Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

powolny

Użytkownicy
 • Posts

  462
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

powolny last won the day on July 30

powolny had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Wodzisław Śl.

Recent Profile Visitors

2,970 profile views

powolny's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

95

Reputation

 1. Ta wielkie fuczenie na motocyklistów ,a jakom powolny staram się nie przekraczać 60 i q-rnq nie ma opcji żeby puszka jechała za mną , ciągła czy zakręt muszą wyprzedzić . Tak niekiedy nawet myślę ,a może rejestratorek ??? ,V nie udowodnię ,ale te podwójne już tak . Jednak jako ,że wychowywałem się jeszcze w czasach "niekonfidenckich " ,odpuszczam ,bo z drugiej strony "kto jest bez winy ,niech ..." .
 2. powolny

  ?2022?

  Taki mały mix winkielków w drodze na przełęcz .Z materiału wyciąłem prostki dłuższe niż 200m+ . https://photos.app.goo.gl/kSxWDmdp7YMvCGU78
 3. Nie była odkręcana czasem głowica ? .W motocyklach i nie tylko olej na górę dostaje się kanałem olejowym ,wzdłuż szpilki ( zawsze jest ona z tulejką na łączeniu z cyl.) . Jeżeli ktoś zdemontował głowę ,a później skręcił ją na " dirku" ( bardzo częsty przypadek ) to mogło ono zakleić tę wąziutką szczelinę .
 4. powolny

  ?2022?

  Koniec urlopu ,więc już wróciłem . Był ,to szybki trip ,ale esencję uchwyciłem . W Europie bez zmian wszędzie ,pełno pomimo niskiego sezonu (a może właśnie dla tego ? ), ceny jak w zeszłym roku , oprócz wachy 2,1 - 2,39 (bana) . Luda mocka ,ale swojaka spotkałem tylko jednego .
 5. Z tym dzikim kierunkiem to trafiłeś ,hit sezonu .
 6. Motorcycle Ergonomics Przyjedź w czwartek na Chudów ,może kogoś trafisz.
 7. Jeżeli masz stacyjkę z immobilizerem to uważaj na prądy sumaryczne płynące przez nią . Znajomy miał tak podłączone i we Francji ,po kilku dniach podróży połączonej z ciągłym ładowaniem telefonu ,wypaliła mu się stacyjka i niestety ,ze wzgl. na immo nie dało się nawet pootwierać schowków otwieranych elektromagnetycznie ,o minięciu stacyjki nie spomnem . Przygoda skończyła się na lawecie do Polski . Jak stacyjka ,to tylko przez przekaźnik. U siebie zrobiłem bezpośrednio z aku ,bo mogę ładować na postoju.
 8. Ty to twardy jesteś ,u nas powolutku ,ale wiosna przychodzi ,a ty w krainie śniegu . Bergen i okolice upodobał sobie Pilipiuk w swoich książkach ,teraz już wiem dlaczego były takie ponure . Czerwiec się zbliża ,ja liczę na ciepełko wśród czerwonych gór .
 9. powolny

  ?2022?

  https://photos.app.goo.gl/JA72PpfsweyZT4Jt5 To właśnie ta przełęcz ,niestety przed tym jak świat zwariował cena biletu to było 20E . Miejsce jest jednak bardzo klimatyczne ,to właśnie tam można się nasłuchać zmasowanego ,acz przyjemnego hałasu https://photos.app.goo.gl/tLHJR7gJgkTFYcQs7 . Natomiast gdy już będziesz nad Gardą ,to szkoda było by nie odwiedzić https://photos.app.goo.gl/WAE6B8CKuG8SzaTZ6 tylko wjechać na tą trasę trzeba ,nie tak jak pokazuje GPS (od Torbole) ,tylko kawałek dalej .Jak poprzewijasz ,to zobaczysz taki charakterystyczna zakręt (w prawo) z drogi nad jeziorem ,do tunelu . Naszło mnie na wspominki .W tym dniu obudziłem się nad j. Bled i w planie był przejazd właśnie do Torbole . Bujałem się po górach Słowenii i Włoch docierając około 17 na camp. Rozbiłem namiot ,było przed 18 i myślę co tu dalej robić z tak pięknie rozpoczętym dniem . Naszło mnie wtedy ,że normalnie w domku ,pewnie wziął bym moto i pojechał się gdzieś przejechać ,tak też zrobiłem . Później ,już po zachodzie siedziałem długo nad jeziorem sącząc... . https://photos.app.goo.gl/rT9r568hsALhvv477
 10. powolny

  ?2022?

