Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

UE- jakie tak naprawdę mamy korzyści przynależności do niej, podobnie zresztą jak do NATO? Mam na myśli rzecz jasna korzyści jakie nasz kraj odnosi obecnie w porównaniu do czasu sprzed naszego członkostwa a najlepiej od czasu komuny. Pamiętam nasz ogromny eksport na zachód (na wschód też był ale nie o nim mowa). Po wprowadzeniu stanu wojennego zachód czyli dawne kraje EWG i jankesi wprowadzili embargo na nasze produkty i wyparli nas z rynków zbytu czego nie zmieniła zmiana ustroju w Polsce ani znacząco nie poprawiło wstąpienie do UE. Po zmianie systemu u nas i uwłaszczeniu się komunistów na części majątku narodowego resztę wykupił kapitał głównie zachodni by część przedsiębiorstw zamknąć a w  części zatrudnić Polaków jako tanią siłę roboczą. UE śle nam kolejne dyrektywy zmierzające do ograniczenia produkcji, nakłada na nasz kraj normy ograniczenia CO2 co skutkuje wzrostem cen produkcji bądź likwidacją przedsiębiorstw. Powoli w imię unijnych norm i ,,ochrony środowiska'' Polska zlikwiduje elektrownie węglowe oraz przemysł oparty o węgiel i stanie się importerem prądu i wielu produktów uzależniając się od zachodnich dostawców. Nawet unijne tzw. dotacje które nasz kraj dostaje w zamian za składki do UE są pożyczką przeznaczoną w części na naszą inwestycję a w części na cele wskazane przez UE jak ochrona przyrody, szkolenia itp. ch..j wie komu i na co potrzebne. A zwrócić będzie trzeba wszystko...Ktoś napisze o swobodzie przemieszczania-ale przecież już u schyłku komuny u nas nie było większych problemów ze zdobyciem paszportu i wyjazdem z kraju. Jakie więc mamy jako kraj korzyści z przynależności do UE?

Kolejną sprawą jest członkostwo w NATO. Ruscy sami wycofali się z Polski podobnie jak z pozostałych zajmowanych przez siebie krajów (w przeciwieństwie do USA), po co więc mieli by nas potem atakować? To dzięki działaniom ,,naszych'' rządów które najpierw wprowadziły Polskę do NATO i UE a potem zaczęły obszczekiwać Rosję na zlecenie zachodnich przywódców którzy bali się otworzyć pyski by nie narazić się Rosjanom i Putinowi nasze stosunki z Rosją stawały się coraz gorsze. Było to zresztą na rękę krajom UE które natychmiast wypełniały lukę w rosyjskim imporcie powstałą na skutek sankcji rosyjskich nakładanych na Polskę. W następstwie zamierzonego pogorszenia stosunków między Polską a Rosją co robią jankesi i NATO by zapewnić nam stosowną obronę? NIC ! Nie mamy tarczy antyrakietowej, nie mamy stałych baz NATO na naszym terenie a nasza armia stanowi obraz nędzy i rozpaczy za wyjątkiem oddziałów walczących w interesie jankesów w rozpętanych przez nich konfliktach. Nasi chłopcy giną na obcej ziemi i w interesie obcego kraju a w zamian otrzymujemy jedynie przestarzały sprzęt z amerykańskiego demobilu za ciężkie pieniądze...Nasz kraj wciąż jest traktowany jako strefa buforowa między wschodem i zachodem gdzie zetrą się nacierające na siebie armie z dala od ziem z których wyszły i gdzie będą zestrzeliwana rakiety być może z głowicami jądrowymi zanim dolecą na zachód czy wschód. 

