Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazerowcy


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich fazerowcow Od paru dni jestem posiadaczem fazerka 600 2000r. srebrny, sory ze foto nie wkleje ale gdzies mi sie kabelek z miniusb ulotnił....Od razu pozwole sobie zdac pytanko...Dzis pod uczelnia (polibuda Katowice) zauwazylem dwa fazerki: obydwa srebrne - jeden model 2002-2003 na blatach SK 42xx badz 43xx a drugi model 2004-2005 na blatach SI 09xx, moze ktos sie przyzna ze to jego?? chetnie posmigam i wymienie pare opinii bo jestem zielony jak narazie w temacie...POZDRoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanko ale szukam wszedzie w serwisowce jaka posiadam nietstety nie jest napsiane wiec pytanko tutajIle oleju wchodzi do fzs 1000.
Wszystko jest w serwisówce ... Total amount 3,7 l - czyli max ilość, ale tyle się nie leje bo miałbyś pod korek i powyżej max Without oil filter certridge replacement - 2.8 l <- wymiana oelju, ale filtr zostaje ....With oil filter cartridge replacement - 3.0 l - jak zmieniasz olej + filtrem to tyle wejdzie Amen ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiac porzadek na dysku znalazlem jakis sciagniety kiedys z neta odcinek Motocyklicznie w ktorym jest mini test FZ6 S2. Jest to doslownie kilka minut, prowadzacy wyglada jakby polknal kija, do tego ma gestykulacje pogodynki ale moze kogos zainteresuje Film wrzucilem na rapida, chyba to nie jest niezgodne z regulaminem forum..?Waga pliku: 97MBDługość calego materialu: 24 minutyJakość: ktoś to zgrywał z TV ale da sie odroznic fazera od GSXR ;)link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurcze ostatnio spotkalem fazera z wydechem niczym MV Agusta.... zoritnowalem sie ze to fazer dopiero jak podszedlem podziwiac MVke...okazalo sie ze to "tylko" fazer..... swoja droga ja z fazera (fzs 600 '01) jestem mega zadowlonony... po wymienie przewodow na oplot i gumek na Pilot Powery to dopiero fun z jazdy. Nie mniej doczekac sie nie moge planowanej na kolejny sezon przesiadki na ducata S4R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to bardzo popularne moto i na 90% za niedługo dołącze do grona posiadaczy takowych ale mam pytankomogłby mi ktoś rozpisać dokładnie (bo nie potafie znaleść tego w necie tak w 1 miejscu w kupie)rocznikowo i modelow w kolenjosci od najstraszego fazerka jakie zmiany wychodziły ?i jak to jest w końcu fz6 to naked a fazer to z owiewką i czaszą ? czy ogolnie fz6 to i ten i ten a są jakies oznaczenia osobne na to czy goły czy z plastikiem no i kiedy w którym roku wyszły wersje s2 z góry dzięki wielkieaha no i chodzi mi o 600tki jak co :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie mysle s1 i s2 weszly od 2006 czyli slabsza i mocniejsza wersja teraz juz nie ma tego i zostala tylko mocniejsza(s2) oczy bodajrze sie zmienily od 2003 torku chodz mozna to ponoc przerobic:] wersja 2008 rozni sie od poprzednika jak dla mnie chyba tlyko jakimis zmianami tam z wtryskiem czy cos no i kolorami no i kierownica:] wystarczy pochodzic po allegro po otomoto i porownac jaka jest roznica kazdy sie sam moze tego dowiedziec:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkichjako ze niedługo bede zdawal na prawko jakies miesiac zastanawiam sie na kupnem całkiem nowego motora YAMAHA FAZER 600 FZ6 N lub YAMAHA FAZER 600 FZ6 S od was chciałbym sie dowiedziec czy sa jakies różnice techniczne miedzy tymi modelami czy tylko zewnetrzne(wizualne). 600ccm czy to nie jest za mało ?? mam 190cm wzrostu i około 90kg boje sie ze przy moich gabarytach nie był on za slaby. czy marka Yamaha sama w sobie jest dobrą firmą motocyklową ??na oku jeszcze mam Kawasaki Z750 i Honda CB 600F Hornet. co powiecie o tych motorach ??jako ze motor ma mi słuzyc na długie lata przekonajcie mnie ze to FZ6 bedzie tym własciwym, mile widziane mądre argumenty aha i co powiecie o salonie i serwisie Yamahy w Chorzowie lub Katowicach czy dbają tam o klienta?? czy tylko jak najwiecej kasy staraja sie wyłudzić. jeśli ktos chce wiecej doradzic to zapraszam tez na GG5288029. podziekowania wszystkim za pomoc. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam takowego sprząta jak napisałeś, ale powiedzieć można o FZ6 że są to udane konstrukcje i będą długo służyć jak się dba. Dla twojej informacji 600 ( tylko ) to nie jest taki sam motocykl jak ten na kursach, ten już ma BUTA !! 90 kg to nic - skoro załadunek okolo 190 , spokojnie starczy jak na 1 motocykl, ale zastanów się czy na 1 sprzęt salonowy chcesz taka kasę dać, ja bym poszukał jakiegoś 2 latka ew 3 latka- maszyna nowa,a napewno będziesz zadowolony CO do modeli N lub S - zależy od gusty, co kto lubi - różnic po za wyglądem nie ma żadnych, a na trasy dłuższe lepszy chyba S Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkichjako ze niedługo bede zdawal na prawko jakies miesiac zastanawiam sie na kupnem całkiem nowego motora (...)
