Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Warszawia GHIA nie była projektowana po części przez Włochów? Kiedyś trafiłem na jakiś artykuł, gdzie pisali, że bryła samochodu była zamówiona we Włoszech, a i silnik też nie był w 100% konstrukcją polską. Więc takie to polskie jak panda :D

Niektóre polskie wynalazki i samochody chyba wyprzedziły swój wiek. Te same projekty w bogatszych krajach pewnie mogły być w tamtym okresie sporym sukcesem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.01.2016 at 12:37, CB1 napisał:

Mamy około 40mln Polaków jakby te 812mld rozdzielić po równo dla każdego to daje jakieś 2mln na głowę.

Niestety, połowa z tych pieniędzy trafi w prywatne łapy dzisiejszej władzy a druga połowa zostanie roztrwoniona.

Oczywiście zakładając że w ogóle jakąś kasę Niemcy nam zapłacą.

 

Nie zapłacą, co nie zmienia faktu, że 812/40 jest ponad 20 na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, DANVIELD napisał:

CWS T-1,  

PZInż. Lux-Sport

Raz, dwa i ... na 120 lat motoryzacji 40 milionowy naród, no zwala z nóg.

prototyp nawet nieobjeżdżony i zniszczony. Co prawda podobny samochód wyprodukowano we Francji w 1955 i nazywał sie Citroen ID19-21, ale tez się to psuło i rdzewiało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, becker napisał:

 

chociazby rzeczona Syrena niekoniecznie w wersjach 100-105. tudziez Warszawa - slyszeliscie o wersji GHIA? Ogara ktos tu chyba wspominał, Beskid też był niczego sobie konstrukcją. 

Był taki facet, jeszcze przed wojną, nazywał sie Tadeusz Marek, poczytaj o nim i przestaniesz zadawac dziwne pytania.

pewno znasz te strone  http://classicauto.pl/

Warszawa była licencją Pobiedy, która była zerżnieta z Forda.

Silnik Syreny jak żywo przypominał silnik IFY, która była produkowana wcześniej, Rama podobnej konstrukcji, zawieszenie tej samej koncepcji; ok. nadwozie może nowocześniejsze, chociaż następca IFY - Wartburg 311 i 312 miały ładniejszy kształt. Mikrus - kopia Goggomobila pana Glassa. Nawet w biurze konstrukcyjnym Mikrusa były osoby odpowiedzialne za to, żeby co najmniej 30% części różniło się od pierwowzoru i nie było zamienne ze wzorcem. Poza tym fabryka miała 3 Goggomobile kupione na ... wzorzec :).

Junak, przestarzała kopia angielskiego singla, która nigdy nie była dorobiona w 100%; wszystkie WFM, SHL, WSK to kopie i rozwinięcie niemieckiego DKW. Tu na obronę trzeba stwierdzić, że cały świat kopiował DKW. Tylko wszyscy poszli naprzód, a w PL zaprzestano produkcji. O tyle zdumiewające, że podobno wtedy PL był światowym potentatem w produkcji motocykli.

Żubr - takie bagno, że szybko powstał następca: Jelcz z silnikiem Leylanda, skrzynką ZF i mostem RABA. Polskie komponenty po prostu się rozpadały.

Samochód dostawczy Żuk i Nysa na częściach z licencyjnej Warszawy, Star i ... KONIEC.

A co do CWS to po wojnie też powstał wspaniały samochód:

A Ty opuść ten polski grajdołem i poczytaj np. Oldtimer Praxis

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker przełknij gorzką pigułkę i naucz się czegoś, bo widać że konserwatyzm masz we krwi :D Nie masz nic więcej do powiedzenia to się czepiłeś mnie zamiast odnieść się do tego co napisał LBG :D Zamiast się czepiać to zapodaj kontrargumenty, aby rozmowa była konstruktywna. Co do preferencji seksualnych nie wnikam, nie wiem co Ty tam preferujesz, że sam mi proponujesz takie rzeczy  :D Jak coś robisz to rób to w domu i nie podsuwaj mi rozwiązań, które sprawdziłeś na własnej skórze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.1.2016 at 01:12, luki85 napisał:

becker przełknij gorzką pigułkę i naucz się czegoś, bo widać że konserwatyzm masz we krwi :D Nie masz nic więcej do powiedzenia to się czepiłeś mnie zamiast odnieść się do tego co napisał LBG :D Zamiast się czepiać to zapodaj kontrargumenty, aby rozmowa była konstruktywna. ....

nie ma sie do czego odnosić, bo z wypowiedzi LBG nie wynika nic ponad to, ze gość nie jest fanem polskiej motoryzacji, i ze nie lubi polskich stron www. reszta jego informacji (niektóre ciekawe i mi nieznane) jest jednak dostepna w necie. i tyle... ja musze sie jeszcze dokształcić, co nie znaczy jednak ze mam potrzebe sie nad tym jakos specjalnie spuszczać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, luki85 napisał:

Wygrana z Francją?

hehe, widzisz od razu wiadomo kto o czym myśli ....mnie chodzilo o debatę w europarlamencie. bo to historyczna chwila kiedy podstawa demokracji w związku państw nakazuje demokratycznie wybranemu rządowi jednego ze swoich członków robic tak jak chce ta "podstawa demokracji" a nie obywatele tego członkowskiego kraju w ich własnym kraju. 

moim zdaniem to właśnie się zaczął rozpad UE. nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem wejścia Polski do UE, ale w 2004 coś czułem, że jak już nas przyjmą to (podobnie jak komunizm) rozwalimy ten ich burdel od środka...   Ruscy do tej pory ciężko żałują, że w 1944 wzięli Polskę pod swoje skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs euro po 4.50 :/ Na rynku Forex złoty przebił w czwartek ważną barierę psychologiczną, kontynuując marsz w dół. Tak źle nie było od pierwszej połowy 2009 roku, czyli zaraz po tym, jak Goldman Sachs zakończył atak na naszą walutę.

Tak dalej! Czas rozje.bać Unię i Polską gospodarkę :D Pieniądze nie są ważne, ważne żeby wszyscy mieli tak samo, czyli żeby nic nie mieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie cos wyjasnić. 

Standard & Poor’s 
obniżył długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu 
„BBB plus” z „A minus”.
Co to oznacza dla gospodarki?

Może wywołać lawinę ucieczki inwestorów z polskiej giełdy. 
Akcje polecą na łeb i szyję. Mogą uruchomić kryzys ekonomiczny. 
Jednak nie obniżenie ratingu jest najważniejsze. 
Agencje ratingowe to spekulacyjne, mafijne narzędzia w rękach banksterki.

Obniżenie ratingu to pogrążenie palcem Kaczyńskiemu i Dudzie: „wara od zmian w ekonomi”, 
„wara od podaży pieniądza„, „wara od kreacji pieniądza„.

Nie wiem czy Jarosław Kaczyński umie odczytać gesty bankierów. 
Lepiej, aby umiał, ponieważ nie możemy walczyć z międzynarodową finansjerą.

Najpierw należy zbudować narzędzia chroniące gospodarkę, 
a dopiero później rozpoczynać walkę. 
Teraz to jest walka z siekierką przeciwko czołgom i samolotom.
Okazuje się, że ta sama agencja w ramach ugody sądowej 
wypłaciła w 2015 roku władzom USA aż 1,38 mld dolarów za ratingowe kłamstwa 
jakich dopuszczała się z pełną premedytacją w latach poprzednich. 
Piątkowa decyzja S&P może kosztować polską gospodarkę miliardy złotych.

 A więc kilka słów prawdy o agencji ratingowej Standard & Poor’s (S&P), 
którą się tak podnieca Lis & Gazeta Wybiórcza.

Tuż przed globalnym kryzysem finansowym w latach 2008-2009 
S&P dawała ocenę AAA – najwyższą z możliwych – śmieciowym instrumentom finansowym, 
tzw. Collateralised Debt Obligation (CDO, obligacja zabezpieczona długiem), 
chociażby tym wypuszczanym przez Credit Suisse. Inwestorzy, 
naiwnie kierując się zaufaniem do ocen S&P, kupowali CDO, 
które potem okazywały się niesprzedawalne.

S&P utrzymywała też bardzo dobre ratingi (A) dla banku Lehman Brothers, 
który ogłosił bankructwo w 2008 r., stając się symbolem globalnego krachu 
i powodując upadek wielu firm na całym świecie. 
Po bankructwie Lehman Brothers S&P bezczelnie broniła swojej decyzji.

