Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

MikiZ75

Użytkownicy
 • Posts

  301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by MikiZ75

 1. MikiZ75

  Witam

  Witaj na forum. V-Max to kultowa maszyna; I like
 2. Super widoczki chociaż faktycznie słońca niedosyt.
 3. To dla mnie ? Dzięki chociaż znam ten patent ale (na razie) nie ma takiej potrzeby. Bardzo łatwo odkręca się koło na centralnej poprzez odkręcenie tylnej osłony, do której jest przykręcona tablica. Z tym, że do demontażu trochę więcej śrubek. Opcja z filmu jako jedyna gdy ma się założony hak. Bo o ile w przypadku osłony to tylko kilka śrub o tyle do demontażu haka trzeba rozebrać pół motocykla; oczywiście w zależności od stelaża. Ja mam taki gdzie muszę zdemontować kufry aby go założyć ale za to najmocniejszy z dostępnych. Natomiast ograniczenia w demontażu koła powstrzymały mnie przed montażem haka i budową przyczepki. No ale jak powiedziałem, że zrobię to (kiedyś) zrobię i nie trzeba mi o tym co rok przypominać p.s. W ostatnich latach nie miałem szczęścia do opon i nader często je wymieniałem a jakoś mam opory przed kładzeniem w ten sposób mojego GL-a.
 4. Kawałek, który zawsze nakręca mnie energetycznie a wczoraj mi towarzyszył podczas wojaży: No i kawałki z filmów mojej młodości kiedy marzyło się o "wolności" No i coś do spokojnej jazdy:
 5. Coś mi się wydaje, że tym powyższym wklejaniem zdjęć przekroczyłem limit dzienny albo jakiś inny, bo obecnie mogę dodać jedynie 677 kB więc foto relacji nie będzie dzisiaj ale zostawię opis miejsc a może jutro uda się uzuepełnić o fotografie. Edit: nadal nic nie mogę dodać więc udostępniam poprzez swój album. Dzisiaj chyba jeszcze cieplej niż w niedzielę i chociaż trochę późno, bo po 13:00 ale jednak postanowiłem wyjechać i pokazać Wam trochę swoich rejonów a tym samym, być może zachęcić do odwiedzenia dolnego Ś. W zasadzie cykałem tylko fotki i dalej w drogę bo to moja stara trasa, którą kursuję kilka razy w sezonie; z małymi modyfikacjami więc nie są one dla mnie nowością. Nie będę się rozpisywał na temat samych miejsc jak Wicher bo nie mam takiego talentu pisarskiego a poza tym czy ktoś to czyta ? Jedno zdjęcie więcej warte niż tysiąc słów więc idę tym tropem. Oczywiście w trasie, jeśli się uda to staram się porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami na temat danych zabudowań ale ten "smaczek" pozostawię już tylko sobie. Kto chce niech zagląda w googla i rusza w trasę aby samemu odkryć tajemnice tych miejsc. Pałac w Sośnicy koło Kątów Wrocławskich: https://photos.app.goo.gl/178tdg1B8YwSNAMu7 Mauzoleum feldmarszalka Bluchera pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Krobielowicami: https://photos.app.goo.gl/4P2htJVKiFh4Tt7J7 Pałac w Krobielowicach: https://photos.app.goo.gl/QPg5wbshwJw6BKA28 oraz stara brama do tego pałacu: https://photos.app.goo.gl/9VgmVMJ248LNLUfg7 https://photos.app.goo.gl/ioMrjhCEpLA5XpFY7 Pałac w Gniechowicach: https://photos.app.goo.gl/UB1CugRTYnheggdC9 Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy: https://photos.app.goo.gl/9weent1LZ3BJF3Vg9 Strzegom (wiatrak + Bazylika Kolegiacka pw. św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu): https://photos.app.goo.gl/y7dzBh3ZUx2aw1VP6 