Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazerowcy


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

napisze ktoś o klockach coś ciekawego?
Najbezpieczniej będzie założyć te które montowała fabryka. Ci którzy kombinowali z klockami, a z którymi o tym rozmawiałem mieli swoje przejścia z tym tematem i w efekcie musieli wydawać kasę 2 razy. Podobno wszystkie te racing itp to o kant dupy rozbić, a żeby kupić coś lepszego trzeba wydać sporo kasy a i tak nie masz pewności jak to zagra z seryjną tarczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jako, że warunki coraz gorsze, moto odstawione na zimowy sen. Chciałbym wymienić olej. Polecacie jakiś konkretny?? A druga sprawa jest taka, że kilku z Was/nas ma ksenony w swoich sprzętach. Czy możecie coś więcej o tym napisać?? Chciałbym w zimie również takowy założyć, bo jazda po zmroku przy oświetleniu fazera do najprzyjemniejszych nie należy. Co macie założone u siebie?? Gdzie upchnięte przetwornice?? Czy do wyboru tak jak w przypadku puszek sa kolory i które najlepiej świecą?? Z góry dzięki za odp.
polecam biksenon...rewelacja i inna jazda po zmroku....trzeba jednak dobrze ustawic zeby nie oslepiac innych ale jest to do zrobienia ...przetwornice mam pod siedzeniem....jak przedluzac bedziesz kable pamietaj zeby jak najmniej dolozyc....ja troszke dolozylem kabli z naddatkiem i nieraz (rzadko) ksenon nie odpali mi za pierwszym razem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie łańcucha; niedawno kupiłem fazera i zauważyłem, że kiedy kręce kołem prawie cały czas naciąg jest odpowiedni, a w pewnym miejscu łańcuch naciąga się do tego stopnia że prawie nie idzie go poruszyć - zapewne napęd do wymiany co nie?Słyszałem, żeby nie kupować DID-a do fazera a RK ale to pewnie kolejna z tysięcy teorii.. Lepiej wymienić samemu, czy dać do serwisu? Słyszałem, że jak się nieumiejętnie założy nowy łańcuch to na wstępie może się zle wyciągnać i na hasiok No i chyba potrzbne jakieś specjalne narzędzie do zakucia ogniw?Jaki napęd polecacie kupić ? Zaznacze, że nie musi to być PRO łańcuch super wzmacniany, a normalny napęd który spokojnie wytrzyma z 2 sezony w fazerze..Pozdro 600 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie łańcucha; niedawno kupiłem fazera i zauważyłem, że kiedy kręce kołem prawie cały czas naciąg jest odpowiedni, a w pewnym miejscu łańcuch naciąga się do tego stopnia że prawie nie idzie go poruszyć - zapewne napęd do wymiany co nie?Słyszałem, żeby nie kupować DID-a do fazera a RK ale to pewnie kolejna z tysięcy teorii.. Lepiej wymienić samemu, czy dać do serwisu? Słyszałem, że jak się nieumiejętnie założy nowy łańcuch to na wstępie może się zle wyciągnać i na hasiok No i chyba potrzbne jakieś specjalne narzędzie do zakucia ogniw?Jaki napęd polecacie kupić ? Zaznacze, że nie musi to być PRO łańcuch super wzmacniany, a normalny napęd który spokojnie wytrzyma z 2 sezony w fazerze..Pozdro 600 !
cześć. skąd się wzięła teoria o tym że łańcuchy did są gorsze od rk? z własnych doświadczeń wiem iż w mojej fz6 łańcuch did (pierwszy montaż) wytrzymał 20tyś km i pewnie jeszcze z 2-3 tyś pojeździ. natomiast u brata w hornecie RK właśnie skończył się po 9tyś km. nie wiem czym spowodowana była aż tak duża różnica ale w tym wypadku wszystko przemawia na rzecz did'a właśnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona uniwersalna - michelin pilot road 2 (wolniej schodzi od powera), do turystyki super, na mokrym dobrze na torze przycieram podnóźkiłańcuch - w poprzednim fzs 600 wzmacniany złoty did wytrzymał 15 tys km z jednym naciąganiem, i gdyby nowy właściciel "motocyklista" nie wyglebił to pewnie po 20 22 tys by dojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazje się przejechać na R6, która miała założony oplot. Hamulce w fz6 pochodzą z R6 właśnie więc pozwolę sobie porównać. Hamulec był twardszy i zdecydowanie bardziej precyzyjny. W moim po 2-3 rundce na salmopolu przewody puchną a na tej R6 przejechałem kilka razy przez zakopiankę tempem i hamulec był cały czas taki sam. Moim zdaniem WARTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytałem wcześniej ale się nie doczekałem odpowiedzi, więc ponawiam, Czy mógłby ktoś z łaski swojej zmierzyć w swoim moto FZ6 odległość opony od wewn. cześci wahacza tylnego. Chodzi o to że jak ustawiłem po kreskach to mam róznicę i wydaje mi się że lekko ciągnie go w lewo. Moim zdaniem odległość powinna opony powinna być taka sama po obu stronach. Proszę o odp, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoń do Yamahy i nie kombinuj. Poprosisz z serwisem to na pewno Ci powiedzą i przynajmniej będziesz miał pewną informację, a nie że ktoś centymetrem w garażu zmierzył i wydaje mu się, że powinno być akurat tyle. Dodam, że ja w takiej sprawie dzwoniłbym do chłopaków z Motor-Beskid. Zawsze jak miałem jakieś wątpliwości czy pytania to wyjaśniali od ręki i wyczerpująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś z Was serwisówke do Fazera rocznik 2000? Nigdzie nie moge tego znaleść. Chodzi mi o tą serwisówke z Haynesa tą co ma koło 300 stron, nie tą z podstawowymi czynnoścami obsługowymi.Jak by co to dajcie znać ! Pozdro i dzięki.
http://chomikuj.pl/morris35/Dokumenty/FZS6...ynes+manual.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja Chciałbym dzisiaj zamówić zestaw napędowy do mojego fazera (zębatki SunStar, łańcuch DID)I pod uwagę biorę dwa zestawy: pierwszy z łańuchem VX - wzmacnianydrugi z łańcuchem VM - super wzmacnianyCzy opłaca się inwestować dodatkowe 100zł żeby mieć "super" łańcuch czy taki zwykły wzmacniany w zupełności starczy? Bo można tu wpaść w taką zależność "a dorzuce jeszcze 80zł i mam hiper wzmacniany" aż dojdę do ultra wzmacnianego Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.