Czym jest Standard & Poor's? (S&P) – agencja ratingowa, oddział przedsiębiorstwa McGraw-Hill. 
Publikuje analizy i raporty dotyczące spółek akcyjnych, 
emitowanych przez nie obligacji, a także przeprowadza ratingi różnych podmiotów gospodarczych 
(spółki akcyjne, miasta, państwa).

james h mcgraw - załozyciel - mason. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, za dobrze było to trzeba popsuć :P Z gówna piany nie ubijesz, ale można było inaczej prowadzić gospodarkę zagraniczną. Mnie się podoba, że za jakis czas wszystko jebnie :D Może ludzie przejrzą na "łoczy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie juz przejżeli w ostatnich wyborach - odsuwając od władzy  Unie wolności>PO>Nowoczesną.
Dokonali demokratycznego wyboru (jakikolwiek by nie był)

uwtuskgeremek.jpgryszard-petru-w-unii-wolnosci_678548070.net-13a28009.jpeg

To Ci sami ludzie - tylko nazwa inna. Moim zdaniem KOD broni układu z magdalenki.
Pisałem o dacie 19 stycznia.. proszę mi wierzyć ze najlepsze przed nami a do maja daleko:)

"Gdy raz zasmakujesz bogactwa to cięzko będzie Ci z niego zrezygnowac - przynajmniej po doborci"
-ja

ciekawostka:
http://www.radiownet.pl/publikacje/nocna-zmiana-20-lat-pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lutym 2016 kończy się roczny semestr europejski (dot. analizy wzrostu gospodarczego), zobaczymy co stara Unia powie na temat Grecji, we Włoszech dług publiczny jest największy od lat, Francji za chwilę nie będzie bo paciate zalały już 3/4 kraju, Angela za chwilę będzie musiała się zmierzyć z lecącym na łeb poparciem i opozycją we własnym kraju, a Wielka Brytania od długiego juz czasu knuje jak tu bezboleśnie wyruchać resztę Unii, zobaczycie że jeszcze z nami będą siedzieć w jednej ławie, do tego bogata Skandynawia straciła jaja, myślę że gdybyśmy teraz urządzili Szwedom potop to przeszlibyśmy przez te ich górki z góry na dół ze 3 razy i bezboleśnie zahaczyli jeszcze o fiordy .... niestety taki Breivik jawi sie jako prorok.

kto ma jeszcze jakieś wątpliwości, że UE to gliniany kolos który nie dotrwa do 2020 roku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE ugnie się się, a wraz z nim Polska gospodarka. My z uwagi na brak rozwiniętej rodzimej gospodarki zostaniemy z niczym, z biedą i nędzą, co zaś postawi nas w szeregu z takimi krajami Ukraina itd. Danvield dobrze pisał o tym ,że najpierw trzeba mieć dobrze prosperującą własną gospodarkę, a później trząść fundamentem UE.

Wszyscy knują, żeby wyjść na swoje. Nawet taki Orban nie wprowadził podatku na sklepy wielkopowierzchniowe. Z jednej strony krzyczą jaka UE jest zła, z drugiej wyciągają z niej ile popadnie. Wygląda to tak jakby ktoś nas podpuszczał, przyklaskiwał, a na końcu jak pokazała już historia zostaniemy bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był rzadzacym to po 1sze - nie dawałbym ludziom - nie zabierałbym -  wiecej zostaje w społeczeństwie.
W pierwszej kwestii przy przetargach - brałbym pod uwage polskie firmy,
nawet jeżeli beda droższe to zarobek zostaje w polsce - podatek także.

Jeżeli chodzi o ekologie - zezwoliłbym ludziom na produkcje własnej energii elektrycznej - czy to turbiny wiatrowe czy fotowoltanika.
Absolutnie odrzuciłbym haracz płacony za CO2
Rozwój przemysłu opartego na konopi indyjskiej - produkcja papieru, produkcja budulca do budowy ekologicznych domów(znakomita termoizolacja)
Produkcja tkanin itp.

Przekopac mierzeje, z dostepem dla okretów i statków. Rozwój polskich stoczni.
Rozwój polskiej zbrojeniówki i wdrażanie nowoczesnych projektów.

