Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka rzeczy:- te australijskie gmole trzymają się na tylko 1 punkcie na każdym boku? Wytrzyma to takie porządne dupnięcie Pegasem o asfalt? - naciąganie szprych-trzeba robić rzadko czyli jak często? Albo jak poznać, że już trzeba?- po tej regulacji składu mieszanki podjechałbym na pomiar składu spalin. Zbyt ubogie ustawienie niszczy zawory.pozdr i może do spotkania kiedyś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tymi szprychami To zależy ile i gdzie się jeździ. Jak po wyboistych terenach i szutrach to częściej, a jeśli tylko po asfaltach - dużo rzadziej. Ja nie wiem ile to ma być dokładnie, po prostu mechanik przy okazji robienia czegoś innego stwierdził, że wypadałoby podregulować czasem szprychy - tak też zrobiłem. Jest to czynność często zaniedbywana przez motocyklistów. Wydaje mi się, że przy zmianie opony powinniśmy to traktować jako obowiązek. Bo jaki ma sens wyważanie koła z nową oponą, jak felga nie jest prawidłowo "trzymana"?Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witammam ciut podobny problem z pegaska jak sumadaxodpala dosc latwo,ale po przekroczeniu 2 tys.obrotow chwile pokreci,a kiedy obroty spadna ponizej tych 2 kawalkow to gasniei moge ja tak odpalac wiele razyw koncu pogrzeje ja troche na ssaniu,ale i w drodze kiedy skrece manetke tez mi potrafi zgasnac,a to srednio przyjemne,choc wyrabia refelks i rownowagetak,ze nie wiem co robic,od czego zaczac?sam jestem z gdanska,do slaska mam ciut daleko a i umiejetnosci na razie nie takie by smigac krajowymi drogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witammam ciut podobny problem z pegaska jak sumadaxodpala dosc latwo,ale po przekroczeniu 2 tys.obrotow chwile pokreci,a kiedy obroty spadna ponizej tych 2 kawalkow to gasniei moge ja tak odpalac wiele razyw koncu pogrzeje ja troche na ssaniu,ale i w drodze kiedy skrece manetke tez mi potrafi zgasnac,a to srednio przyjemne,choc wyrabia refelks i rownowagetak,ze nie wiem co robic,od czego zaczac?sam jestem z gdanska,do slaska mam ciut daleko a i umiejetnosci na razie nie takie by smigac krajowymi drogami
WitajWidzę, że temat o Pegaso zaczyna być ogólnopolski, co świadczy, że jest potrzebny, bo naprwde mało informacji jest o tym motorku.Moja Pegi na zimno odpalała bez problemu i spokojnie chodziła na wolnych obrotach, dopiero po nagrzaniu zdażało jej sie zgasnąć gdy stawałem np na światłach. Gaśnięcie może być skutkiem za ubogiej mieszanki, jak i zbyt bogatej (też tak miałem zanim gaźniki zostały doprowadzone do względnego porządku, sprawdź czy po dodaniu gazu nie kopci na czarno) oraz stu innych przyczyn . Generalnie przydałby Ci się porządny serwis, kiedy ostatnio miałeś kontrolowane luzy zaworowe (w Pegi co 6tys mimo iż są na płytkach, tzn 4 na płytkach + 1 na śrubie), w jakim stanie jest filtr powietrza? Świeca, jaki ma kolor?Z którego roku jest twoja Pegaso? Moja to 95, w gaźniku zostały poczynione pewne zmiany, tzn dysza głowna z oryginalnej 130 zostala zmieniona na 115, bo na 130 nie szło ustawić rozsądnego spalania.To tyle ode mnie, może niech się też wypowiedzą bardziej zaawansowani w tej dziedziniePozdrawiamAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc jeszcze bardziej zaawansowanie?wyglada na to,ze mus mi sie wybrac do kolegi mechanika motocyklowego po pomocna dlon i srubokret.a w ogloszeniach allegro zawsze jest wszystko takie proste:kupic,zalac i jechac.no,ale nikt nie mowil,ze bedzie latwo.dzieki za dobra rade i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeden.Domyślam się reakcji na cenę... Zatem najdroższa nawet próba naprawy- jeśli możliwa- będzie całkiem sensowna. Jest tam ich jeszcze kilka, jednak kwoty jakich się za nie żąda są podobne.Konstrukcja podobna do tych montowanych w nowszych wersjach Pegaso, ale czy da się je zastosować w starszych rocznikach nie znalazłem dotąd żadnych informacji => nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo:ilu nas jestdzis jadac przez gdansk przypadkiem napotkalem kolejnego wlasciciela aprilii pegasoi czlek ma taki sprzet juz od 3 latmysle,ze jest ich w kraju duuuzo,tylko brak nam na ten temat informacji
to już pisałem, trzeba jakieś forum założyć o aprilii możliwe że ja niedługo też dołącze do posiadaczy Pegaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Dwie szybkie sprawy:1.wybiera się ktoś z Pegami na Pielgrzymkę Motocyklową na górę św. Anny 2sierpnia??