Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Danvield kiedyś dałeś fajny filmik jak Niesiołowki podczas obrad sejmu wyłączał mikrofon politykom PIS. Czy widzisz co teraz robi PIS? Powiedz mi czym to się różni? Oprócz tego za przekroczenie czasu nakładają karę.

Często zaś przytaczacie betonową przeszłość członków PO. A czym się różni PIS? Co robi w takim razie w jej strukturach Pan Piotrowicz? Krótka notka z wikipedii:

Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie[2]. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu

Zdobył rozgłos medialny, ogłaszając w 2001 na konferencji prasowej o powodach umorzenia śledztwa w sprawie molestowania małoletnich przez proboszcza parafii w Tylawie. Ta decyzja została uchylona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a w 2004 duchowny został prawomocnie skazany[5].

 

Oni mają walczyć o tę sprawiedliwość w Polsce? Z chęcią wysłucham Twojej opinii (albo Beckera) o Pawłowicz i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia bedzie taka sama jak Pana Grzegorza Brauna
- że żaden z działaczy post peerelowskich nie powinien piastowac żadnych stanowisk
w dodatku nie powinno sie liczyc jego zdanie wogóle w żadnych mediach.
Niezaleznie od tego z jakiej jest partii.

A jeżeli mowa o jakis zamachach na konstytutcje to krótki film dla tych panów którzy dzisiaj mówili
(niesiołowski, tw Bolek) że wstyd im za prezydenta Dude i jego słowa(ponizszy film)
https://www.youtube.com/watch?v=ke1GbOXYfws - czy wam także jest wstyd??

https://www.youtube.com/watch?v=viSefoaLHFo - juz zapomnieli chyba jak to sie robi. Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki kopią się po kostkach na  naszym własnym podwórku, to jest jeszcze nawet śmieszne. Ale przestaje być, kiedy znajduję takiego niusa, w którym się dowiaduję, że najwyraźniej sytuacja w naszym kraju jest tak dramatyczna, a w sejmie zasiadają takie imbecyle, że eurokołchoz postanowił debatować jak tą sytuację zmienić i pewnie naprawić. No padłem. Czy my już jesteśmy niemiecką czy francuską kolonią, a ja o czymś nie wiem? 

Będzie debata Parlamentu Europejskiego o sytuacji w Polsce.
19 stycznia po południu Parlament Europejski ma debatować o sytuacji w Polsce
Konferencja Przewodniczących PE zdecydowała w środę o włączeniu do porządku obrad styczniowej sesji plenarnej punktu o sytuacji w Polsce. Decyzję tę poparła większość członków konferencji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat temu nia zostalismy, myslisz ze za co Tusk otrzymał stanowisko??
O tym nawet świadcza te wszystkie ustawy które zezwalaja obcej policji, wojsku a nawet strazy granicznej do działań na terenie RP.
Na całe szczęscie jeszcze jest tak że na pewne działania musi sie zgodzic nasz rząd.
Więc defakto ten eurokołchoz daje jakąs kwote dotacji a w zamian eurokołchozowe korporacje wypompowuja z polski 10 x tyle.
Dane i wszelkie zestawienia tych samych oszukanczych firm sondazowych sa dostepne w sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid jest mi wstyd i za prezydenta i za RP. Ale co zrobiło PIS, gdy miało ku temu okazję? Zwalili lustrację, a kto się do tego najbardziej przyczynił? Sam twórca i pomysłodawca Pan Macierewicz. Dla przypomnienia:

Antoni Macierewicz (co dwukrotnie publicznie przyznał – nie podając wszakże powodów) ujawnił na swojej Liście tylko tych TW UB i SB, którzy już nie pracowali dla UOP. Czyli ujawnił agentów kompletnie nieważnych, być może zmuszanych moralnie do współpracy, z którymi SB się rozstała. Tymczasem 4/5 byłych TW SB – tych najcenniejszych – nadal pracowało dla UOP i nadal pracuje dla ABW (jeśli oczywiście nie są na emeryturze lub cmentarzu zasłużonych). Pamiętać też należy, że Macierewicz nie miał dostępu do akt współpracowników WSI (znacznie cenniejszych), do akt ze speczbioru, no i tych, którzy byli in pectore p. gen. Czesława Kiszczak.

To nie moje, ale jednego Pana, z którym akurat tutaj wiele ludzi się zgadza.

Więc jeśli prezydentowi jest wstyd to rozumiem również, że jest mu wstyd za nieudolność swojej partii. Jeśli tak to ma 100% racji.

