Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazerowcy


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie - właśnie dostałem zastępczy moto z Yamahy, bo mój jest na zmianie oleju itp po pierwszym tysiaku. NIe wiem co napisać, ale Fazer to spokojny sprzęt i bardzo przyjazny jeźdźcowi - R1, bo taki wziąłem na parę godzin, to masakra - już się nie dziwię, że na plastikach tak pociskają i że Pech spalił 12l w Ojcowie jeżdżąc za czymś takim. Przyspieszanie i latanie na R1 to zupełnie inny świat. Fazer to przy nim motorower, aczkolwiek na pewno nie zamieniłbym się. Pozdrawiam
ja wyznaję zasadę ze sportowe motocykle są dla sportowców , bierzesz FZS 1000 i masz zalety fazera a silnik od R1. A swoją drogą to gdzie dają R1 ? moze też wymienie olej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja wyznaję zasadę ze sportowe motocykle są dla sportowców , bierzesz FZS 1000 i masz zalety fazera a silnik od R1. A swoją drogą to gdzie dają R1 ? moze też wymienie olej ?
W Katowicach u Palucha (dawny Szpila) mają testówkę - nawet nie musisz oleju wymieniać (chyba). Ja dzisiaj jeszcze jadę po Midnightstara 950 na jeden dzień. I tak być powinno - chcesz kupić sprzęt, najpierw możesz go wypróbować.A co do R1, to porażka na bank - jeśli chodzi o pozycję. Generalnie potęga jeśli chodzi o silnik i trakcję też. W zakręty składa się sama (nawet jak dla mnie nowicjusza). Jak po R1 wsiadłem na swojego Faziego, to wydawało mi się, że jadę skuterem (zarówno jeśli chodzi o pozycję jak i... silnik...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak chwalicie spalaniem to powiedzcie też ile tymi waszymi fazerami polecieliście Mnie się udało 247 km/h na S1 z Tych w stronę Jaworzna. Minimalnie z górki i w slipstreamie za Audi A6. Tak czy siak jestem pewien, że jakby to Audi było ciut dalej albo miało większy top speed to 250 było do osiągnięcia
dokładnie tyle samo mi walił. 247 i nie chciał więcej na A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałem dzisiaj właśnie Midnightstara 950 po testach i miałem dokładnie odwrotne wrażenie po powrocie na mojego sprzęta, niż przesiadka z R1 - tzn. Fazer wydawał mi się super szybki i sportowy Czyli jak to w życiu - wszytsko zależy od punku odniesienia. Taki krążownik jest fajny, można robić krechy na asfalcie przy starcie, ale generalnie na tym fun się kończy. Z drugiej strony ten moto został stworzony do zupełnie innej jazdy - i tam się spisuje świetnie. Bardzo fajny moto, ale znów wolę Fazera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pytanko mam, które chyba już kiedyś padło ale przed "awarią" 4um, zauważyłem że w okolicach 30/60 km\h na 2/3 biegu słychać dziwny szelest, wygląda mi to na kietę i dlatego właśnie ostatnio naciągnąłem, dziś dodatkowo nasmarowałem ale po jeździe. Z danych, fazerek ma 17 tys na oryginalnym łańcuchu i jeszcze nie odstaje od zębów, dbam o niego czasem lepiej niż o...( a nie powiem bo się obrazi ) mam nadzieję, że to tylko łańcuch. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów . Śmigam na fz6 i mam tutaj pytanko do użytkowników o kwestię wymiany oleju i uszczelniaczy w przednich lagach. Czy ktoś juz przerabiał ten temat? Na jakie koszty trzeba się przygotowac, i jaki olej polecacie? Od jakiegoś czsu bowiem zauważyłem iż przy testowaniu przedniego amora "na dobicie" z okolic przednich lag dochodzi dziwne "puknięcie" , dokładniej dobiega ono z dolnej cześci lag jakby ze środka. Tzn jak przyłożę dłoń do lagi to czuję to stuknięcie wewnątrz. Trochę zawile to opisałem ale mam nadzieje że pomożecie . Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Fazer-owców !!!Chciałbym się dowiedzieć czym trza się kierować przy kupnie Yamaha FZS 600 Fazer - 2001 roku ?Chcę sobie kupić teraz Taką, mam na oku za 7000 zł.( to to dobra cena za ten rocznik, mam obawy ze coś w niej się kryje !) niby 47 000 kil. ale mnie interesuje jak podejść do sprawdzenia Takiego moro ze strony technicznej co i gdzie sprawdzić żeby nie kupić rzęcha Pozdrawiam !!!to ten motocykl !!!post-13976-1248162889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jechać z kimś kto się zna, bo kupić minę łatwo, ja dla przykładu swojego z 98 sprzedałem za 8 tysi więc Twoja cena lekko niska jest. Uwagę przy takich rocznikach należy zwracać na wszystko dosłownie. Może podaj skąd moto i ktoś z rejony Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto jest z Bydgoszczy a ja z Jastrzębia Zdroju to jest ponad 400 kil. w jedną strone zastanowiłem się i poczekam na koniec sezonu może coś sie znajdzie w pobliżu mojego zamieszkania.Mam jeszcze jedną w Gliwicach z 98 r. za 6000 kolor żółty,ale koleś nie odpisuje na e-maila chyba na czasach jest. Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage czy nie wyskakuje dwojka. i jak pracuje skrzynia chociaz tak prawde mowiac yamahy maja dosyc glosne przelozenia, zerknij na rame czy nie byla gdzies robiona czy Cie nie sciaga itp no i posluchaj jak maszyna gada. najlepiej jechac z kims kto zna sie na rzeczy lub poczekac moze cos z okolic Ci sie trafi niz jechac do Bydgoszczy a okaze sie ze koles pociska lipe i tylko stracisz czas i kase na tank. a co do oleju to polecam motul 10w40 polsyntetyk. + wymiana filtra 3 litry starczy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.