Jump to content

Recommended Posts

Stosunek jakość cena, niepokonany wydaje mi się Pirelli Angel ST. Mam za sobą cztery komplety. Ich jedyny minus jest taki, że nie są to opony na długie autostradowe przeloty(jednoskładnikowe). Chyba trudno o bardziej wartościową oponę w małym budżecie, oferującą bardzo dobre właściwości trakcyjne i niezłą trwałość.
Podobne do Angelów, za dobre pieniądze  są Metzeler Z8 Interact.
Na sezon 2020 założyłem Metzeler Roadtec 01. Zobaczymy co sobą reprezentują ;)

Miałem Metzelery Z8, Roadtec 01 i nie miałem do nich zastrzeżeń. Polecam też Roadtec Z6 które miałem założone m.in. na FZS600 czyli poprzedniku FZ6. Opony starsze modelowo ale bardzo dobre. Ponieważ to już model sprzed kilku lat to ceny są przystępne. Używałem też Pirelli Diablo Corsa i też spisywały się świetnie. Przy zakupie opon zwróć uwagę na przeznaczenie opony. Producenci takie same modele przeznaczają do motocykli mniejszych i ciężkich turystyków. Z zewnątrz niczym się nie różnią, ale konstrukcja jest nieco inna i te do turystyków mogą nieco gorzej sprawdzać się w lżejszych motocyklach jak FZ6. Metzeler opony do ciężkich motocykli oznacza dodatkowo literami HWM a Pirelli GT. Przed zakupem poczytaj sobie testy opon na internecie, to może być pomocne przy wyborze.

Aktualnie też jeżdżę na Pirelli Angel ST i jestem zadowolony. Chcę przetestować coś innego. Zastanawiam się nad Michelin Pilot Road 5 albo  Metzeler ROADTEC 01/ROADTEC Z8 INTERACT.

Dzięki za opinie   LWG

jesli moge doradzic z wlasnego doswiadczenia ,nie kupuj metzelerow.

mnie sie rozwarstwily przy VICTORYM 1500.

cos strasznego.

A co to konkretnie był za model?
Opony miewają wady, ja miałem uszkodzony kord w Angelach, ale to nie powód,żeby danego producenta skreślać ;)

bylo to 6 lat wstecz,znalazlem zdjecie w starym telefonie/

odczytalem: metzeler 880 marathon  mbs,wiecej informacji musialbym szukac w starym notesie

Jak jeździsz agresywnie po zakrętach to polecam Diablo Rosso 2 albo ContiSportAttack czy M7rr. Fazerem pewnie 10tys. nawiniesz, a pewność w zakrętach sporo większa jak na ST, tylko na mokrym są gorsze od Angeli. Używałem opon, o których piszę :)

Temat opon, jest szeroko opisywany w prasie motoryzacyjnej.

Opony dzielą się przede wszystkim na bieżnik, mieszankę z której zostały wykonane (może to być miękka lub twarda - a co za tym idzie może cechować się różnymi właściwościami).

Nie bez znaczenia jest również taki czynnik jak indeks prędkości, który mówi w dużym skrócie z jaką prędkością można jeździć na danej oponie.

Na http://rajdpaluk.com/baza-wiedzy-motoryzacyjnej/opony-letnie-sredniej-klasy-co-warto-o-nich-wiedziec/

ogólny zarys tego czym powinna się charakteryzować średniej klasy opona letnia.

Temat opon calorocznych jest interesujacy.

Ktos z moich znajomych jezdzi (honda CRV)

Jest zadowolony,ja tez o tym myslalem.