Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Gliński apeluje do najbogatszych Polaków: nie bierzcie 500 zł na dziecko

Rozbawił mnie gość :)

Mają bublowatą, niedorobioną ustawę i teraz łaskawie proszą aby bogaci nie brali pieniędzy, żenada.

A i jeszcze jedno, jak wiadomo znieśli obowiązek 6cio latków w szkole. W tym momencie mój syn i jego rówieśnicy są poszkodowani. Po kiego grzyba to znosili. Jak już zostało wprowadzone to mogli poczekać 4-5 lat i dopiero potem zweryfikować. A tak mamy jeden rocznik 6cio latków które będzie zmuszone rok dłużej pracować do emerytury.

Byłem przeciwnikiem 6cio latków w szkole, bo to utracone dzieciństwo itp. Ale mój syn chodzi do szkoły, już się zaaklimatyzował i jest dobrze. Nie są ocenieni ocenami, tylko mają "buźki". Nauczył się samodzielności i ogólnie myślę, że wyszło mu to na dobre, zwłaszcza, że chodzi do klasy sportowej gdzie ma dużo wf-u, zajęcia na basenie i ogólnie dużo ruchu. Jako uczeń ma obowiązki ale jest nadal traktowany jak dziecko. Być może to kwestia szkoły i podejścia nauczycieli, może w innych szkołach jest inaczej, tego nie wiem. W moim przypadku tragedii nie ma, a obawy owszem miałem.

Żal tylko tego, że będzie zmuszony rok dłużej pracować na emeryturę, aczkolwiek przez tyle lat wszystko może się jeszcze zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś popsuł ktoś musi naprawić.Zawsze poprawianie po kimś jest beznadziejne.Chcesz to dajesz dziecko nie chcesz to nie dajesz.Jedno sobie poradzi a drugie nie.

Dla mnie jest to bardzo sensowne każdy ma wybór.Wcześniej takiego wyboru nie było.Ja dzieciaka nie dam.Władza dla ludu a nie lud dla władzy.

Było parcie społeczne aby to zmienić dać wybór no i jest zmienione.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, CB1 said:

Gliński apeluje do najbogatszych Polaków: nie bierzcie 500 zł na dziecko

Rozbawił mnie gość :)

Mają bublowatą, niedorobioną ustawę i teraz łaskawie proszą aby bogaci nie brali pieniędzy, żenada.

A i jeszcze jedno, jak wiadomo znieśli obowiązek 6cio latków w szkole. W tym momencie mój syn i jego rówieśnicy są poszkodowani. Po kiego grzyba to znosili. Jak już zostało wprowadzone to mogli poczekać 4-5 lat i dopiero potem zweryfikować. A tak mamy jeden rocznik 6cio latków które będzie zmuszone rok dłużej pracować do emerytury.

Byłem przeciwnikiem 6cio latków w szkole, bo to utracone dzieciństwo itp. Ale mój syn chodzi do szkoły, już się zaaklimatyzował i jest dobrze. Nie są ocenieni ocenami, tylko mają "buźki". Nauczył się samodzielności i ogólnie myślę, że wyszło mu to na dobre, zwłaszcza, że chodzi do klasy sportowej gdzie ma dużo wf-u, zajęcia na basenie i ogólnie dużo ruchu. Jako uczeń ma obowiązki ale jest nadal traktowany jak dziecko. Być może to kwestia szkoły i podejścia nauczycieli, może w innych szkołach jest inaczej, tego nie wiem. W moim przypadku tragedii nie ma, a obawy owszem miałem.

Żal tylko tego, że będzie zmuszony rok dłużej pracować na emeryturę, aczkolwiek przez tyle lat wszystko może się jeszcze zmienić.

 

Dokładnie. Też miałem ten problem z moim dzieciakiem. Też byłem za tym, żeby siedmiolatki szły do szkoły. Teraz jest jeszcze sprawa tworzenia klas. Szkoła już zapowiedziała, że będą klasy mieszane (sześcio i siedmiolatki). Dla mnie to chore, ale inaczej się nie da, bo nie ma szans na stworzenie osobnych klas. Zaczyna robić się zaś problem, bo rok różnicy między dziećmi  w tym wieku to jest za dużo ( i to jeszcze w jednej klasie). Teraz rodzice też mieli dowolność. Były testy, romowa z psychologiem, ale parcie powodowało, że rodzice jednak pchali te dzieci do szkoły. W szkole syna są 3 klasy siedmiolatków. Reszta to sześciolatki. Robi się syf. PIS  powinien ustanowić, że nowy rocznik idzie od 7 lat i koniec. A dzieci teraz w pierwszej klasie (sześciolatki) powinny od nowego półrocza zaprzestać  robienia programu. Niech kosztem nawet nudzenia się, albo głupiego gadania wszystkei dzieci mają szanse na równy start. Lepiej niech pół roku nic nie robią, bawią się niż miały zasuwać ciężej niż siedmiolatki, bo nie am co ukrywać, że dzieci w wieku 6 lat potrzebują więcej czasu na przyswojenie wiedzy (przykład: cała klasa nie wiedziała na teście czym jest tama, albo jako niebezpieczną zabawę wskazywali zabawę na huśtawcę, no ale co się dziwić jak niektóre dzieci są tak małe, że nie potrafią na nią wejść :/ ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to takie "rasowanie ikony", coś jak Garbus w nowej wersji z silnikiem audi TT i bajeranckim wyposażeniem (gdzie to pojazd dla ludu)? coś już było i było fajne, ale minęło, teraz to wskrzeszanie trupa po to, żeby zarobić jeszcze trochę kasy... z drugiej strony może cieszyć, że w dobie kryzysu jest ktoś z Polski komu się chce coś robić ;) i przypomnieć, że Polacy tez potrafili robić samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy około 40mln Polaków jakby te 812mld rozdzielić po równo dla każdego to daje jakieś 2mln na głowę.

Niestety, połowa z tych pieniędzy trafi w prywatne łapy dzisiejszej władzy a druga połowa zostanie roztrwoniona.

Oczywiście zakładając że w ogóle jakąś kasę Niemcy nam zapłacą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, LBG napisał:

JAKIE?!

chociazby rzeczona Syrena niekoniecznie w wersjach 100-105. tudziez Warszawa - slyszeliscie o wersji GHIA? Ogara ktos tu chyba wspominał, Beskid też był niczego sobie konstrukcją. 

Był taki facet, jeszcze przed wojną, nazywał sie Tadeusz Marek, poczytaj o nim i przestaniesz zadawac dziwne pytania.

pewno znasz te strone  http://classicauto.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.