Zakaz sprzedaży obcemu kapitałowi kopalń (miedź, wegiel etc)
Likwidacja pośredników którzy windują w rezultacie cene o 100% (produkt wyjściowy)
Nadzór górniczy - podraża inwestycje i zakup wyposażenia kopalni.
Kwota wolna od podatku 10 000zł! (niewiele ale ubożsi odczuja róznicę)

Mozliwość zaciagania kredytów przez Państwo w NBP (dług zostaje w polsce w polskiej walucie)
Wznowienie handlu ze wschodem i rosja (gigantyczne rynki zbytu)

Rezygnacja z tarczy antyrakietowej (bedziemy niestety pierwszym celem w razie wojny)
- media nie pisza o tym że polska leży w strefie działania podobnego rosyjskiego systemu.

Zlikwidowac sanepid (sprzedawca produktów farmaceutycznych)
Albo ta "firma" zacznie robic co sie do niej nalezy i kontrole beda rzeczywiście niezapowiadane albo jest tylko kolejnym darmozjadem w polsce.

Zlikwidowac PIP - i tak ludzie sa traktowani jak smieci a żaden sąd nie stoi po stronie pracownika.
(chyba że wreszcie ktoś sie zabierze za ten bałagan)

Likwidacja reklam w TV lub abonamentu (albo jedno albo drugie
- nie płace za oglądanie pożyczek i masci wszelakich rodzajów na dolegliwości wymyslone

To tyle moich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DANVIELD said:

Gdybym był rzadzacym to po 1sze - nie dawałbym ludziom - nie zabierałbym -  wiecej zostaje w społeczeństwie.
W pierwszej kwestii przy przetargach - brałbym pod uwage polskie firmy,
nawet jeżeli beda droższe to zarobek zostaje w polsce - podatek także.

polskie firmy są nawet tańsze. Pewnie z tą ceną odnosisz się do budowlanki. Ale jakbyś pogrzebał to byś zobaczył, że wiele przetargów polskie firmy przegrywają z uwagi na jakość, brak spełnienia norm jakościowych, brak koncesji, spełnienia dyrektyw, brak wiedzy, brak chęci brania udziału w trudnych zadaniach itd. Miałem okazję prowadzić szkolenia dla firm, które chwaliły się, że spełniają najwyższe wymagania co do jakości produkcji (firmy reklamujące się w TV), a w rzeczywistości nie mieli pojęcia o tym. Jeśli mówisz o taborze kolejowym itd.  Tu również nie będę wymieniał z nazwy, ale te polskie są czasem bardziej awaryjne niż te z zachodu, które nie mogą jeździć szybciej niż oferowały :D

 

2 hours ago, DANVIELD said:

Jeżeli chodzi o ekologie - zezwoliłbym ludziom na produkcje własnej energii elektrycznej - czy to turbiny wiatrowe czy fotowoltanika.
Absolutnie odrzuciłbym haracz płacony za CO2

Ale oczywiście, że możesz budować własny wiatrak, nie ma żadnego problemu. Możesz to robić bez żadnej koncesji. Doczytaj, bo takie info odstrasza ludzi, a to jest przekłamanie. Np. PGK z dużym powodzeniem sprzedaje przydomowe wiatraki. Problemem zaś jest postawienie wiatraka, który wymaga maszt na fundamencie, Wtedy potrzeba zezwolenia budowlanego i jestem za tym, żeby takie prawo dalej obowiązywało, bo w Polsce mamy sporo takich pseudo speców co nie znają się na tym i taka samowolka mogłaby spowodować spore zagrożenie dla życia innych - jakby taki maszt spadł np. na dom sąsiada. Dobry projekt + znajomość przepisów i przydomowa elektrownia stoi w ogródku.

 

2 hours ago, DANVIELD said:

Przekopac mierzeje, z dostepem dla okretów i statków. Rozwój polskich stoczni.
Rozwój polskiej zbrojeniówki i wdrażanie nowoczesnych projektów.

Mam znajomego inżyniera pracującego dla zbrojeniówki. Mało co się tam rodzi z polskiego pomysłu. Większość opiera się na zagranicznych pomysłach. Żeby tworzyć coś swojego to trzeba zacząć od podniesienia poziomu szkolnictwa wyższego i sprowadzić polaków pracujących w USA dla dużych koncernów zbrojeniowych. Albo sprowadzić na polską ziemię takie firmy jak Lockheed Martin i uczyć się od nich, a później samemu robić samoloty, helikoptery itd. No, ale cóż. Lepiej odstarszać zagranicznych inwestorów kolejnymi podatkami, więc wątpię w to, żeby tutaj coś się poprawiło,

Co do nowoczesności to jesteśmy na szarym końcu UE. Nawet grafenu nie potrafimy (Polacy) wykorzystać.