1. Motocykla nie motora ;)2. Zakup nowego motocykla z salonu, o ile nie jestes jednym ze szczesliwcow, ktorym udalo sie skreslic 6 magicznych liczb, uwazam za nietrafiony. Nie ma znaczenia jaki to bedzie motocykl - proponowalbym Ci kupno uzywanego, "wjeżdżenie sie" i dopiero kiedy okreslisz swoje preferencje co do stylu jazdy i zwiazanych z nim elementow, wybral bym motocykl na lata. Wbrew pozorom moze okazac sie, ze bardziej od smigania po winklach podoba Ci sie rekreacyjna jazda z V2 pod siedzeniem. Ja kiedy robilem prawo jazdy bylem 100% przekonany ze kreca mnie tylko sporty. Dzis coraz bardziej sklaniam sie w strone turystykow, choc kiedys bylem przekonany, ze to dobre dla dziadkow ;) Dodatkowo kupujac tanszy, uzywany motocykl dochodzi jeszcze komfort psychiczny - wywalisz sie, nie masz wyrzutow sumienia, a czesci sa tanie. Dlatego moja propozycja jest taka - jesli chcesz kupic Fazera, wez starszego, "rozjeździj" się troche, poznaj swoje granice i preferencje, a po jakims czasie zacznij odwiedzac salony motocyklowe i wybierz sprzet, z ktorym spedzisz kilka lat. Pozostaje jeszcze jedna sprawa - o ile samochod wiele osob trzyma latami, o tyle motocykle wiekszosc osob zmienia dosc czesto (naturalnie nie wszyscy, ale wiele osob). Mozesz przez kilka lat zmieniac maszyny co sezon, a nawet dwa razy w sezonie, az bedziesz 100% pewny ze taki styl jazdy na tego typu motocyklu jest tym czego szukales i jestes w stanie wydac kilkadziesiat tysiecy na nowy sprzet. Naturalnie zrobisz jak uwazasz, w koncu to Twoja kasa, ale wydaje mi sie ze takie podejscie do tematu, szczegolnie jesli planowalbys wziac kredyt na moto, jest dosc rozsadne.Powodzenia PS: lonerr czy to nie Ty przypadkiem kupiles litra na pierwsze moto? PS2: ło matko ale sie rozpisalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nop i dalej żyje i mam się dobrze ;), ale przedmówca nie pytał o litrową odmianę przed zakupem zaczynałem jednak od oltimera, pożniej parę kursów CB 500 - ale po przesiadce z 500 na 1000 stwierdziłem że będę się opanowywał :Dpo za tym FZS 1000 - to ma takiego samego buta jak np: R6 - sprawdzone więc do turystycznej jazdy z pasażerem wole mieć większe płuco i wygodnie, po za tym mam motor z tym co potrzeba i nie spieszę się ze zmianami, ale nie o tym w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie mysle s1 i s2 weszly od 2006 czyli slabsza i mocniejsza wersja teraz juz nie ma tego i zostala tylko mocniejsza(s2) oczy bodajrze sie zmienily od 2003 torku chodz mozna to ponoc przerobic:] wersja 2008 rozni sie od poprzednika jak dla mnie chyba tlyko jakimis zmianami tam z wtryskiem czy cos no i kolorami no i kierownica:] wystarczy pochodzic po allegro po otomoto i porownac jaka jest roznica kazdy sie sam moze tego dowiedziec:]
kolego od wejscia na rynek S2 (mam takowa) nic sie nie zmienia oprocz malowania...mape wtrysku zmienili rok temu ale w FZ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomozecie?:-)Cos mi rozładowuje akumulator w fazim, wczesniej było to zwarcie na kablu, teraz nie wiem co, ale nie odpalił rano i spóxniona do pracy Tylko nie pytajcie czy nie zostawiłam na swiatłach albo cos w tym stylu prosze Może ktoś miał podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.