Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Stadniny prawidłowo wnosiły opłaty na rzecz Agencji z tytułu dzierżawy
nieruchomości. Jedynie w Stadninie Koni Janów Podlaski ujawniono, że Spółka ta bezumownie
poddzierżawiała nieruchomości innym podmiotom oraz nie egzekwowała należności z tego tytułu.

Trzy spółki z 13 skontrolowanych nie posiadały metod wyceny koni (SO Starogard Gdański,
SK Golejewko, SK Walewice), a w trzech innych nie przestrzegano przyjętych wewnętrznych regulacji
(SK Janów Podlaski, SO Łąck, SK Prudnik,).

W Stadninie Koni Janów Podlaskiustalono wartość księgową koni niezgodnie z przyjętymi w Stadninie zasadami
(polityką rachunkowości), w wyniku czego wartość koni w 2011 r. zaniżono o kwotę 5 763,6 tys. zł, a w 2012 r.
– o 133,0 tys. zł.

W sześciu spółkach na 13 skontrolowanych (SK Walewice, SK Prudnik,
SK Dobrzyniewo, SK Liski, SK Iwno, SK Janów Podlaski) wystąpiły nieprawidłowości polegające
na: nieprzestrzeganiu wewnętrznych procedur w zakresie stosowania stawek za hotelowanie
koni, nieegzekwowaniu należności z tego tytułu, niedochodzeniu należnych odsetek z tytułu
nieterminowego regulowania należności oraz stosowaniu preferencyjnych stawek za tę usługę
w odniesieniu do pracowników stadnin koni.

Spośród 13 skontrolowanych stadnin w sześciu (SK Walewice, SK Liski, SK Janów Podlaski, SO Książ,
SK Krasne, SK Dobrzyniewo) stwierdzono, że udostępnianie lokali mieszkalnych dla pracowników
lub osobom postronnym, odbywało się bez pisemnych umów, bez ponoszenia opłat najmu lub
po preferencyjnych cenach.

Czyli nie wszystko było tip-top.

A Michałowice nie są wymienione BO NIE BYŁY KONTROLOWANE

 po zmianie władzy w Polsce i przypuszczeniach, że będą czystki w spólkach skarbu państwa
- sprzedało się nagle kilkanaście koni po okrutnie zaniżonych cenach z tych stadnin...


poprawka 18 mln strat w 2 lata (oficjalne dane)

więcej:
http://niezalezna.pl/77040-kulisy-zwolnienia-prezesow-stadnin-w-tle-wielomilionowe-straty-i-tajemnicza-spolka

Co do zarzutów pod adresem Pis - nie podoba mi sie rozdawalnictwo( ustawy typu 500+) -  z pustego Salomon nie naleje.
Dużo prościej byłoby ludziom po prostu "nie zabierać" i załatwić sprawe godziwego zatrudniania ludzi.
Zlikwidowac smieciówki i wziac za morde wszelkie koncerny i pracodawców zyjących z "niewolniczej pracy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DANVIELD napisał:

Dużo prościej byłoby ludziom po prostu "nie zabierać" i załatwić sprawe godziwego zatrudniania ludzi

 

2 godziny temu, DANVIELD napisał:

Zlikwidowac smieciówki i wziac za morde wszelkie koncerny i pracodawców zyjących z "niewolniczej pracy"

Amen. Tylko, że nikomy na tym nie zależy. A kto za to dostał po dupie? Dobrze wiemy.

 

Do do koni: to są straty? :D To jest co najwyżej niegospodarność. Teraz dodaj do tej kwotę za dwa lata jakie mieli zyski i rachunek wyjdzie na zero, więc o jakich stratach mówimy?

I jeszcze jedno: niezależna.pl :D Błagam :D Jeszcze nie tak dawno pisałeś o niezależnych mediach itd. a na co się powołujesz :D Od razu powołaj się "Do Rzeczy" :D Tuba propagandowa PIS jak i GW PO :D Super źródła.

Oto czym grozi oglądanie TVP i czego można się tam spodziewać :D

http://o2.pl/artykul/internet-smieje-sie-z-teleexpressu-5967628363616897a?src01=6a4c8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt_HH- Pytasz o MOJE zdanie- więc odpowiem: błędem a wręcz naiwnością Stępkowskiego i Polskiego rządu było w ogóle odpowiadanie na zarzut łamania demokracji w Polsce i zapraszanie Komisji Weneckiej do Polski w sytuacji gdy naczelnym guru w UE jest tusek a cała unia jest podporządkowana Angeli której tusek włazi w d..pę i która go za to popiera. Polska oprócz członkostwa w UE jest nadal wolnym i suwerennym krajem w którym to wybrany w demokratycznych wyborach rząd decyduje o prowadzonej polityce wewnętrznej i nie musi się przejmować stanowiskiem UE czy opinią Komisji Weneckiej. Wszystko to co się stało można było przewidzieć i nie dopuścić do tego co zaszło gdyż cała sytuacja nie powstała sama z siebie lecz tusek i jego protegowani zdrajcy w Polsce nadali całą sprawę KE aby dokopać PISowi i Kaczorowi i aby wykorzystać wydaną na ich żądanie opinię w walce propagandowej z PISem.

Co do poruszanego przez Was tematu stadnin- spółki mają przynosić dochód właścicielom czyli państwu a nie prezesom. Jeśli ci kombinowali i spółka zamiast przynosić zyski wychodziła na zero czy też przynosiła straty to bardzo słusznie że ich wylano, a jeśli im coś udowodnią to powinni iść siedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty tam marianie byłeś, widziałeś i pewnie kręciłeś taśmy jak się wszyscy dogadują :D Pewnie jakby opinia była pozytywna dla PIS to wtedy byłoby cacy :D I ja się dziwię, że dwadzieścia parę lat demokracji to ściema w Polsce :D Tu każdy żyje teoriami spiskowymi :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, marian65 napisał:

To nie teorie spiskowe lecz samo życie...Nie raz mogliśmy się przekonać do czego są zdolne te szumowiny. ...

nie chodzi o to, że to nie jest niemożliwe :D Chodzi o to, że jak to się przytrafia PISowi to zawsze to jest spisek :D A nagrania u sowy pewnie były ok :D Tak samo kasa dla Ryszyka jak sie zgadza to też jest i to nie jest spisek (dostał to jako odszkodowanie :D ) itd. itp. Cóż tu dużo pisać. Wiara czyni cuda, a niektórym to już tylko w cuda przyszło wierzyć (w sumie tak jak przez ostatnie dwadzieścia parę lat :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawisz że nie wierzysz w cuda, szczególnie te związane z PIS a wierzysz w cuda związane z PO? W to że w cudowny sposób spadł samolot prezydencki w czasie kampanii wyborczej w której uczestniczył tusk jako kandydat na prezydenta a która bardzo przypominała minioną kampanię bo tak samo opluwano PIS i Lecha Kaczyńskiego, tyle że nikt nie zginął więc partia tuska przegrała. Wierzyłeś w cud gospodarczy którym tak bardzo chełpiła się PO i tusk nazywając Polskę ,,zieloną wyspą'' i drugą Irlandią? Dlaczego więc nie chcesz wierzyć w cuda Kaczora który ma poparcie Rydzyka a ten z kolei ma wpływy tam- na górze? Nie wypominaj Rydzykowi pieniędzy od Kaczora bo przecież wszędzie poparcie kosztuje ;).Uwierz w cuda o niewierny Tomaszu. Wszak opluwany i poniżany PIS i jego mały wódz znowu doszli do władzy i na nic zdała się wściekłość rudego oszusta i jego protektorów na zachodzie...;)  Za prawdę powiadam ci że Twoje oczy jeszcze nie jeden cud jeszcze widzieć będą, tyle że musisz patrzeć na świat właśnie nimi a nie poprzez pryzmat medialnej propagandy i myśleć oraz wyciągać wnioski z tego co do uszu twych dojdzie albowiem prawda objawia się tylko tym którzy są zdolni do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków a kłamcom omamić się nie dają...;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian kolejny raz kierujesz się swoim pisowskim myśleniem, że jak nie z Wami to ktoś musi być z PO :D Gdzie i kiedy napisałem, że PO było lepsze. Ale gdy brakuje argumentów to tak właśnie elelektorat PIS się zachowuje. Nie można opluwać tych zlewej i prawej, bo albo jestes z PIS, albo z PO. Popadasz w skrajnosci jak baba z wekslami :D A może tak trochę normalności pisiorki? 

A kto siedzi w zarządzie spółki PGE? Hehe. Koleżanka Jarka, Janinka Goss, która pożyczyła Jarkowi większą sumę kasiurki :D Nie ma nic wspólnego z energetyką, ale czy to komuś przeszkadza? Czy ja mam jakiej deja VU, czy przez 8 lat nie przeżywalismy tego samego? Marian to jest twój prawy i sprawiedliwy PIS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części macie Panowie racje - to są żadne straty w porównaniu z zadłużeniem kraju wyprodukowanym w przeciągu ostatnich 8 lat.
kradzież pieniędzy z OFE.. nastepnie sędziowie (jacy) uznali że było to prawne a wręcz te pieniądze "podobno" sa publiczne:)

nastepnie aby naświetlić jaki krajobraz jest teraz rysowany to po pierwsze 
smoleńsk - samolot się rozwalił - bo taki mamy klimat, wina ewidętna "kaczora"
KOD, czyli komitet obrony demokracji - to straszne że w polsce zagrożona jest demokracja.
Wcześniej było wszystko wspaniale a teraz nalezy sie bronić! (pytanie przed kim i czym?)
O wreszcie ostatnie - to SB i UB współpracowało z wałęsa a nie odwrotnie. A sam wałęsa biedny o niczym nie wiedział 
został wkręcony jak mąż zdradzajacy żone z jej kolezanka udając że tylko ćwiczyli wspólnie yogę.

Przez ostatnie 8 lat nauczyłem się od polityków że jak złapia złodzieja za rekę to ów złodziej powie że to nie jego ręka.

Mam nadzieje że pis zrobi porzadek z sanepidami, pipami, pichami, i wreszcie nie podpisze durnej (dlaczego tajnej) umowy ttip

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/488116,ttip-o-co-chodzi-w-umowie-miedzy-unia-europejska-a-usa.html

po cóz nam ten "dobrobyt" amerykański.. a wraz z nia chemia w żarciu, słuzba zdrowia nastawiona na zysk a nie leczenie.
Inwigilacja i terroryzm który sami wymyslili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marian65 napisał:

 Dlaczego więc nie chcesz wierzyć w cuda Kaczora który ma poparcie Rydzyka a ten z kolei ma wpływy tam- na górze?

Marian, na jakiej górze?

Rydzyk to gość na wzór tych przebojowych amerykanskich pastorów, którzy dzięki wierze i naiwności wiernych zrobili całkiem dochodowy biznes. To oszust i złodziej.

A o smoleńsku to proponuję obejrzeć dokument z serii "katastrofy w przestworzach" emitowany na którymś z Discovery.

Fakty są niepodważalne, ta cała katastrofa od momentu spóźnienia się małego wodza na samolot spowodowana była serią uchybień i ludzkich błędów.

Niestety sprawa będzie smierdzieć latami tak samo jak sprawa zabójstwa Kenediego bo zawsze znajdzie się ktoś komu coś tam się wydaje, coś domniemywa ale z prawdą niewiele ma to wspólnego.

Inna sprawa to taka, że Ty ograniczasz się jedynie do PIS i PO, tak jakby nie było innych opcji w tym kraju. Ale nie, klapki na oczach i albo prawo albo lewo.

Jak dla mnie to obydwie te partie to zwalczające siebie na wzajem grupy przestępcze.

Przypominam PIS był u władzy 2005-2007 i co wtedy zrobili?

