Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Bolesny mandat


MikiZ75

Recommended Posts

Ta wielkie fuczenie na motocyklistów ,a jakom powolny staram się nie przekraczać 60 i q-rnq nie ma opcji żeby puszka jechała za mną , ciągła czy zakręt muszą wyprzedzić :o . Tak niekiedy nawet myślę ,a może rejestratorek ??? ,V nie udowodnię ,ale te podwójne już tak . Jednak jako ,że wychowywałem się jeszcze w czasach "niekonfidenckich " ,odpuszczam ,bo z drugiej strony "kto jest bez winy ,niech ..." ;) .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.07.2022 o 21:56, MikiZ75 napisał:

Grześ - 40-latek więc Ciebie wykluczyłem ;)

Jestem w kategorii wiekowej "40+"

Czwórkę jeszcze mam z przodu (ostatnia bo ostatnia ale jest :)

Nie widziałem jeszcze reklamy dla "50-":D

13 godzin temu, powolny napisał:

Tak niekiedy nawet myślę ,a może rejestratorek ??? ,V nie udowodnię ,ale te podwójne już tak . Jednak jako ,że wychowywałem się jeszcze w czasach "niekonfidenckich " ,odpuszczam ,bo z drugiej strony "kto jest bez winy ,niech ..." ;) .

Mam rejestratorek i uchwycił wiele sytuacji BARDZO GROŹNYCH, ale nic nie upubliczniłem, choć nie raz miałem wielką ochotę.

Kupiłem gdy gość jadący z przeciwka, pozbawił mnie lusterka - oczywiście się utlenił.

Dla swojej obrony polecam - teraz są z pomiarem prędkości przez GPS, więc można się wybronić z jakiegoś pomyłkowego pomiaru prędkości jakimś dziwnym nie precyzyjnym policyjnym radarem.

https://www.scigacz.pl/124,km,h,w,ciagu,5,sekund,w,miescie,AUTOBUSEM,Ile,jest,takich,ofiar,trefnych,fotoradarow,40082.html

Co do czasów "konfidenckich" czy "niekonfidenckich", to chyba czas najwyższy zacząć rozróżnić "kapusia" od "postawy obywatelskiej"

Bo świadek, czynu niegodziwego - dla złoczyńcy, będzie zawsze "kapusiem" 

A dla poszkodowanego, będzie "bohaterem" 

Biel, Czerń i Szarość 

Co do winnych i niewinnych, to dla mnie jest różnica, czy ktoś mnie wyprzedzi na zakazie, czy na ciągłej, gdy widoczność jest dobra, ruch niewielki i zrobi to w sposób nikomu niezagrażający.

Czy ktoś mnie wyprzedzi przed przejściem dla pieszych, na łuku, przed czubkiem wzniesienia, czy na skrzyżowaniu, licząc tylko i wyłącznie, że akurat tam nikogo nie będzie. W tych momentach zawsze otwiera mi się przysłowiowy nóż w kieszeni.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

 

Czy ktoś mnie wyprzedzi przed przejściem dla pieszych, na łuku, przed czubkiem wzniesienia, czy na skrzyżowaniu, licząc tylko i wyłącznie, że akurat tam nikogo nie będzie. W tych momentach zawsze otwiera mi się przysłowiowy nóż w kieszeni.

 

Ja nie mam problemu że mnie ktoś wyprzedza. Problem jest jak wyprzedza kogoś a ja jadę na przeciw .  I tak jak jadę do roboty 7 km to potrafią trzy razy dziennie wymusić , licząc tam i nazad . Może ktoś powiedzieć że nie widzą motocykla ale światła mam nie najgorsze to nie pasuje . Może ktoś powiedzieć że rozkojarzeni ale o dziwo jak jeżdżę puszką a to ponad 2 tony suwa to przez cały tydzień może raz ktoś wymusi . Czyli jednak patrzą , tyle że motorkiem i tak musisz spie.....ć . Więc taka kamerka to nie donos , to raczej udowodnienie próby morderstwa .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nie wydaje mi sie ze te wysokie mandaty to jest zloty srodek na pijakow.Jedynie kto na tym bedzie cierpial to sa rodziny tych .......... zojfow.O poszkodowanych w wypadkach spowodowanych wlasnie przez .................. nie wspomne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 16.05.2023 o 09:28, DANVIELD napisał(a):

Doszły jeszcze drony;) Uważajcie

To prawda.

Teraz nawet w apce Yanosik jest opcja zgłoszenia drona :D

Idą z duchem czasu 

Alkomatów chyba jeszcze nie obsługują, ale odległość, wyprzedzanie, zakazy skrętów itp. wyłapują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.