Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, luki85 napisał:

tzn.?

Jak nazwać zjawisko, które polega najpierw na odcięciu się od swojego źródła i po części twórcy, następnie skuteczne obiecywanie i przekonywanie ludzi, że nie wrócą do starych narzędzi i ludzi nimi kierującymi, przestawiają różne rozwiązania, które mają sprawić, że ludzie im zaufają. Gdy właśnie to zaufanie już otrzymują wracają do starych metod. Jest jakaś definicja takiego zachowania?

bo to chyba taka twoja zagadka miała być, ale nie bardzo wiadomo o co chodzi i o której konkretnie sytuacji mówisz i o której konkretnie partii, bo jak sie zastanawiam to można tak powiedzieć o SLD, potem o PO, o PiS w zasadzie też, PSL również zatraciło swój dawny "koloryt" choć nazwa partii ta sama, ale oni chyba jednak wypadają z tego opisu bo nigdy za nic nie byli odpowiedzialni.

dlatego zapytałem czy możesz sprecyzować o co konkretnie ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaka partia. Ja pytałem jak nazwać takie zjawisko. Czy to nie manipulacja właśnie? Bo ciągle o niej piszecie jak to PO manipuluje. Więc rozumiem, że to co podałem to definicja (częściowa) manipulacji. Zgadzasz się Becker, Danvield?

 

P.S. http://o2.pl/hot/pis-bedzie-zwalniac-za-udzial-w-wosp-kontrowersyjna-wypowiedz-posla-5941810173751937a

Brak słów.

 

Dobry artykuł : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Pierwsza-wpadka-Antoniego-Macierewicza,wid,18058570,martykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=pH5BBKHKlQ8
do zweryfikowania

Co do NATO i Macierewicza - niewiele bym sie bał,
no chyba że komus zalezy na tym aby RP była cudzym pobojowiskiem
i miejscem rozgrywek wojennych , bo jezeli chodzi o ewentualny konflikt z rosją to tak własnie by było.
Co do obłudy i kłamstw medialnych - nigdzie nie napisali jednej własciwie prawdziwej rzeczy
otóz jestesmy pod zasięgiem rosyjskiego systemu antyrakietowego
i defakto nie jest nam potrzebny amerykański który rzekomo ma byc przeciwko.. no własnie komu? Islamistom? 

Co do Owsiaka  czym tak bardzo Owsiak „podpadł” polskiej prawicy i kościelnym tradycjonalistom.
Dla prawicy największym skandalem jest inicjatywa Owsiaka.
Mowa tu o wspieraniu wiecznie niedoinwestowanej służby zdrowia
(fundacja na sprzęt zebrała 600 milionów złotych) oraz zorganizowaniu 20 Przystanków Woodstock,
na których miliony dzieciaków nie tylko słuchały rocka,
ale też przechodziły przyspieszoną lekcję wychowania obywatelskiego.


Osobiscie mysle że to dobrowolna akcja więc taka tez powinna pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid a co do manipulacji zgodzisz się z tym co napisałem wcześniej?

 

EDIT: W tym filmie do dałeś link to brakuje mi merytoryki. Przykłady, papiery, nazwiska itd. Bo takie pitolenie o szopenie to sobie można gadać i gadać. To jak chwalenie się kolegom ile się miało dziewczyn. I z każdym wypitym piwem ich ilość rośnie. Skoro u nas mamy prawie zamach stanu to dziwi mnie, że wikileaks jeszcze nic nie ma :) A u nas wykraść takie dane to nie jest problem przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni są za slabi na majdan, oni zbiorą sie przez fejsik z czego 3/4 nie wie po co, oni pomachają flagami i oni pójdą do domu... moze byc tylko lepiej a rudy zając z brukseli patrzy jak wali sie cała jego misterna robota, zreszta nie jego bo on byl tylko wykonawca rozkazów z Berlina, lisy petrusy płaczą bo takiemu lisowi kto zaplaci 50 tys. za program w którym obraza połowe Polaków, petrus wiadomo za czym płacze... kto tam jeszcze? kondrat nie wiem za czym płacze, winiarnie ma, kasa z banku leci duzo lepsza niz z aktorstwa wiec pewno kończy sie kontrakt i co tu gadac...