Dlaczego rządzili tylko 2 lata?

Szkoda, że wtedy większościowo nie rządził Lepper, on miał informację dzięki, którym połowa ówczesnych posłów powinna siedzieć w pierdlach za przekręty, których się dopuścili.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1- Kolego być może nie czytałeś moich wcześniejszych wypocin ale ja uważam tak jak Ty że zarówno PO jak i PIS nadają się do tego samego worka i do utopienia w wiśle (jak wody przybędzie).Nie raz pisałem że stare oszołomy muszą odejść aby mogło coś się zmienić.

Mimo że jeżdżę tylko po ziemi to nie pozwolę sobie wmówić że szczątki samolotu który rozbił się kilka- kilkanaście metrów nad ziemią będą porozrzucane na tak znacznej powierzchni jak to miało w Smoleńsku i żadne Discovery mnie nie przekona że było inaczej.

 Rydzyk- to zwykły cwaniak mający układy z Watykanem i po prostu promujący PIS wśród starszej rzeszy katolików która wciąż stanowi znaczący elektorat w czasie wyborów, więc sprawa jest oczywista - coś za coś. Kasa za poparcie.

Nie ograniczam się do PIS i PO- to argument tych z którymi się nie zgadzam w dyskusji oraz tych którzy nie do końca czytają moje wypowiedzi. PO i PIS dzięki temu że ograniczają poprzez stare układy dostęp do żłoba nowym osobom stanowią jedyne znaczące ugrupowania w Polsce i dla tego na nich skupiam moją uwagę i krytykę pod adresem tego co robią. Kukiz jeszcze nic nie pokazał i jest dyletantem w polityce, Petru to człowiek Tuska reprezentujący interesy zachodu i finansjery a nie Polaków więc o kim tu pisać ? 

Reszta potem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, CB1 napisał:

Inna sprawa to taka, że Ty ograniczasz się jedynie do PIS i PO, tak jakby nie było innych opcji w tym kraju. Ale nie, klapki na oczach i albo prawo albo lewo.

Jak dla mnie to obydwie te partie to zwalczające siebie na wzajem grupy przestępcze.

Przypominam PIS był u władzy 2005-2007 i co wtedy zrobili?

Dlaczego rządzili tylko 2 lata?

Szkoda, że wtedy większościowo nie rządził Lepper, on miał informację dzięki, którym połowa ówczesnych posłów powinna siedzieć w pierdlach za przekręty, których się dopuścili.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, marian65 napisał:

Mimo że jeżdżę tylko po ziemi to nie pozwolę sobie wmówić że szczątki samolotu który rozbił się kilka- kilkanaście metrów nad ziemią będą porozrzucane na tak znacznej powierzchni jak to miało w Smoleńsku i żadne Discovery mnie nie przekona że było inaczej.

Widziałem analizy mniej groźnie wyglądających wypadków. Czy Wy kuźwa myślicie, że samolot to czołg :D Ja pierdziu :D Czasem ptak w silniku potrafi rozwalić pół skrzydła, ale co tam mogę wiedzieć :D W końcu w Polsce po tragedi w Smoleńsku każdy jest inżynierem lotnictwa, albo lepiej jest na poziomie inżyniera wytrzymałości MES itd. :D Proponuję sięgnąć do dobrej literatury opisującej różne wypadki, nie tylko lotnicze, a nie czytać komentarze pod postami jak to Putin zestrzelił Tupolewa :D

 

32 minut temu, marian65 napisał:

CB1- Kolego być może nie czytałeś moich wcześniejszych wypocin ale ja uważam tak jak Ty że zarówno PO jak i PIS nadają się do tego samego worka

Jeden worek, ale ostatnie kilkadziesiąt postów to gloryfikacja PIS jako to zrobi porządek... Ech. Ale co tu dużo mówić, PISiorki mają we krwi obłudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marian65 napisał:

Mimo że jeżdżę tylko po ziemi to nie pozwolę sobie wmówić że szczątki samolotu który rozbił się kilka- kilkanaście metrów nad ziemią będą porozrzucane na tak znacznej powierzchni jak to miało w Smoleńsku i żadne Discovery mnie nie przekona że było inaczej.

