Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość w sumie to dla mnie jeden wielki chaos. Raz niby mówi, że nie ma wojny z terrorem, później mówi, że grozi Francji stan wojny. Raz mówi, że nie ma ISIS, a później mówi, że grozi nam ISIS... Chaos. Ale jedno jest zastanawiające, że tyle lat walki z terrorem i dalej nie potrafią z nim wygrać w żadnym państwie, które USA zaatakowało (i nie tylko). Mimo wszystko dokonuje się kolejnych ataków na państwa islamskie celem wprowadzenia demokracji. Za to chwała, ale po co to robią jak mają już doświadczenie, że to się nie udaje? Albo inaczej, chcą żeby im się nie udawało, bo mają kim i czym straszyć swoich obywateli, z wraz z nimi Francja, NIemcy i inni. A moim zdaniem wystarczy rok dobrego rozpier...olu i terrorystów nie ma.

Tak, czy inaczej Polacy dali się wciągnąć w tę głupią gre, czego mamy dowód w postaci pochodów, i akcji jak w Warszawie czy dzisiaj w Gdańsku. Do czasu jak do nas dotrą imigranci to sami się wprowadzimy w stan wojny domowej i destabilizacji. Nie będzie do tego potrzeba ataków terrorystycznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty naprawde nadal wierzysz że tam demokracje chcą wprowadzać :D, haha, luki obudź sie jaka demokracja, dowiedz sie kto pokrętnie finansuje frakcje ISIS i jaki cel maja w tym USA, co tak naprawde robi tam Rosja. to nie są trudne wiadomosci do zdobycia, ropa i Żydzi rządzą od długiego juz czasu, Polacy mogą się dawać wciągać albo i nie - to nie ma żadnego znaczenia dla nikogo oprócz nas, imigrantów i tak nam wcisną, a nie jesteśmy nawet V-ligowym mocarstwem żeby o czymś tam decydować, mamy NATO i co USA pierdnie to robimy, mamy Unię i co Niemcy pierdną to też robimy, jak Rosja głośniej pierdnie to tez pod siebie zrobimy chociaz USA może trzyma to na tę chwilę na odległość, ale znowu się zdarzy awaria rurociągu na Ukrainie i sprzątnięte, no mamy jeszcze gazoport :D który Kopaczowa szumnie otworzyła ale czytalem gdzies ze dopiero od wczoraj mozna przyjąc pierwszą dostawę, zresztą nie wierze bo to było na TVNie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker nie wierzę w demokrację w krajach islamskich. Ale jeśli ktoś miał taką idee to była ona słuszna. Ale takiej idei nie było, a jeśli ktoś w nią wierzył to naiwnie tak jak ja na samym początku.

P.S. Co do gazoportu: PIS chce przerodzić to w porażkę, ale moim zdaniem trzeba zauważyć, że Polscy inżynierowie uczyli się na tym projekcie. Biorąc pod uwagę różne problemy jakie tam miały miejsce to i tak sukces, że teraz to ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w sumie to dla mnie jeden wielki chaos. Raz niby mówi, że nie ma wojny z terrorem, później mówi, że grozi Francji stan wojny. Raz mówi, że nie ma ISIS, a później mówi, że grozi nam ISIS... Chaos. Ale jedno jest zastanawiające, że tyle lat walki z terrorem i dalej nie potrafią z nim wygrać w żadnym państwie, które USA zaatakowało (i nie tylko). Mimo wszystko dokonuje się kolejnych ataków na państwa islamskie celem wprowadzenia demokracji. Za to chwała, ale po co to robią jak mają już doświadczenie, że to się nie udaje? Albo inaczej, chcą żeby im się nie udawało, bo mają kim i czym straszyć swoich obywateli, z wraz z nimi Francja, NIemcy i inni. A moim zdaniem wystarczy rok dobrego rozpier...olu i terrorystów nie ma.

Chyba nie.. pomysl że mimo iz w wielu krajach był tzw "reżim" czasem nakrecany przez propagandowe media

(tak jak z irakiem i bronia masowego razenia) to dzięki temu miliony straciło dach nad głowa, + przesiedlenia, zabici w setkach tysięcy.

Telewizja nadal nam wmawia że tak "trzeba". Masz racje wprowadzaja demokracje

- jeżeli oczywiście miałes na mysli interes wielkich korporacji zachodnich. To co Cie zastanawia - nie powinno.

