Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

nie czytasz ze zrozumieniem - to że rydzyk "dostanie" te pieniądze,
nie świadczy o tym że jest to kradzież czy wyłudzenie bo nie ma na to dowodów. 
przeanalizuj fakty. Szczujne fakty na ten temat pochodzą od gazety wybiórczej.

" - Ojcu Rydzykowi, jak najbardziej, mówię to zupełnie poważnie bez cienia ironii, jak najbardziej te pieniądze się należą za to, co uczynił dla Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich kampaniach wyborczych - powiedział Paweł Kukiz. Zdaniem lidera ruchu Kukiz '15, ewentualna dotacja dla duchownego to efekt panującej w Polsce "partiokracji".
z cytatem Kukiza zgadzam sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Dan w przypadku PISu i Tadeusza ważne są fakty, bo tak zdecydował sąd, więc mam rozumieć, że Lech nie był Bolkiem, bo ten sam sąd taki podał wyrok :D ? Już nie wspomnę o loterii, bo tutaj nikt nie ma dowodów na przekręt itp. Więc kurde jak to jest? Są równi i równiejsi? Są fakty faktyczne i niefaktyczne? PISowskie, typowe zachowanie. A masowe zwolnienia gliniarzy, reporterów itd. bez powody, ale tylko dlatego, że ktoś nie jest za PIS - to też jest ok ? :D Czym to się różni od PO, która robiła to samo :D Pięknie Was przemielili już. Wystarczyło  100dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DANVIELD said:

" - Ojcu Rydzykowi, jak najbardziej, mówię to zupełnie poważnie bez cienia ironii, jak najbardziej te pieniądze się należą za to, co uczynił dla Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich kampaniach wyborczych - powiedział Paweł Kukiz. Zdaniem lidera ruchu Kukiz '15, ewentualna dotacja dla duchownego to efekt panującej w Polsce "partiokracji".
z cytatem Kukiza zgadzam sie w 100%

Kukiz coraz bardziej zaczyna sensownie mówić w wielu sprawach i nie zawsze w kolacji z PIS. Ciekaw jestem jak długo, kiedy komuś wyczerpie się cierpliwość... i zaś znajda kompromitujące taśmy :D

nie wierzę w to, że Bolek nie jest Bolkiem, ale kolejny raz widać jak TVP wpływa na widza (kolejny znak równości do tego co mieliśmy przez 8 lat):

http://www.wykop.pl/ramka/3031541/tvpinfo-usuwa-wywiad-z-grafologiem-podwazajacym-autentycznosc-podpisu-walesy/

Ciekaw jestem kiedy wypłynie sprawa sprawa Rajmunda ojca dwóch takich, który w połowie lat 50 organizował na polecenie partii PZPR skrócone studia dla towarzyszy z wyższych – partyjnych i państwowych – sfer. Gdzie jego teczka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki-Tak sobie myślę- czy Ty przypadkiem nie oczekujesz zbyt wiele zbyt szybko? PIS rządzi dopiero 100 dni a Twoja PO rządziła 8 lat. Pozwólmy wykazać się nowej władzy i poczekajmy trochę na efekty. Ty chciałbyś żeby nominowanych urzędników na kluczowych stanowiskach w firmach takich jak Kompania Węglowa momentalnie zwolniono lub wymieniono na takich którzy nie dosyć że nie będą brać łapówek i niszczyć firmy to jeszcze będą kumaci w tym co robią, a to się tak nie da. Korzenie PO i komunistów sięgają zbyt głęboko aby można je było od razu wyciąć, ale nie bój żaby- przyjdzie i na nich kolej. Chciałbyś jak Swetru momentalnie cudu dzięki któremu PISowcom momentalnie spadły by pieniądze z nieba. Tego nawet Rydzyk za 26 mln. nie wymodli, na to trzeba czasu a minęło dopiero 100 dni. Kaczor przygotował sobie pole do działania wywalając z TK POwskich sędziów, robi czystki w policji i zaczyna rozliczać się z przeszłością czyli komunistycznymi kapusiami, następnie pewnie przyjdzie kolej na zadekowanych w rządzie komunistów i POwskich złodziei i zdrajców. Ojca Rajmunda pewnie nie rozliczy osobiście bo niema go już pośród żywych, ale może Rydzyk wymodli dla niego wieczne potępienie. Najważniejsze że Kaczor osłabi zachodnią konkurencję i zmusi do płacenia podatków. Owszem, ci będą mogli albo przerzucić podatek na klientów zwiększając ceny do i tak niższego poziomu niż w Polskich płacących podatki sklepach, ale wtedy nastąpi stopniowy odpływ klientów z zachodnich marketów do rodzimych sklepów. Myślę jednak że tak się nie stanie, że podatek obrotowy jest zbyt niski aby markety pozwoliły sobie na utratę klientów. Myślę że zachodni właściciele podzielą się zyskami z Polską nie podnosząc znacząco cen. Wierzę że jest to tylko początek i że następnym krokiem będzie zrównanie podatków dla firm zachodnich i rodzimych by stworzyć uczciwą konkurencję i to nie tylko w handlu ale i przedsiębiorczości. Ja jestem cierpliwy- poczekam nawet kolejne 8 lat na zmiany, a jeśli nie nastąpią to pierwszy raz w życiu pójdę na wybory aby zagłosować na Ciebie.Wierzę że człowiek o tak wszechstronnej wiedzy jak Ty i na dodatek z młodego pokolenia godnie zastąpi obecne kliki i że w końcu moje wnuki (jeśli ich doczekam) dożyją  lepszych czasów ...Jestem pewien że jeśli do tego dojdzie to nawet Danvield przyłoży rękę by wypromować Twoja kandydaturę w wyborach, pytanie tylko czy Ty po tym jak dorwiesz się do żłoba będziesz pamiętał o kolegach z forum i postarasz się chociaż znieść ograniczenia szybkości na drogach przez zadupie dla motocyklistów?;);):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, marian65 said:

Twoja PO rządziła 8 lat.

I tutaj powinienem zakończyć czytanie :) Marian miałeś szansę (Ty i Twoje pokolenie) na zrobienie tego kraju lepszym i co? Zrobiłeś? Załóż kapcie, weź gazetę w rękę i zrób spowiedź jaką powienien przed Polakami dzisiaj zrobić Bolek. Gdyby miało nawet dojść, że miałbym kiedykolwiek babrać się w bagnie jaką jest polityka to nigdy przy tak ukierunkowanych PISiorkach jak Ty czy Danvield :P  Wiara w tych złodziei jest taka sama jak tych co głosowali na PO 8 lat temu. Nie oczekuję, że po 100 dniach zrobią przewrót, ale te 100 dni pozwoliło mi na obserwację jak niewiele ich różni od PO. To samo łgarstwo, kolesiostwo i kłamstwa. Niby przekuwanie porażek w sukses, a sukcesy w jeszcze większy sukces :D Ja poczekam te 4 lata. Ja nie zbiednieję, ale szkoda mi tych co już dostali rykoszetem. A są to chociażby nasi w UK, a kto wie może za rok nasi w Niemczech, Francji itd.

EDIT: teraz najbliżej mi chyba do Kukiza, ale czekam na ile Kukiz ściemnia, a na ile to taktyka. Poczekam, bo może warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki- moje pokolenie nie miało szansy niczego zrobić, noo chyba że to co zrobił Bolek. Nie wierz w bajki- komuna była dosyć silna by zdławić każdy przejaw buntu, a gdyby nie dawała rady to w koło stały armie UW z ruską na czele i czekały tylko na wezwanie Jaruzelskiego aby zrobić w Polsce to co w Czechach. Wtedy nawet dobrze nie zdążyłeś puścić bąka a już odpowiedni ludzie donieśli o tym władzy...Spowiadać nie mam się z czego bo nigdy do żadnej bandy nie należałem, nawet do ZHP :P. Dlaczego nazywasz mnie od razu  PISiorkiem, czyżby nie podobało ci się że chętnie z widłami pogoniłbym zachodnich złodziei z Polski aby nasz kraj mógł się rozwijać na zdrowych zasadach? Co do naszych którzy rzekomo dostali rykoszetem w UK, Niemczech czy Francji to powinieneś sam skorzystać z rady jaką mi dałeś i ubrać lacie a następnie poczytać gazetę a wtedy dowiedział byś się że to proimigracyjna polityka koleżanki tuska Angeli doprowadziła do obecnej sytuacji w Europie. :P  Wierzę głęboko że w ciągu tych czterech lat nie zbiedniejesz bo znając Twoją przedsiębiorczość z pewnością w razie problemów zostaniesz jasnowidzem skoro po 100 dniach jesteś w stanie przewidzieć co się będzie działo w tym dziwnym kraju za 4 lata...;):D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba być jasnowidze, żeby widzieć, że nic dobrego nie będzie :D Zaś PISiorkiem jesteś, tylko jeszcze nie potrafisz tego przyznać (jak Bolek, że był Bolkiem) :D Ale to nie wstyd, więc nie ma czego się obawiać :D

Co do reszty to nie będę komentował, bo wałkowaliśmy to wcześniej i efekt tego mizerny. Różni nas nie tylko wiek, ale i doświadczenie więc nie ma szans, żebyśmy razem wypracowali jakieś wspólne zdanie.

Co do Twojej oceny tamtych czasów: widzisz, Ty piszesz, że sam nic nie zrobiłeś i założyłeś z góry, że nie było szans. A znam ludzi w szeregach PIS (WOW!), którzy sami przyznają, że właśnie w tamtym czasie zaprzepaściła szansę. Teraz chcą to nadrobić, ale to nie ich czas. Skoro przez 26 lat na sejmowych ławach są te same ryjki to co niby ma zmienić te 4 lata? Możesz bronić ile chcesz swoich pobratymców z PIS, ale w żaden sposób ta partia, z tymi ludźmi i z tymi metodami nie przemówi do mnie. Więc marian, gazeta w łapę i czas odpocząć (a, kurde sorki, przecież nie masz po czym, bo sam napisałeś, że nic nie robiłeś żeby było lepiej :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że nazywanie kogokolwiek pisiorkiem może świadczyc o tym,
iż ktos pomysli że jestes zwolennikiem bandy bankrtersko-korporacyjnej (czyt. antypolskiej)

Uważam że nalezy rozliczyc przeszłośc, juz wczesniej Mazowiecki zmaścił sprawe w wiadomym celu. 
Zauwazyłem że cięzko niektórym uwiezyc że ikona  solidarności
i tzw wyzwolenia polski mogłaby okazac sie zwykła fikcja a prawda jest az tak trudna do przełknięcia,
że Ci którym zalezy na dalszym okłamywaniu polaków poprostu staraja sie skutecznie bronic
i osmieszac zwolenników dojścia do "prawdy"

Uważam że w polsce nadal jest partiokracja, Nie jestem jak to nazwałes "pisiorem"
ale chętnie obejżałbym za jakis czas o brudach IIIRP, o procivili, o WSI i o pr. Komorowskim.
I napewno ponownie bede sie smiał jak napiszą,
że zostało to zrobione na polecenie pis, przez pisowską telewizje,
w pisowskich kościołach, przez pisowskie agentury..
pamiętam jak głupio pieprozno że w polsce nastanie Pislam.. wiekszych bredni nie słyszałem,
a Ci co rzekomo nawołuja do przyjmowania uchodźców to własnie ci sami krzykacze.
Niech zapraszają i pokaża na swoim przykładzie że uchylą dachu. nad głowa.
Czy islam w polsce byłby lepszy?

Jestem przeciwny 500+ nie z powodu patologi a z powodu tego że znów te pieniądze trzeba wydać, znów urzędnik dostanie dole etc..
zamiast tego lepiej byłoby na artykuły dzieciece obnizyc podatek!
Możnaby w tym momencie zaoszczędzic na pracy urzedniczej.
wstretnym jest pisanie treści pod tytułem że naród polski dał sie sprzedac za 500zł..
no do cholery.. polska podobno istnieje formalnie i sprzedani to my zostalismy ponad 25 lat temu!
O tym jakos nikt nie beczy i nie przypomina.

Pokazywanie jakim jesteśmy krajem że pierw gloryfikujemy a nastepnie opluwamy i wyzywamy od zdrajców, jest także świńskie.
Nie znam nikogo kto by za kradziez motocykla najpierw bandyte zgłosił na policje a potem go gloryfikował lub odwrotnie.
Jakoś krzywda w skali mikro działa inaczej?
Jestem za tym aby nazywać rzeczy po imieniu obojętnie kto z jakiej partii był i ile nakradł.
Ukarać bezwzględnie winnych - nalezy sie to wszystkim oszukanym i poszkodowanym.
Sa ludzie którzy pamietając czasy PRL bardzo ucierpieli i czekają do dzisiejszych czasów na rehabilitacje.
 

 
cóz smiem twierdzic że 1940 lajków to pewnie robota troli internetowych albo innych służb.
 

stare filmy stara historia

poniższy artykuł
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-co-kryje-sie-za-afera-z-papierami-Kiszczaka,wid,18179811,wiadomosc.html?ticaid=11689f&_ticrsn=3

pierwsze linijki djaa do zrozumienia że cos złego ise dzieje nawet dając za przykład ujawnienia tasm z podsłuchami - czyli właściwym by było gdybysmy sie nigdy nie dowiedzieli i o tasmach i o podsłuchach.. czy tak powinna wyglądac prawo i szacunek dla obywatela?

Szkoda nawet komentowac i w dodatku pod artykułem wielotysieczne lajki.. Ach ten nasz naród jaki zgodny:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield już nie jeden raz dałeś się poznać jako ten, który wyciąga połowiczne informacje z nagłówków. Wysiliłem się i przeczytałem cały artykuł i geneza tego co tam się znajduje jest jak najbardziej słuszna. Słuszna, bo media nie robią nic innego jak karmią nas Bolkiem, a brak merytoryki odnośnie gospodarki i tego co się dzieje na świecie. A tym czasem wpada do nas pierwsza fala uchodźców. Żakowski nie pluje na PIS, a co jeszcze lepsze wskazuje na winę wszystkich partii odnośnie stanu naszej gospodarki. Poniżej cytat dla leniwych i lubiących iść na skróty (czyli tych czerpiących info tylko z nagłówków):