 

2 hours ago, DANVIELD said:

Wznowienie handlu ze wschodem i rosja (gigantyczne rynki zbytu)

To się dzieje od dawna :) Polacy robią dla nich całe zakłady przemysłowe. Znam kilka firm, które na dzień dzisiejszy sprzedają tam potężne konstrukcje. Ale wymagania co do konstrukcji mają być zgodne z normami amerykańskimi :D Czyli zaś wracam do wcześniej wypowiedzi:  żeby to robić trzeba się nauczyć tego od amerykańców, a żeby się tego od nich nauczyć bez ściągania Polaków z zachodu (a oni za te stawki i tak nie wrócą) to trzeba amerykańców zaprosić do Polski. Ale to niemożliwe, jak myśmy pozwolili uciec z Polski takiej firmie jak Roys. Teraz z tego co wiem kolejne chcą zwijać interes w Polsce i zwalniać polskich inżynierów i przenosić się do Indii, albo Chin. Jeśli zaś mowa o handlu mięsem, jabłkami itd. to nie wiem, nie znam się, ale jak się nie mylę firma Sante jest przykładem na to jak sobie radzić w dobie kryzysu i jak prowadzić dobrą politykę sprzedaży.

Co do reszty nie znam się, więc nie wiem czy jest to możliwe do zrealizowania :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mader napisał:

Tak, ale sporo ludzi nabiera się na .Nowoczesną.

Kolego a kto to właściwie jest ten Petru i skąd wypłynął? Wiemy że jego partyjkę finansują banki i Soros poprzez Fundację Batorego, ale skąd wypłynął ten typ którego ojciec pozostawał na usługach PZPR? Mam wrażenie że jego partia została stworzona przez rudego który widział że PO niema szans w wyborach, a sam Petru realizuje jego polecenia i program z PO. Nie zdziwił bym się że gdyby rudzielec zdecydował się na powrót do kraju po zakończeniu kariery w Brukseli ( w co wątpię) i od razu zajął jego miejsce.

luki- widzę że z uporem obstajesz przy fakcie że Polacy to ciemnota, a nasi naukowcy i inżynierowie niezdolni do wymyślenia czy zaprojektowania czegoś nowoczesnego i na światowym poziomie. Piszesz że nasz naród będzie miał dobrze tylko w tedy gdy we własnym kraju będzie pracował na obcokrajowca. Jankes jest mądry, jankes jest dobry...A kimże jest ten jankes? Człowiekiem bez historii i kimś o pochodzeniu często Polskim. Kim byli ,,wielcy amerykanie'' tacy jak Tesla, Einstein, Edison - Indianami? Czyż nie byli emigrantami lub ich potomkami żyjącymi w kraju rządzonym przez żydów na ziemi Indian za złoto im zrabowane oraz utrzymującym się z żydowskich finansowych machloi oraz z handlu bronią na całym świecie? Aha, byłbym zapomniał o ich ciągłych podbojach nie robionych bez powodu..Ileż pomysłów jankesi wywieźli z Europy wraz z naukowcami i hitlerowskim złotem?...No, wybacz...Od takich ludzi mamy się uczyć...

Nasz kraj miał zawsze zdolnych naukowców i inżynierów ale niestety rzadko dawał im motywację i warunki do pracy. Wystarczy zapewnić im to czego potrzebują by żyć godnie w ojczyźnie i stworzyć warunki do pracy a jeszcze zadziwią świat.A sami Polacy? Czy brak wśród nich inicjatywy i przedsiębiorczości które niszczyły poprzednie rządy i sprowadzały im na preferencyjnych warunkach nieuczciwą konkurencję z zachodu? Jestem pewien że wystarczyło by uczciwie sprywatyzować nasz przemysł przekazując go w Polskie prywatne ręce a już nasz biznesmen właściwie zorganizowa by im pracę, a mając zysk również zaoferował im odpowiednią płacę jak na zachodzie. Jest tylko jeden warunek- krajowi musi zależeć na rozwoju własnej przedsiębiorczości a nie na niszczeniu jej tak jak to miało miejsce do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian z tego co piszesz to pewnie wykonałeś setki projektów, współpracowałeś ze środowiskiem międzynarodowym, wiesz co to R&D, wiesz ile kosztują badania, wiesz ile czasu musi poświęcim polski inżynier nad projektem i tzw. coachingiem, pewnie zdajesz sobie sprawy ile ton papierów trzeba przerzucić, przeczyczać żeby czegoś się dowiedzieć i nauczyć. Przestań walić farmazony tylko wymień mi jedną firmę z polskim kapitałem (inżynieryjną), która tylko dzięki własnym siłom osiągnęła poziom pozwalający jej wykonywać projekty na całym świecie. Nawet prof. Tadeusz Uhl nie jest taki głupi, żeby wyważać otwarte drzwi, tylko wię, że trzeba uczyć się od lepszych dlatego wspólpracuje i wysyła swoich pracowników do Niemiec do roboty jako murzyni, tylko po to, żeby czegoś się nauczyli i oddali to w jego firmie.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/395472,bill-gates-z-krakowa,id,t.html
 