Ile juz głów Afrykańskich Panstw nie ma? Zostali otruci zabici etc.. wszystko by żyło sie lepiej.

Celowo wymysla sie zagrożenie by trzymac świat za łeb i siac strach.

Zamiast gdzies zaatakowac własnym wojskiem to mozna sobie kupic "najemników" i narobic syfu za który żadne cywilizowane państwo nie odpowiada.

Myslimy sobie .. jak to jest ze ten ów terroryzm wogóle jest.. ano jest bo jest wytworem tych, którym zalezy aby był.

Dodam tylko tyle że te toyoty pochodza z darowanego wyposażenia irackiej policji..(rzekomo) przez USA.

Rosja w te pere tygodni zrobiła tyle ile USA nie zrobiła przez półtora roku.. dlaczego??

Uważam że ten terroryzm to jest zupełnie gdzie indziej,

tak naprawde zastosowały go kraje zachodnie wobec tych "islamskich" o których wspomniałes.

Osobiście uwazam że Ameryka jako globalna policja nie ma prawa wtykac paluchów w suwerenne panstwa.

Wszedzie gdzie jest obroncą uciesnionych leje sie krew. Rzekomo czasy kolonializmu sie skończyły?

p.s. polecam obejżec ten "ciekawy" film - they live:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe uważam, żeby reżimowe panowanie i dyktatura pasowały zwykłej, rozwijającej się cywilizacji w tych krajach. Więc sama idea wprowadzania tam demokracji i cywylizacji nie jest zła. Problem, że im na tym nie zależy (USA i UE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj PIS ogłosił, że dzieci sześcioletnie od następnego roku będą miały swobodę co do uczęszczania do pierwszej klasy. Dzieci, które zaś już chodzą do pierwszej klasy jako sześciolatki mogą z niej zrezygnować lub chodzić dalej. Co za debilizm wtórny. Już dzisiaj można było dokonać takiego wyboru przez ocenę psychologa szkolnego (o gotowości uczęszczania do pierwszej klasy w wieku 6 lat). Teraz zaś zrobią się debilne różnice programowe itd. Na dodatek przez tą dowolność rodzice (z obawy przed tym, że te młodsze będą zdolniejsze, bo wcześniej zaczną) i tak będą posyłać dzieci do szkoły jako sześciolatki. Gdzie tutaj jest sens? Już teraz w szkołach ledwo co utworzyli pierwsze klasy z 7 latków. Zaś bałagan. Zamiast zadecydować konkretnie, że pierwsze klasy są od 7 roku i każdy zaczyna tok nauczania z tego samego poziomu to zacznie się mieszanie gorsze niż to całe zamieszanie z sześciolatkami w pierwszych klasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki zadam ci jeszcze ostatnie pytanie : na jakiej podstawie uważasz że demokracja sprawdzi się w panstwach , które za zasadę swojego działania mają feudalny patriarchat i to "działający" od tysięcy lat? myśmy (haha Europejczycy, wyłączam kraje basenu Morza Śródziemnego) mieszkali w lasach i ubieraliśmy sie w dziki, gdzie kultura arabska przeszła już kilka załamań i powstań... to tak jakbys - nie wiem ty lubisz kwieciste porównania wiec coś dobrego wymyslisz, ale mnie sie ciśnie jedno "nie ucz ojca dzieci robić". inna sprawa ze Korwin przytomnie kiedyś zapytał czemu 2 żuli pod budką z piwem ma mieć więcej do powiedzenia niż 1 profesor - to tak do demokracji

co do szkoły to nie wiem czy masz dzieci czy nie, ale jesli masz to wiesz jaka jest różnica między 6 i 7 latkiem - jak wiesz dość znaczna, ona się uwidacznia jeszcze bardziej potem w wieku lat 12-14, a niby tylko rok... ruch Pisu nie jest debilizmem tylko raczej próbą naprawienia POwskiej "reformy" z której jasno wynikało że 6 latek ma iść do pierwszej klasy obowiązkowo, po akcjach typu "Ratuj maluchy" na szczęście ona do konca nie weszła w życie, część rodziców się zbuntowała (a przecież nie będą ich zamykać) i nie posłała swoich 6-latków do szkoły, bo przecież też wiesz o tym, że tak naprawde nie chodziło o dobro dzieciaków, że niby są zdolniejsze tylko o reformę emerytalną - za kilkanaście lat te dzieciaki rok wcześniej do roboty pójdą i rok dłużej będą pracować... hehe panstwo prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker co do demokracji - ok, racja. Ten proces nie da się wprowadzić "gwałtem" w system społeczny, który od wieków uciskany był przez reżim. Bardziej przez demokrację chodziło mi o cywilację, racjonalizację prawa (prawa kobiet), swobody wypowiedzi, możliwość edukacji itd. Tak jak ten proces ewoluował na Kubie. Co do samej demokracji to sam kiedyś pisałem, że to jest "gupi" ustrój. Co do historii Europy itd. Na ten moment nie ma to znaczenia, bo jakby jednak miało to z chęcią szukałbym Atlantydy :)