ale są jeszcze lepsze wiadomości : konstytucje nam niedługo zmienią, jest szansa ze potem wezmą sie za inne ustawy, może sądy w koncu ktoś ruszy i moze wreszcie w sądzie czlowiek nie bedzie czekał 2 lata na rozprawe...

tez jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe urodzeni optymiści :D Becker będziesz czekał jak do teraz i zaś będzie płacz i lament :D Że ludzie się jeszcze nie nauczyli, że zanim nie pomrą takie betony jak Antoni, kaczor, Szydło, Kopacz (zero bez kompetencji), Komorowski (bierny na maksa i poddany piesek PO), Tusk (sprzedajny lis) to nic się nie zmieni :) Jak mają to zmieniać osoby bez kompetencji? Do tego trzeba wiedzy, a oni jej nie mają. To tak jakbyś przyjął do pracy człowieka tylko dlatego, że ma te same poglądy co Twoje. Kij, że nie zna się na robocie. Na początek będzie wszystko cacy, ale jak zacznie się klarować sytuacja to zacznie Cię taki gość wkurw.. bo nie przynosi zysku i jak go zwolnisz to zostaniesz kapitalistyczną świnią, no bo jak jego zwalniasz, przecież on ma takie same poglądy :D Przecież to śmierdzi komuną, bardziej niż te lewackie hasła KODu.

Co do manipulacji pisiorki drogie to widzę, że wiecie dobrze o co mi chodzi i boicie się odpowiedzieć. Niestety jak mam wierzyć obłudnikom, którzy krzyczą o manipulacji jak sami ją uprawiają. Bo czym niby była kampania wyborcza PIS. Antoniego zastąpiono Gowinem. Ziobro "jest Pan zerem" również trzymał się z tyłu. Całą kampanie wygrały nowe twarze jak Szydło, Duda. I jakby oni sprawowali rzeczywistą władzę, a nie prezesiunio to nikt by tak nie krzyczał i ludzie nie dali by się porwać debilnym hasłom KODu i Petru, który walczy o swoje wpływy. Więc wracam do pytania: jak mam wierzyć komuś, kto wmawia nam, że PO, Petru nami manipuluje, jak to co robi prezes to jedna wielka manipulacja. Czyli manipulacja jednych jest dobra, a drugich jest zła? Mamy dwie definicje manipulacji? Musieli użyć fortelu, żeby wygrać? Ja nie jestem przeciwko PISowi, tylko przeciwko kłamstwu, manipulacji, obłudzie itd. Więc nie wierzę prezesowi, ani nikomu z PIS. Nie ma czegoś takiego jak lepsze zło. Takie wybraliśmy obalając komunę. Bo czym niby jest kapitalizm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luki85 napisał:


Antoniego zastąpiono Gowinem. Ziobro "jest Pan zerem" również trzymał się z tyłu. Całą kampanie wygrały nowe twarze jak Szydło, Duda. I jakby oni sprawowali rzeczywistą władzę, a nie prezesiunio to nikt by tak nie krzyczał i ludzie nie dali by się porwać debilnym hasłom KODu i Petru, który walczy o swoje wpływy. 

 

:D .. stary kto tu jest zmanipulowany, przeciez chyba najwieksi naiwniacy głosując na PiS nie wierzyli ze Kaczafi odda władze, takze ci co glosowali za PiS wiedzieli co robią, a ci co nie glosowali niestety przegrali , ale najwiecej przegrali ci co nie byli w ogóle głosować bo teraz gdzie sie nie obrócą to dupa zawsze z tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker Ty przez 20 lat nic nie zrozumiałeś, więc nie wiem czy coś Ci jeszcze pomoże :D Wiara czyni cuda (ponoć). Ja chyba nie jestem aż tak wierzący, żeby zaufać PISowi i osobom pociągającym tam za sznurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, becker said:

:D .. stary kto tu jest zmanipulowany, przeciez chyba najwieksi naiwniacy głosując na PiS nie wierzyli ze Kaczafi odda władze, takze ci co glosowali za PiS wiedzieli co robią, a ci co nie glosowali niestety przegrali , ale najwiecej przegrali ci co nie byli w ogóle głosować bo teraz gdzie sie nie obrócą to dupa zawsze z tyłu :D