"I niestety, podobnie jak PO - nie ma narzędzi by zrealizować recepty, o których mówi. Bo tak jak PO, SLD i .Nowoczesna sposobu na gospodarkę szuka w gospodarce, gdy źródła problemów mają głównie charakter społeczny i kulturowy. Warto by było o tym porozmawiać, ale nie ma jak, bo wszędzie jest tylko "Bolek" i "Bolek". A jak "Bolek" się znudzi, będziemy jeszcze mieli do przerobienia ileś kolejnych kartonów Kiszczaka i ileś sensacji, które z nich wyskoczą, lub spekulacji, dlaczego nie wyskoczyły i kto o to zadbał"

A dzisiaj zamiast merytoryki odnośnie tego co się dzieje w Europie dostaniemy wieczorem film o tym co było w Magdalence, film który już chyba każdy widział na YT. Poniżej lista problemów, o których pisze Żakowski, które za PO też nikt nie nagłasniał, ale wtedy Dawid krzyczałeś najgłośniej o tym jak to mainstreamowe media zatajają prawdę mydląc nam oczy o in vitro itp. Poniżej problemy, o których pisze Zakowski, który nie napisał nic na temat utajania prawdy, nagrań i teczek. Napisał tylko, że mamy kolejny temat zastępczy..

- Przesmyk Suwalski (strategiczny punkt dla Moskwy). Jeśli w Europie wybuchnie wojna to w tym miejscu będą wojska rosyjskie pierwsze

- Porażka Szydło w Brukseli i otwarta  droga do ograniczenia praw pracowników z Polski (o czym oficjalnie już trąbią NIemcy)

- O tym jak Orban (obecnie nasz najbliższy sojusznik), który w czasie wizyty w Moskwie ogłosił, iż Rosja będzie jego najbliższym sojusznikiem

- Media nie zwróciły uwagi, że wielkie firmy audytorskie, badające ubiegłoroczne bilanse polskich przedsiębiorstw, zaczęły w ocenie ich perspektyw wpisywać rosnące "ryzyko polityczne" itd. itp.

Czy właśnie nie o to miałeś pretensje jak PO władał TVP? Czu PIS nie robi tego samego? Jeśli nie jesteś PISiorkiem to przynajmniej jesteś tymi kuleczkami dyndającymi przy PISiorku :D Czyli (jak to mówi Abelard): niby biorą udział w akcji, ale nigdy nie wchodzą :D

Marian zweryfikuj poniższe info i powiedz mi, czy tak ma wyglądac dbanie o Polski interes. Czy to nie jest obłuda i populizm głośnio krzyczeć o dbanie o Polskę i jej dalsze wyprzedawanie:

"Na początku stycznia bieżącego roku rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzedał zagranicznym inwestorom obligacje państwowe w wysokości 4,5 miliarda złotych. Zainteresowanie polskim długiem było tak duże, że w przeciągu kolejnego tygodnia, obecny obóz władzy postanowił sprzedać dodatkowe obligacje za 7,8 miliarda złotych. W sumie, tylko w pierwszych dwóch tygodniach nowego roku, zadłużyliśmy się na ponad 12 miliardów złotych. Jak przekonuje resort finansów do takiego kroku rząd PiS posunęła potrzeba pozyskania środków na finansowanie polskich potrzeb walutowych i zabezpieczenia procesu finansowania na rynku krajowym. Spośród 185 kupujących polskie obligacje, 30% stanowili niemieccy inwestorzy. Mniejszą popularnością obligacje państwowe cieszyły się m.in. wśród polskich inwestorów (19%), brytyjskich (9%), szwajcarskich (7%) czy amerykańskich (2%). Większość inwestorów to banki (44%), fundusze inwestycyjne (38%) oraz firmy ubezpieczeniowe (10%). Polska ma 20 lat na spłacenie zaciągniętego długu."

EDIT:

O fuck :D Kiszczak bohaterem :Dhttp://o2.pl/artykul/nowe-nazwiska-z-szafy-kiszczaka-tyszkiewicz-glemp-osiecka-pisali-do-niego-listy-5965106851996289a

Jeszcze się okaże, że był jednak "człowiekiem honoru" :D Michnik miał rację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://o2.pl/hot/tvp-dopuscila-sie-razacej-manipulacji-ostry-protest-rezyserow-5966424674792065a

Ida i Pokłosie antypolskie, ale ujawnianie prawy o Bolku już jest ok. - oblicze PIS, czyli obłuda w pigułce.

Kolejna hipokryzja: sami poprosili o opinię komisję wenecką. Ta jak widać, krytycznie się wypowiedziała o akcji z trybunałem. Szydło w Brukseli mówiła, że weźmie poważnie zdanie komisjii, a teraz wypowiedziała się, że zdanie komisji nie jest wiążące. Ale jeśli teraz nie zastosujemy się do uwag komisji to przyjdzie nam odpowiednio za to zapłacić. Nie wnikając w kwestie czy słusznie postąpili z trybunałem, to kolejny raz dostaniemy rykoszetem:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Komisja-Wenecka-krytykuje-zmiany-ws-Trybunalu-Konstytucyjnego-Sejm-powinien-wycofac-sie-z-uchwal-ktorymi-naruszyl-wyrok-TK,wid,18186037,wiadomosc.html?ticaid=116904&_ticrsn=3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Soros tak twierdzi to znaczy że jest dobrze.

