Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój też jest na sprzedaż, rocznik '99.A jeśli chodzi o spotkanie Pegasistów - termin mi nie odpowiada, jest to tuż przed moim wyjazdem do Italii, więc będę zajęty przygotowaniami.
Cześć RadekCzy możesz przesłać foty moto na priva plus oczywiście krótki opis i cena ?Dzięki i pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamNo i kolejny użytkownik tej wspaniałej maszynki (Cube `99). Mam ją już od 3 miesięcy i jestem mile zaskoczony (wiadomo jakie opinie krążą o jakości włoskiej motoryzacji). Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to nie będę powtarzał waszych postów, bo w pełni się z nimi zgadzam. Jeśli czyta to forum jakiś niezdecydowany nabywca można mu tą maszynke z czystym sumieniem polecić, w miare obiektywnie ozywiście. Stosunek jakość/cena/rocznik przebija wielu japończyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie dołączam do grona posiadaczy Pegaso. Osobiście posiadam taki motorek z 2000 roku z silnikiem 650 cm jest to mój pierwszy motor i jak do tej pory jestem z niego zadowolony jednym słowem super motor na nasze polskie dziurawe drogi hehe. Chciałbym się Was zapytać bo od kilku dniu podczas odpalania występuje objaw "ślizgania" i przez to nie można go uruchomić kilka prób i maszyna odpala normalnie i tak co jakiś czas. Rozrusznik kręci ale słychać jakby się coś ślizga po chwili zazębi się i od razu odpala. Może ktoś z Was miał takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HejKtoś kiedyś pytał gdzie znajduje się drugi filtr oleju w Pegaso. Jest usytuowany z lewej strony ramy, mniej więcej na wysokości głowicy silnika. Widać to miejsce przez lewy otwór na kolano kierowcy, wchodzi tam do ramy wąż i jest zaciągnięty cybantem.Mam też pytanko do wszystkich Pegasistów. Czy ktokolwiek z Was wymieniał jakiekolwiek simeringi? Czy zamawialiście "oryginały z Aprilii" czy może bezpośrednio w jakiejś polskiej firmie? Pytam, bo pojawił mi się mały wyciek oleju. Spod prawego dekla, na wysokości mniej więcej śruby spustowej oleju. Kropelki ściekają spod tego dekla w poprzek motocykla, w kierunku spustu i stamtąd spadają na ziemię. Co to może być? Może simering na wałku jakimś (ale jakim)? Pompa oleju? Skrzynia biegów? A może inna uszczelka. Proszę podpowiedzcie coś, macie pewnie większe doświadczenie na tym polu. Mój Pegaz ma niewielki przebieg i to jest jego pierwszy w życiu wyciek ;) I tak oddam do serwisu, ale to po powrocie z Italii. Wcześniej jednak chciałbym się dowiedzieć co może powodować nieszczelność. EDITED:Przeglądnąłem dokładnie serwisówkę. W tamtych "okolicach" znajduje się alternator i zębatka napędu. Może to z wałka tejże zębatki lub alternatora właśnie? Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dołączam do grona posiadaczy Pegaso. Osobiście posiadam taki motorek z 2000 roku z silnikiem 650 cm jest to mój pierwszy motor i jak do tej pory jestem z niego zadowolony jednym słowem super motor na nasze polskie dziurawe drogi hehe. Chciałbym się Was zapytać bo od kilku dniu podczas odpalania występuje objaw "ślizgania" i przez to nie można go uruchomić kilka prób i maszyna odpala normalnie i tak co jakiś czas. Rozrusznik kręci ale słychać jakby się coś ślizga po chwili zazębi się i od razu odpala. Może ktoś z Was miał takie.