Czyli to nie jest manipulacja? :D A, ok :D No i teraz rozumiem dlaczego dalej nie wierzę w dobre intencje PISu :) No sory, serio? Poczekam może te kilka pokoleń jednak i zobaczę co nam da władza PISu (a, soru nie PISu, a Kaczafiego i reszty betonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki ja sie o swoją wiare nie martwie i rozumiem to co chcę zrozumiec... nie rozumiem twojego zacietrzewienia, ale rozumiem ze ty nie rozumiesz, tylko nie rozumiem czemu nie rozumiesz jak to jest wszystko proste, bo wydajesz sie w miare kumatym facetem tylko niedoinformowanym albo niedoczytanym. ale to nie jest mój problem, czas pokaze kto ma racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luki85 napisał:

Czyli to nie jest manipulacja? :D A, ok :D No i teraz rozumiem dlaczego dalej nie wierzę w dobre intencje PISu :) No sory, serio? Poczekam może te kilka pokoleń jednak i zobaczę co nam da władza PISu (a, soru nie PISu, a Kaczafiego i reszty betonów).

to jest polityka, jesli ktos nie wie co to sie oznacza to naprawde trudna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker ja o Twoją wiarę również się nie martwię, bo jednak jak ktoś co niedziele powtarza kłamstwa to w końcu stają się one prawdą (wiesz, woda w wino i te sprawy :D). Nie wierzę w tych ludzi, którzy poruszają sznureczkami. Dla mnie Państwo i gospodarka to nic innego jak firma globalnego zasięgu. 25 lat ani jedni, ani drudzy (każdy z nich miał szansę) nic nie zmienił. W normalnej firmie po takiej porażce dostaje się wilczy list. A u nas? :D To raj dla lewusów i nieuków :) Nie chcesz się uczyć to zostań politykiem :D

Zobacz ile lat minęło, żeby wyjeb... SLD. Miller i te same mordeczki niestety nie pokazały nic nowego. Teraz leci PO, ale  zza krzaka wystaje Petru, więc tutaj moje nadzieje, że PO popłynie poszło w łeb. Tylko ja pierdziu... co ludzie widzą  w PIS? Podałem kilka nazwisk, przykładów kto tam siedzi i jakim cudem jeszcze tam siedzi! Młodzi? Jacy młodzi - jak ten który wlazł do siedziby NATO, a jego jedynym sukcesem była konferencja w sprawie Smoleńska, gdzie ktoś zadzwonił do nich i przedsatwił się jako Putin ? :D Albo może tacy jak Hoffman? To ludzie tego samego pokroju o tej samej mentalności. Becker poczytaj ich CV i życiorysy (po gimbazie wleźli w szeregi PISu, bez znajomości tematu po jakiejś politologii gówno wartej). NIe piszę o PO, bo tam było to samo. Ministrowie od zegarków bez żadnej wiedzy... A ludzie dają się nabrać i skaczą sobie do gardeł na jakiś marszach... 

O kilku elementach w PIS już pisałem, a teraz kolejne nazwisko: Stanisław Kostrzewski - co ona tam robi? :D Byle przy żłobie :D Była komuna to był komunistą, przyszedł kapitalizm to skrajnie zmienił swoje poglądy? :D

Potem jest Sasin i awanse całej jego rodziny itd. itp... Czym niby oni są lepszy od innych, że mają nam wprowadzić zmiany?

Szkoda, że nie mogą przyciągnąć ludzi pokroju Waszczykowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker i jakie widzisz rozwiązanie wtedy na certyfikowane urządzenia sprzedawane na zachód? Jak takie Rafako ma sprzedawać swoje kotły jak nie będąc w UE musiałoby płacić za certyfikację w Niemczech (nie musze chyba pisać, że to jest dwa razy droższe). Tak samo ciężki przemysł itp.? Masz jakiś pomysł?

PIS nie wyjdzie z UE i tego nie chce (Co widać po Szydło i jej rozmowach z Cameronem). Wiedzą nawet ile to będzie nas kosztować jak Angole wyjdą z UE (ile to będzie kosztować nas). U nas prowadzenie jednej dyrektywy to problem, a trzeba ją tylko przetłumaczyć, a Ty chcesz, żeby oni tworzyli od nowa rozporządzenia dotyczące urządzeń, energetyki itd, :D Przeciez od lat (nawet przed wejściem do UE) nikt tego nie potrafił zrobić, więc wejście do UE to było zbawienie, bo przecież 80% rozporządzeń dotyczących przemysły to dyrektywy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.