Co do dzieci i 6-latków w szkołach. Nie wnikam już w sam system czy ma to sens czy nie. Chodzi o bałagan i różnice, o których piszesz. Akurat jestem na czasie. W szkole mamy wszystkich klas od A do J, z czego dwie klasy tylko siedmiolatków. Rodzice się niby buntowali, niby byli anty, a jednak wysłali dzieciaki do szkoły, bo bali się, że będę w mniejszości, która zostawi dzieci w przedszkolach i zaprowadzi do 1 klasy w wieku 7 lat. Teraz po kilku zebraniach nagle okazało się, że nie taki diabeł starszny jak go piszą. Szkoła jest dobrze przystosowana, materiał do ogarnięcia, połączenie zabawy i nauki i rodzice są zadowoleni. Niektórzy rodzice 7 latków już sami stwierdzili, że to był błąd co zrobili. Ale mniejsza z tym. Ja byłem zwolennikiem wysyłania dzieciaków od 7 roku życia do 1 klasy. Teraz wyobraź sobie, że nagle będzie dowolność. Co zrobią Ci rodzice co dzieci już są w pierwszych klasach? Jest ich od A do J. Mogą jeszcze raz powtarzać pierwszą klasę bo tak PIS pozwoli, ale nikt z tego nie skorzysta pewnie, bo szkoda tego roku no i co ważniejsze, te dzieciaki w następnym roku będą się nudzić powtarzając rok. Ta dowolność spowoduje, że rodzice będą żonglować tymi dzieciakami i w jednej szkole będą sześciolatki i siedmiolatki niby z tym samym programem nauczania, ale prawda jest taka, że ta różnica będzie zajebiście duża, bo jak zaznaczyłeś to niby rok, a jednak rok. I teraz tak: zaniżać poziom czy zawyżać? Pewnie zaś zaniżą poziom więc ktoś zostanie poszkodowany. Nie powinno być żadnej dowolności, bo to zaś wprowadzi niepotrzebny bałagan. Sprawa powinna być postawiona jednoznacznie. Od nowego półrocza dzieci klas pierwszych (6-latków) nie robią dalszego programu. Pierwsze klasy 6-latków zamienia się w zerówki. A od następnego roku zaczyna się nauka od rocznika 7-latków w pierwszych klasach. W sumie te pierwsze klasy tak naprawdę to takie zerówki nayszych czasów. Więc spokojnie można tylko przemianować pierwsze klasy na zerówki i od następnego roku zaczynać z 7-latkami już normalny tryb nauczania.

Becker czy Ty nie widzisz jak PIS wprowadza swoje reformy? Niby nam je daje, ale kosztem czegoś innego. Tu niby daje 500zł na dziecko, ale jak przekroczysz próg to zabiorą inne świadczenia i z tym co wyliczono, miesięcznie to niektóre rodziny (te najuboższe) mogą stracić nawet do 400zł. NIby wprowadzą wcześniejszą emeryturę, ale dadzą warunek z latami przepracowanymi itd. Niby teraz mówią: "7-latki do pierwszej klasy", ale w sumie narobią gówna z mózgów rodzicom, a oni będę wysyłać dzieciaki do szkoły, bo najzwyczajniejsz w przedszkolach nie ma miejsca i za nadliczbowe godziny płacisz czasem tyle co opiekunce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie dziwie.. Od poczatku było wiadomo że wiedze o "zamachu" posiadaja służby wywiadowcze kilku krajów.
Dlaczego informacji nie ujawnił chocby mossad MI6 czy CIA? Bo byćmoże ktos z zachodu maczał w tym palce.
Tak jak wczesniej napisałem uważam że wrak poleci na żyletki aby nie wyszło kto z "kolegów" wbił nam nóz w plecy.
Jestem jak najbardziej za wyjasnieniem sprawy smoleńskiej;
biorac za przykład sprawe Katynia i to jak kłamali w tej sprawie nasi "koledzy" z zachodu.