Wydaje mi się że to sprzęgło rozrusznika odwieczny problem tych motocykli pewno się kończy ale to tylko moja sugestia poczekaj aż się całkiem zepsuje i wtedy działaj jest to proste do zrobienia samemu w garażu to opanujesz ,ja tao mam za sobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to sprzęgło rozrusznika odwieczny problem tych motocykli pewno się kończy ale to tylko moja sugestia poczekaj aż się całkiem zepsuje i wtedy działaj jest to proste do zrobienia samemu w garażu to opanujesz ,ja tao mam za sobą
A jakie ponosiłeś koszty z wymianą sprzęgiełka rozrusznika ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem w trakcie kupienia se pierwszego motocykla i bardzo zależy mi na Pegaso 650, ale mam dylemat. Chodzi o to że, byłem oglądać moją przyszłą aprilię pegaso.Oto i ona:http://www.allegro.pl/item725939265_aprili...0_1999_rok.htmlGadałem z właścicielemi, powiedział mi że wymienił sprzęgło, opony, przednią tarczę hamulcową, oraz napęd. I teraz mam problem, ponieważ jestem początkującym motocyklistą to naprawdę nie wiem na co mam patrzeć w motocyklu jak to sprawdzić, szczególnie chodzi o silnik. Poprostu chodzi mi o to czy nie mógłby mi ktoś pomóc, żeby go obejrzał razem ze mna? Bo wkopać się w kolejne wydatki to bym nie chciał. Macie może znajomych, albo ktoś z gliwic mógłby mi pomoć?Piszę w tym temacie bo dotyczy tylko tego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem, jak mierzyć pozim oleju w Pegaso Strada. Olej jest chyba w ramie, a bagnet jest przy główce ramy. Poziom oleju mierzy się na zatrzymanym czy pracującym silniku? Pytam bo na niepracującym jest go o wiele za dużo.
Mierzymy na niepracującym ale ciepłym silniku. Gasisz, czekasz parę minut, odpalasz na chwilę, gasisz i sprawdzasz. Było gdzieś na początku tego tematu chdx - może chcesz zobaczyć moją, może i trochę starsza ale przynajmniej nie jest po szlifie no i zarejestrowana, a i cena jest do negocjacji i zawsze możemy podjechać do jakiegoś warsztatu co by ją ocenilipozdrawiam PS: sprzęgiełko to nie to samo co sprzęgło prawdopodobie chodzi o sprzęgiełko rozrusznikia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chdx: motocykl z ogloszenia musial byc dosc mocno bity, skoro czacha ucierpiala, a kierownica jest wymieniona (inna niz oryginalna). Przedni plastik malowany, pewnie byl polamany. Moj Pegaz moze byc na sprzedaz (1999 r), jak tylko wroce z Wloch (za okolo tydzien). Idealny nie jest, ale jak na ten wiek - stan techniczny i wyglad bardzo dobry. Moge napisac Ci o nim wiecej, wyslac zdjecia i ewentualnie sie spotkac. Ale to wszystko po moim powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów! Zastanawiają mnie pewne niezidentyfikowane dźwięki w mojej Pegaso, pochodzą z przedniej części motoru( okolice koła, lub okolice silnika), pojawiają sie głównie przy prędkościach 60-80km/h, podczas przyspieszania, im więcej gazu tym częstsze klekotanie tak jakby coś dzwoniło. Czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być? czy mogą to być np zawory??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów! Zastanawiają mnie pewne niezidentyfikowane dźwięki w mojej Pegaso, pochodzą z przedniej części motoru( okolice koła, lub okolice silnika), pojawiają sie głównie przy prędkościach 60-80km/h, podczas przyspieszania, im więcej gazu tym częstsze klekotanie tak jakby coś dzwoniło. Czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być? czy mogą to być np zawory??Pozdrawiam
Ja tam mechanikiem nie jestem, ale wydaje mi się, że zawory dzwonią niezależnie od prędkości. Może to być zupełnie coś innego, u mnie np przy ok 4000 obr któraś część owiewki wpada w drgania i sobie dzwoni. Spróbuj na postoju sprawdzić czy coś słychać przy zwiększaniu obrotów.PzdrAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.