Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

palnik

Użytkownicy
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

palnik last won the day on April 18 2018

palnik had the most liked content!

Community Reputation

13 Dobra

About palnik

 • Rank
  Wąchacz spalin

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Gliwice
 • Interests
  Podróże motocyklowe , przygoda

Recent Profile Visitors

1,199 profile views
 1. Piotrek , jest jeszcze jedna fajna książka o wyprawach motocyklowych ''Najdluższa podróż'' autor Emilio Scotto . Argentyńczyk , który na Gold Wingu przez 10 lat podróżowal po całym świecie. W latach 80 tych. Też polecam.
 2. polecam książkę na zimowe wieczory . super się czyta o ich perypetiach w podróży. warto.
 3. Sorry powolny ale dopiero dotarłem do domu. Piątek wybitnie mi nie pasuje. Przepraszam , że tak wypadło.
 4. Ja postaram się podjechać ok. 16:30 -17 będę jechał z Krakowa tak że różnie może byc na drodze. Możemy chwilę pogadać. Będę na motorze.
 5. A nie może być wcześniej ...? np. jutro ok 17ej przy Europie Centralnej ? w Mc.Donaldzie
 6. ''Świat jest wielki a życie krótkie więc trzeba z niego korzystać puki jest zdrowie i są możliwości.'' ....i to jest kwintesencja całości . Dokładnie .... i dodałbym jeszcze z towarzyszami / kompanami , którzy podzielają wizję postrzegania ''podróży'' i wszystkiego co to słowo z sobą niesie , w podobny sposób.
 7. Moim zdaniem idealny zestaw to 2 osoby. Zarówno pod względem organizacyjnym - łatwiej znaleźć nocleg niż dla większej ekipy ( a tak niejednemu coś będzie nie pasowało ) , szybciej się można rano zebrać do wyjazdu , podejmowanie decyzji co do trasy czy zwiedzania czy czegokolwiek innego - tez znacznie prościej itd.... itd...itd.... Poza tym jeżeli jesteś daleko od domu to ta dwójka jest bardziej świadoma tego , że skazana jest na siebie i muszą w jednym kawałku wrócić z powrotem. Po prostu są zależni od siebie wzajemnie. I wówczas o nieporozumienia chyba jest trudniej ewentualnie szybciej docho
 8. W przyszłym roku w planach są 2 kierunki : Norwegia lub Gruzja . Zależy od sytuacji z wirusem .Ale zakładam , że jak będzie wszystko OK i można podróżować bez przeszkód - to Gruzja. A jak nie to Norwegia.
 9. To widzę , że pomału kroi się ekipa. A co z tym wrześniem ? chętni ...?
 10. śmialo ,bo pogoda na Mangart ma być ładna w ten weekend i przyszly tydzień.
 11. Wicher , masz w 100% rację . Ale 12 godzin możesz bez problemów tam przebywać. I to wystarczy zeby w jeden dzien na spokojnie zrobić Mangart i dolinę Soczy a w drugi Bled , Bohijnskie jezioro i może coś jeszcze. A noclegi albo w okolicy Villach lub po włoskiej stronie.
 12. Cześc Pawle a Ja sądziłem , że masz dość moich''kwadratowych '' zakrętów :):) .... jeżeli nie , to szykuj się na czerwiec w przyszłym roku! ...może i Piotrek dołączy ? Piotrze , pisząc o ''stanach'' mam na myśli Kazachstan , Kirgistan , Uzbekistan - tamte rejony świata . Są bardziej ciekawe. A tymczasem można by się jeszcze we wrześniu wybrać na krótko na Słowenię 5 dni , tak około ....
 13. nie wiem ... warto spróbować . A co mogło by ich zniechęcać ??
 14. Szukam kompana do wspólnych wycieczek lub wypraw motocyklowych . Osobę , dla której takie wyjazdy nie są jedynie wyzwaniem do szybkiego pokonywania długich dystansów . Ale również ,a może przede wszystkim z chęcią poznania świata , spotkania nowych ludzi , nastawionej na zwiedzanie . Kogoś kto zechciałby się wybrać w kierunku wschodnim - to jest wyzwanie docelowe - stany , Ale na początek moglibyśmy zacząć do Europy . Osobę lubiącą czasami ( z rzadka ) spać w namiocie , lub pod gołym niebem. - jak będzie taka potrzeba . Ale głównie z nastawieniem na pensjonaty , hotele ( nie te z gór
 15. Czy temat wyjazdu do Słowenii wciąż aktualny ? najbliższy tydzień zapowiada się ładny i pogoda w alpach julijskich również. Na 4-5 dni można wyskoczyć . Mangart , Bohijnskie jezioro i powrot do domu. Chętni ??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.