Jump to content

korfanty

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

korfanty last won the day on November 7 2017

korfanty had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutralna

About korfanty

 • Rank
  Motostudent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

654 profile views
 1. 10W40 to dobry olej, też na nim jeżdżę. Na nasze warunki jest dobrą opcja.
 2. Sprawdź jeszcze opony od Pirelli np Pirelli Diablo Rosso 2. Bardzo dobre opony.
 3. Zachęcam też towarzystwo do odwiedzania pływalni od czasu doc czasu - a najlepiej możliwie regularnie. Pływanie to jedna z lepszych opcji aktywności fizycznych, bo można ćwiczyć wiele partii mięśni, a przy tym nie obciążać stawów. Do wyboru mamy co najmniej kilka popularnych stylów pływackich: kraul, żabka, grzbietowy czy motylek. W każdym wiekszym mieście jest po co najmniej kilka pływalni. Jest więc z czego wybierać.
 4. To jeszcze dorzucę od siebie kilka wskazówek dla młodych którzy szukają sposobu na obniżenie kosztów ubezpieczenia OC. Jedną z opcji jest możliwość znalezienia kogoś do tego, aby przekazać część własności motocykla, ale dzięki temu można zyskać do około 60% na kosztach ubezpieczenia OC. OC - wybieramy bez żadnych sentumentów najtańsze. Jakość usług i tak wszędzie jest na bardzo podobnym poziomie.
 5. Praktycznie każdy bank posiada becnie w ofercie konto bankowe walutowe. Działaja one nawet na takiej zasadzie, że karta sama jest w stanie wykryć w jakim kraju się znajduje i wypłacić np pieniądze z konta walutowego, a nie złotówkowego (gdzie przewalutowanie byłoby bardzo drogie). Takie konta można znaleźć np w Nest Banku, ING Banku Śląskim, Pekao S.A. oraz licznych innych bankach.
 6. Chorwacja zawsze na propsie Ostatnio nawet widziałem gdzieś takie zestawienie, że dla ludzi mieszkających na południu polski znacznie lepszym rozwiązaniem jest wyjazd nad Adriatyk. Odległość prawie podobna, czas podróży prawie podobny, za to pogoda jest u nich w zasadzie gwarantowana. A że to jest UE, to w zasadzie wszedzie można wjechać na dowód, jesteśmy wszędzie traktowani w zasadzie jak w PL. Tylko pamiętajcie o ubezpieczeniu turystycznym. Pod linkiem: https://wygodnie.pl/ można sprawdzić symulację kosztów z tym związanych.
 7. I jak się sprawują? Pytam, bo też potrzebuję zakupić coś na chłodniejsze dni. Najlepiej takie, które będą nieprzemakalne. Z tego co widzę, to tutaj pod linkiem mają całkiem duży wybór z tego zakresu: https://mcsonline.pl/rekawice-motocyklowe,cp214,pl.html
 8. A w jakim kierunku byście szli w przypadku kasku: integralny czy może szczękowy? Do jazd z prędkościami do około 150 km/h. max. Przeglądam sobie https://schuberth.com.pl/kaski-motocyklowe Wybór jest duży...
 9. Rzeczoznawca uzna, szkodę całkowitą, gdy całkowity koszt naprawy motocykla, auta lub innego pojazdu ubezpieczonego w ramach AC, przekrczy 50% wartości pojazdu. Czasami jest to 50% a innym razem może być nawet 80%. Fakt jest taki, że po orzeknięciu szkody całkowitej, przy wypłaceniu odszkodowania, wartość pojazdu obniżana jest o wartość wyliczoną przez rzeczoznawcę szkody. Czyli w przypadku szkody całkowitej nie ma tego aż tak dużo. Umowa na AC jest też automatycznie rozwiązywana. Tutaj proponuję doczytać: https://wygodnie.pl/porady/ac-szkoda-calkowita
 10. Może i rzeczywiście tak jest. Napisałem to na podstawie chociażby tego zestawienia na przykładzie PZU: https://wygodnie.pl/porady/ochrona-znizek-w-pzu Może i rzeczywiście jest to jakaś opcja zatrzymania klienta, ale wg mnie całkiem skuteczna, bo po co mam płacić więcej, skoro mogę mniej i czekać aż zniżki wrócą.
 11. A na czym dokładnie polega możliwość zachowania zniżek, nawet w sytuacji, w której to my jesteśmy sprawcami wypadku, kolizji - generalnie szkody?
 12. A co powiecie o CTEK-ach? Dobre? Chodzi o możliwość ładowania zarówno aku w motocyklach jak i osobówkach.
 13. Opinie o tanich butach są różne. Jedni je chwalą inni narzekają, że podeszwa szybko się przeciera, że niewygodne i noga marznie. Buty należy przymierzyć, bo nie każdej marki będzie odpowiednio leżał, jedne są szersze, inne węższe, itd. Dobrej klasy obuwie motocyklowe to wydatek rzędu od około 500 zł w górę. Dobre są np Dainese ST Fulcrum c2, ale te to wydatek powyżej 1k zł: https://mcsonline.pl/meskie-buty-dainese-st-fulcrum-c2-gore-tex-44,c207,p12625,pl.html
 14. Arłamów mają fajne warunki. Tylko że tam trochę drogo.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.