Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Triumph Motocykle - Właściciele I Sympatycy Marki


krissos

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz będzie pół roku jak zamówiłem czujnik poziomu paliwa :D Na szczęście jet to element który nie wpływa na jazdę, więc mogę sobie poczekać. Najważniejsze, że filtry, klocki itp są dostępne od ręki lub prawie od ręki. Ciekawostka: kiedy zerwała mi się linka sprzęgła w salonie polecono mi fajny warsztat, w którym dorabiają linki, co bym nie czekał na dostawę z Wysp i nie przepłacał :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:Triumph produkuje klasyczne motocykle, wypada więc się dostosować i wdziać coś klasycznego na siebie. Chodzi mi głównie o kask. Ja zakupiłem kask otwarty Davida Jet i wizualnie oraz jakościowo nie ma się do czego przyczepić. Jest perfekcyjnie wykonany, a razem z goglami Aviator wygląda po prostu super. Jedna rzecz tylko jest dla mnie uciążliwa, otóż mimo iż kupiłem największy rozmiar (katalogowo właśnie na moja głowę), to ciężko jest wcisnąć moją niewymiarową czaszkę w tą skorupkę. Jak już się uda to niby jest ok, ale po dłuższej chwili czuje się lekki dyskomfort. Nie jest to wina kasku, ponieważ zbiera on dobre recenzje, tylko specyficznej budowy mojej głowy jak sądzę :-), dlatego mam pytanie jakich kasków Wy używacie, co możecie polecić z klasycznej linii ?----------Parę zdjęć dla zainteresowanych:65d6c12ed4cff6df66d0fcbe27869ea1.jpgIMG_0676s.jpg97198f84a68a2249f16d0cbbcc3e0b62.jpgIMG_0674s.jpg9a12d21c065a07f7c955b5c555a45e2b.jpgIMG_0782s.jpgNikt w wątku nie pochwalił się jeszcze swoim motorkiem, lub ja nie zauważyłem, może pokażecie swoje cudeńka ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznej linii do nie klasycznego motocykla używam kasku typu Jet z firmy Naxa, bo mi w nim najwygodniej. Mam też inne ale kurzą się na półce. A w największe upały stosowałem braincap'a we brytyjską flagę :)Od dawna masz ten kask? Dużo w nim przejechałeś? Może musi się ułożyć po prostu.co do fotek to mój motór się przewinął w linku parę postów temu, ten o wyjeździe do Rumunii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Ja również pragnę powitac pierwszego co na nowym Thundenbidzie lata.jak miło się rodzinka powiększa..strach się bać :D-sudamax'ik - eh, bajer sprawa z tą rumunią, fajne foty, tylko mam pytanie - tylko ja zauważyłem tą Fajną Babkę koło ciebie?wracając do kasku, ja miałem jet'a LS2 z opuszczaną blenda przeciwsłoneczno fajny bajer, choć wydaje mi się ze ciutek ma zasłabą wentylacje - było ciepło w czache jak słonko dawało.Osobiście uwazam że do szwendania się koło komina najlepszy jest jeta w trasę szczękowiec - ofkors z blendą!p/schyba jakiś cud mnie ominął że można wklejac foty w posty ?bo chyba to chwile temu nie działało?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krissos ta Fajna Babka to moja osobista :D Rumunia faktycznie fajna sprawa, widoki zajebiste, drogi też co raz lepsze, polecam.Gienek, jakoś ten Schubert mi się nie podoba wizualnie, kiedyś sie zastanawiałem nad Nolanem N43 ale jakoś nigdzie nie znalazłem co by przymierzyć i się przejechać a bez tego nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupiłem nolana n43 właśnie.jest w pytę zajebiaszczy. dałem za nówkę 580zyli z opcją dokupienia wpinanej szczęki za coś poniżej 200zeta.jestem zadowolony i z ceny i z jakości produktu.natomiast mus mierzyć bo dziwną rozmiarówkę mają. zawsze miałem kaski xl, a nolan mi spasował l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do terminów na akcesoria...well...trzy lata temu zamówiłem szybę i stopkę centralną do bonneville'a...do dziś nie dotarły...u każdego dealera w gb są dla odmiany w dostępności dwudziestoczterogodzinnej. i w funcie liczonym po kursie dnia, a nie po osiem zyli jak to wychodzi z cennika intercarsu. z ciuchami to samo. chcecie ciuchy triumpha to wsiadać w samolot i robić wycieczkę do lądka na posezonowe przeceny.koszulki z braku rozmiarów wyprodukowałem sobie sam w trzech wzorach i mam kilkusztukową nadwyżkę rozmiarów xl i 2xl bodajże. i chyba jakąś damską s albo l jeszcze. tło czarne, grafika albo gb-rebels, albo B.R.M.C, albo poprostu triumph motorcycles.----------

