Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja porównywałem Konika z f650-tką i szczerze mówiąc aż takiej znaczącej różnicy nie zauważyłem "na pierwszy rzut oka"...Aprilia jest dużo ładniejsza ale bmw do brzydkich nie należy...silnik prawie ten sam, jedynie co to jeden zawór i chyba troszkę mniej porywczy.plus aprili wydech...rasowy wygląd podwójnego tłumika jak i lepszy dźwięk. a f650 w mało u nas spotykanej wersji st ale podoba mi się bardzo...szkoda że bmw znaczy drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczka jedna na każdy cylinder, czyli... jedna Polecam irydową NGK lub Denso - wprawdzie dużo droższe (ok 70 zł) od zwykłej NGK DR8EA (14 zł), ale też trwalsza i znacznie poprawia pracę silnika na niskich obrotach. Ułatwia też zimny rozruch. A co do oleju - to zależy od przebiegu Twojego egzemplarza. Ja leję Panolin Street Synth 10W / 40 (pełny syntetyk), jako że przebieg silnika malutki. Do starszych leją półsyntetyki.A co do wyglądu BMW. To kwestia gustu - mnie się nigdy beemki nie podobały wizualnie, ale podziwiam tę markę z innych powodów. Jak bym miał dużo kasy, to kupiłbym coś z grupy:- Aprilia Caponord 1000- Aprilia Shiver 750- BMW R1200GS- BMW F800STKażdy ma inne zalety/wady, ale wszystkie bezwzględnie uwielbiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczka jedna na każdy cylinder, czyli... jedna Polecam irydową NGK lub Denso - wprawdzie dużo droższe (ok 70 zł) od zwykłej NGK DR8EA (14 zł), ale też trwalsza i znacznie poprawia pracę silnika na niskich obrotach. Ułatwia też zimny rozruch. A co do oleju - to zależy od przebiegu Twojego egzemplarza. Ja leję Panolin Street Synth 10W / 40 (pełny syntetyk), jako że przebieg silnika malutki. Do starszych leją półsyntetyki.A co do wyglądu BMW. To kwestia gustu - mnie się nigdy beemki nie podobały wizualnie, ale podziwiam tę markę z innych powodów. Jak bym miał dużo kasy, to kupiłbym coś z grupy:- Aprilia Caponord 1000- Aprilia Shiver 750- BMW R1200GS- BMW F800STKażdy ma inne zalety/wady, ale wszystkie bezwzględnie uwielbiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne forum ;)Jestem (średnio)szczęśliwym posiadaczem Pegi 650 r.2004Średnioszczęśliwym bo:Poszukuję (rozpaczliwie, już od 1,5 miesiąca ) metalowych przekładek sprzęgła. Są dostępne zamienniki z TRW Lucas dla tarcz i sprężyn sprzęgła. Dla przekładek nie ma Zamówiłem w sklepie internetowym w UKhttp://aprilia-spares.com/Parts.asp?mod=26...ame=59%20Clutch nr części AP8106886, ale sprowadzają to już miesiąc czasu i jest ciągle niedostępna.Tak więc pytanka:zna ktoś jakieś zamienniki? podobno w przypadku sprzęgła części od BMW F650 nie pasują, prawda to?a może jakiś szrocik, gdzie by mi to sprzedali? (na allegro szukałem)a może można sobie takie blaszki wydziubac samodzielnie na frezarce numerycznej? (tak tak, jestem zdesperowany ;) ) czy one są wykonane z jakiejś super specjalnej stali?Help me, chciałbym w końcu rozpocząć sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Od niedawna jestem posiadaczem Aprili Pegaso 600 z roku 1990 roku motorek kapitalny !!Ale mam Problem Musze zmienić uszczelniacze na przednich lagach kupiłem już olej, uszczelniaczerozebrałem na razie jeden na próbę i tu problem bo nie wiem jak to teraz złożyć!! założyłem wszystko tak jak powinno być ale nie mogę włożyć z powrotem na swoje miejsce bo sa na lagu dwa pierścienie i nie wiem jak to wszystko wsadzić teraz na swoje miejsce POMOŻE MI KTOŚ JAK TO ZŁOŻYĆ W CAŁOŚĆ Ewentualnie jakiś schemat opis zależy mi na tym bo motocykl stoi w garażu a ja cierpię bo nie jeżdżę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwed: a pytałeś u importera, do którego namiary już podałem w tym wątku? Nie wierzę, że nie posiadają lub nie mogą w sensownym czasie ściągnąć z Italii tych części...Luzik79: jeśli do tej pory jeździł Twój Pegaz na syntetyku, a przebieg jest prawdziwy - spokojnie możesz kontynuować używanie oleju tego typu. Jednak jeśli był zalany mineralny czy półsyntetyk - odradzam przechodzenie na syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwed: a pytałeś u importera, do którego namiary już podałem w tym wątku? Nie wierzę, że nie posiadają lub nie mogą w sensownym czasie ściągnąć z Italii tych części...