Oloos - dokładnie. Szarpanina, w którą dają się wplątać zwykli obywatele, tylko przez szczucie ich drugią partią. Niech się imbecyle w rządzie sami tłuką i obrzydzają życie, ale po co ciągnąć za tym zwykłych ludzi? Więcej dziwnych pochodów to będzie jeszcze lepiej. W dzisiejszych czasach trzeba potrafić się kłócić w cywilizowany sposób. Sami dajemy pretekst ku temu, żeby UE traktowało nas jak swoją kolonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka PIS w sprawie finansów (zapożyczone):

Rząd Beaty Szydło pracuje nad przyszłorocznym budżetem państwa. Zapowiadane w kampanii wyborczej reformy będą najwyraźniej kosztowały o wiele więcej niż przypuszczano, dlatego minister finansów szuka oszczędności dosłownie wszędzie. Okazuje się, że ofiarą cięć budżetowych padną m.in. popularne bary mleczne

5 mln złotych - tyle rząd PiS zabierze barom mlecznym.

Ale, uwaga: Okazuje się natomiast, że ofiarą cięć budżetowych nie zostaną objęte takie instytucje jak kancelarie premiera, Sejmu, Senatu i Prezydenta.

 

Czy nie przypomina Wam to czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki widac ze nie ogladałes "nocnej zmiany" - musisz nadrobić zaległości. 
Bardzo dobrze się dzieje!  Macierewicz nie czeka tylko usuwa od razu ludzi którzy nie mieli dostepu do informacji niejawnych!!.
To tak jakby polska była slepa i głucha.
Panu Macierewiczowi obecnie ufam i mam nadzieje że własnie dąży do ujawnienia tzw "teczek"
A cały ten beton komunistyczny piszczy bo naród sie wreszcie dowie prawdy!

https://www.youtube.com/watch?v=xRFzCykuHLg  (zgadzam sie w 100% z tym Panem!! napisałbym tu identyczne słowa)

Także Luki jeżeli wierzysz w medialne doniesienia to jesteś obiektem manipulacji
Nie jestem zwolennikiem PiS natomiast coraz bardziej podobaja mi sie posunięcia obecnego rzadu.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zwolennikeim, tylko nie rozumiem czego tak się wstydzisz (nie tylko Ty :D ). Zaufanie dla Macierewicza? Myślisz, że jego kompetencje są odpowiednie? Jemu ufam najmniej. Niektóre rzeczy powinny zostać nieujawnione i załatwione bez naginki medialnej. Nie mówiąc już o ujawnieniu info o naszych zapędach do wypożyczenia broni jądrowej. Oprócz tego jak ufać osobie, która na swojego doradcę zatrunia jakiegoś młokosa? Jeśli w tak banalnych rzeczach nie potrafi logicznie myśleć to o czym mówimy? Zapędy ma dobre, ale on  czegoś się chwyta i później załatwia to półśrodkami, jakby był w gorącowej wodzie kompany (patrz jak załatwił lustrację - dno). Jednym słowem nie ma kompetencji i powinien zostawić pewne sprawy mądrzejszym od siebie.
 

Co do PIS i sytuacji jaką mamy i jak to się odbija na naszej gospodarce. Liczyłem na zapędy Roysa: http://natemat.pl/124719,rolls-royce-chce-zbudowac-w-polsce-fabryki-sa-zainteresowani-projektem-na-pomorzu

Ale okazuje się, ze to już jest nieaktualne (info z kilku dni wstecz). Oprócz tego firmy zachodnie zwijają się z Polski. W samym Krakowie na bruk idzie 80ludzi. Polska firma nie wygrała przetargu na dużą inwestycję, tylko dlatego że rząd kłóci się o trybunał, a nie wprowadza w Polskie dyrektyw unijnych potrzebnych do tego, żebyśmy mogli sprzedawać swoje urządzenia na zachód. Przez zaledwie kilka tygodniu polskie firmy straciły już sporą ilość zleceń. Dlaczego o tym się nie mówi? Kukiz dobrze powiedział, że czas sie zabrać do roboty, bo zaraz zamiast budować nowe miejsca pracy, firmy zaczną się zwijać i co zaczną robić z tymi ludźmi ? Gdzie ich polskie firmy zatrudnią? Na kopalni? :D Jaka jest alternatywa ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem PIS, natomiast głosowałem na Dudę.

Żadnych obcych fabryk w polsce! Juz z kart historii wiemy jak zostały zamiecione na smietnik historii niektóre genialne pomysły tylko po to abysmy nasza tania siła robocza produkowali cudze twory i nabijali kasę zachodnim korporacjom.

Przykładów kilka:

FSO WARS ( Tak! niemce potem zaczęły produkowac opla kadetta) 
fso-wars-05.jpg

FSO OGAR 
1381431128_by_Xperia.jpg?1381431222 

Surena sport 
15483.jpg

Powinno sie wspierać polska mysl techniczną.
Na tamte czasy wyprzedzalismy zachód.
Powinnismy wskrzesic takie marki jak WFM, SHL, WSK i Sokół. Stac nas na nasze samochody i motocykle.

https://www.youtube.com/watch?v=B49aXpDDlGY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś oderwany od rzeczywistości Dawid :D Polska myśl techniczna teraz nie istnieje (i nie odrozi się przez kolejne 3-4 pokolenia jak zaczniemy z Polski wyganiać wysoko rozwinięte firmy z zachodu od których można się uczyć) i nie jest to wina zagranicznych koncernów. Mam spore porównanie do tego co robią (i robiły) Polskie firmy i jak trudno w tych firmach przejść z dobrym pomysłem, jak udupia (i udupiało się) się zdolnych inżynierów mimo dobrych pomysłów i solidnego wykonania. Większość inżynierów nie chce pracować w polskich przedsiębiorstwach, bo to zwyczajne badylaki. Polski przemysł udupił się sam, kiedy zapomniał się rozwijać i liczył na szybki zysk, najniższym kosztem. W obecnej chwili oprócz KGHM nie znam firmy z polskim kapitałem, który chce zapłacić inżynierowi więcej niż to co proponują zachodnie koncerny. Cały czas obracam się w zakresie polskiej myśli technicznej, a nie produkcji, żeby ktoś nie zaczął krzyczeć jak to obcy kapitał wykorzystuje Polaków. Jeśli chodzi o inżynierkę to niestety Polskie firmy wykorzystują zdolnych ludzi i to bez znaczenia jaka partia jest u władzy. Cały czas zapominamy, że większość pomysłów sami uwaliliśmy, nasi dziadkowie i ojcowie, bo te kilka pokoleń wstecz nie wiedziało czym jest nauka o zarządzaniu, czy optymalizacja. Mam  książki z lat 76-80 po angielsku i niemiecku, gdzie pisano już o systemach wdrażania, ekonomii w inżynierii, wzornictwie itd. I my własnie uczymy się dopiero tego od nich, dzięki temu, że te firmy tu powstają, bo niestety na ściągnięcie Polaków z Niemiec, Anglii czy Skandynawii nie stać nas jeszcze (tutaj nie ma nic atrakcyjnego co by mogło ich przyciągnąć).

A dlaczego nie udało się nam zaistnieć na świecie? Bo sama myśl jest gówno warta jak koszty produkcji przekraczają możliwości finansowe danego zakładu. A polska myśl techniczna cały czas uczyła się od zachodnich sąsiadów nie tylko jak coś dobrze konstruować, ale również jakim kosztem. Ale jak się tego uczyć skoro w Polsce nie było żadnej firmy z zachodu, z której można podbierać pracowników? Nie da się... Mądre państwa wiedziały jak sobie z tym radzić (patrz Japonia czy teraz Chiny). Zainwestować w młodych ludzi, wysyłać ich na zachód, niech czerpią wiedzę i przyniosą ją do Polski. Ale u nas od wieków działa się w drugą stronę. Zdolnych wyrzuca się za granice, ale nie przyciąga się ich do Polski po 4 czy 5 latach.

Piszesz tania siła robocza - jeśli chodzi o produkcję, ludzi na taśmie to zgodzę się. Słaba pensja, ciężka praca i zarobek dla NIemca. Ale powiedz mi czy polski badylak jest lepszy? Zobacz ile się płaci w tych polskich firmach, a ile w firmach z kapitałem zagranicznym. Czasem wykwalifikowany pracownik zarabia w takiej polskiej firmie dwa razy mniej niż w firmie z zachodu. Ale słowem klucz jest : wykwalifikowany. Tylko, że w Polsce każdy by chciał żeby hasło: "czy się stoi czy się leży to 5000zł się należy" było wiecznie żywe.

Dla mnie temat rzeka, z którym osobiście borykam się od ok. 10 lat. I sam wiem jakie zacofanie prezentują polscy przedsiębiorcy, a jeśli trafia im się gość z pomysłem to nie potrafią tego docenić. Przykład? Znajdź mi w Polsce chociaż jedną firmę, która zajmuje się projektowaniem i badaniem podzespołów samochodowych. Polskiej nie ma żadnej, zaś tych Niemieckich, w których pracują prawie sami Polacy jest wiele. Ale dla tych Polaków to szansa, żeby czegoś się w tej firmie nauczyć, wyszkolić, dzieliś doświadczeniem z kolegami z zachodu, jeździć na szkolenia. Tak jak pisałem wcześniej: temat rzeka. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum inżynierskie i można o tym przeczytać setki postów.

 

EDIT: Dla mnie doskonałym przykładem super szybkiego zaawansowania technicznego są  Chiny. Oni swoje badziewie tylko na UE i USA wysyłają. Wystarczy zobaczyć jak szybko rozwinęli się w każdej dziedzinie technicznej. Ostatnio zaprezentowali nawet własny samolot: http://www.forbes.pl/chiny-pokazaly-c919-pierwszy-chinski-samolot-pasazerski-boeing-i-airbus-zagrozone-,artykuly,200137,1,1.html

Oni zrozumieli, że myśl techniczna zaczyna się od kopiowania, aby przejść do własnego produktu. Ale nigdy by to u nich nie powstało w tak szybkim tempie, gdyby nie sprowadzenie do siebie fabryk z USA, UE. Przez lata uczyli się, aby teraz wdrażać własne produkty i własne rozwiązania techniczne. A są tacy mądrzy, że teraz nie publikują nawet swoich dokonań w języku angielskim, a wyłącznie po Chińsku. Antyprzykłąd, którym chce podążać dzisiaj PIS to Rosja. Mają zdolnych inżynierów, ale co z tego? Nie mają szans na rozwój własnych produktów, bo najzwyczajniej brakuje im tego postępu i tego zaawansowania co w UE czy USA. Dlaczego tylu rosyjskich inżynierów i naukowców pracowało i pracuje w USA? Co lepsze publikują i wykonują pracę wyłącznie dla USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Toba, patrzy przykład czechów, mieli skode,  wykorzystali pomysł niemiecki
i w ten sposób produkuja dalej "skodę'  w technologii niemieckiej, i wiekszośc profitów nalezy do czech.
Nie napisałem aby wyganiac zachodnie firmy, wręcz przeciwnie - mam na mysli by dbac o polskie firmy.
Jezeli mowa o demokracji i wolnym rynku to tak naprawde polski rynek nie istnieje,
wiekszosc to zachodnie firmy które jakby na to nie patrzec pozyskuja unijne dotacje.

Także uwazam że jeżeli chcemy miec cos w polsce to polskie panstwo powinno dbac o polskiego przedsiebiorce.
Popatrz na sklepy.. ile osób pozamykało polskie biznesy po wkroczeniu zachodnich firm takich jak tesco real, lidl kaufland etc??
Znikneło wiele targowisk, samów  a nawet zwyczajne kioski ruchu. Tu jest ewidetny problem gospodarczy.
Nie wyobrazam sobie abym mając firme nagle ja sprzedał komuś albo wynajał tylko dlatego
ze dostane ochłap a ktos zbije na mnie interes, no gdzie tu sens. Wiele razy był wąłkowany temat
o wyprzedazy polskiego majątku jakoby rzekomo nie był opłacalny,
gdzie przychodzi zachodni interesant i nagle zbija kokosy - ba! jest zwolniony z podatku i ulgi.
Patrz hipermarkety i co 4 lata zmiana ich nazw. Czy polski przedsiębiorca ma takie szanse? To niestety nie jest wolny rynek.
Masz poniekąd racje z tym że musi upłynąc troche czasu, popatrz tylko co zmieniło 25 lat w polsce?
Pokaz mi drugi taki kraj z zasobami naturalnymi który nie wykorzystałby tego potencjału??
Madry gospodarz dba o gospode i napewno nie pozwoli obcemu na niegospodarnośc.
Co do reszty to pomysl dlaczego wiele umów jest tajnych?
Może w polsce ktos zadbał pierw aby Ci mądrzejsi wyfruneli,
nastepnie zadbał o to by w polsce nie było mozliwości rozwoju czy tez nowych wynalazków,
sa dane porównawcze dotyczace takich spraw i pod tym względem wyglada to podejrzanie fatalnie.
Wątpie że jestesmy krajem tłuków albo że typowo jak to ktos juz ujał "nadajemy się tylko do hodowania i płacenia daniny od wszystkiego.

Uwazam ze wiele osób dostało dobrze płatne prace dla zachodnich firm, niestety kosztem tego że robia 'dobrze" innym.
Wiekszośc rozwiazan i pomysłów  albo jest blokowanych albo leci na zachód - to troche smutne.

Piszesz o pieknych rzeczach i pół zartem pół serio wyobraź sobie że robisz to dla mnie
i ja Ci za to płace i pieniądz w postaci podatków zostaje w polsce, czyż nie lepiej??

Mysle ze za jakis czas ludzie sie obudza ile dał "zachód" i czy było to warte tych wszystkich poświęceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam zaprzeszasz swojemu sukcesowi i już tłumaczę dlaczego. Piszesz, że sklepy typu Tesco czy Biedronka zabiły polskie małe sklepiki, albo bazary. Dla mnie to bzdura. Jadę w czwartek i sobotę na targ do Oświęcimia i stoją polskie stragany i dobre produkty. No właśnie DOBRE produkty. Wędliny polskie, owoce, warzywa itd. Ci wartościowi sklepikarze, którzy od zawsze byli uczciwi i sprzedawali dobrej jakości produkty przetrwali (sąsiadka od lat prowadzi taki interes i jak się okazało, był to strzał w dychę, bo jak mówi takie tesco i jego gówniane żarcie spowodowało, że ludzie częściej zaglądają do niej). Tak samo piekarnie. Nie mówię, bo dużą część zamknięto, ale zgodnie z tym co opowiadają starsi to większość z nich to właśnie te badylaki, gdzie młynarz chodził ciągle nawalony. Wykruszyli się jednym słowem. W Polsce produkujemy super płatki owsiane, które importujemy na zachód, azję. Ale te zakłady zainwestowały i dzisiaj produkcja nie przypomina tego co 10 lat temu. Dużo polskich firm poradziło sobie i to głównie to osoby z głową na karku, otwartym umysłem i nie liczących na szybki zarobek.

A teraz zobacz na siebie czy loklanych mechaników samochodowych: buduję się u nas sporo ASO, ale czy one jakoś zabrały klientów tym bardziej ogarniętym mechanikom? Sam się rozwijasz, nie siedzisz z dupą w kanciapie i nie pracujesz prozaicznymi narzędziami. Pamiętam jak jeszcze dwa lata temu naprawiałeś motocykle w kanciapie, a gaźniki czyściłeś pendzelkiem i szmatką :D A dzisiaj? Zainwestowałeś, rozwijasz się, robisz reklamę, kooperujesz z zagranicznymi firmami. Nędzna konkurencja, badziewiaki wykruszyły się, albo w końcu się wykruszą. Zaś jaka jest zaleta tych zagranicznych ASO? Ludzie tam też się uczą. Nie jeden odejdzie z tamtej firmy, żeby pracować może właśnie dla Ciebie i wniesie może coś nowego.

Co do dbania o Polskie firmy: oczywiście, trzeba to robić, ale musimy ciągle zabiegać o przypływ zachodniej myśli technicznej. Podpatrzymy, nauczymy się i będzie dobrze. Niestety te 25 lat przewaliliśmy w dużej części przez własne przerośnięte ego i naszą chęć szybkich zysków i lenistwa. Bo jak dobrze idzie to po co coś zmieniać? Po co inwestować? Przeszedłem przez kilka polskich firm i wiem jakimi narzędziami pracują i jak ciężko od nich wyciągnąć naqwet 20tys na jakiś program, a prezes co drugi miesiąc zmienia samochód służbowy. Szkolenia? W polskich firmach nie ma szkoleń. Od kilku lat prowadzę szkolenia i raz tylko była osoba z firmy z kapitałem polskim. Cała reszta to firmy z kapitałem zachodnim. Ja liczę na to, że właśnie te badziewiaki wykruszą się, albo ich firmy przejmą ich dzieci z innym spojrzeniem (takie też znam) i wywrócą ideologię działania firmy do góry nogami.

Co do skody:  skoda dzisiaj jest tak czeska jak polski jest fiat :D  Skoda w rękach niemiec jest już chyba ponad 17lat i dzięki temu (podobnie jak fiat) istnieje na rynku. Dlaczego czesi sami nie zarządzają własną firmą? Dlaczego ją sprzedali? Bo wiedzieli, że czeka ich to samo co nasze fso. Ale dalej nie widzę tu czeskiej myśli technicznej tylko niemiecką. Niestety.
Polska niestety jeszcze nie jest atrakcyjnym krajem do zakładania tutaj firm. Na dzień dzisiejszy właśnie światowej klasy firma zamknęła swoją działalność. Nie przyciągniemy ich inaczej niż do teraz. Tym bardziej, że polacy pracują w nich za podobną stawkę jak na zachodzie.

Teemat rzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki co cię tak dziwi? Staruchy pokazały co umieją więc teraz kolej na młodzież ;). Miejmy tylko nadzieję że obecna drapieżna młodzież będzie dbała o swoje tyłki inaczej, nie kosztem narodu i wyborców. Jeśli chodzi o mnie to dawno bym rozpędził tą zgraję z Wiejskiej- zawodowych politykierów na usługach obcych mocarstw i banków zmieniających stołki i partyjki i rządzących od ,,upadku'' komuny oraz zdelegalizował partie polityczne będące de facto mafiami w Sejmie i dopuścił młodych ludzi ale jako bezpartyjnych by reprezentowali swoich wyborców i interes narodu.

A TAK NA MARGINESIE- widział kto jak naprawdę wyglądały demonstracje KOD i ilu tam spędzono ,,niezadowolonych''? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian młodzi tak, ale nie Ci, którzy nie mają kompetencji, ani doświadczenia. Młodzież też trzeba selekcjonować. Nie mówię, że Ci co siędzą w PIS to "gamonie", ale jak widzę jak rozwijała (i rozwija) się ich kariera polityczna to nie wierzę w ich niezależność od Pana Prezesa, a ja bym chciał usłyszeć ich głos, a nie głos Prezesa wypływający z ich gardeł... Przed wyborami widząc jak prowadzona była kampania to wierzyłem w to, że jak PIS wygra to mimo ich minusów powstanie nowa partia, ludzi niezależnych od prezesa.

P.S. Co do młodych w PIS to przykład Hofmana jakoś nie napawa mnie optymizmem. Gdyby nie akcja w samolocie to to dziś nikt by nie wiedział o jego przekrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki- jeśli dobrze rozumiem to młody polityk powinien mieć doświadczenie, staż w polityce i własne zdanie (czyli najlepiej funkcję prezesa) ;). Jakbym czytał ogłoszenie-młodą, dyspozycyjną ze znajomością komputera i własnym samochodem zatrudnię:D.  Wybacz,  ale młodość przekreśla zazwyczaj pozostałe walory.Co się tyczy własnego zdania polityków to pewnie zauważyłeś że do żłoba nie dostaje się nikt postronny, wszyscy są czyimiś protegowanymi (a nawet krewnymi). Mało tego, nawet przysłowie mówi- ,,jak wejdziesz między wrony to kracz jak i one'' więc młodzi ,,kraczą'' jak prezes by nie być ,,zadziobanym''. Czy to dobrze? Myślę że tak bo w jedności siła a ludzie Tuska są zbyt silni by można było sobie pozwolić na niejednomyślność. Weźmy np obecną sytuację- gdyby młodzi nie poparli prezesa w zmianach w TK to nikt nie byłby w stanie dobrać się do d..py tuskowym złodziejom bo sędziowie powoływali by się na przepisy wynikłe z ustawy i Konstytucji a sędziowie TK interpretowali by przepisy Konstytucji na ich korzyść.Chcąc coś zdziałać w obecnej Polsce najpierw potrzeba zamordyzmu i jedności wśród rządzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian wszystkie te etapy tak naprawdę zdobywa się z czasem. Doświadczenie zdobywa się nie tylko siedząc przy prezesie, ale również będąc wśród ludzi, aby wiedzieć czego potrzebują, ale takie doświadczenie wynika też ze zrozumienia przedsiębiorców, żeby wiedzieć czego oczekują oni, a jak dobrze wiesz interesy jednych nie idą po drodzę z interesami drugich. Ciągle pisze się o wspieraniu polskich przedsiębiorstw, a czy ktoś pomyślał jakie są ich oczekiwania? One są proste: oni nie liczą na doinwestowanie ich w maszyny, technologię czy doinwestowanie w innowacyjność. Im zależy na śmieciówkach, na wykorzystaniu młodych itd. Więc nie wierzę w Polsce w system wspierania polskich przedsiębiorców. Przecież przez lata te same przedsiębiorstwa miały liczne grono dobrze pracujących robotników, inżynierów itd. No i dlaczego tego nie wykorzystali? Dlaczego nie uwzględniali ich pomysłów? Ci młodzi i starsi doświadczeni uciekli z tymi pomysłami za granicę, bo tam ich doceniono.
Wracając do młodych polityków: jak oni mają znać potrzeby ludzi skoro jak dobrze spojrzysz jedyną jego praktyką to jeźdżenie za prezesem i kiwaniem głową jak piesek? Podobnie jak w PO zamiatanie po Kopacz czy po Donaldzie? Zaraz po gimnazjum gość trafia pod strzechy Antoniego, albo Kaczorka i niby to jest dobre dla przyszłych pokoleń? Oni po takim czasie nie uczą się niezależności. Oni za to wiedzą jak dobrze się ustawić, żeby im było dobrze. Nie jestem jakimś fanem Kukiza, ale to chyba jedyny gość, który w sumie potrafił pokazać, że można dojść tak wysoko mając swoje zdanie i jedno hasło wyborcze jak jednomandatowe okręgi. I wygrał tym, bo był niezależny. Nawet chyba nie chodziło ludziom o same okręgi (co pokazało referendum) tylko o sam fakt, że nie był "przydupasem" żadnej partii (może to się zmieni, ale wcześniej zdawało się, że jest inaczej). Przecież PIS zdobył również sporą ilość elektoratu dzięki Szydło i Dudzie, kórzy podczas kampani odcięli się od prezesa i Antoniego. Więc o czym to świadczy? Potrzebny był fortel, żeby wygrać, czy może w PISie nie ma ludzi kompetentnych do odpowiednich stanowisk?