https://photos.app.goo.gl/JKzktya9Mxecr4L26 Widok na Zamek Książ z trasy Świebodzice - Chwaliszów: https://photos.app.goo.gl/aCCt9UHVZweDDVkf6 Ruiny Zamku Cisy (i tu mało nie zaliczyłem gleby na błocie, do którego mój kredens raczej nie stworzony więc nie polecam jechać dalej niż asfalt : https://photos.app.goo.gl/ntEe29abS5SZXUQj9 Pałac Struga: https://photos.app.goo.gl/UigXQHQDQxyyQP679 Szyb Witold w Boguszowicach-Gorcach: https://photos.app.goo.gl/tk9ULiJR4vHbRYw29 Zamek Grodno (bez zdjęcia bo trzeba kawałek wejść pod górę a dzisiaj nie miałem na to czasu) i Zapora w Zagórzu Śląskim: https://photos.app.goo.gl/fchjckQsGfZ1NPWR7 Pałac w Pieszycach: https://photos.app.goo.gl/bcPuVupntFrcy8ev8 A po drodze jeszcze wiele innych ciekawych, starych zabudowań w miastach nie wspominając o kilku punktach kompleksu Rise. Dzisiaj 250 km:
 6. Dwie pierwsze inaczej wklejałem; jako screen. Przed chwilą edytowałem i pozostałe wkleiłem tym samym sposobem. Widać ?
 7. A się dogadaliśmy...ło Panie.... Sądziłem, że mówimy o niedzieli tak więc rano ogarnąłem co miałem ogarnąć i gnam do Kluczborka na złamanie karku. Dzwonię do mototurysty będąc na miejscu a On "-gdzie, co przecież na poniedziałek się umawialiśmy". Jak widać w moim przypadku nawalił brak czytania ze zrozumieniem ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Dla mnie prawie nowe tereny bo kursuję czasami do Kluczborka służbowo ale nigdy turystycznie. Krążył kiedyś po okolicy Wicher ale nie sugerując się wcześniejszymi wypadami Wichra postanowiłem zaplanować trasę na miejscu. W google wpisałem "Pałac" i tym sposobem zaznaczyłem sobie kilka pobliskich. Nie będę się rozpisywać o każdym z miejsc bo każdy może sobie "wyguglać" więcej szczegółów. Przed samym Zalewem Kluczborskim zastałem taką niespodziankę: Sam zalew zapewne wielu zna lepiej od mnie, bo ja o jego istnieniu dowiedziałem się wczoraj Pierwszy na mapie to Pałac w Smardach Dolnych: Obowiązkowo "Piramida" w Rożnowie: I Pałac w Rożnowie, a raczej to co z niego zostało: Kolejny to Pałac w Krzywiczynach: Pałac rodziny Reinesdorf w Komorznie: Pałac w Kostowie (obecnie chyba mieszkania): I kawałek dalej bardzo bogato zdobiony kościół: W okolicy pałacyków dużo więcej tylko czasu mi zabrakło bo czekały mnie jeszcze 2h powrotu. W większości przypadków po upadku PGR-ów upadły również pałace. Nie ma co dyskutować o tym, że często same PGR-y były przyczyną niszczenia i grabieży ale zazwyczaj w tych reprezentacyjnych budynkach była np. administracja czy szkoła przez co były w jakimś minimalnym stopniu "konserwowane".; celowo użyłem cudzysłów. I tak kolejne 300 km pykło.
 8. Jak ktoś coś, znaczy chce dołączyć to startujemy około 11:00. Ja z Wro. , mototurysta z Rudej. Około 13:00 Kluczbork.
 9. Może być z tym, że ja będę mógł się ruszyć z Wro. zapewne dopiero gdzieś koło 11:00 a, że lubię tam jeździć krajówką czyli około 2h. Jakaś godzina ? 13:00 ? Czy jak John Wayne ("W samo południe") ? Ktoś jeszcze chętny? No i przede wszystkim ktoś zna jakiś lokal z dobrą kawą; nie koniecznie McD p.s. Rano tu zajrzę czy temat aktualny.
 10. Jakbyście w opolskie a może nawet dolnośląskie się wybierali to może bym wyjechał Wam pomachać