By the way .Aresztowano Stonoge, rzekomo za wysikanie sie w recepcji hotelu Mariot i kopniecie policjanta w rekę.. 6 zarzutów
(az nie chce mi sie wierzyć że tak medialny gość zachowałby sie jak zwykły menel)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Max-Kolonko-apeluje-do-Dudy-o-referendum-ws-prawa-do-broni-Prezydent-zapozna-sie-z-petycja,wid,18003825,wiadomosc.html
Czy powinnismy mieć prawo do posiadania broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film o Stonodze jak wybija szybę jest w sieci. Od początku mówiłem, że gość ma coś z głową.

Co do Smoleńska - jakim kosztem chcą wyjaśnić sprawę? Naszym? Handel wrakiem za nasze wojska w Syrii? Jakiś żołnierz będzie tam tracił życie za wrak? To jest normalne? Tu niby są przeciwni imigrantom itd. a sami wystawiają nas na widelcu. Niech sobie Smoleńsk rozwiązują i wyjaśniają, ale nie kosztem narodu. A jak an razie bilans z obietnic wyborczych jest tragiczny, do tego jawna kpina z trybunału konstytucyjnego, a teraz cała para pójdzie w Smoleńsk, zamiast myśleć jak tu poradzić sobie z górnictwem, spadającym WIGiem itd.

P.S. Co do zamachu - jeśli to był zamach to nie wiem w jakim celu. Rosja nic na tym nie ugrałą, a w Posce wygrał i umocnił się PIS. Takich zamachów nie robi się od niechcenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do zamachu - jeśli to był zamach to nie wiem w jakim celu. Rosja nic na tym nie ugrałą, a w Posce wygrał i umocnił się PIS. Takich zamachów nie robi się od niechcenia :/

"..na drugie mam Putin.." :D

poczytaj luki sam siebie : bilans obietnic wyborczych jest tragiczny....

goście rządzą ledwo miesiąc a ty żądasz spełnienia obietnic które mają rozłożone na minimum 4 lata? bez urazy stary ale jestes ty poważny :D? poza tym nie głosowałeś wiec czego i od kogo oczekujesz? chyba ze jednak sie przełamałeś i byles na wyborach, a teraz twoja partia dostaje po dupie? najbardziej tutaj wylewasz żale, ale jak trzeba było wybierać to sie obraziłes na "demokracje" i wolałeś zostać w domu :D.... masz fajny cytat w swoim profilu, zastosuj sie do niego czasem i ja niczego nie sugeruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker bilans obietnic, a nie bilans zrealizowanych obietnic. Na dzień dzisiejszy proponowane są inne formy obietnic niż w czasie kampani. Niby coś spełnią, ale zabiorą gdzie indziej.
Co do demokracji i żali: nie obraziłem się na demokracje. Demokracja pozwala mi tak samo zagłosować jak zostać w domu. Wylewam żale celowo. Uzasadnienie masz w moich wcześniejszych wpisach. Żadna z obietnic, którą obiecało PIS nie dotyczyła bezpośrednio mojej osoby, bo przed marną emeryturą sam się zabezpieczam, a 500zł na dziecko nie potrzebuję :) Czy wygrałby PIS, czy PO robiłbym to samo :) Ale czerpię niezmierną satysfakcję jak na każdy mój głupi wpis odpisujesz, bo to oznacza, że jesteś nie mniej głupi niż ja :D

Becker moje żale porównałbym z Twoim wylewaniem żalów na temat Chudowa. Nie jeździsz, ale do powiedzenia miałeś więcej niż Ci co tam przesiadują. A jak lubisz cytaty to tutaj taki, którym spokojnie możesz się kierować (chociaż znając Ciebie Ty i tak już się tym kierujesz, nawet jak jeszcze tego nie wiesz :D - może czeka Cię posada u Macierewicza? Może tym razem najstarszy doradca? :D):

Adhi­be ra­tionem dif­fi­cul­ta­tibus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam coraz bardziej rozumiec postawe rosji

---------------------------------------------------------------------------------------------

Dziennikarzom grozi dożywocie za artykuł o współpracy Turcji z ISIS

media-rgmoyst35VB-2.jpg?upstream=bonifac
W Turcji policja przeprowadziła nalot na gazetę, po opublikowaniu dowodów na wspieranie Państwa Islamskiego.
W tureckiej gazecie „Bogun” ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana.
Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła „nalot” na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety „Bogun” Erhan Başyurt.

