Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

zalozylem deflektor na szybe , teraz jest poprostu rewelacja , przy 120km\h jade bez problemu z otwartym kaskiem przed max 80km\h deflektor kosztowal 70 zl kupilem na aukcji http://www.allegro.pl/item747008909_suzuki..._deflektor.htmltroche go poprawilem i efekt jest duzo lepszy niz wyzsza szyba i jeszcze zalozylem na kufer oparcie bo żonka narzekałahttp://www.allegro.pl/item754227215_givi_o...super_cena.htmlwymienie jeszcze naped i moto gotowe do smiganiaps. jak ktos chce mam pelna instrukcje servisowa aprili 650 ie 2002-2004 wrzuce na rapida i dam link jak cos14 mb ok 400 stron ze zdjeciami http://rapidshare.com/files/287457332/Pega...002_English.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli ktos posiada bendix kolo jednokierunkowe , sprzeglo rozrusznika do Aprili Pegaso Taureg 600 lub 650 i jest juz to czesc nie przydatna POPSUTA i ma zamiar ja wyzucic to mam prozbe czy mogl by mi ja dac lub sprzedac(za rozsadne pieniadze) ?? bede wdzieczny za pomoc Ps czesc ta ma mi posluzc jako pomoc wzor do napraw chcem sprobowac zregenerowac ta czes ale potrzebuje starych do nauki i prob Wiec prosze o pomoc Kontakt ze mna tel 0 507 116 236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was potrzebuję serwis manual do pegaski ale ten co jest sam silnik tą całkowitą mam dajcie jakiegoś linka szukam i szukam i nie umie znaleśc kiedyś miałem ale gdześ mi wcieło a na necie jakoś nie umie znaleśc dziwne bo wcześniej z neciora właśnie zassałem .Bo chyba będe trenował uszczelkę pod głowicą i jeszcze jak ktoś wie gdzie takową zakupic w kraju bo wrazie W to szfager z englanda mi przyśle ale nic pewnego narazie testuje układ chłodzenia okaże się czy będzie potrzebna ale wszystko wskazuje ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was potrzebuję serwis manual do pegaski ale ten co jest sam silnik tą całkowitą mam dajcie jakiegoś linka szukam i szukam i nie umie znaleśc kiedyś miałem ale gdześ mi wcieło a na necie jakoś nie umie znaleśc dziwne bo wcześniej z neciora właśnie zassałem .Bo chyba będe trenował uszczelkę pod głowicą i jeszcze jak ktoś wie gdzie takową zakupic w kraju bo wrazie W to szfager z englanda mi przyśle ale nic pewnego narazie testuje układ chłodzenia okaże się czy będzie potrzebna ale wszystko wskazuje ze tak.
wymienialem uszczelke pod glowica. mam model z 95 przysli mi do modelu 2001-4 i napisali ze to ta sama. najlepiej zamowic z anglii ze sklepu internetowego pewnie wyjdzie taniej niz w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Jestem nowym na tym forum, oraz nowym posiadaczem pegasa zakupiłem motocykl niedawno, a wiec niewiele będę miał okazji polatać , ale pozostawię sobie za cel najpierw pooglądać posprawdzać wszystko dokładnie po woli. Już po bliższej obserwacji zauważyłem brak lub wyciek płynu hamulcowego tylnego oraz brak stopu ze stopki tylnego hamulca. Co za tym idzie wniosek nasuwa się jednoznaczny, należy najpierw powymieniać płyny najpierw hamulcowe, potem chłodnicze i na koniec oleje i filtryPomimo że mieszkam w północnej polsce(mazury) dowiedziałem się wiele cennych informacji o tym jak sądzę wspaniałym motocyklu. Zakupiłem model z roku 1999 i jest to model Pegaso Cube 650. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję...Co do światła stopu...problem mam ten sam ale ominąłem system i zrobiłem sam system zapalania światła(kilka drutów, trochę taśmy-na razie wytrzymuje). Problemem najczęściej jest przekaźnik z racji że nie jest uruchamiany mechanicznie tylko pod wpływem ciśnienia w układzie. No ale usterka może gdzieś być po drodze na przewodach. Warto sprawdzić...Mam nadzieję że sprzęt da duuużo frajdy i przyjemności...pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te światło stopu na tylnym hamulcu to chyba norma mi się zapala jak mocno depnę więc