pozostawiają wiele do życzenia i chyba termin wyjazdu trzeba by było lepiej przemyśleć bo upał był diabelny.
 11. Dzisiaj jadę jeszcze do Sozopolu, natomiast od jutra powrót w stronę domu. Mam wrażenie że Rumunia zdrożała sporo przez ostatnie dwa lata. Turystyka mocno się tam rozwija i ceny powoli idą ku zachodowi.
 12. Może dla tych co jeszcze nie byli - Transfogarska, Transalpina, Bicaz
 13. Droga 7A Rumunia między sławnymi transdrogami.
 14. Droga nr 15 Rumunia, szkoda że odcinek przy jeziorze Bicaz jest remontowany, za to jak ją zrobią to do winkli też będzie miodzio.
 15. Dla osób lubiących winkle - droga 175B w Rumunii koło miejscowości Kimpulung Mołdawski. Świetnej jakości asfalt i bardzo szerokie patelnie 😁 widokowo średnio ale za to przyjemność z jazdy duża.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.