O 28.02.2016o16:04, Nikt_HH napisał:

Ida i Pokłosie antypolskie, ale ujawnianie prawy o Bolku już jest ok. - oblicze PIS, czyli obłuda w pigułce.

Skoro to tak bardzo boli to dlaczego poprzedni rząd przez 8 lat nie wyciągnał niczego z "szafy" na Kaczyńskich lub swoja opozycję?
Czy przypadkiem nie jest tak że Komitet obrony koryta to tak naprawdę była esbecja i ubecja?
Dlaczego nigdy wałesa nie ustosunkował sie do słów Pani A. Walentynowicz? (skoro jest niewinny?)
http://www.lustracja.eu/artykuly/list_Anny_Walentynowicz.htm
Dlaczego Pani Krzywonos nie wyjasniła sprawy zwiazanej z wysokościa swojej emerytury?
http://www.fakt.pl/politycy/zamieszanie-wokol-emerytury-henryki-krzywonos,artykuly,595861.html

Gdzie był "KOD" gdy zabierano nasze pieniądze z OFE? gdzie byli gdy okazało się poprzez tasmy że polska "..to kamieni kupa" (sama nazwa zgrupowania jest więc błedna)
Uważam że może ten rząd może powinien wreszcie ujawnic wszystkie teczki i zrobic dekomunizacje.
Poprzednie rzady z tej szansy nie skorzystały.. a co lepsze może sie okazac że poprzednicy to był jeden wielki prlowski układ

Tak na koniec cos mi sie przypomniało.. czy nie przypadkiem zeszły rząd wprowadzał ustawy ograniczające organizacje rozmaitych "zbiegowisk"?
Jakoś " zły" jarosław nie wysłał zomo by spacyfikować manipulantów.. więc kto tak naprawdę, był, lub jest zły ? "poznasz po owocach jego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jedziesz na poprzednią władzę i aż śmierdzi wazeliną jaką pałasz do PISu :D Niestety nie boli mnie to, że Bolka zrobili Bolkiem, bo to było jasne od dawna. Boli jedynie to jak bardzo obłudny jest też rząd. A Jarek nikogo nie wysłał bo spał do południa bohater :D Więc nie wiem jak bardzo, ale nie przekonasz mnie do tej władzy :) Bo czy czasem to nie Macierewicz miał szansę zakończyć sprawę teczek ? I jak ją poprowadził? Nie byli zdolni do niczego, bo tacy geniusze byli :) A ja czekam aż odniesiesz się do dbania o Polskiego obywatela, o rykoszecie jakim dostały polskie firmy, o tym co się dzieje w rolnictwie , górnictwie itd. Jakoś o tym cisza, a o Bolku głośno. Dlaczego nie mówi się o sprawach ważnych? Kolejne tematy zastępcze jak invitro, związki homo, czy nawet tuszowanie biedy imprezami jak Euro itd. Nic się nie zmieniło. Nawet PIS wyprzedaje po cichu nasze państwo halasując w tym samym czasie o Bolku. Ale przynajmniej tutaj wykazali się sprytem i nauczyli się od POpaprańców. Bo wprowadzenie komisji weneckiej to piękny strzał w kolano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANVIELD- cierpliwości. Kaczor wywalił sędziów z TK mających zabezpieczać interesy i bezpieczeństwo członków PO, zrobił czystkę w policji a teraz zaczyna działać po kolei- najpierw komunistyczni kapusie i złodzieje- ministrowie z byłego rządu, następnie przyjdzie pewnie kolej na zdrajców podporządkowanych zachodniemu biznesowi i destabilizującym sytuację w Polsce (wszystkie KODy, osoby biorące kasę od Sorosa, Petru i politykierzy PO donoszący do Brukseli). Jak już Kaczor wywrze swoją zemstę za lata opluwania siebie i ś.p. brata to przypomni sobie o demokracji i zlikwidowaniu ustawy ograniczającej prawo do demonstracji i ,,zbiegowisk'' bo jak na razie i tak nie korzysta z jej zapisów.

