Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

mototurysta

Użytkownicy
 • Posts

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

mototurysta last won the day on August 28 2023

mototurysta had the most liked content!

About mototurysta

 • Birthday 09/03/1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Ruda Śląska

Recent Profile Visitors

1,439 profile views

mototurysta's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

46

Reputation

 1. Jak masz prąd w garażu to warto podłączyć akumulator do ładowarki , lub co jakiś czas do prostownika. Im zimniej tym częściej , np - 10 raz na dwa tyg . Co do odpalania ... wyciągnij butelkę z płynem z lodówki i zobacz ile wody się na niej skropli w ciepłym pomieszczeniu. To samo się robi w silniku , dlatego zatankowałeś pod korek by nie mieć wody w paliwie ,oraz korozji w baku. Zobacz jak wygląda olej silnikowy zimą w aucie które jeździ na bardzo krótkich odcinkach.
 2. Motocykle które wymieniłeś są tak podobne w charakterze , że możesz wybrać ten który najbardziej Ci się podoba.
 3. Witaj . Kto pyta , nie błądzi . A może najpierw napiszesz coś o sobie .
 4. Chyba na początek coś takiego jak moja. To mig bez gazu tzw flux . Spawa się podobnie jak elektrodą tylko łatwiej się zalewa dziury jak wypalisz. Większość takich spawarek ma też możliwość spawania elektrodą. Możesz kupić normalny mig-mag , do niego drut flux i też spawać bez gazu. Najłatwiej i najtaniej do nauki.
 5. Plan był taki by objechać Słowenię ale po powodziach i maksymalnym skróceniu czasu na wycieczkę padło na nasze wybrzeże. Wyjazd w dwie osoby na dwóch motocyklach. Wyjazd z Rudy Śląskiej do Kamienia Pomorskiego , nocleg w Pustkowie. Kąpiel w morzu, ulewa nad ranem i pakowanie się na mokro. Przejazd jak najblizej morza na mierzeje wislaną i nocleg jakieś 10 km od granicy. Powrót do Rudy Śląskiej.
 6. Z racji potrzeby zakupu spawarki , zacząłem się rozglądać za odpowiednią dla siebie. Długo się do tego przymierzałem , ale jak wiadomo życie pisze scenariusze i nagle zakup stał się pilny. Mam kontakt z kilkoma zawodowymi spawaczami i każdy coś innego doradzał. W momencie decyzji zakupu zonk , mam za słaby agregat. Wybór padł na https://erli.pl/produkt/spawarka-migomat-flux-mma-200a-bezgazowy-2x-drut,148584270?gclid=Cj0KCQjw0IGnBhDUARIsAMwFDLkg_9648Id9XhdOnL_8Lh6WjTdCAGE7o0qV3ne_-xkKs8PIfptQRjIaAoXyEALw_wcB Wiem że nie jest to sprzęt najwyższych lotów , ale mieści mi się w kva agregatu. W tej chwili jest dla mnie wsparciem w remoncie ramy w moim autku i jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 7. Z tą spawarką to ja miałem ... napiszę w spawarce.
 8. Łoooo. Takie to poza moim zasięgiem . 👍gratki rozszerzenia parku maszyn
 9. No jest to jakieś rozwiązanie . Mam taki 3.3 kW . Ale odpalać go 5 razy w ciągu godziny , za każdym razem na 2 minuty.... to jak jechać starem po dwie bułki. Oczywiście są sytuacje kiedy tak robię ,choć częściej do dłuższej pracy lub np spawarki.
 10. Ja też nie . Problem to ja mam z prądem 😃, a właściwie z jego brakiem na garażu.
 11. No grubo.. A mój ma tylko 400 Nm 😭
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.