sumadax @ 24.09.2010 22:05no to mam cel zakupowy na następny sezon :)możesz napisać gdzie można przymierzyć, jakiś czas temu pytałem w paru miejscach ale jakoś nikt nie miał
jak masz obwód bani w okolicach 59-60 to ci dam przymierzyć mój. jak inny to temat jest bardziej zawiły ale da się ogarnąć. kaskami dealuje kumpel z rzeszowa i w razie wtopy rozmiarowej jest możliwość zwrotu lub wymiany na inny.ale...w takiej cenie wyłącznie kolor biały.mnie akurat biały odpowiada bo rozumu słońce niw wypala latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie noszę M czasem uda mi się wbić w S zależy od producenta, pomyślę za jakiś czas, na razie muszę się trochę odbić finansowo po wycieczcekolor biały jak najbardziej mi odpowiada, jeszcze żółte są fajne :)nie przepadam za czarnym, mają tylko ten plus, że tak bardzo nie widać jak są upierdoloneco do zakupów w UK to pojedyncze rzeczy chyba średnio się opłaca, koszty transportu zabijają cały interes. chyba, że sie jedzie na wycieczkę i przy okazji robi zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak-wycieczka z zakupami albo duże zamówienie wysyłkowe.----------

Panas @ 23.09.2010 15:17Witam,Nie wiem jak to się stało że dziś po raz pierwszy wszedłem na Wasze forum ?? Tak czy inaczej, znalazłem Was, zarejestrowałem się i oto jestem. I bedę zaglądał regularnie, to moge obiecać.Dumny posiadacz Triumph'aPanas...
czemu t-bird a nie rocket?różnica w cenie nie kolosalna a rakieta lepiej się prowadzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu t-bird a nie rocket?różnica w cenie nie kolosalna a rakieta lepiej się prowadzi...
Oba mi się bardzo podobają, przyjdzie i czas na Rocketa mam nadzieję. Chciałbym tak "na drugą nóżkę", ale nie wiem czy finansowo to możliwe :-(Wybór padł na Thunderbirda bardzo przypadkowo, ale nie żałuję. Jeździłem kilkoma cruiserami i Tbird bije je wszyskie na głowę jeśli chodzi o prowadzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..moim skromnym zdaniem przy nowym T-birdzieznowu Triumph pokazał palec ( ten środkowy) konkurencjipierwszy raz z Rakiecionkiem a teraz z T-birdem,- jest dowód że można robic sprzęt inny niz H-D podobnei dobrze/dużo sprzedawaća że cena lekko nie konkurencyjna no bo to i sprzęt bez konkurencyjny !Ave Triumph !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wszystko wskazuje że w sezonie 2011 pokażą coś nowego, pozatym co by nie było daytonka czy trypel to już konstrukcje lekko "stare"przykładem niech będzie nowy Sprint GT - do STeka było kilka uwagze kufry za nie teges bo male, że dupa grzeje bo wydech za wysoko no i proszę jest nowy GT !http://www.motocykle.v10.pl/Triumph,Sprint,GT,1050,nowy,sportowy,turystyk,42091.htmlp/sfajny filmik reklamowy GTAve----------ba..słyszeliście o nowy tigerku ? 800 i 800XCcosik poguglałem i proszę planowane są premiery nowych modelipodczas targów w Mediolanie - listopad 2010!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krissos @ 01.10.2010 13:34ba..słyszeliście o nowy tigerku ? 800 i 800XCcosik poguglałem i proszę planowane są premiery nowych modelipodczas targów w Mediolanie - listopad 2010!