Marian, jakieś 16 lat temu rozpaćkałem się jadąc na motocyklu. Miałem lekko ponad 100km/h. Moje buty i części motocykla leżały porozrzucane w promieniu 3 metrów.

Weź teraz taki samolot, który od motocykla jest sporo większy i leciał znacznie szybciej no i części które odpadły zdecydowanie więcej niż w moto. To czego Ty oczekujesz, że całość po rozdupce spadnie na jedną ładnie ułożoną kupkę złomu? Ten samolot nie spadał pionowo tylko poruszał się w płaszczyźnie poziomej tracąc odpadające części podczas kontaktu z drzewami.

Zobacz sobie tak z ciekawości kilka odcinków rzeczonych katastrof w przestworzach to będziesz miał jako takie porównanie.

No chyba, że Ty wiesz lepiej niż światowej klasy eksperci, którzy badali niejedną katastrofę i kierują się faktami, rodzajem uszkodzeń i zapisami rejestratorów lotu.

A może masz jakieś pewne informacje na temat tej katastrofy, jakieś dowody to się podziel, chętnie się zapoznam, bo mówić, że białe jest czarne a czarne jest białe to każdy dyletant potrafi.

Przynajmniej sobie obejrzyj:

http://www.cda.pl/video/677430e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1 porzuć nadzieję, że ktoś postara się chociaż zaglądnąć i prześledzić jak sie zachowują takie konstrukcje po uderzeniu w cokolwiek :D Ja nie wiem, czy był zamach czy nie, ale argumentacja, że samolot był rozrzucony na dużej powierzchni i stąd wiedzą, że to zamach no to jest już jednak śmieszne :D  Siła to masa x przyśpieszenie, a przyśpieszenie tupolew miał znaczne, masa takiego kolosa jest spora, skrzydła, kadłub i inne podzespoły nigdy nie były liczone na nośność w wyniku jebnięcia o zol. Więc chmmmm... Jak to się miało wbić w ziemię w jednym miejscu? :D Niby leciał tam kiedyś tak zachwalany i utęskniony Adam Słodowy, ale dość dawno, więc nie można mieć pretencji, ze pewne prawa fizyki się zapomniało :P No i jeszcze jedno: jaka jest konstrukcja skrzydła? Samo skrzydło miało prawo rozlecieć się na setki części i polecieć nawet kilkaset metrów od miejsce uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj oj Panowie chyba moja opinia na temat katastrofy w Smoleńsku nie przypadła wam do gustu, ale wiedzcie że opinia jest jak d..pa- każdy ma swoją. Na moją składa się wbrew temu co myślicie wielokrotna analiza zdjęć, wypowiedzi fachowców z różnych dziedzin (w tym fizyki i lotnictwa) a jako podsumowanie do niej zachowanie ,,naszych'' władz przed i po katastrofie, zachowanie władz Rosyjskich a nawet USA i ich postawa włącznie z opublikowaniem zdjęć satelitarnych. Jeśli Waszym zdaniem wszystko było w porządku to dlaczego strona Ruska wręcz niszczyła dowody a strona Polska mataczyła, nie przeprowadziła rzetelnego śledztwa w tej sprawie w czasie kiedy miało to jeszcze sens, dlaczego zostały zniszczone materiały dotyczące śledztwa i nie został od razu sprowadzony do Polski wrak samolotu który stanowi własność państwa Polskiego? Nie wydaje się Wam zastanawiające dlaczego w tamtym czasie gdy istniała bezpardonowa walka przedwyborcza jakiej jeszcze Polska nie widziała na obchody pamięci ofiar w Smoleńsku premier leciał osobnym lotem a prezydent osobnym i na dodatek w nim zginął ?