Chcesz więcej przykładów? To masz AIC (Kanada, USA), Synthos (Niemcy, Czesi, USA - sami zapraszają Goodyeara), Lurgie w Krakowie (teraz jakoś inaczej, ale cały czas wspólpraca z niemcami, holandią) i w piździec innych firm. Zapytaj polskiego inżyniera dlaczego chce pracować dla zagranicznego pracodawcy (zobacz ilu ich pracuje dla GE w Warszawie i dlaczego współpracuje z nimi uczelnia Warszawska ? - bo czerpią wiedzę od lepszych!). Większość inżynierów nie chce pracować u nich nawet dla kasy, bo ona sama przychodzi i o nią sami muszą zadbać. Chodzi o warunki, o szkolenia, o programy komputerowe, o sprzęt, o konferencje itd. O rozwój! Na całym świecie wykonuje się coś według pewnych standardów, których trzeba  sie nauczyć, ale nie ma szans samamu nauczyć się czegoś co w Niemczech czy USA uczą się od wieków. I co z tego, że zrobisz sobie coś wedłgu własnych standardów jak nie sprzedaż tego na zachodzie. Stąd dyrektywy, ujednolicenie przepisów, standardów, wprowadzenie norm zharmonizowanych itd.

Polscy inżynierowie i naukowcy nie są zdolni i nie byli zdolni do stworzenia niczego innowacyjnego bazując tylko na własnych doświadczeniach i własnej wiedzy! Za komuny taki Pan jak Pikoń drukował książki Rosyjskie kopiując żywcem rozwiązania konstrukcji z ZSRR, teraz robimy to samo kopiująć z literatury USA czy Niemieckiej. Zajrzyj ile polskich publikacji jest wydawanych w czasopisamch z listy filadelfiskiej. Nawet ojciec MES Zienkiewicz osiągnął sukces za granicami kraju, gdzie mógł rozwinąć metody obliczeniowe niezbędne dzisiaj w inżynierii, ale zrobił to przy współpracy z zachodnimi uczelniami! Co tu dużo pisać, u nas przemysł wydaje zaledwie promil na badania na R&D, a w takich Niemczech każda firma ma swój dział R&D. U nich wydaje się 3mln euro na pół roku, a u nas 3 mln złotych na 4 lata :D Zobacz badania z NCBiR ile trwają i za jaką kasę :D

Nie będę się kopał z koniem. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Jakiś lewackich i komunistycznych haseł ktoś Ci nawciskał jacy to jesteśmy zdolni, najmądrzejsi itd. Nauka to lata rozwoju, a my je zapierniczyliśmy, albo najzwyczajniej nie mogliśmy rozwinąć się przez lata wojen, komuny, zaborów itd. Kiedy inni się rozwijali to myśmy walczyliśmy o wolność i godność. Więc czego się dziwisz? Myślisz, że setki lat nauki i rozwoju nagle przeskoczysz tymi dwudziestoma paroma latami wolności i względnego rozwoju? Zacznij podawac przykłady tych polskich firm, które same się rozwijają bez pomocy zachodu to może uwierzę w to, że sami coś możemy zdziałać.