ja nie słyszałem, ale zainspirowany przez Ciebie też trochę poszukałem. Projekt nosi roboczą nazwę Triumph Adventure i ma być konkurencją dla GS-ów 800 BMW. Ma wychodzić w wersji bardziej szosowej i bardziej off-roadowej. Zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla kierownika nowego T-birda.Kraków....fajnie.studiowałem w Krakowie ;-)akademiki.... studentki....ehhh.........ale to było zanim poznałem moją ślubną.odwiedzam tam kumpli od czasu do czasu więc może sobie kiwniemy kiedyśA co do kasku, ja zakupilem nolana N43, w zestawie z dodatkową szczeka, daszkiem, przyubica...itd....wiele możliwości konfigurowania.Kolor czarny, matowy.W jakims artkule czytalem ze N43 pomimo że jet, to przeszedł testy dla kasków zamkniętych.Jak było gorąco 35 stopni, to zdejmowałem przyubice i szczeke i zakładałem jeno daszek, teraz jak pizga i chłodno, to zakładam szczeke i przyubice i latam jak w integralnym i po pysku nie wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sumadaxznalazlem wczoraj chwile i przegladnąłem Twoje zdjęcia z Rumunii.Fajne okolice.....czytałm gdzies kiedys ze tą "via carpatia" Ceauşescu kazał ją wybudować po swojej wizycie w Alpach, taki typowy komuszy eksperyment że niby "Rumun też potrafi" :)Ale przynajmniej droga fajna, widokowo dech zapierająca i chyba mało uczęszczana....PSpewnie zahaczę o bluźnierstwo, bo w koncu to forum motocyklowe, ale....musze przyznać....Panna ładniejsza od motoru. ;-)Chyle czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niby mówisz o transfogaraskiej?to droga militarna. ceausescu miał pierdolca na punkcie tego, że go ruscy napadną bo nagle zachce im się jego surowców naturalnych.droga powstała do szybkiego przerzucania ciężkich dywizji z południa na północ przez pasmo fagaraszu które dzieli praktycznie kraj na pół.budowało wojsko i więźniowie. ilość ofiar budowy nie jest znana do dziś. transfogaraska była drogą wyłącznie wojskową bardzo długo. dopiero po zmianie systemu została otwarta, a i tak ze względu na warunki pogodowe czynna jest tylko od czerwca do października.równoległa do niej, poprowadzona wyżej transalpina[67c] do niedawna była najwyżej położoną drogą szutrową w tej części europy. od dwóch lat trwają intensywne prace asfaltowe. już jest praktycznie cała zaasfaltowana. transalpina nie była drogą militarną, ma rzymskie korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transalpiny już nie odważyłem się zaatakować z pasażerką i pełnym obciążeniem na szosowym motocyklu. Czytałem relację gościa, który był na transalpinie chyba tydzień po minie na CBF1000 i podobno niezły hardkor, błoto i śnieg. Z jednej strony fajnie, że ją asfaltują, a z drugiej szkoda, można by się kiedyś wybrać jakimś lekcejszym motocyklem poszutrować :)pozdrawiamPS: aleście się baby uczepili ;) przekaże jej, że została miss tematu o triumphach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówią w mojej ulubionej reklamie..a-j,tam,ajtam..zjedzmy pollakka..baby nie uczeppili tylko zaciekawilli toż to egzotyczna, całkiem fajniutka kobiałka..no i może masz więcej fotek fajnych...tyle że BEZ ciebie ale z Triumphem i dwoją lubą ;)...wiem jestem świnia ( to sie zgadza, mam taki avatar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.