Jak więc w takiej sytuacji cieszyć się z przynależności do jakiejkolwiek bandy i nie snuć teorii spiskowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki- Duda został wybrany legalnie w powszechnych i demokratycznych wyborach przez naród, dziwię się zatem że tak długo on sam jak i powołane do ścigania urzędy tolerowały znieważanie głowy państwa i tolerują znieważanie również wybranego legalnie przez Polaków rządu. Czas już najwyższy ukrócić chamstwo w polityce i mediach. Co do Stonogi- wcale się nie dziwię jego stosunkowi do prezydenta jak i do zmian w TK. . To właśnie te zmiany mają umożliwić PISowcom dobranie jemu i wielu, wielu innym do d..py. Myślę że to dopiero początek. Ktoś napisał w internecie ,,świnie odrywane od koryta kwiczą'' - i robią to coraz głośniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid jak Ci pasuje taki system radzenia sobie z opozycją to jutro ktoś wpadnie do Ciebie, jebni.. walnie Cię w głowkę ze stwierdzeniem, że mu źle zrobiłeś hamulce. A ponieważ może to być prawda to  agresor nie może być winny :D Czysta anarchia.

P.S. Narzekałeś przez te 8 lat na ten dobrobyt? Fiskus się do Ciebie nie czepiał :D , pracowałeś sobie uczciwie, doszedłeś do czegoś. Naprawdę tak źle Ci było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.. Panowie po co obalali komunizm? Wy czujecie się najlepiej właśnie w takiej dyktaturze :D Pogadamy za 4 lata jak to błogowosławiona partia pisiorków naprawi nasz kraj :D Ja płakać nie będę, bo mi różnicy nie robi kto na jakim stołku siedzi. Ale nie dam sobie pociskać kitów jakie pociskało PO przez 8 lat.  A Tym czasem w Polsce ludzi dzielę na dwa typu: pierwszy co dał się robić w chu.. przez PO i tym co teraz dają się robić w bambuko PIS :) Pamiętam jak 8lat temu sporo obiecywano sobie po wygranej PO.Te same nastroje, to samo podejście. Ludzie już nie dają się robić tak w chu.. jak 8lat temu, co widać po wyborach, ale tak samo nie dają się robić w chu.. PISowi. Problem jest tylko taki, że nie ma alternatywy i zamiast zebrać się razem i razem wywrzeć na rządzących zmiany, profesjonalizm, gospodarne zarządzanie to mamy wojenki wewnątrz rządowe między PIS i PO. A ja się pytam (jak Kukiz), kiedy zaczną się zajmowac gospodarką? Co z naszymi zamówieniami dla polskiej armii, kiedy wejdą rozporządzenia z dyrektywami, kiedy ministerstwo do spraw energetyki weźmie się za analizę polskiej energetyki, co z polską chemią? W (_0_) mam 500zł na dziecko czy wiek emerytalny, bo co mi po tym jak młodzi dalej będą uciekać na zachód (wśród moich znajomych nie ma już prawie nikogo, kto by chciał pracować w Polsce). Od wrześnie zaś uciekło z Polski (ze swoimi pomysłami) ok. 50% naukowców. Kiedy rząd (nieważne czy PIS czy PO) podejmę jakieś działania względem kopalni itd. Rozumiem, że wszystko z czasem, ale oni już raz mieli swoją szansę i wtedy też zajmowali się sprawami gówno wartymi, a nie poważną polityką. Zaciemnianie ludziom oczy takimi sprawami jak TK i innymi pierdami z dupy nic nam nie da. Tak samo podatki na banki czy zachodnich przedsiębiorców. Ani Ty marian, ani Ty Dawid, ani ja tych pieniędzy nie zobaczymy. One są potrzebne tylko na kolejne śmieszne pomysły socjalne jak 500zł na dziecko. Nie będą czynione też żadne poważne kroki, żeby uniezalężnić nas od rosyjskiego gazu, czy wykorzystać źródła geotermalne. A wiecie dlaczego? Bo w strukturach PIS czy PO nie ma nikogo z odpowiednim wykształceniem, żeby stworzyć choćby tylko grupę zajmującą się takimi sprawami. To co PISowi i PO zajmuje rok, dwa, trzy lata (jak tłumaczenie europejskich dyrektyw) w normalnej firmie zajmuje miesiąc, dwa. Ktoś z Was brał udział w opiniowaniu jakiś rozporządzeń? Pewnie nie. Ja widziałem jak to wygląda, wiem jak wyglądają konferencje w sprawie usprawnienia innowacyjności rozwiązań w polską gospodarkę (spin-off itd.) I tam nie ma specjalistów z Wiejskiej, bo oni i tak nic z tego nie rozumieją. Jedynie co rozumieją to jak ich lobbują. 


