Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/02/2023 in all areas

 1. Max jest z pojemnością 1200 z 2000 roku
  4 points
 2. Wczoraj pogoda "jako tako" dopisala dlatego postanowilem troche komin przedmuchac , no i oczywiscie bez ulewy (na okolo 40km) tez sie nie obylo no ale jak zwykle ciuchy na deszcz zostaly w garazu .Cala trasa miala ca.200km. Pare fotek z tego wypadu dookola komina. Jiezioro w miejscowosci Ostercappeln Srodkowy kanal rowniez w Ostercappeln.Tym kanalem przeplywa takze sporo krajowych barek. Zamek w Schledehausen. Pomnik Cesarza Wilhelma w Porta Westfalica.
  2 points
 3. Sory za moją wtopę , to jest forum motocyklowe i nie wpadło by mi do głowy ,że pisze ktoś kto ma jakiegoś crosa ,a nie motocykl .
  1 point
 4. Postawił bym na zaworek iglicowy w gaźniku , ale najpierw kranik i sprawdź czy masz filtr paliwa na przewodzie. Jeśli masz to sprawdź jego drożność.
  1 point
 5. Taki ze mnie wspaniały komputerowiec. Do przywitalni ? no chyba tak ,smarkaty jestem.
  1 point
 6. Marian nowy nick to do przywitalni 😁 Ja nie zaskoczyłem że piszesz z innego konta. Tylu nas się tu udziela.
  1 point
 7. Połowa maja a za oknem 9 stopni. W unii nawet ocieplenie klimatu jest do dupy . Marudnik mi się włącza ...
  1 point
 8. Tak to juz jest."Powiedzial" co wiedzial i na tym sie konczy. Chyba sie nie doczekamy .Z mojej strony:Rap nie zabardzo moj styl muzy ale co nie co tez da sie sluchac
  1 point
 9. Witaj na forum. V-Max to kultowa maszyna; I like
  1 point
 10. Pieknie. podoba mi sie ,nastepnym razem moze sie dolacze
  1 point
 11. Coś mi się wydaje, że tym powyższym wklejaniem zdjęć przekroczyłem limit dzienny albo jakiś inny, bo obecnie mogę dodać jedynie 677 kB więc foto relacji nie będzie dzisiaj ale zostawię opis miejsc a może jutro uda się uzuepełnić o fotografie. Edit: nadal nic nie mogę dodać więc udostępniam poprzez swój album. Dzisiaj chyba jeszcze cieplej niż w niedzielę i chociaż trochę późno, bo po 13:00 ale jednak postanowiłem wyjechać i pokazać Wam trochę swoich rejonów a tym samym, być może zachęcić do odwiedzenia dolnego Ś. W zasadzie cykałem tylko fotki i dalej w drogę bo to moja stara trasa, którą kursuję kilka razy w sezonie; z małymi modyfikacjami więc nie są one dla mnie nowością. Nie będę się rozpisywał na temat samych miejsc jak Wicher bo nie mam takiego talentu pisarskiego a poza tym czy ktoś to czyta ? Jedno zdjęcie więcej warte niż tysiąc słów więc idę tym tropem. Oczywiście w trasie, jeśli się uda to staram się porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami na temat danych zabudowań ale ten "smaczek" pozostawię już tylko sobie. Kto chce niech zagląda w googla i rusza w trasę aby samemu odkryć tajemnice tych miejsc. Pałac w Sośnicy koło Kątów Wrocławskich: https://photos.app.goo.gl/178tdg1B8YwSNAMu7 Mauzoleum feldmarszalka Bluchera pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Krobielowicami: https://photos.app.goo.gl/4P2htJVKiFh4Tt7J7 Pałac w Krobielowicach: https://photos.app.goo.gl/QPg5wbshwJw6BKA28 oraz stara brama do tego pałacu: https://photos.app.goo.gl/9VgmVMJ248LNLUfg7 