(więcej info w dziale zloty,imprezy)jeśli tak to może się spotkamy??2. Szukam chętnego który poświęci trochę czasu i wymontuje swoją stopkę centralną, zrobi zdjęcia i pomierzy cały ten element...nie mam już więcej cierpliwości żeby wysyłac do wszystkich w polsce z częściami maile na temat "czy aby nie macie na sprzedaż"...bo jeśli mają to za za ciężką kasę...a na to mnie nie stać...Za okazaną z tym pomoc stawiam piwo(lub inny napój orzeźwiająco chłodzący)...czas i miejsce do dogadania...Pozdrawiam serdecznie no i szerokości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chyba wygląda Co do stopki centralnej to nie pomogą bo nie posiadam, jakoś daje radę bez.A na pielgrzymkę się nie wybieram, mam już inne plany na ten termin.Przy okazji mam pytanie o opony, jakie polecacie? Parę stron wcześniej ktoś polecał Michelin Anakee, mam obecnie takie i odnoszę wrażenie, że są dość śliskie, zwłaszcza na mokrym, tylko że u mnie może to wynikać z ich starości. Jakieś propozycje? Szukam opon na których będę czuł się w miarę pewnie przy całorocznej jeździe, raczej po asfalcie, sporadycznie w lesie i na szutrze. PozdrawiamAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać starej opony z nową. Mój nowy Anakee z przodu trzyma się asfaltu jak przyklejony Na mokrym też świetnie trzyma - to chyba najlepszy wybór dla Pegasa eksploatowanego na asfaltach. Ale na szutry to się nie nadaje moim zdaniem.A Pegasowcy nie śpią, tylko śmigają Wczoraj byłem na wycieczce nad Jeziorem Porajskim. Na Górę Św Anny się nie wybieram - inne plany.Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moją aprillią pegaso z 1991 roku może coś doradzicie.Sytuacja wygląda następująco jechałam na stacje benzynową i w trakcie powrotu z owej stacji motor zgasł , sprawdziłam bezpieczniki były sprawne pózniej wziełam się za świece wymieniłam na zapasową ale nie było iskry (sprawdziłam kilka razy , nie ma iskry) czy ktoś miał taka sytuacje ? może moduł się spalił albo cewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitajProblem wyraźnie elektryczny, może to przewody WN albo fajka, posprawdzaj też połączenia kabli od modułu i cewki, może sie coś rozłączyło. Jaki masz model modułu, mam gdzieś opis na sprawdzenie miernikiem modułu z mojego rocznika '95 (ND 071000-0790). Rozumiem, że rozrusznik kręci, światła świecą, więc to nie aku ani stacyjka.PozdrawiamAdamPS: Szyba wozi się w bagażniku mojego auta , chyba będe w Żorach w tym tygodniu, dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś pomoże strona z manulala dotycząca sprawdzania modułu, trzeba mieć miernik prądu, możliwe, że masz podobny moduł, numerki się wiele nie różnią powodzenia, jak wykluczysz moduł, to pozostanie cewka, albo nie wiem co Jeśli moduł okarze się walnięty to może TU pomogą, bo nowy troche kosztujepzdrpost-13682-1249216560.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Czeska koleżanka dobrze mówi...a dodatkowo w sąsiednim kraju są naprawdę fajne tereny do spotkań i jazdy...a więc dajcie znać co o tym sądzicie...zacznę pierwszy...jak dla mnie najodpowiedniejszy będzie 29-30sierpnia prawie miesiąc więc chętni na pewno byli by w stanie odpowiednio sobie ustawić czas.poza tym to żałujcie że zabrakło was na św. Annie...chociaż w sumie zauważyliśmy(ja i Astor) 4pegski(w tym 2nasze :-P) był jeszcze ktoś z tego forum???przyznać się nie wstydzić :-)pozdrawiam serdecznie no i szerokości!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćSzukam dla siebie motocykla i pod uwagę biorę także Pegaso. Czy moglibyście rzucić okiem na poniższe dwa ogłoszenia i powiedzieć czy motory warte są zainteresowania ?http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1463958http://www.moto.allegro.pl/item701178387_a...0_1999_rok.htmlDodatkowo mam pytanie, jakie zalety ma Pegaso w porównaniu do Transalpa, bo jego zakup też rozważam.Dzięki i pozdrawiamBartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cumuulus:Jeśli przebiegi są rzeczywiście takie małe, jakie podają w ogłoszeniu i jeśli motocykle nie były mocno bite w przeszłości - to być może warto. Ale nie można polecić żadnego motocykla bez oględzin na miejscu. Chyba nie istnieje enduro, które w takim wieku nie zaliczyłoby choć jednej gleby parkingowej, więc nie jest moim zdaniem podejrzane, że jeden z nich został pomalowany. Zresztą drugi też był robiony - plastiki wyglądają idealnie, a nie ma handbarów - czyli zostały połamane za sprawą wywrotki.Pegaso jest tańsze w zakupie od Transalpa - za te same pieniądze możesz kupić moto młodsze, w dużo lepszym stanie. Do tego dochodzi przewaga wizualna Pegasa - Transalp na tym polu przegrywa z kretesem. Za to Transala, jako dwucylindrowiec - będzie wyraźnie kulturalniej chodził na zimnym silniku.Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćSzukam dla siebie motocykla i pod uwagę biorę także Pegaso. Czy moglibyście rzucić okiem na poniższe dwa ogłoszenia i powiedzieć czy motory warte są zainteresowania ?http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1463958http://www.moto.allegro.pl/item701178387_a...0_1999_rok.htmlDodatkowo mam pytanie, jakie zalety ma Pegaso w porównaniu do Transalpa, bo jego zakup też rozważam.Dzięki i pozdrawiamBartek
WitamOd września moja maszyna będzie na sprzedaż, zmieniam motorek na troche większy, jeśli interesuje cię rocznik 95 to zapraszam na prv po więcej szczegółówPozdrawiamAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.