Ech... szkoda pisać. Wcześniej jak merytorycznie zadałem kilka pytań to była cisza.... Manipulacja?  Ktoś napisał o naiwności zwolenników PO. Zgadzam się, ale tę samą naiwność widzę po stronie pisiorków. Cieszę, ze nie ma SLD. Do 4 lat wróżę to samo PO, a do wywalenia zostanie PIS i Petru... Ale tego pewnie już dożyje dopiero kolejne pokolenie. Może wtedy w ich miejsce wskoczą osoby z odpowiednim wykształceniem, budujące odpowiednie zespoły rozaptrujące różne możliwości dla polskiej gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z neta : POpaprani KOD-owcy czytajcie: Dlaczego nie protestowaliście gdy "wybuchały" kolejne afery z udziałem PO:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" 

 

co prawda w paru punktach pojechał facet po bandzie i pare to czysta demagogia, ale mimo wszystko troche sie tego zebrało, a ja od siebie bym dodał jeszcze bo koleś zapomniał o "aferze solnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pasuje :D Nie ze względu na pis.. ale na pewno ze względu na to że PO juz nie rzadzi (jakos jestem spokojniejszy)
i teraz juz nie zjedzą osmiorniczek za nasze:D
Co do Anarchii - napisze tylko tyle że jeżeli wspomniany w internecie soros rzeczywiście przelał 150mln zł dla fundacji batorego 
na ewentualny majdan w polsce to prawdopodobnym jest że może sie polac krew.
Nie jestem pewien na ile to sa spekulacje natomiast
u naszego wschodniego sasiada taki scenariusz wszedł w realizację z widocznymi skutkami.(i kosztował tylko 5 baniek)
Czasem Petru w swoich wypowiedziach zawiera kilka wskazówek.
Do tego dodajmy że ma w rekach praktycznie wszystkie media które z taka zajadliwościa mówia o tym jak to "kaczor" nie nawidzi polaków"
i mnóstwo innych naprawde niesmacznych tresci.
Także naprawde panowie maja w rekach broń sporego kalibru (do ogłupiania polaków)
Jako fakt podam stwierdzenie "gdzie byli Ci KOD'owcy gdy podnoszono wiek emerytalny
i gdzie byli gdy zabierano pieniądze z OFE i wreszcie gdzie byli gdy TK orzekł że te pieniądze były publiczne
i mogli nam je zabrac.. a teraz z obronie demokracji(TK) ludzie wychodza na parady?

Także woli ścisłości - uwazam ze maja miejsce ciekawe rzeczy w polityce.
Możesz pisac o "pisiorkach" i tymbardziej nie dotyka mnie to w żaden sposób
bo nie głosowałem na nich, natomiast głosowałem przeciw PO i komorowskiemu! :)

"P.S. Narzekałeś przez te 8 lat na ten dobrobyt? Fiskus się do Ciebie nie czepiał :D , pracowałeś sobie uczciwie, doszedłeś do czegoś. Naprawdę tak źle Ci było? "
Uważam że przy obecnym systemie podatkowym w kieszen obrywa ten sprawiedliwy prowadzacy mała działalność gospodarczą.
np za brzydkiego Hitlera podatki wynosiły 32% a teraz? ponad 70% (ile razy od zarobionych pieniędzy płacimy podatek):)
Dla wszystkich kalkulujących o co chodzi - kwota wolna od podatku i tzw minimum egzystencji.

więc powiedzmy sprzataczka która ma własną firme i pracuje w jakims biurowcu - jeżeli z tytułu umowy(8H dziennie, przez miesiąc) dostanie 1800zł, to musi tak :
odprowadzić pit 5 (18%) (przykład)  - 324zł, nastepnie ZUS'y - 166,67 + 279,41(jeżeli korzysta z ulgi) - w tym wariancie samych opłat ma 770,08 zł
jeżeli bylaby na calym zusie to - 1216,16zł więc owa sprzataczka zarobi   na pełnym zusie 583zl lub na polowie 1029.92zl.
Kosztów nie ma bo wszystkie narzedzia do pracy daje firma zleceniodawca.
Owe obliczenia sa realne i znam osobe która ma 'taką" firmę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ok, ale powiedz mi czy wierzysz w to, że akurat PIS to zmieni :D Bo po tym kto tam siedzi i po ich kompetencjach nie wierzę w to. Samymi ideami jeszcze nikt potęgi gospodarczej nie zbudował. Jakby im tak zależało to by dawno zabrali się za budowanie podstaw POLSKIEJ gospodarki, a nie wdawali się w zbędne kłótnie i przepychanki z PO czu Petru. Mogli wszystko na spokojnie załatwić, po cichu, ale PISowi zależy na rozgłosie, bo nie mają pomysłu na polską gospodarkę (temat zastępczy? Czy tego samego nie było za PO?). 500zł na dziecko? Wolę, żeby te 500zł poszło na budowanie nowych miejsc pracy, a nie na kolejne dziecko, bo nie znam nikogo kto byłby zachęcony do powiększenia rodziny tylko dlatego, że ktoś im daje śmieszne 500zł. A dlaczego sądzę, że nie mają pomysłu? Bo te same "ryjki" powsadzali po wyborach co siedzą tam od lat i niczego nie wniosły. O to co się dzieje np. w energetyce:

http://www.mg.gov.pl/Wiadomosci/Energetyka

:D Ej, serio? :D Wiem, że nie chce się nikomu czytać, ale jak pominiemy jakieś pierdoły odnoście Olsztyna to mamy coś takiego:

http://www.mg.gov.pl/node/25676

Hehe śmiać mi się chce :D Innowacyjność tylko na konferencji, a w realu trzeba na już kilka dokumentów wydac i dalej nie ma :D

Zobaczcie jeszcze kto należy do rady dialogu społecznego :D Kompetencje nie są tu potrzebne. Czym oni się kierowali?

Skoro wiara w PIS jest tak duża to może zacznie ktoś merytorycznie pisać o ich pomysłach? Z chęcią wysłucham. Ale takie konkrety, a nie mydlenie oczów ideami i pierdami.

Co do kompetencji polityków to zaś z pomocą przychodzi Kazik :Dhttps://www.youtube.com/watch?v=lXQwBIrayfs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta podnieta i pytanie retoryczne :D Przecież w tamtym czasie byliśmy blokiem wschodnim, pod wpływem ZSRR.  Posłużylibyśmy wtedy komuchom za mięso armatnie w walce przeciwko USA. Te dawne podejście USA bardziej mi się podoba niż dzisiejsze. Dzisiaj walka z terrorem trwa kilkanaście lat. Zbyt humanistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku i w poprzednie też do 14.00 były otwarte. Ale te większe są otwarte dłużej (przynajmniej w Tychach, Oświęcimiu) np. Empik, Tesco, Auchan itd. Mniejsze jak netto zamknięte, ale oni mają tak co roku (znam z autopsji :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.12.2015 at 08:54, DANVIELD napisał:

http://o2.pl/hot/warszawa-zmieciona-z-powierzchni-ziemi-taki-byl-plan-amerykanow-5942813394478209a
Czy nasz najwiekszy "przyjaciel" planował(?) dla nas taka krzywdę??

Dla równowagi warto pamiętać, że plan obronny układu warszawskiego opierał się na skoncentrowaniu obcych wojsk na terenie Polski a następnie ich zniszczenie za pomocą broni atomowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Mateo CBR said:

Dla równowagi warto pamiętać, że plan obronny układu warszawskiego opierał się na skoncentrowaniu obcych wojsk na terenie Polski a następnie ich zniszczenie za pomocą broni atomowej.

No i zniszczyłeś taką piękną manipulację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany wspominacie Układ Warszawski, ale czy sytuacja się zmieniła dla Polski? Przecież nasz kraj nadal jest strefą buforową chroniącą przed bezpośrednim wejściem ruskich na zachód lub zachodu do Rosji. To tu zetrą się armie prące w jedną bądź drugą stronę, to nad naszym terytorium będą strącane rakiety z głowicami jądrowymi lecące z zachodu na wschód i odwrotnie. Istnieje jednak pewna różnica między stanem minionym a obecnym- niegdyś nasza armia była uzbrojona po zęby by wspierać ruskich i walczyć o nasz kraj a wojska ruskie stacjonowały u nas, obecnie nasza armia to obraz nędzy i rozpaczy i w razie wojny będzie wykorzystana jedynie jako mięso armatnie przez obce armie w obronie zachodu bo Polski bronić nie będzie miała czym a stałych baz NATO u nas niema bo jankesi ,,nie chcą drażnić'' Putina...Myślę że mimo wszystko lepiej wyglądała nasza obronność w dawnych czasach niż obecnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak Ty mnie dobrze znasz :) Ale rozumiem, że zaufanie do PIS jednak przezwycięża możliwość krytyki ich stanowiska, więc nic więcej nie napiszesz :D

Kiedyś na skalę światową mnożono fotki syryjczyków, którzy trafiali do Europy, a wcześniej niby walczyli po stronie ISIS (fotki z karabinem itd.). Na portalach zagranicznych już dawno odkryli (po mundurach czy jak to zwał), że to żołnierze walczący z Assadem i ISIS. Nie mniej Danvield wklejał tego sporo podpierając się niezależnymi mediami. Jak dla mnie te media są tak samo gównanie jak te publiczne (nie mają potwierdzonych info i sieją tylko zamęt jak TVN). Na potwierdzenie link do wyjaśnienia o co chodziło z tymi syryjczykami: http://o2.pl/hot/pulapki-internetu-na-to-nabrali-sie-internauci-w-2015-roku-5944304927724673g/4
 

Gdyby nie to, że trafiłem wcześniej na jakiś zagraniczny portal (jakieś kilka tygodni wcześniej) to może sam bym w to nie wierzył, ale jednak to chyba prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, luki85 napisał:

no jak Ty mnie dobrze znasz ..... więc nic więcej nie napiszesz :D

nie napisze nic wiecej, bo nie mam potrzeby odpowiadac na kazdego posta ;) a po drugie gadac zeby gadac to dla mnie bez sensu, bo nie w tym rzecz.

są ludzie niereformowalni albo pseudobuntownicy, którzy zawsze są na nie i takie dyskusje bezowocnie mozna toczyc do usranej smierci a nic nie zmienic, wiec ktos musi ustąpic... totez ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłudy ciąg dalszy: http://o2.pl/hot/wieksza-inwigilacja-takze-w-sieci-pis-zwieksza-uprawnienia-sluzb-5944442127901313a

Jak PO wnosiło o to samo to było to dla PISu niezgodne z konstytucją :D Ale jak sami wprowadzają większą kontrolę nad internetem to jest już dobrze :D

 

Kolejny akt obłudy i desperacji w poszukiwaniu kasy, której większość obywateli i tak nie zobaczy: droższe OC (powrót do tego co zafundowało nam PO):

 http://www.wsensie.pl/dummy-category-3/item/10289-wroci-podatek-religi-oc-bedzie-drozsze

 

No i pytanie do pisiorków, bo nie wiem czy akurat ten portal jest warty uwagi: 

http://www.wsensie.pl/dummy-category-2/item/5356-tylko-u-nas-od-stycznia-nowy-podatek-19-proc-rzad-z-kieszeni-polakow-wyciagnie-setki-milionow-zlotych

Prawda czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby wcześniej takiej kontroli nie było? Nie rób se jaj. Zresztą to nie wypierdka zmartwienie. Niech się "elity" boją.

Nikt nie wie jaki będzie wynik rządów czteroletnich, ale teraz mnie się coraz bardziej pisiorki podobają. Po tak długim okresie lizania unijnego dupska, sługusostwa i poddaństwa okupantowi, cała ta orientacja na patriotyzm jest jak balsam. Sam jestem zaskoczony jak bardzo mi tego brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.