https://photos.app.goo.gl/ioMrjhCEpLA5XpFY7 Pałac w Gniechowicach: https://photos.app.goo.gl/UB1CugRTYnheggdC9 Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy: https://photos.app.goo.gl/9weent1LZ3BJF3Vg9 Strzegom (wiatrak + Bazylika Kolegiacka pw. św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu): https://photos.app.goo.gl/y7dzBh3ZUx2aw1VP6 https://photos.app.goo.gl/JKzktya9Mxecr4L26 Widok na Zamek Książ z trasy Świebodzice - Chwaliszów: https://photos.app.goo.gl/aCCt9UHVZweDDVkf6 Ruiny Zamku Cisy (i tu mało nie zaliczyłem gleby na błocie, do którego mój kredens raczej nie stworzony więc nie polecam jechać dalej niż asfalt : https://photos.app.goo.gl/ntEe29abS5SZXUQj9 Pałac Struga: https://photos.app.goo.gl/UigXQHQDQxyyQP679 Szyb Witold w Boguszowicach-Gorcach: https://photos.app.goo.gl/tk9ULiJR4vHbRYw29 Zamek Grodno (bez zdjęcia bo trzeba kawałek wejść pod górę a dzisiaj nie miałem na to czasu) i Zapora w Zagórzu Śląskim: https://photos.app.goo.gl/fchjckQsGfZ1NPWR7 Pałac w Pieszycach: https://photos.app.goo.gl/bcPuVupntFrcy8ev8 A po drodze jeszcze wiele innych ciekawych, starych zabudowań w miastach nie wspominając o kilku punktach kompleksu Rise. Dzisiaj 250 km:
  1 point
 12. A się dogadaliśmy...ło Panie.... Sądziłem, że mówimy o niedzieli tak więc rano ogarnąłem co miałem ogarnąć i gnam do Kluczborka na złamanie karku. Dzwonię do mototurysty będąc na miejscu a On "-gdzie, co przecież na poniedziałek się umawialiśmy". Jak widać w moim przypadku nawalił brak czytania ze zrozumieniem ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Dla mnie prawie nowe tereny bo kursuję czasami do Kluczborka służbowo ale nigdy turystycznie. Krążył kiedyś po okolicy Wicher ale nie sugerując się wcześniejszymi wypadami Wichra postanowiłem zaplanować trasę na miejscu. W google wpisałem "Pałac" i tym sposobem zaznaczyłem sobie kilka pobliskich. Nie będę się rozpisywać o każdym z miejsc bo każdy może sobie "wyguglać" więcej szczegółów. Przed samym Zalewem Kluczborskim zastałem taką niespodziankę: Sam zalew zapewne wielu zna lepiej od mnie, bo ja o jego istnieniu dowiedziałem się wczoraj Pierwszy na mapie to Pałac w Smardach Dolnych: Obowiązkowo "Piramida" w Rożnowie: I Pałac w Rożnowie, a raczej to co z niego zostało: Kolejny to Pałac w Krzywiczynach: Pałac rodziny Reinesdorf w Komorznie: Pałac w Kostowie (obecnie chyba mieszkania): I kawałek dalej bardzo bogato zdobiony kościół: W okolicy pałacyków dużo więcej tylko czasu mi zabrakło bo czekały mnie jeszcze 2h powrotu. W większości przypadków po upadku PGR-ów upadły również pałace. Nie ma co dyskutować o tym, że często same PGR-y były przyczyną niszczenia i grabieży ale zazwyczaj w tych reprezentacyjnych budynkach była np. administracja czy szkoła przez co były w jakimś minimalnym stopniu "konserwowane".; celowo użyłem cudzysłów. I tak kolejne 300 km pykło.
  1 point
 13. Najbardziej zdziwiony motocykl na rynku
  1 point
 14. Mam nadzieję że będzie jeździł - chłop sprawiał wrażenie takiego że na części go nie przerobi.
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.