Nikt_HH- kolego w tym wypadku mówimy o masie x szybkość Tupolew miał 70 ton i leciał z szybkością ok 260/godz więc możesz policzyć. Jest to jednak co innego jeśli zważyć że zderzenie z brzozą miało mieć miejsce na wys. 25-35 m i argument z motocyklem jest do bani bo wokół brzozy był stosunkowo grząski teren w którym odłamki powinny grzęznąć na nie odbijać się lub sunąć po nim i leżeć na powierzchni podczas gdy motocykl jako stosunkowo twardy przedmiot sunie po również twardym asfalcie bardzo daleko (mój kiedyś częściowo sunął i częściowo odbijał się kozłując i znalazł się prawie sto m. od uderzenia w przeszkodę i o dziwo o połowę dalej ode mnie ale jestem miększy i stawiłem większy opór na asfalcie, no i oczywiście trochę mniej ważę).

Poczytajcie trochę o wytrzymałości skrzydeł samolotów, zwłaszcza ich czołowej powierzchni i sami osądźcie co prędzej się urwie- stosunkowo cienka gałąź (takie ma brzoza na większej wysokości) czy skrzydło samolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian lukiego85 kojarzysz? :D To kojarzysz czym się zajmuję i z kim piszesz :D Ty chcesz mnie uczyć mechaniki, wytrzymałości itd.? To tak jakbym ja uczył Cię jeździć na moto (mniej więcej ten sam komizm sytuacyjny). Więc wyjścia są dwa: albo opiszę całą analizę jaką to zrobił jeden Pan profesor na usługach PIS  w programie LS Dyna , albo lepiej nic już nie pisz o wytrzymałości, bo trochę marianie wstyd.

Co do zamachu to nie wiem, napisałem że nie wiem co tam było, ale dowody które mają niby przedstawić przeprowadzony zamach są śmieszne i nawet już sam Macierewicz uspokoił się z tymi tekstami. Co do "szybkości" - błagam :D Newtona chcesz poprawiać :D No i czym niby jest ta szybkość? Pewnie chodziło Ci o prędkość, ale piszesz bzdury totalne, bo jednostka siły, czyli Newton, mówi sama za siebie (N=kg * m /s^2). Już sam fakt, że mylisz te dwa pojęcia tylko dowodzi, że nie masz najmniejszego pojecia o tym co się dzieje z ciałem posiadającym energię kinetyczną (potencjalną w sumie też) i nagle coś stanie na drodze,żeby tę energię wytracić. Pewnie usłyszałeś o tej brzozie, gdzieś w media, że niby prof. Bienieda zrobił analizę  pól sprzężonych i wszyło, że brzoza nie przetnie skrzydła :D Kurde, jak czytam takie bzdury to mi się śmiać chce. To tak jakby Ci chciał udowonić, że na motocyklu nie ma takiego zjawiska jak przeciwskręt, bo to NIELOGICZNE, że naciskasz kierownicę w lewo, a jedziesz w prawo. Widziałeś tę analizę? Przecież profesor w Bielsku sam przyznał się do tego, że skrzydło mogło być przecięte brzozą! Na konferencji Macierewicz jak zobaczył, że zły slajd pokazuje (slajd z analizą zrobioną prawidłowo) to szybko kazał dać następny!  Zobacz ten link (od 10 sekundy):

 