Nikt-HH- Kolego czy zauważyłeś że od PISu poprzednia ekipa żąda natychmiastowego wywiązania się ze wszystkich obietnic wyborczych oraz natychmiastowego cudu gospodarczego destabilizując tym samym sytuację w kraju i buntując Polaków przeciwko rządowi który działa zaledwie trochę ponad 100 dni? Czyżbyś był przekonany że przysłowie ,,z pustego ni Salamon nie naleje'' nie ma zastosowania w Polsce? Po tym jak PO rozkradało i wyprzedawało wszystko co się dało zaczyna i sprzedawać PIS- to fakt. Ale może oni zamierzają za te pieniądze coś zbudować co znowu będzie Polskie? Dajmy im trochę czasu na działanie. Mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. PIS to co prawda nie mężczyzna lecz obecna władza ale i oni potrzebują czasu, dlaczego nie chcecie im go dać? Przecież Platformie daliście aż osiem lat na działanie, dajcie też trochę czasu Kaczorom by pokazali co potrafią. A że się chowają ze swymi niepowodzeniami (tylko ten co nic nie robi niema niepowodzeń) za tematami zastępczymi w mediach to mnie wcale nie dziwi po nagonce propagandowej jaka trwa od momentu przegrania wyborów przez PO bo ludzie obsadzeni przez Platformę na stanowiskach medialnych nadal mają się dobrze. Wiem że i na nich przyjdzie kolej jak zachód przestanie szczekać na nasz rząd za rzekome łamanie demokracji, ale na razie nie chcąc by przeciwnicy Kaczorów wzniecili bunt społeczny PIS musi kryć się ze swoimi działaniami i poczekać z czystką w mediach. Jeśli społeczeństwo wybrało taki właśnie rząd to uzbrójcie się w cierpliwość i pozwólcie temu rządowi działać. Myślcie samodzielnie i patrzcie co się dzieje własnymi oczami a nie oczami mediów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian tiaaa... Nie ma to jak propagowanie obłudę jako system idealnego rządzenia. PO już nas karmiło przez 8 lat obłudną polityką, teraz PIS. Nie dziwię się, że jesteśmy w miejscu, w którym teraz siedzimy skoro przez tyle lat rząd wybierają osoby z takim myśleniem. Przez ostatnie dwadzieścia parę lat przerzucamy tylko ten sam syf w kraju (z lewa na prawą) utrzymując przy korycie te same ryjki, a to w myśl ciągle tych samych haseł, czyli: "a może następni coś naprawią, a może wyje.ią poprzednich".... Żal. A ciemny lud rodu Piasta chwyta to jak młody pelikan i dalej powtarza te same bzdury, tyle że w nowej osłonie (teraz PIS). OBŁUDA i tyle. Jechali po PO za czyny, które dzisiaj sami robią. A za 4 lata wygra jakiś Petru i gówno da to co teraz robi PIS. Więc jaki jest sens tego wszystkiego? Ciemny lud zamiast się zebrać i przeciwstawiać Cię temu co robią z nami politycy (czy to PO czy PIS) to wolą się dzielić. Jak nie ma  z kim walczyć to najlepiej ze sobą. Bo najlepiej jest skłócić Polaków między sobą w imię jakiś wyimaginowanych ideii.

Chcesz powiedzieć, że ktoś kto w tak perfidny sposób finansuje Rydzyka można traktować jako "wyzwoliciela" narodu?: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne-pieniadze-dla-ojca-rydzyka-tym-razem,189,0,2030781.html?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=RStream&utm_campaign=hot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nikt_HH napisał:

Znowu jedziesz na poprzednią władzę i aż śmierdzi wazeliną jaką pałasz do PISu :D 

Oczywiście bo mieli swoje 5 minut -dlaczego z tego nie skorzystali?
W zamian organizuja komitety obrony koryta których przedstawiciele jeżeli ich prześwietlimy daja koloryt całej sprawie.
Co do reszty to napisze tylko tyle - polska kiedys podpisała cyrograf z tzw MFW.. warto się tym zainteresowac co było  w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DANVIELD napisał:

Oczywiście bo mieli swoje 5 minut -dlaczego z tego nie skorzystali?