Hehe, też nie wierzyłem Dealera w Krakowie już nie ma (stracili autoryzację)Dzwoniłem do Piaggio we Wrocławiu (są podobno teraz oficjalnym importerem aprilii) ale zaproponowali mi termin min. 3 tygodnie i cenę z marżą 200%. Tak więc podziękowałęm...Anglicy ściągają tą część już poonad 3 tygodnie, nie sądzę, że polski importer ma jakieś lepsze dojścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś... Na szczęście wymieniłem już wszystko, co było do wymiany i nie zapowiada się, żebym musiał w tym sezonie cokolwiek dokupywać do Aprilki. Jestem jednak pewien, że o ile oficjalny importer nie zejdzie z takiej marży - powstaną nieoficjalne "kanały przerzutowe" części. Po prostu jest już zbyt dużo użytkowników Aprilii w Polsce, żeby nie zauważyć ich zapotrzebowania na części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś... Na szczęście wymieniłem już wszystko, co było do wymiany i nie zapowiada się, żebym musiał w tym sezonie cokolwiek dokupywać do Aprilki. Jestem jednak pewien, że o ile oficjalny importer nie zejdzie z takiej marży - powstaną nieoficjalne "kanały przerzutowe" części. Po prostu jest już zbyt dużo użytkowników Aprilii w Polsce, żeby nie zauważyć ich zapotrzebowania na części ;)
Tak tak mój kumpel chce zakupić właśnie pegaske i nie chce nic innego tak mu się spodobała więc następny użytkownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czescmam pytanie odnosnie możliwość zakupu części do aplili pegaso 650 95'. potrzebuję:-przewody olejowe (gumowe)-krućce gaźników-uszczelka pod głowicę-uszczelka pod dekiel zaworowyNa stronach nie ma informacji o częściach do modeli z przed 97'. Czy macie informacje na temat? np nr katalogowe? a byc moze jest mozliwosc uzycia czesci z wersji 97..?za wszelkie uwagi i propozycje bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Piaggio we Wrocławiu (są podobno teraz oficjalnym importerem aprilii) ale zaproponowali mi termin min. 3 tygodnie i cenę z marżą 200%. Tak więc podziękowałęm...Anglicy ściągają tą część już poonad 3 tygodnie, nie sądzę, że polski importer ma jakieś lepsze dojścia.
Czytałem fora zagraniczne i z wypowiedzi wynika, że w innych krajach nie ma problemów z częściami do Aprilii. Chciałem kiedyś złożyć zamówienie w Anglii, ale kilka sklepów z rzędu nie zgadzało się na wysyłkę za granicę, więc odpuściłem. Potem znalazłem namiar na Kraków - niestety z Twoich słów wynika, że już nie aktualny. Podaj proszę telefon i nazwę importera z Wrocławia. Jaką konkretnie cenę Ci zaproponowali?
mam pytanie odnosnie możliwość zakupu części do aplili pegaso 650 95'. potrzebuję:-przewody olejowe (gumowe)-krućce gaźników-uszczelka pod głowicę-uszczelka pod dekiel zaworowyNa stronach nie ma informacji o częściach do modeli z przed 97'. Czy macie informacje na temat? np nr katalogowe? a byc moze jest mozliwosc uzycia czesci z wersji 97..?