W 2014 roku, kilka ciężarówek zostało przechwyconych przez żandarmów w dwóch prowincjach Hatay i Adana po donosie na Prokuraturę, o nielegalnym przewozie broni do Syrii. Prokuratorzy, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie zostali pozbawieni uprawnień, a następnie postawiono im zarzuty o „zdradę” i „członkostwo w organizacji terrorystycznej”, która ma na celu obalenie rządu. Dziennikarze z „Bogun” są teraz w podobnej sytuacji, partia Erdogana próbuje im zamknąć usta. Autorom artykułu grozi dożywocie.

Według raportu prowadzonego przez gazetę „Bugün” nie tylko broń i materiały wybuchowe były dostarczane, ale także materiały budowlane, różnego rodzaju przewody elektryczne.
Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że Turcja potajemnie wspiera ISIS od ponad roku, USA i NATO przymykają na to oczy z uwagi na silną geopolityczną pozycję Turcji. Państwo Islamskie bez pomocy Turcji najprawdopodobniej już dawno zostało by zgładzona przez Assada i Rosję.
Dziennik Today’s Zaman pisał na początku tego roku, że „ponad 100.000 fałszywych paszportów tureckich wydano bojownikom ISIS.” Czy Turcja wszystkim będzie chciała zamknąć usta?

i cos dobrego na koniec
https://www.youtube.com/watch?v=UE7QMuDFD8A#t=293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dni Pana kierownika pewnie sa policzone- takie działania mimo że bardzo prawidłowe napewno nie sa na reke establiszmentowi. Za sytuacją z imigrantami stoi nie nikt inny jako USA i może nie jestem w stanie wskazac palcem winnego to jednak na ameryce spoczywa odpowiedzialnośc za ten exodus który ma miejsce. Nie dziwi także dlaczego z uporem wariata niektórzy przywódcy świata zachodniego wciskają imigrantów nawet widzac jakie jest zagrozenie z tym związane.
Poprostu ktos ma na celu zniszczyc europe taka jaka jest i zdestabilizowac wiele państw.
Co do atakowanej Syrii - odpowiedź jest prosta
- wystarczy zobaczyc które państwowe banki sa w rekach rothschildów by zrozumiec że Syria w całości jest "niezalezna".
Zwykły człowiek tego nie rozumie o ile lepiej miec państwo zadłużone we własnym banku aniżeli w obcym które czerpie profity z lichwy.

W polsce obecnie ma miejsce odcinanie świń od koryta - bez znieczulenia dlatego tak kwiczą.
Nastepnie dziwna sytuacja rzekomego zyskania poparcia przez NowoczesnąPO i straszeniem "majdanem"
który pewnie znów byłby sfinansowany przez p. Sorosa i jego "fundację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie z PIS ten zdrajca... Czyli jesteś czerwoną kurw.. chu.. itd... Fajny ten elektorat PIS :D

https://www.youtube.com/watch?v=Spa5CBzB_4I

 

Wchodzę na obojętnie jaką stronę, gdzie ktoś kytycznie pisze o PIS i o to rezultaty:
-won szmato antypolska

-Możesz sobie qurwo, tylko pętle na czerwony łeb założyć, zostałeś wysrany przez społeczeństwo, rozumiesz niepolska qurwo, śmieciu?

- piszesz bzdury i ziejesz chuyu nienawiscia. zagnac was qurwy za Bug gdzie wasze miejsce

- pokaż mi choc jednego z Solidarnosci we wczorajszej demonstracji, ty niemiecka debilko

- Możesz sobie qurwo, tylko pętle na czerwony łeb założyć, zostałeś wysrany przez społeczeństwo, rozumiesz niepolska qurwo, śmieciu?

Więcej tutaj w kometarzach: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/marsze-13-grudnia-warszawa-pis-w-obronie-wladzy-i-protest-pod-domem-kaczynskiego-relacja-na-zywo_747555.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.