A PIS nie miał? :D MIał i co zrobił? Nic? :D Każdy ze starego układu już miał szanse i nikt z nich nic nie zrobił. A u nas zaś zatacza się koło i wracamy do starych ryjków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt_HH- jak by nie patrzeć, masz rację. Ale co w związku z tym proponujesz- rewolucję? Weź tylko pod uwagę że większość Polaków ma to wszystko głęboko w d*pie. Młodzi o ile mają pracę to się nie wychylą by ich nie zwolnili albo siedzą i grają w gry na kompie, starych natomiast już tak wiele razy oszukano że już nikogo nie porą. Z kim więc zamierzasz tę rewolucję robić? Poza tym PO wprowadziła ustawy ograniczające prawo do demonstracji a jeszcze wcześniej któryś tam rząd podpisał z państwami zachodnimi umowy o pomocy i przeciwdziałaniu niepokojom społecznym- innymi słowy jeśli polski glina czy żołnierz nie będą chcieli strzelać do Polaków to zrobią to ich odpowiednicy z zachodu. Poza tym o co wy- młodzi ludzie chcieli byście tak na prawdę walczyć? Przecież tego co Polskie zostało już w tym kraju tyle co kot napłakał...a może o miejsca pracy i godny zarobek w zachodnich firmach jakie się u nas panoszą...Patrząc poprzez pryzmat mojego życia w Polsce ( a żyję tu już 50 lat) wiem że kto by w tym kraju nie krzyczał robi to tylko po to aby się wybić na moich i innych frajerów plecach którzy zechcą się do niego przyłączyć, aby kosztem społeczeństwa i jego krwi dostać się na szczyt a potem wypiąć wszystkim tym którzy szli za nim gołą d..pę. Tak zrobili komuniści, tak zrobił Bolek, tak cały czas robiły Związki Zawodowe itd. itp. Ani ja, ani wielu innych już nikogo nie poprzemy, wolimy poczekać aż Kaczor zrobi czystkę zarówno z PO jak i komuchami w Sejmie i władzach. Przy okazji poleci z pewnością wiele głów i ze strony PISu. Jak zniknie stary beton to być może młodzi dostaną szansę i wykończą resztę spośród niedobitków tych którzy siedzą u władzy ,,od zawsze''. Nie łudźmy się jednak- nawet jak staruchy znikną to nikt nam nie zagwarantuje że ci młodzi nie będą zdrajcami, złodziejami ani że nastanie momentalnie dobrobyt bo aby odbudować to co zostało zniszczone trzeba będzie pokoleń, podobnie jak do tego aby spłacić stare długi i te które trzeba będzie zaciągnąć na odbudowę przemysłu (o ile banki się nie obrażą na nasz nowy rząd i zechcą nam znowu pożyczyć, a istnieje jeszcze opcja że zamiast kredytu zażądają natychmiastowej spłaty już zaciągniętych kredytów) ... Bismarck powiedział kiedyś prorocze słowa,,Chcecie Polaków zniszczyć-pozwólcie się im rządzić. Głupek Hitler tego nie rozumiał i czołgi mu nie pomogły, obecnie zachód jak i wschód zmądrzały i ,,dały'' Polakom wolność i demokrację oraz zdrajców do rządu którzy Polskę im oddali bez jednego wystrzału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian PO jak 8 lat temu doszło do władzy to samo zrobiło. Polska odetchnęła, że PIS przegrało. PO wsadziło swoich z myślą, że wykończą PIS. I? Coś się zmieniło? Tylko pogorszyło. Wcześniej zaś to samo zrobił PIS, a jeszcze wcześniej skutecznie SLD wsadzało swoich, gdzie się da. Każdy robi to samo tylko w mniej lub bardziej nagłośniony sposób. Myślisz, że za 4 lata PIS będzie na stołku? Biorąc pod uwagę propagandowe TVN, GW i inne? PIS ma w orężu TVP, od któego zawsze chciało mi się żygać, ale teraz przy okazji dostaję jeszcze sraczki jak lecą wiadomości. Czyli co niby się zmienia? Dla mnie tylko stołki. Przecież na setkę wyjebanych PeOwskich ryjków przychodzi setka PISowskich ryjków. Więc o jakiej zmianie mówisz? I o jakich czystkach? Przykład z prezesami stadnin w Polsce. Lecą głowy i nie ważne już czy z PO czy nie. Obsadzają swoich wszędzie, żeby mieli władzę już nad wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jedni eliminują drugich ale w końcu się nawzajem wszyscy wyeliminują, więc czekam...A co Ty proponujesz? Komu chcesz pozwolić by na Twoich plecach wyjechał na szczyt, kogo okrzykniesz swoim idolem aby poczuć jak to jest być wykorzystanym i zdradzonym?  Kiedyś, w latach 90 miałem kolegę posła z którym razem polowałem. Miał przesrane- ciągle pytałem go kiedy coś zrobi, zagłosuje w imieniu swoich wyborców...wiesz co mi w końcu odpowiedział? Powiedział ,,...stary puknij się w łeb, tam (w Sejmie) każdy ma w d..pie wyborców. Pięć lat trwa kadencja i jest to okazja by do czegoś dojść i by coś zrobić dla siebie i rodziny, a z wyborców to ja mam g..no - który mi coś da? Gdy padnie hasło ileś tam baksów na łeb za przegłosowanie danej ustawy to trzeba brać i głosować, jeśli się wyłamiesz albo wspomnisz o wyborcach to i tak inni wezmą i ustawa przejdzie a tego co się stawiał swoi wykończą'' ...Do dziś się sytuacja nie zmieniła, na kogo więc postawisz: na Petru, Kukiza innych oszołomów czy starych złodziei? Kto by nie przyszedł będzie chciał się nachapać i nawet nie pomyśli o Tobie...Kaczor nie ma już za bardzo po co kraść i myśli wyłącznie o zemście za jedyną bliską osobę jaką stracił więc jest odrobina nadziei że narodowi wyjdzie to na dobre a przynajmniej przyniesie satysfakcję gdy zobaczy kogoś spośród złodziei za kratami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikt_HH napisał:

 Przykład z prezesami stadnin w Polsce. Lecą głowy i nie ważne już czy z PO czy nie. Obsadzają swoich wszędzie, żeby mieli władzę już nad wszystkim.