Później profesor przedstawiał już tylko analizy, gdzie skrzydło tylko (albo aż!) zostało lekko naruszone. Pierdolety, bo te kolejne analizy zostały przedstawione przy ugięciu brzozy ok. 45 stopni, czyli tak, że po uderzeniu energia wygięła ją tak bardzo, że nie mogła już dotknąć skrzydłą. Tylko, że wtedy wygięcie na dwóch zwojach brzozy wyszło, że jest niemożliwe, bo to było równe wydłużeniu takiemu jak długość samej brzozy :D Model materiałowy samego skrzydła to też bzdura!! Na konferencji pokazywał model dla materiału "nowego", bez uwzględnienia macierzy zniszczenia (jeśli masz pojęcie o czym piszę). To takie coś, że jak kilka razy zegniesz kolego drucik w lewo i w prawo to niestety, ale przy kolejnych zgięciach urwie się w piździec, bo tam działa zmęczenie materiałów. W sumie nie wiem po co to piszę, jak przecieć te Wasze analiz zdjęć, papierów itd. jest ważniejsze niż fizyka, którą chcesz mnie marianie uczyć :D Poniżej masz link do konferencji profesora, gdzie sam przyznaje, że nie miał próbek materiałowych skrzydła, co też jest bzdurą, bo próbki były w Polsce, tylko że ich analiza pewnie potwierdziła to co każdy naukowiec wiedział, że pustki materiałowe wynikłe ze zmęczenia skutecznie obniżają granicę plastyczności. No i sam posłuchaj jak mówi: " że opiera się o swoje doświadczenia" :D Noż kurw... Katastrofę lotniczą, gdzie giną ludzie opiera na swoich doświadczeniach, a nie badaniach :D GRATULACJE! W takim razie po kiego czorta się uczyć tyle lat jak najważniejsze jest doświadczenie/wyczucie :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę Lukiego i nie jestem aż tak tępy by nie wiedzieć z kim piszę:). Nie będę się z Tobą sprzeczał na temat katastrofy czy fizyki bo to tak jakby kopać się z koniem. Pożyjemy-zobaczymy, może prawda wyjdzie na jaw. Rzecz jasna nie jestem fachowcem z branży lotniczej ale ubolewam nad tym że rząd Polski pominął Twoją osobę jako eksperta z tej dziedziny po pewnie sprawa była by dawno wyjaśniona :D. Nie ulega jednak wątpliwości fakt że osobom czującym się oczernionymi (tusk) powinno w sposób szczególny zależeć na wyjaśnieniu sprawy i odsunięciu od siebie podejrzeń o zamach. Tak nie było- dlaczego? Dlaczego były niszczone dokumenty związane ze śledztwem na koniec rządów PO- co chciano ukryć? Co ze śmiercią ważnych świadków? Czy nie za dużo tych zbiegów okoliczności i niedomówień w sprawie jak by nie było wypadku lotniczego w którym poniosła śmierć głowa państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marian65 napisał:

Rzecz jasna nie jestem fachowcem z branży lotniczej ale ubolewam nad tym że rząd Polski pominął Twoją osobę jako eksperta z tej dziedziny po pewnie sprawa była by dawno wyjaśniona

Ironia słuszna, ale pokazująca, że brak Ci argumentów :D Napisałem Ci już kilka razy: nie wiem co tam zaszło, ale argumenty mówiące, że to zamach są bez sensu. Tak samo zapomniane badanie trotylu na pokładzie. Znaleźli śladowe ilości, które w sumie pojawią się w normalnych warunkach. Posłałem CI dwa treściwe filmy na temat wypadku, żebyś przestał opierać się na domysłach, a posłuchał co mówi znawca tematu, czyli profesor Binienda, którego jak widzisz nie oczerniam, bo w pierwszych wersjach swoich analiz pokazywał inne wyniki, zaś te późniejsze zostały opracowane o dane i model, który nigdzie nie jest dokładnie opisany. Oprócz tego to nie są filmy propagandowe PO, bo to jest dostępne publicznie i jak widzisz wykład prowadzi sam Macierewicz. Czarno na białym. Więc masz dowody, a jednak dalej wierzysz w coś innego. Więc nie pozostaje mi nic innego jak zacytować profesora Zolla: "trudno przekonać ludzi, którzy w coś wierzą. Wiara zawsze jest różna od wiedzy. Jeśli wiem, to nie potrzebuję wiary". Więc zamiast ironizować to chociaż oglądnij filmik :) Co do papierów, zatajania informacji itd. nie wypowiadam się, bo tutaj się nie znam. W przeciwieństwie do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "katastrofy"
 

Polska strona odpowiadała za:

- Atak na delegacje, zamordowanie jej członków

- Dostarczenie zwłok do Rosji

- Likwidacje oraz zastraszenie polskich świadków w Polsce

- Akcje propagandową (wojnę totalną wszelkich massmediów przeciw Polakom)

             - Utrudnianie śledztwa z łamaniem praw człowieka włącznie (zakaz otwarcia trumien), a nawet ze złamaniem Konstytucji RP oraz praw EU, bo ustanowieniem jurysdykcji Federacji  

               Rosyjskiej na polskich cmentarzach.