I jeszcze jedno marian nie wciskaj mi w usta słów, które nie padły (jakby to nie miało zabrzmieć :D) Nie nazwałem Polaków ciemnotą, ani Polaków niezdolnych do tworzenia innowacyjnych rzeczy. Ale na tym etapie rozwoju nie zrobimy tego izoluląc się od zachodu i to nie ważne czy to USA, czy Niemcy. Sam powiedziałeś, że USA wywiozło wiele z Europy i stąd jego potęga. My jesteśmy za słabi, żeby wywozić, dlatego musimy się uczyć i działać trochę inaczej. Polacy są znani  z tego, że potrafią ciężko pracować, być lojalni i przynoszą zyski. Ale cenią nas też za umiejętności miekkie jak pewien luz, życzliwość, łatwość w nawiązywania kontaktów itd. Ale jeszcze brakuje nam trochę, żebyśmy byli rozchwytywani jako innowacyjne umysły itp. Musimy się jeszcze sporo nauczyć.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki- tak sobie myślę- jak to możliwe że tak zdolny i wykształcony człowiek jak Ty, człowiek który uczył się u najlepszych i bierze przykład z najlepszych na zachodzie marnuje się w tym kraju wysługując się obcym firmom albo pracując za psi grosz w naszych...Jak to jest możliwe że ci Twoim zdaniem ,,najzdolniejsi'' wyjechali z naszego technicznego zaścianka by pracować za odpowiednie wynagrodzenie na zachodzie a Ty ciągle klepiesz biedę w Polsce robiąc prozachodnią propagandę? Piszesz że Polacy niczego nie są w stanie wymyślić więc kilka naszych projektów i wynalazków(starsze i nowsze) :polon (Skłodowska Curie, nafta Lukasiewicz, hologram(Wolfke), wykrywacz min(Kosacki),cyklometr (Rejewski),żelbetowe podkłady kolejowe (Tyrliński),metoda wzrostu kryształów (Czochralski), komputer K202 (Karpiński),Melex (nie nasz pomysł ale ceniony na całym świecie),aeroskop i pleograf (Pruszyński),fotografia i film barwny (Szczepanik),pierwszy pozaziemski układ planetarny(Wolszczan),technologia produkcji kryształków azotku galu,technika taniej i masowej produkcji grafenu, Nie chce mi się pisać o współczesnych wynalazkach Polaków ani o rodzimych firmach produkujących na zachód bo nie mam czasu wszystkiego śledzić co się w kraju dzieje, a poszperać w internecie potrafisz sam. W brew temu co sądzisz o Polsce i Polakach wcale nie jest z nami tak źle i nie musimy nikomu włazić do d..py by było lepiej. Nie twierdzę że jesteśmy najmądrzejsi i najzdolniejsi. Jesteśmy tacy sami jak inne narody, ale to w zupełności wystarczy abyśmy poradzili sobie własnymi siłami po wykopaniu zachodnich złodziejskich koncernów z kraju. Wystarczy tylko umożliwić rozwój naszej prywatnej inicjatywie poprzez zmniejszenie obciążeń finansowych i zmniejszenie biurokracji podczas tworzenia nowych firm ew. poprzez pomoc w postaci nisko oprocentowanych kredytów na starcie firmy. Nie może tak być że zachodnia nieuczciwa konkurencja np w handlu nie dosyć że wyprowadza zyski z Polski to jeszcze jest zwolniona z płacenia podatków lub będzie zmuszona płacić podatek obrotowy od 07- 1.9 % a nasze firmy podatek dochodowy od 19%. W ten sposób będzie panował dalszy odpływ klientów do zachodnich marketów a nasi handlowcy będą upadać bo płacąc podatki nie pozwolą sobie na obniżenie cen do poziomu sklepów zachodnich. Chcesz nazw naszych firm z polskim kapitałem-  1. FAKRO, 2.INGLOT, 3. SOLARIS, 4. PESA, 5. MOKATE i wiele innych.

Ja również nie mam zamiaru kopać się z koniem, nie jestem ani wyznawcą Amwaya ani świadkiem Jechowy ani nawet politykiem by cię przegadać, wiem tylko że nikt komu jest źle w tym kraju nie musi tu siedzieć na siłę, a jeśli już siedzi i sieje propagandę to najwyraźniej coś z tego ma...Twierdzisz że nie mam pojęcia o czym piszę, niech ci będzie, przecież jestem Polakiem i znam głównie Polaków i polskich przedsiębiorców równie głupich jak ja (mimo że sąsiad zatrudnia ponad 200 ludzi i eksportuje na zachód produkty swojej firmy a drugi uprawia ponad 2tys ha i sprzedaje swoje produkty zachodnim sieciom handlowym)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.