Tu raczej sprawa wyglada inaczej - polecieli na zbity pysk bo stadnina przyniosła za ich rządów 11 mln strat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian - no super argument :D Kolejny atrybut sprawowania władzy i narzędzie w jednym: ZEMSTA :D Takiej Polski potrzeba :D Wolałbym nawet Kukiza oszołoma niż PIS, który nic nowego nie wnosi i robi to samo co PO.

danvield  11mln przez 8 lat? A ile ma dostać jednorazowo Rydzyk? Kpisz sobie? A kim jest nowy prezes stajni? Ma doświadczenie? NIE! Sam się do tego przyznał. Ale co ma, żeby można go wybrać prezesem? Członkowstwo Solidarnej Polski. Tylko tyle ma. Więc nie mów o 11mln strat :D I co niby w te straty wliczyłeś Sherlocku: śmierć klaczy za 3 mln? Która dzień wcześniej była zdrowa i śmierć była nagła i nie dało się jej uratować? Oprócz tego  stadniny w Janowie Podlaskim i Michałowie w 2015 roku dały zyski na poziomie 6mln złotych.  Oprócz tego oficjalne stanowisko odwołania jest następujące:

"Podano tylko dwa powody: "brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi w Janowie Podlaskim", "dopuszczenie przez Zarządy obu stadnin do pobierania większej liczby zarodków niż dopuszczają to polskie regulacje" i "zawieranie przez Zarządy obu spółek umów dzierżawy klaczy z zagranicznymi ośrodkami hodowlanymi w sposób, który nie zabezpieczał w pełni polskich interesów".

Więc mniej propagandy, a więcej faktów. Zaledwie 100 dni władzy, a juz dali tyłka w wielu kwestiach. Co z lekami za złotówke, co z kopalniami (co z czternatą pensją), co z podatkiem który miał uderzyć w zachodnie firmy, a rykoszetem bije w polskie firmy, co z gospodarką, dlaczego nic nie napiszecie o przekręcie Maju (komendant główny policji) itd. itp. Już wczęśniej to było napisane, ale do tego się nie odniesiecie, bo fakty Was miażdżą :D  Pamiętam jak wyborcy PO spuszczali się zaraz po wyborach, jak się cieszyli i nagle jeb, jeb... wiek emerytalny w górę :D Jeb drugi raz: zamach na OFE i później dalej lawina upodlenia Polski. Teraz przesłanko są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt_HH- masz rację- wolę zemstę na tych którzy nas okradli i zniszczyli nasz kraj od patrzenia jak kolejny oszołom albo złodziej protegowany przez starych zdrajców i złodziei kontynuuje ich dzieło i do reszty niszczy Polskę. 

Widzę że argumenty o cierpliwość do Ciebie nie przemawiają, oczekujesz cudu od władz po ponad trzech miesiącach rządzenia, oczekujesz że w tak krótkim czasie naprawią wszystko co zostało zniszczone przez poprzedni rząd w ciągu ośmiu lat, oczekujesz spełnienia wszystkich obietnic wyborczych na wczoraj oczekujesz że nowy rząd który na dobrą sprawę dopiero się uczy i to na swoich błędach tych błędów nie będzie popełniał...Napisz więc kto byłby w stanie tego dokonać z pretendentów do władzy startujących w wyborach i to w ciągu trzech miesięcy? Ja nie widzę takiego geniusza ... 

Czy kadencja prezesów stadnin trwa osiem lat o czym piszesz (pytam z czystej ciekawości)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian uczy się? to co oni do cholery robili przed PO, gdy byli u władzy :D Bawili się? I co robili w sejmowcyh ławach przez ostatnie 8 lat! Spali? To nie są ludzie co dopiero wpadli w to bagno. Oni to bagno Tworzą od kilkudziesięcu lat! Zmieniając przy tym partie ja rękawiczki (mowa o niektórych politykach). Więc marian, powagi, nie rozśmieszaj mnie z tym uczeniem się :D Błędy można popełniać, ale nie wtedy, gdy są one podyktowane obłudą, chęcią zemsty na wszystkich, którzy są przeciwko nim. Geniuszów nikt nie oczekuje. Ale oni mieli już swoje 5 minut i wiele lat w sejmowych ławach. Kto wie, może Kukiz byłby lepszy? Ale nie PO, Swetru czy PIS. SLD za burtą - całe szczęście.

PS: co z komisją wenecką? Ciekaw jestem jakie jest Twoje zdanie. Tylko merytorycznie. Sami jej chcieli, posłali nawet niekompletne i zmienione dokumenty i co? Werdykt jest dla PIS miażdżący ! Najpierw upierali się, że ich zdanie będzie ważne i pójdzie PO w pięty, a gdy ktoś neutralny daje im kopa w zadek to nagle komisja wenecka jest zła? Zero samokrytyki? Dlaczego nagle są zdania, że to info nie powinno być do publicznej wiadomości? W innych kwestiach zawsze byli za tym, żeby społeczeństwo wiedziało o wszystkim,a  tu nagle taka zmiana zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.