Mnie martwi tylko to, że zaufanie do PIS jest tak duże, bo oni niby coś zmienią. Nie oni, a my możemy coś zmienić, jeśli zmienimy naszą mentalność.

nfs - co do upadających zakładów pisałem wcześniej, że Roys już się wycofał z inwestycji, w Krk zwolniono 80 ludzi. Więc nie wiem czy to dobrze wróży. Ludzie tam zarabiali bardzo dobrą kasę. A teraz co im zostanie? Pójdą pracować do Polskiego badylaka na śmieciówkę?

Taki przykład o tym o czym pisałem wcześniej: http://wyborcza.pl/1,138504,18901640,dlaczego-wynalazki-uciekaja-z-polski.html
"Zdaniem ekspertów przyczyny tkwią gdzie indziej. Przede wszystkim w Polsce naukowcy i przedsiębiorcy nie potrafią ze sobą rozmawiać. - Obie strony są z tego powodu rozgoryczone. Zmiany na lepsze następują, ale powoli. A w biznesie liczy się czas - tłumaczy dr Agnieszka Skala z Politechniki Warszawskiej i z fundacji Startup Poland. Z jej nieopublikowanych jeszcze badań wynika, że zaledwie co czwarty start-up w Polsce współpracuje na stałe z przedstawicielami świata nauki. Tymczasem to właśnie ich wiedza jest przecież źródłem innowacyjnych inspiracji"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki-wybacz ale ja to widzę inaczej. Kto w Polsce ma prawdziwy biznes? Ano były komunista powiązany z rządem lub biznesmen wiedzący w którym ministerstwie lub urzędzie posmarować no i oczywiście politycy. Nikt nie powiedział że prywaciarzy nie można wziąć za mordę by płacili podatki i nie zatrudniali ludzi na czarno lub na śmieciówkach. Tyle tylko że zaraz zagrzmiał by Lewiatan a i sami chętni do ukrócenia procederu strzelili by sobie w kolano bo to głównie oni na nim korzystają więc jest jak jest. Może Kaczory to ukrócą. Co do młodych lizusów- wolę ich jak przyklaskują Kaczorom bo przynajmniej jest jedność w gromieniu zdrajców i złodziei. Na demokrację przyjdzie czas gdy winni zdrady Polski i wpędzenia społeczeństwa w nędzę będą siedzieć a pozostałości komunistów zostaną usunięte z Wiejskiej. Problem jedynie w tym w czym był z Tuskami- czy Kaczory po zrobieniu porządku zechcą oddać władzę kolejnemu mam nadzieję że demokratycznemu i złożonemu z młodych rządowi. Jeśli Kaczory tak jak Tuski zostawią przyszłemu rządowi kluczowe stanowiska obsadzone przez siebie i ustawy a nawet Konstytucję gwarantujące im bezkarność to będzie powtórka z rozrywki...Temu krajowi może pomóc tylko dyktatura i mam wrażenie że Kaczory do niej dążą, jeśli zrobią porządek i odejdą będzie OK. A że i nas w końcu wezmą za mordę- trudno, będziemy płacić mandaty ale złodzieje będą siedzieć. Może wtedy będzie można normalnie żyć w tym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian to niech zaczną od siebie, bo dla mnie to obłuda, która jest gorsza od 8 lat PO. Jeśli chcą walczyć ze starymi strukturami to co robi u nich taki gośc jak Piotrowicz? Podobmych jemu można jeszcze znaleźć kilku.

Co do młodych i ich nauki. Dla mnie to złe podejście. Zobacz co robią młodzi CO w firmach? To samo co ich poprzednicy. Nie można wierzyc w to, że ucząc się na złych przykładach dostaniemy nagle nowe, zdrowe i uczciwe rządy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgie Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi 
za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. 
Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. 
Program ma budżet o wartości 150 mln zl i jest finansowany ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 
Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się 
wszystkie liberalno-lewackie organizacjepozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią 
i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów. 
Hasła Ryszarda Petru i polityków PO o wyprowadzaniu ludzi na ulicę w ramach KOD celem obrony demokracji nabiera zupełnie innego, 
bardzo groźnego i realistycznego wymiaru. Petru ma zapewnione finansowanie na opłacanie protestujących, 
na prowokacje, uliczne zadymy, Majdany i na walkę z Polskimi Patriotami. 
Z funduszy Fundacji Batorego korzysta w Polsce mnóstwo organizacji których jedynym celem jest 
wyszukiwanie tzw. „mowy nienawiści” w Internecie, mediach i donoszenie do prokuratury w oparciu o 
art. 119 i 256 Kodeksu Karnego – „kto nawołuje do nienawiści 
na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych (…) 
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. 