Z tego co wiem, to wersja z 97 (i późniejsze) ma inne ustawienia rozrządu. Czy wpłynęło to na resztę "góry" (w tym uszczelkę pod deklem)... nie mam pojęcia. Krućce być może będą inne, ponieważ airbox w nowszym modelu został powiększony. Moim zdaniem największa szansa, że przewody i uszczelka spod głowicy będą pasować. Ale to tylko moje przypuszczenia - najlepiej popytać mechaników. Pozdrawiam, Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do linka z allegro...jeśli ktoś jest zaintersowany to z ciekawości mogę podskoczyć i zobaczyć to "cudo"...ale wydaje mi się na podstawie samych zdjęć że nie warto...a tak z innej beczki czy któryś użytkownik Pegaza wybiera się na Nysę w ten likend??bo zastanawiam się czy wstęp 45zł jest tylko za wstęp czy za cały weekend za miejsce pod namiot...za odpowiedź dziękuję i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czescmam pytanie odnosnie możliwość zakupu części do aplili pegaso 650 95'. potrzebuję:-przewody olejowe (gumowe)-krućce gaźników-uszczelka pod głowicę-uszczelka pod dekiel zaworowyNa stronach nie ma informacji o częściach do modeli z przed 97'. Czy macie informacje na temat? np nr katalogowe? a byc moze jest mozliwosc uzycia czesci z wersji 97..?za wszelkie uwagi i propozycje bede wdzieczny
Witaj.Mnie udało sie zdobyć nr katalogowe dysz gaźnikowych do pegaza 95 w firmie Motoroma w Wawie, jednak zamawianie tam czegokolwiek to porażka, ale zawsze możesz spróbować.Co do uszczelki pod dekiel zaworów to facet z tej firmy powiedział, że jest to zwykły oring, który idzie dorobić, a oryginalna kosztuje ok 80 PLN no i czekać trzeba minimum 3 tyg. Widziałem też, że coś takiego występuje w Larssonie i Intercars, ale chyba też trzeba czekać.Tel do Motoromy: 22 644-93-49mogą Cię zapytać o oznaczenie ramy, 2 pierwsze literypzdrAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co zamowilem wg nr z katalogu "spare parts catalogue moto 95/96 pegaso 655/96", poniewaz pokrywaly sie z nr katalogowymi z 97' ze strony aprilia-spares.com (nie byly tak drogie ok 200zl, dealer w polsce zazyczyl sobie 800zl)pozostaje mi czekac, natomiast wszystko sie okaze kiedy czesci (uszczelki) beda na miejscu i mechanik rozkreci silnik. jezeli nie beda pasowac to bede dorabial u kogos tylko jest to klopot dla mechanikow bo rozbebeszony silnik musi gdzies lezec przez kilka dni.. jezeli chodzi o przewody to juz zalatwilem w odpowiednim sklepie z przewodami cisnieniowo-olejowymi do maszyn. problemem pozostaja krucce poniewaz nie mam zadnych numerow, a nie chce ryzykowac ze wzgledu na koszt ( na stronach w UK jeden kosztuje 40 funtów)spare parts catalogue, aprilia pegaso moto 95-96:http://rapidshare.com/files/23550783...O_655.pdf.htmltutaj odnośnik do tematu na apriliaforum.com:http://www.apriliaforum.com/forums/showthr...ight=Pegaso+650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rachunki z części, które kupowałem do mojego Pegasa. Porównałem ceny z tymi brytyjskimi - płaciłem dokładnie dwukrotnie drożej u polskiego importera. Ale jak się zamawia po jednej czy dwóch duperelach za 200-300 zł, to nie warto czekać tyle czasu, aż przyjdzie zza wody. Nie czuję się źle z tym, że przepłaciłem - po prostu cieszę się z jazdy Jedyne co możemy zrobić Panowie, to w razie potrzeby składać wspólnie zamówienia, żeby w jednej paczce przychodziło. Wtedy zaoszczędzimy na przesyłce. Ale to tylko przy droższych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się pochwalić...w poniedziałek zaliczyłem na mojej Klaczy małego szlifa...sprawa prosta...jechałem za autem przez wąskie uliczki bytomia...na skrzyżowaniu skręcając w lewo musiałem przyhamować ale nie zauważyłem studzienki kanalizacyjnej na której akurat się znajdywałem...przednie koło podcięło bo metal śliski a ja znalazłem się jedną nogą pod kobyła...sprawa która mnie zdziwiła...zaskoczyła...zmartwiła...nikt (a wiele osób w tym czasie było wkoło) nie pomógł mi się wyciągnąć spod bestii z pełnymi kuframi i musiałem jakoś sam poderwać grubo ponad 230kg mając jedną nogę pod nią...ok...nic mi się nie stało...ruszałem się i żyłem...ale jeśli ludzie tak reagują na takie sytuacje to co będzie gdy ktoś naprawdę sobie krzywdę zrobi...w zasadzie temat chyba na inny post...ale tak jakoś tutaj mi wypadło...i zastanawiam się czy to wielki wstyd podejść i zapytać czy można jakoś pomóc szczególnie jak się leży na środku skrzyżowania a samochody po prostu jadą obok??jakoś dziwi mnie to i zastanawia...czasami myślę że jakoś nie pasuję do dzisiejszych realiów...dla mnie wydawała by się taka reakcja naturalną i naprawdę nad niczym bym się nie zastanawiał...a spotkałem się że z 5chłopa oparło się o łopaty i się śmiali, babka z koleżanką ze sklepu na rogu patrzyła przez okno a przechodnie przechodzili obok patrząc w drugą stronę...ps.maszynka oprócz pękniętego migacza i lekkich zadrapań cała...moje kolano troszkę stłuczone, siniak na biodrze i opuchnięta kostka więc też nie jest źle...na szczęście prędkość była bardzo niska...ps2. jeśli ktoś stwierdzi że post nie na miejscu...przepraszam...jakoś tak mnie naszło na przemyślenia...ps3 a może ma ktoś na zbyciu całkiem niepotrzebne szkiełko do lewego migacza z 99r??tak z ciekawości pytam...przyczepności życzę bo mi zabrakło i pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.