Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny krótki wypad patrolowy po okolicy.

Okazało się, że do ostatniej wycieczki przygotowaliśmy się słabiutko. Odwiedziliśmy wtedy m.in. zespół pałacowo-parkowy w Kochcicach. Rzut kamieniem od tego obiektu, stoi niezwykle okazała budowla, a mianowicie opuszczona gorzelnia.
Plany co do niej były, a może nadal są bogate, bo jej wnętrza skrywają prawdziwy majstersztyk, który być może sprawi, że miejsce kiedyś zostanie włączone do Szlaku Zabytków Techniki.
Co tam jeszcze na naszej trasie napotkaliśmy w krzaczorach i na polach....ano np. zaniedbany pałacyk w Sierakowie Śląskim, niezbyt okazałą, opuszczona parowozownię M37 w Krupskim Młynie. Trafił się też mocno zrujnowany dworek w Kotliszowicach. Zajrzeliśmy do kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Goju, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych polnych kaplic na Górnym Śląsku.
Zajrzeliśmy na cmentarz komunalny w Toszku, który przed II WŚ był cmentarzem ewangelickim. Dziwne miejsce. Dziwne uczucie dotknąć żeliwnego krzyża z 1876 roku....
Polecamy odwiedzić to miejsce, bo czas nie jest łaskawy dla tych starych nagrobków.
Jak widać podwórko nasze i te po sąsiedzku skrywają wiele fajnych i ciekawych miejsc oraz tajemnic. 
Miłego oglądania i miłej lektury. Zachęcamy do osobistego odwiedzenia tych miejsc.
Opisy zdjęć są zarówno w albumie na "fejsie" oraz na zdjęciach Google.

Facebook: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2971498936451138&id=1950705531863822
Google: https://photos.app.goo.gl/3Cadi7hQPhTtTaDY6spacer.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może warto przejrzeć ten wątek??Znalazleś czas na to, żeby wejść tutaj, więc może warto poświęcić kilkanaście minut, żeby przewertować zawartość? ;) Przynajmniej 20 stron wstecz(jak nie więcej), jest podanych na tacy wiele gotowych rozwiązań. Wystarczy tylko dopasować pod swoje wymagania i heja. Zapewne znajdziesz tutaj coś ciekawego w promieniu 100-150km.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ooooo cccoooo pppppyyytasz? O o o o o mymymy miejsccccówkę czczczczyyy ccccooooo?

Je je je jeżeli o o o o mmmmiejscccówkę, ttttt tttt oooo je je jest, to oooo Eeee leee ktrociepłownia Szy szy szy Szombierki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że nie ma co się napalać, chociaż kurde bym, kurde ten tego, ach by się polatało, tu i tam?

Owszem z promocji czwartkowej można, a nawet trzeba skorzystać, ale to chyba jeszcze nie wiosna;)

Nie jestem fanem prognozy pogody, zwłaszcza tej długoterminowej. Jeżeli jednak zapowiedź w/g AccuWeather będzie trafna(oby nie), to pełnia szczęścia, zacznie nadchodzić wraz z rozpoczęciem kwietnia..... ale pożyjemy, zobaczymy. Byle Teksas nam tutaj nie zawitał jeszcze, a w maju żeby nam śpiki z nochala nie wisiały na przedłużonym weekendzie?

Mnie już mocno nosi, dawno tak nie miałem. Czuję jakiś wewnętrzny wkurw, być może to przez sytuację wokół, jaką serwują nam elity tego państwa/świata......

Muszę odreagować, a to najlepiej przychodzi mi na motocyklu(to moje jedyne hobby oprócz wkurwiania ludzi).

Motocykl praktycznie gotowy, została kosmetyka i dziś miał być lot próbny, skromne 200km związane pętelką w krótką relację. Jednak stare kości przewiał głos rozsądku, a może strach? Wybrałem długi sen i ogarnęło mnie okropne lenistwo, to chyba zmiany klimatyczne w moim organiźmie. Jeszcze kilka lat temu taka pogoda to był miód na moje serce. Obecnie wolę jednak cieplejsze rewiry termimetru...... 

Znajomy mówi mi, że cierpię na SKS i wydaje mi się, że to może być prawda, zwłaszcza w sferze mentalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem dziś trzech furiatów. 

W pierwszych trzech sezonach też tak miałem pamiętam i juz bym siedział w siodle i kręcił sie po mieście.

Po tylu latach jeżdżenia już mnie takie coś nie kręci i wole poczekać na właściwą wiosne, wsiąść na moto z rana i polatać do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elemeledudek napisał:

wole poczekać na właściwą wiosne, wsiąść na moto z rana i polatać do wieczora.

Tak, takie solidne przejażdżki są wskazane i w nagrodę za udany dzionek jakiś dobry truneczek, ewentualnie inna używeczka wedle upodobań własnych?

Godzinę temu, victoryMP napisał:

Fajnie bylo ,u mnie juz jest SKS.:wacko:

Da się to SKS jakoś odpędzić, wygnać? Nie wiem, szybszy motocykl w garażu, sportowy wóz, nowsza dziewczyna? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nosi , ale w tym tyg jak ma być trochę cieplej to w robocie od 11 ?

11 godzin temu, Wicher napisał:

 

Da się to SKS jakoś odpędzić, wygnać? Nie wiem, szybszy motocykl w garażu, sportowy wóz, nowsza dziewczyna? ?

SKS to stan umysłu , zapędzam w kąt i przykrywam lenistwem ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.