niema co się przejmowac zbytnio zresztą jak poczytasz cały temat już poruszaliśmy tę sprawę nie jesteś pierwszy jak widac jacekr998 i witam cię przedewszystkim w naszym skromnym gronie .Pytaj co potrzebujesz i wmiarę możliwości napewno ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie,w mojej pegsce 2002r. i.e. na pokrywce filtra powietrza od spodu piszę 25kw,jest to moc motocykla,czyżby był on zablokowany?Ile takie pegaso zablokowane może pojechać maksymalnie?Nie wiem czy jest zablokowana czy napisali tylko 25kw żeby policja u niemca się nie czepiała?A w Polskim dowodzie mam 36Kw czyli normalnie,a nie wiem czy jest zablokowana bo nigdy nie jeździłem drugą pegaską?Co może oprócz tej pokrywki zablokowane?Mi się wydaje że chyba nic bo na wtrysku jak poczyje że nie może więcej powietrza zassać to zmniejsza mu dawkę paliwa no i nie pojedzie?Proszę o odpowiedzi bo nie wiem czy się czepiać tej pokrywki?Moe ktos zmierzyc w swojej pegasce jaka jest srednica otworu w tej pokrywce filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Ponieważ jazda moją Aprilką ('97 - nowe lampy) zaczęła przypominać jazdę amerykańskim krążownikiem szos - na wprost super, na zakrętach gorzej, na wybojach jak pontonem na fali - szukam tylnego amortyzatora. Znalazłem na alledrogo coś takiego:http://moto.allegro.pl/item798649116_april...ator_tylny.html tylko czy to podejdzie? Zmian w zawieszeniu między 1997 a 2001 chyba nie było... czy były?Trochę ten amorek drogi, dlatego znalazłem takie cóś:http://moto.allegro.pl/item774193844_bmw_f...ator_tylni.html stan powiedziałbym średni, dlatego szukam dalej. Czy tylne amorki są takie same w Pegaso i GS 650? A może ktoś ma jakieś sprawny, używany tylny amorek na zbyciu?Jak Wam zawadzają sprężyny do przodu, to też chętnie przygarnę pzdr Uriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaki masz swój amortyzator,z regulacją twardości czy nie?Jak z regulacją to podejdzie ten pierwszy co pan podał jak bez regulacji to nie.
Nie mam regulacji poza tą, która jest bezpośrednio na amorku - ściskająca sprężynę. "Wężyk" z regulacją zawsze mogę gdzieś przykręcić, więc to nie problem. Są jakieś różnice w wymiarach czy mocowaniach między wersjamiz regulacją i bez regulacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...dawno nie zaglądałem ale jak już jestem to pozwolę sobie zająć głos w dyskusji na temat amorka :-)specjalistą nie jestem ale wiem(słyszałem) że są ludzie którzy dopasowują amorki do swoich maszyn z zupełnie innych jednostek. W zasadzie nie jest to produkt aprili oryginalnie więc wydaje mi się że powinno się raczej opierać na wymiarach (maks długość, min długość, średnice otworów na mocowania itp) samą sprężynę wiem że można przełożyć. a kupując inny amor ale na przykład z nowszej aprilki lub z tej bmk chyba wystarczy się oprzeć na samych wymiarach. Oczywiście nie ma sensu wkładać amora z 250ccm bo masa maszyny zupełnie inna no ale jeśli klasa, masa no i budowa są podobne to chyba warto spróbować coś dopasować innego. Lub alternatywą ale nie sprawdzoną jest możliwość regeneracji takiego amora... są specjalistyczne firmy(nie mówię o warsztatach w garażach) które tym się zajmują no ale ma to swoją cenę. I podobno nie każdy da się doprowadzić do stanu prawie znów nowego.Jednym słowem warto szukać :-)pozdrowienia i wytrwałości w oczekiwaniu na cieplejsze dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dobrze pójdzie to juz dziś stanę sie dumną posiadaczką Aprilki 97'. Jest śliczna i wogóle - mój konik. Mam jednak pytanie. W sumie niska nie jestem, ale pewniej czułabym sie, np na światłach jakby była dyćko niższa.. Wiem że można go trochę obniżyć.. W necie znalazłam nawet akcesoria do obniżania, jednak nie do Pegaso. Wiecie moze coś na ten temat? Jak pisze głupoty to tez mi powiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.