 

Rosyjska strona odpowiadała za:

- Inscenizację katastrofy

- Świadectwa zgonu 96 osób.

- Raport MAK

- Dostawę piachu na miejsce rzekomej katastrofy i podobny niegodny cyrk medialny.

 

Strona obca ( głównie NATO) odpowiadała za:

- Zdradę Polski jako państwa sojusznika – członka NATO.

- Włamanie do komunikacji miedzy wieżą lub pilotem (bardziej pewne niż to, że była to strona rosyjska, która może zadbała jedynie o odpowiedniego kontrolera)

- Ukrycie dowodów nasłuchu elektronicznego i kontroli satelitarnej.

- Akcję medialną na Zachodzie.

Reasumując - jaki  hałas wywołało ponowne pojawienie sie pis na scenie polskiej polityki?
Można gdybac ale coraz częsciej mysle nad tym że "kazdy" nieprzychylny(zachodowi / rosji) rząd w polsce jaki zostanie wybrany
- zniknie w dziwnych okolicznościach. Dlaczego skoro to była "katastrofa" - kochane NATO nie udostepniło  żadnych danych na ten temat?
Dlaczego USA do dzisiaj nie udostepniło swoich danych wywiadowczych? Jest tyle satelit, tyle nasłuchów podsłuchów..
i dziwnym trafem .. samolot którego nie było.. tylko medialna wrzawa i zagrabiona ładnie ziemia..

a to ciekawe.. czyżby ktoś historie obrócił  do góry nogami?
http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/80234-rosja-i-syria-chca-zniszczyc-europe-przy-pomocy-kryzysu-migracyjnego-twierdzi-general-nato

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że oderwę Was na chwilę od polityki. W górę poszły znowu ceny za przejazd autostradami np.na A2. Może ktoś kumaty wytłumaczy mi o co w tym wszystkim chodzi? Do niedawna byłem przekonany że autostrady to dobro ogólnonarodowe zbudowane z podatków każdego Polaka (nawet starej baby bez PJ) i na kredyt który będą spłacać jeszcze nasze praprawnuki. Jeśli tak jest to dlaczego mamy jeszcze płacić za przejazd naszymi drogami? Z kolei jeśli to są drogi prywatne to dlaczego z naszych podatków je zbudowano i dlaczego my spłacamy kredyty zaciągnięte na ich budowę? Kto i kiedy je sprzedał i gdzie poszły pieniądze ze sprzedaży? Nie przyjmuję tłumaczenia że potrzebne są remonty bo w zamian za najwyższy koszt (chyba na świecie) zbudowania tychże dróg bo budowlańcy z pewnością udzielili gwarancji na swoją robotę i remontują je na własny koszt. O co tu tak na prawdę chodzi i kto i na jakiej podstawie naciąga nas na coraz większą kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to ten sam Pan który prawdopodobnie sfingował własna smierc za granica
po ujawnieniu rozmów i ujawnieniu całego lobbystycznego syfu aby uniknąć odpowiedzialności prawnej.
lub po przez ciekawa znajomość z Ałganowem został zdmuchnięty przez służby jako konkurencja.

z innej beczki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że jako motocyklista należę do grupy szczególnego ryzyka, jednakże zważywszy ilość motocykli na drogach nie jest źle. O wiele bardziej ryzykowną jest funkcja prezydenta RP. Było ich zaledwie kilku a już jeden zginął w wypadku lotniczym a drugi omal nie rozstał się z tym światem w wypadku samochodowym...i jakimś dziwnym trafem obydwaj wywodzili się z PIS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.