W ten sposób oskarżonych zostało już w Polsce wiele osób biorących udział w manifestacjach 
na których wykrzykiwali anty imigranckie hasła. Drugi Majdan w Warszawie 
- co buńczucznie ogłaszał Ryszard Petru - nie jest więc fikcją i ma szanse realizacji. 
Na razie to tylko 150 mln ale kasa bankierów na obronę swoich interesów poprzez wsparcie zadym w Polsce może być wielokrotnie większa. 
Soros chwalił się oficjalnie, że ukraiński Majdan kosztował go tylko kilkanaście mln $. 
Organizacje sponsorowane przez Sorosa w Polsce szkolą nawet oficjalnie policję, sędziów i prokuratorów jak skutecznie wyszukiwać, 
identyfikować i osadzać za tzw. „mowę nienawiści”. Szkolenia odbywają się między innymi w Centrum Żydowskim. 
„Mowa nienawiści” to doskonały knebel dla wszelkich przejawów patriotycznych 
i obronnych środowisk walczących przed zalewem Polski imigrancką masą. Z ostatnich informacji które posiadam wynika, 
że celem zaplanowanych przez Nowoczesną Petru marszów protestacyjnych będzie zakładanie stałych obozowisk pod hasłami powrotu do demokracji. 
Najważniejsza będzie Warszawa. Planowane są naprawdę duże prowokacje i są na to olbrzymie środki finansowe. 
Orwelowska wizja świata staje się coraz bardziej realna. Sprowadzanie imigrantów 
do europejskich krajów da zaczyn w postaci buntów i zamieszek społecznych a to da 
lewackim rządom możliwość ograniczenia wszelkich swobód i praw obywatelskich. 
Nowy Porządek Świata sponsorowany przez amerykańskich bankierów żydowskiego pochodzenia zmierza 
do eskalacji kryzysu aby zrealizować swoje plany dyktatorskie w ramach NWO. Polska buntująca się 
przeciwko sprowadzaniu imigrantów jest bardzo niewygodnym partnerem którego trzeba spacyfikować 
za pomocą powrotu do władzy PO i Nowoczesnej. W przypadku wybuchu społecznych niepokojów związanych 
z obroną demokracji przez KOD Polsce może grozić interwencja sojusznicza ze strony Niemiec w ramach ustawy nr 1066

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield od dawna zastanawiam się kto tak naprawdę rządzi tym chorym światem-Żydzi i banki, jankesi czy jakieś megakorporacje. Jankesi nie dosyć że siedzą w Europie zachodniej od końca wojny i panoszą się na całym świecie to jeszcze mają kryzys więc dla nich im gorzej jest u nas tym lepiej. Żydowskie banki czerpią zyski z nas wszystkich i dzięki zadłużonym gospodarkom trzymają wszystkich za mordę, międzynarodowe megakorporacje wpływają na rządy, wywołują kolejne wojny i powstrzymują postęp techniczny w imię własnych interesów. Czy mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie słowa państwo, naród, ludzie? Skrót NWO wiele tłumaczy, nie tłumaczy jednak ślepoty całych narodów które w imię zdobywania rzeczy krótkotrwałego użytku gonią za pieniądzem i nie zauważają że są manipulowane, traktowane przedmiotowo i wykorzystywane do celów o których nawet im się nie śni w najgorszych koszmarach. Jak to możliwe że Polacy gnębieni i okradani wybierają rząd a w kilka tygodni później przeciwko niemu protestują? Jak to możliwe że człowiek mieniący się najinteligentniejszą istotą na tej planecie pozwala do tego stopnia sobą manipulować. Jest faktem że pewne organizacje dysponują gotówką i środkami by organizować różne rzeczy (w tym dbać o propagandę) ale przecież każdy powinien mieć swój rozum i myśleć samodzielnie...Jest kilka krajów niszczonych obecnie gospodarczo które opierają się nowemu ładowi lub pozostają na uboczu. Dlaczego Polska do nich nie należy, dlaczego zostaliśmy wmanipulowani w to zachodnie g..no i nikt nie dosyć że tego nie zauważa to jeszcze wielu to popiera? Nikt nawet nie protestował kiedy nasz kraj podpisał ustawę 1066 o wzajemnej pomocy w tłumieniu zamieszek i niepokojów społecznych której ofiarą niedługo się staniemy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian mam na to jedną odpowiedź: bo jesteś prostym obywatelem :) Tylko prostym obywatelem.

Piszecie o manipulacji, więc mam pytanie (posłucham specjalistów) :). Jak nazwać zjawisko, które polega najpierw na odcięciu się od swojego źródła i po części twórcy, następnie skuteczne obiecywanie i przekonywanie ludzi, że nie wrócą do starych narzędzi i ludzi nimi kierującymi, przestawiają różne rozwiązania, które mają sprawić, że ludzie im zaufają. Gdy właśnie to zaufanie już otrzymują wracają do starych metod. Jest jakaś definicja takiego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.