 11. Nie wiem czy dostaniesz tu jednoznaczną odpowiedź. Z tego co piszesz to nie Twój pierwszy H-D więc na pewno wiesz zdecydowanie więcej ode mnie na ich temat. Moim zdaniem raczej powinno być mokre. Z tego co "wyguglałem" to widzę, że w H-D sprzęgło i skrzynia są zalane tym samym olejem a silnik osobnym; jak w silnikach samochodowych. Więc tak jakbyś nie miał oleju w skrzyni ??? Nie sądzę, żeby aż tak bardzo zmieniała się konstrukcja silnika w H-D a raczej sposób smarowania.
 12. Na prośbę kolegi z Chorzowa. Od siebie mogę dodać, że Maciek to pasjonat z 30-letnim stażem na moto dbający pedantycznie o swoje motocykle. Kontakt do Maćka w ogłoszeniu. Używane Kawasaki Versys 1000 - 46 000 PLN, 40 470 km, 2015 - otomoto.pl
 13. to na kardiologię p.s. Umieszczanie linków gdzie się da wpływa na pozycjonowanie stąd różne wątki z rzekomym zapytaniem i jednoczesną odpowiedzią z linkiem. Zwyczajnie temat do usunięcia przez Adminów.
 14. Zależy na ile pozwolisz "Kukizom" AdBlock blokuje ale też później trzeba dodawać wyjątki. Ostatecznie musiałem go usunąć bo z czymś mi nie grał i nie przyjmował wyjątku. Nie jesteś sam - też mam trochę takich "przyjemności"
 15. Żarty żartami ale przy pracy z narzędziami wpadającymi w wibracje stosuje się rękawice antywibracyjne jako ŚOI; aby zapobiegać "chorobom wibracyjnym". Polega to m.in. na niedokrwieniu palców i to nie jest tak, że po skończonej pracy wszystko wraca do normy. Tak bywa tylko na początku a później mogą powstać trwałe i nieodwracalne schorzenia. Pesel nie ma tu znaczenia, raczej intensywność "doznań". Stąd ważne są dobre rękawice i nie "drżący koń" p.s. Może dlatego H-D podoba mi się tylko na plakatach 🤔
 16. Bo my tylko Zenka 😜 Ale żebyś nie czuł się osamotniony to wrzucam trochę moich skrajności Raczej lubię mocniejsze kawałki ale cenię wysoką skalę głosu ale również głos poniższych (ale tylko pojedyncze kawałki tych muzyków): No i fenomen jeśli chodzi o skalę:
 17. Co do jazdy zimą to stałem się ciepłolubny ale jak byłem młody (czyt. napalony na jazdę) to pamiętam jadę przy ujemnych temperaturach. Co do bycia "twardzielem" jeżdżącym zimą kiedyś ktoś napisał: "Elefantentreffen - twardziele? Spójrzcie na dostawców pizzy na skuterach". Od tego czasu trochę inaczej patrzę na tych na skuterach
 18. Cokolwiek zrobiłeś (zrobiliście) to chyba skuteczne Tylko "ruch" na forum wrócił do normy czyli dryfujemy
 19. BOT-y przeglądają politykę prywatności ? 🤔
 20. Mam tylko skorupę. Potrzebuję całą ramę. Mam zdjęcia i wymiary...ale. Mam bdb spawacza (znajomego) ale dla Niego to "pierdoły" na które nie ma czasu. Znów jak znalazłem takiego co by się podjął to jak zaczął mi wyliczać roboczo godziny to musiał bym zastawić hipotekę. Sam niestety w tym zakresie jestem ułomny bo nie problem kupić spawarkę i trochę stali ale trzeba jeszcze wiedzieć jak się spawa a niestety tego nigdy nie próbowałem a w tym przypadku próby mogły by być tragiczne w skutkach bo wyjechaniu przeze mnie w trasę Wiecie, to z tych tematów; jak facet powie, że zrobi to zrobi i nie trzeba mu powtarzać co pół roku Kiedyś, w sprzyjających warunkach ... Mam teraz trochę inne priorytety ale odezwałem się bo zostałem wywołany ale jak widzę "wołający" był i znikł.
 21. Kolejny: A niestety wiadomości nie działają:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.