  No niestety ,jestem baaardzo ciepłolubny ,a wtedy była marcowa qumulacja temperatury:) . Co do wycieczki , to może uda się spełnić fantazję o wjechaniu kolejką na https://photos.app.goo.gl/7dx2A3wzbKg5evSi7 Do tej pory nie było jakoś czasu ,zawsze gdzieś gnałem ,-liśmy . Poza tym ,jest też trasa (zakręcona) z campem przez Szwajcarię i jeszcze ... ??? .
 11. powolny

  ?2022?

  Siemka , cześć czy LWG ,co kto woli . Od jakiegoś czasu ,ściśle powiązanego z pewną datą ,zastanawiałem się czy w ogóle wypada się bawić w obliczu tego bandytyzmu ,który przyszło nam przeżywać . Jednak powoli dochodzę ,że dla własnego tzw "zdrowia psychicznego ", lepszego samopoczucia ,czy po prostu chęci wykorzystania okazji ,bo nic już nie jest pewne ,trzeba by coś zacząć (przynajmniej ) planować . Jako ,że dane mi było przejechać i zobaczyć troszkę , a lubię miejsca które mnie urzekły ,kierunek jest jeden . Stąd też moja wielka prośba do znających te-kli-maty , co jeszcze warto zobaczyć w Dolomitach , Alpach po obu stronach granicy I-A . Docelowo chcę (mam w planie) dosłownie włóczyć się tam około tygodnia ,robiąc dużo filmików i zdjęć ,sączyć espresso na tarasach widokowych przełęczy ,no i tak po prostu się resetować w pięknych okolicznościach przyrody ( byle tylko pogoda dopisała , bo ostatnio...).Nie będę tutaj wypisywał ,co zaliczyłem , a czego jeszcze nie ,bo wiadomo że na takie Stelvio ,gdyby było w Wiśle ,to byśmy jeździli co tydzień ,a wielu na pewno i co dziennie ,jak robią to autochtoni ,popołudniową porą szlifując (kolanami )umiejętności . Troszkę już ostatnio potrenowałem i zaprosiłem żonkę na pstrąga do Szczyrku https://photos.app.goo.gl/NiV3GheAsnzUq6DeA sprawdziłem się w wejściu a Żar https://photos.app.goo.gl/eYDiEXaF4yYsfsPSA tak ,że forma choć szczątkowa jeszcze jest Dzięki za wszystkie sugestie
 12. No to dla tych "niewidzących" (sorki nie wiem od czego to może zależeć) ,zapodam link. https://photos.app.goo.gl/4CXxZJZDEaorYzGD8 jest to Piper Cub samolot o podobnych właściwościach lotnych do naszego RWD i nawet powstawały w podobnym czasie . Co do wycieczki ,to między zjazdem z "magurki" w kierunku g.Żar jest nadal wahadło i to z około5min interwałem . W sb.,nd. i w sezonie będzie tragedia . Za to później wracałem przez Biały Krzyż ( z pstrągiem w Galerii rzeźby za Szczyrkiem) i asfalt na tym odcinku jest już równy ,tak że można się bujać (przydarłem podesty ) . Na górze jeszcze śniegu prawie metr przy drodze i qrna zimniej niż w dolinie. Przez Wisłę też już spoko droga .Sory za offa .
 13. Wczoraj porwałem żonkę i Shadowkę na pierwszą wycieczkę i od razu bonus ,legenda w realu .
 14. Odpinasz " - " od masy i możesz spokojnie szfajsować .Jednak jak to nie problem można odpiąć całe aku .
 15. Jesień i zima ,są najlepszym czasem na wspominki . Dzięki Wam znowu pobujałem się po górkach . To muzeum Red Bula wpiszę do programu (o ile jeszcze jakiś będzie ) . Jako rewanż, zapraszam do muzeum "Vespy" w Pontaderze ,( wprawdzie już kiedyś wklejałem ale... )również miejsce z podobnym klimatem . https://goo.gl/photos/iM3ZQUJJBtifcdrc8
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.