Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tę (archiwalną) relację i uznałem  ,że warto ją zamieścić choćby jako propozycję trasy dla młodszych i wspomnień dla starszych . Jazda bez GPS , telefonu , aparatu cyfrowego za to z mapą z kiosku i kartkami na paliwo w kieszeni 😀. Proponuję obejrzeć wieczorem przy piwku 😎

https://youtu.be/hVwVYm38m-I

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo miło wspominam tamte czasy a zwłaszcza rajzy na zolyty  z Lędzin do Opola starą E22 tzw. betonówką. Był 1982 rok. Miałem wtedy Jawę 250 z 1959 roku którą otrzymałem w ,, spadku'' po starszym bracie. Staruszka chodziła bezbłędnie. Autostrady jeszcze nie było a E22 w opłakanym stanie. Złącza płyt betonowych z których była zbudowana tak nierówne, że miało się wrażenie, że przednie zawieszenie zaraz się rozsypie. Ruch był bardzo mały, może 20% obecnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O!, a my z bratem w stanie wojennym poskładaliśmy na strychu Lambrettę 150LD, potem na deskach zjechali cztery piętra po schodach no i ... jeździli ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Taurus napisał:

A no pamietam , Na czyms podobnym (jawa 350) latalem jako plecak z wujkiem :P

350-ki, byly tylko czarne.

Miec taka to bylo marzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale uparliście się na te Jawy. Trzeba nie było dawać odpowiedzi na tą zagadkę. Było by ciekawiej  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te , których zdjęcia wstawiłem , to współczesne " COVERY" produkowane w Indiach . Cena w/w Jawki oscyluje tam w granicach 9 tysi (na nasze ) ,ale do nas raczej nie trafią za mały rynek . Tam mają nawet białe :) .

z24203193Q,Jawa.jpg

i takie też 

JAWA-CALIFORNIAN-351-CONCEPT.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta biała bardzo mi się podoba. Brakuje jej tylko jednego - osłony na łańcuch która robiła dobrą robotę. Takie osłony w moto z tych czasów były powszechnie stosowane ( Junak, SHL, Pannonia i wiele innych ). Ciekawe dlaczego się od tego odeszło ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, LBG napisał:

Jawa 350 TS:

TSy byly tez czerwone, kolega mial bo ojciec mu kupił na książeczke G (kto pamieta co to było :D?) , zadupcało to zdrowo, a gdzies na necie znalazłem tez białe TSy

877279660_4_1080x720_sliczna-jawa-350ts-bardzo-dobry-stan-motocykle.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

natomiast inny kumpel po dziadku odziedziczyl cos takiego, 250cc... wszyscy mu zazdroscili, u nas szczyt lansu to była motorynka albo komar...

kiedys to bylo kurła :D

4eb9848648d8bb0b1ecbc8b0a695.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja za lebka mialem okazje  posmigac  od kolegi  honda dax  50 , to byla szpana we wsi :D wypas calym pyskiem ;):P

cos takiego

Bildergebnis für honda dax st50

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, becker napisał:

TSy byly tez czerwone, kolega mial bo ojciec mu kupił na książeczke G (kto pamieta co to było :D?) , zadupcało to zdrowo, a gdzies na necie znalazłem tez białe TSy

Odpowiadam na pytanie. Książeczki G uprawniały do zakupów w sieci sklepów górniczych w których, w tych czasach dostępnych było wiele atrakcyjnych towarów. Odprowadzano na nie zarobki za dni ustawowo wolne od pracy. Wiem bo w tych czasach pracowałem na kop. Ziemowit i też korzystałem  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, becker napisał:

877279660_4_1080x720_sliczna-jawa-350ts-bardzo-dobry-stan-motocykle.jpg

Taką miałem  ( i czarną również). 

Czarna była na ówczesne czasy, bardziej "młodzieżowa" (czarną mi zajumali i mam nadzieję, że się na niej kur.a  zabili:mad: )

Książeczka  "G"....   To "prawie PEWEX był  (tato miał:rolleyes:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, ste-fan napisał:

Ale uparliście się na te Jawy. Trzeba nie było dawać odpowiedzi na tą zagadkę. Było by ciekawiej  :)

Jak Kolega powyrzej napisal , miec taka to bylo marzenie .Dla wiekszosci nieosiągalne ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mój ojciec z ksiązeczki "G" zaopatrywał polowe rodziny na wsi w pralki i lodówki ... A Jawy mi nie kupil, niby za droga była :D i niby nie bylo gdzie trzymac, a kumplowi ojciec kupił i codziennie koles ją z piwnicy targał i wieczorem chował do piwnicy, po schodkach śmy sprowadzali ...

obadajcie cos takiego

718601577_2_644x461_scrambler-cafe-racer-bobber-custom-tracker-cz-350-motocykl-dodaj-zdjecia.jpg

718601577_4_644x461_scrambler-cafe-racer-bobber-custom-tracker-cz-350-motocykl-motoryzacja.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój brat miał nazbierane na ETZ, ale nie mógł nigdzie dostać i na delegacji ojca przywieźli w Żuku na pace z Mazur Jawę TS 350. Ale była radocha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, becker napisał:

mój ojciec z ksiązeczki "G" zaopatrywał polowe rodziny na wsi w pralki i lodówki ... A Jawy mi nie kupil, niby za droga była :D i niby nie bylo gdzie trzymac, a kumplowi ojciec kupił i codziennie koles ją z piwnicy targał i wieczorem chował do piwnicy, po schodkach śmy sprowadzali ...

Mi również tato  nie kupił :(. Sam sobie kupiłem "na wolnym rynku"

Kumpel też trzymał w piwnicy (w bloku💪) - była to gimnastyka:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
50 minut temu, LBG napisał:

Mój brat miał nazbierane na ETZ, ale nie mógł nigdzie dostać i na delegacji ojca przywieźli w Żuku na pace z Mazur Jawę TS 350. Ale była radocha

Takie czasy (w sumie fajne, bo byliśmy młodzi) 

W muzyce był podział na tych, co słuchają The Rolling Stones i na tych, co słuchają The Beatles 

A w motocyklach, na tych co lubią ETZy i na tych co lubią Jawy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta