Jump to content
Sign in to follow this  
Trrrol

Witam

Recommended Posts

Cześć, ja ostatnio nabyłem Suzuki XF650 Freewind i mogę go polecić na początek dla kobiety.
Jestem bardzo miło zaskoczony lekkością (160kg bez płynów) i łatwością manewrowania (wcześniej miałem Transalpa 650 i Vstroma 650 - długa historia) tak czy siak mogę go polecić ze względów na lekkość i wygodną pozycję. No ale jest to motocykl jednocylindrowy i nie do zapie*dalania, no i może Ci się nie podobać.
Podstawowe pytanie czy wiesz czego oczekujesz po motocyklu?
Prędkości, dalekich podróży, jazdy po mieście, jazdy po bezdrożach, offroadu?

1 godzinę temu, Hawk1985 napisał:

Cześć, ja ostatnio nabyłem Suzuki XF650 Freewind i mogę go polecić na początek dla kobiety.
Jestem bardzo miło zaskoczony lekkością (160kg bez płynów) i łatwością manewrowania (wcześniej miałem Transalpa 650 i Vstroma 650 - długa historia) tak czy siak mogę go polecić ze względów na lekkość i wygodną pozycję. No ale jest to motocykl jednocylindrowy i nie do zapie*dalania, no i może Ci się nie podobać.
Podstawowe pytanie czy wiesz czego oczekujesz po motocyklu?
Prędkości, dalekich podróży, jazdy po mieście, jazdy po bezdrożach, offroadu?

Czego oczekuję przede wszystkim wygody. Do moto i prędkości trzeba mieć szacunek bez tego ani rusz.  Interesują mnie krótkie wypady po zaplanowanej trasie. Na długie trzeba się przygotować już konkretniej. Jeżeli chodzi o motocykl to Suzuki bandit400,600 ewentualnie yamaha xj600.  Twoich motocykli jako tako nie mialam okazji przetestować.

2 godziny temu, bankus napisał:

Cześć. Dobry czas na zakup, jesli masz gdzie moto przezimować

Jasne, że mam gdzie przechować. Teraz tylko wybrać moto i zastanowić się nad zakupem 

11 minut temu, Młoda_ napisał:

Czego oczekuję przede wszystkim wygody. Do moto i prędkości trzeba mieć szacunek bez tego ani rusz.  Interesują mnie krótkie wypady po zaplanowanej trasie. Na długie trzeba się przygotować już konkretniej. Jeżeli chodzi o motocykl to Suzuki bandit400,600 ewentualnie yamaha xj600.  Twoich motocykli jako tako nie mialam okazji przetestować.

Co do wygody to wydaje mi się że na Ferdku (potoczna nazwa Freewinda :P ) będzie Ci wygodniej, tzn pozycja bardziej wyprostowania. Może mi się wydawać nie siedziałem na XJ600, na bandicie na bank bardziej pochylona.
Tu masz fotka kobiety na tym motocyklu
069e72d9c857579agen.jpg
a tu do poczytania o jej wyprawie http://xf650.pl/wyprawy/maroko-2012-slonce-u-bram-afryki/

Na zdjęciu wersja od 2000 z inną lampą, wg mnie brzydsza niż wersje <2000 ale sam kupiłem takie moto :P
Tu masz wersje przed liftem
13.jpg

No ale już dobra nie będę zachwalać, nie stałem się od razu fanem tego motocykla ale jestem zaskoczony co można otrzymać za śmieszne wręcz pieniądze.
Motocykl przede wszystkim musi Ci się podobać :)

wybierz dwóch, trzech faworytów ze wzgl. na potrzeby i estetyke, ustal budżet i wtedy szukaj koncentrując się tylko na nich - to niezła metoda, bo wtedy wiesz który rocznik jaki lifing, - im dłużej szukasz tym więcej dowiadujesz się o danym modelu. Ważne by nie ulegać gorączce zakupu, spokojnie, masz czas.

No cześć, witam koleżankę z okolicy ;)

Zapraszam na wspólne wycieczki ale to już chyba w następnym sezonie, :)

Ja obecnie jeżdżę na ER6n, jest to mój pierwszy motocykl i polecam na początek ^^ Nie za dużo mocy, niskie spalanie, wygodna pozycja oraz lekkość prowadzenia nawet dla niskiej osoby.

Pzdr =)

9 godzin temu, Anastasia napisał:

No cześć, witam koleżankę z okolicy ;)

Zapraszam na wspólne wycieczki ale to już chyba w następnym sezonie, :)

Ja obecnie jeżdżę na ER6n, jest to mój pierwszy motocykl i polecam na początek ^^ Nie za dużo mocy, niskie spalanie, wygodna pozycja oraz lekkość prowadzenia nawet dla niskiej osoby.

Pzdr =)

Oo! Hejka ;) Miło poznać i dzięki za info 

WITAJ

W tej kategori cenowej masz jeszcze kawasaki gpz500 lub standardowo polecana na początek cb500, gs500

Ja zaczynałem i nadal jeżdżę na Kawasaki ER6 i też jest dobrą opcją na początek ale młodszy i droższy niż xj600

Cześć. Na pierwszy motor, a może  na długie lata możesz rozważyć Yamahę Fzs 600, motocykl lekki, niezawodny, silnik mocny i oszczędny. Wiem co mówię bo jeździłem takim 5 sezonów. W mieście sprawdza się w korkach a na długich trasach bez problemu daje radę. Jeździłem nim trasy blisko 1000 km dziennie. Produkowany od wielu lat dlatego masz duży wybór i można znaleźć egzemplarz na swoją kieszeń. Pozdrawiam 

51 minut temu, faza1995 napisał:

Cześć. Na pierwszy motor, a może  na długie lata możesz rozważyć Yamahę Fzs 600, motocykl lekki, niezawodny, silnik mocny i oszczędny. Wiem co mówię bo jeździłem takim 5 sezonów. W mieście sprawdza się w korkach a na długich trasach bez problemu daje radę. Jeździłem nim trasy blisko 1000 km dziennie. Produkowany od wielu lat dlatego masz duży wybór i można znaleźć egzemplarz na swoją kieszeń. Pozdrawiam 

Dzieka za info wezmę to pod uwage?

Witam koleżankę z moich okolic ;) A o jakim budżecie w ogóle mówimy? Jeśli masz gdzie przezimować moto to rzeczywiście warto by było myśleć nad zakupem już teraz ;) 

W dniu 25.10.2017 o 08:43, LynxLynx napisał:

Witam koleżankę z moich okolic ;) A o jakim budżecie w ogóle mówimy? Jeśli masz gdzie przezimować moto to rzeczywiście warto by było myśleć nad zakupem już teraz ;) 

Cześć :) Poniżej 10. Mam gdzie przezimowac moto.