Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nie ma takiego tematu, oddzielam wiarę od polityki, do kościoła (budynku) chodzę dla siebie, nie dla księdza, daję na tacę bo chcę a nie dlatego że inni dają, jeśli daję na tacę to ufam proboszczowi że wyda moją kasę w słusznej sprawie i akurat u mnie w parafii widzę że wydaje wg mnie słusznie.

wszyscy ci którzy mieszają ludziom w głowach i pod płaszczem religii uprawiają wredną politykę są ... no własnie moja religia zakazuje mi wyklinać ludzi :). wszyscy ci którzy pod płaszczem religii gromadzą nadmiar dóbr doczesnych są hipokrytami delikatnie mówiąc, ale wierze ze otrzymają kiedyś "swoją nagrodę" , tyle w tym temacie mam do powiedzenia, nie skupiam sie na czymś takim, są ważniejsze sprawy dla mnie niż to czy biskup ten albo tamten kupi/zbuduje/ukradnie kolejny pałac czy zamek, albo czy Rydzyk dostanie kolejną dotację czy nie, nie mam na to wpływu dlatego sie tym nie podniecam, podobnie jak pogodą... mogę raz na 4 czy 5 lat wyrazić swoje niezadowolenie i to czynię, mogę też isc na jakąś demonstrację ale tego akurat nie czynie bo według mnie obecnie ogólna sytuacja idzie ku lepszemu niż była perspektywa jeszcze rok temu, zobaczymy co czas pokaże, ale przeżyliśmy potop szwedzki przeżyjemy i kaczyński.

tolerancyjny jestem z natury, ale żeby tylko ciapatych nie sprowadzali za dużo to już bedzie sukces :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oddzielam wiarę od polityki a nawet od kościoła (instytucji), niemniej czytając na temat Kościoła Katolickiego (instytucji) i jego poczynań zarówno obecnych jak i na przestrzeni wieków jestem zszokowany i coraz częściej widzę jak niewiele ma on wspólnego z doktrynami które głosi oraz z ludźmi wierzącymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy artykuł na Interii z którego wynika że nie zachowując szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu z podporządkowaną i uczestnicząc w zderzeniu z pojazdem który nam ,,wymusi'' również ponosimy winę i będziemy ukarani - czy waszym zdaniem słusznie? http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-jechal-droga-glowna-niemal-z-legalna-predkoscia-dostal-wyrok,nId,2181443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nojropa pod rządami ekoterrorystów osiąga kolejny level zidiocenia. obawiam się, czy ta epidemia nie rozleje się na resztę kontynentu

Holenderski parlament podjął pierwszy krok w kierunku zakazu sprzedaży aut z silnikiem spalinowym. Od 2025 roku takie samochody nie będą dopuszczone do sprzedaży

http://forsal.pl/artykuly/936131,bedzie-calkowity-zakaz-sprzedazy-aut-spalinowych-holandia-prymusem-ekologow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wasza zarozumiałość i polityka konfrontacji Józefa Becka w 1939 roku sprowadziły na was wojnę. Dobry przywódca chroni swój naród i jego elity za wszelką cenę, a nie macha szabelką i się drze, że nie zna pokoju za wszelką cenę. No i teraz tak macie, jak chcieliście  w 1939. Dać się wam rządzić to się sami wykończycie. Jedyne co potraficie to wszystko niszczyć (vide Śląsk po 1945). Ale historia kołem się toczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, dobrze prawisz, ale szkoda klawiatury. Niektórzy są niereformowalni, żyją przeszłością z przeświadczeniem własnej i jedynej racji.

Osobiście głęboko mam wszelkie historyczne waśnie. Żyję tu i teraz i interesuje mnie dzień dzisiejszy i przyszłość moja i mojej rodziny. Jak ktoś woli suchy chleb to jego sprawa, ale niech się najlepiej zamknie w swojej komórce i żyje z duchami przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBG- Jak sam widzisz mimo swojej zarozumiałości i polityki konfrontacji Polska i Polacy zyskali kolejną szansę po wyjściu ruskich i oby jej nie zmarnowali. A Niemcy co? Jak jankesi ich za mordę złapali w czasie wojny tak trzymają do dziś. Żydzi których Hitler tak bardzo starał się wykończyć żądzą się w Niemczech jak u siebie dyktując wszystko zza oceanu, a w razie gdyby który Niemiec podskoczył to utrzymują tam w swoich bazach tysiące uzbrojonych po zęby żołdaków i broń atomową. U nas mimo że próbowano nas sprzedać mimo wszystko mamy jeszcze suwerenny i niepodległy kraj. Mając perspektywy i możliwość zmian mamy szansę żyć normalnie a nie będąc niczyimi parobkami. Stare waśnie i spory niewiele mają tu do rzeczy, o wiele więcej ma obecna sytuacja która potwierdza że Niemcy się nie zmieniły. Niemiec nadal szuka frajera aby na niego pracował aby on sam mógł rządzić lub leżeć na zasiłku. Nie widzę ani swojej przyszłości w takim kraju ani przyszłości w nim dla swoich dzieci. Myślę jednak że sytuacja Polaka i Niemca niedługo się zrówna bo my pójdziemy do przodu a jankesi wywołają w Niemczech i sterowanych przez siebie państwach europy zachodniej taki kryzys że wszystkim kopary opadną...O ile nie czeka nas wojna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, czasy się zmieniły, dziś światem rządzi garstka ludzi, którzy nachłapali się kasy kosztem życia całych narodów i to się nie zmieni.

Ruscy się z Polski wycofali, ale nasi rządzący z uporem maniaka wchodzą w dupę jankesą i usilnie chcą być pod ich okupacją.

Nasza suwerenność i niepodległość to mrzonki, Polska jest maluczka i tańczy tak jak jej zagrają, z resztą nie mamy innego wyjścia bo zbyt wiele u nas obcego kapitału.

Tego nie da się odwrócić, no chyba, że będzie kolejna wojna światowa, czego osobiście bym bardzo nie chciał, bo jesteśmy między młotem a kowadłem.

Niestety nasza sytuacja się nie zrówna z sytuacją Niemiec, no chyba, że islamiści opanują Niemcy i cały zachód Europy. Wtedy to my staniemy się azylem dla zachodnich emigrantów.

Od upadku komuny rządzą nami ludzie, dla których liczy się tylko napełnienie własnej dupy kasą.

I szczerze, wolałbym ten " posmarowany i z szynką ( z Polski) w Niemczech i określenie ,,polnisch schwein zu arbeiten'' " bo życie mamy tylko jedno i fajnie było by przeżyć je nie przejmując się czy starczy od pierwszego do pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1-Masz rację czasy się zmieniły. Wiemy kto rządzi światem, a przynajmniej uzurpuje sobie to prawo, wiemy również co to jest ,,owczy pęd'' do posiadania coraz to nowych produktów krótkotrwałego użytku za wszelką cenę. Nie mam złudzeń w którą stronę popchną nas kolejne rządy- chyba że stanie się coś złego w Europie. Może to i dobrze że stare czasy się zmieniły ale wiem jedno- kiedyś mimo że różnie bywało Polak posiadał swoją dumę i to nie tyle jako Polak ale jako człowiek. Ta duma nie pozwalała mu włazić komuś do d..py, dawać sobą pomiatać czy żebrać u wroga o jałmużnę lub kapować na drugiego- czasami wolał kraść niż ugiąć kark i to mu pozwalało przejść przez życie z podniesioną głową. Stary już jestem i mimo że różnie bywało wolę pozostać przy starych zasadach, mam w Niemczech pół rodziny ale niema siły która by mnie zmusiła do wyjazdu lub poparcia dla wejścia Niemiec do Polski. Nawet w tym kraju można do czegoś dojść jeśli się przyłożyć i pomyśleć. Fakt- na początku młodym będzie ciężko ale mam wielu kolegów prowadzących spore firmy i wyznających te same co i ja poglądy. Nie na tym ma polegać życie by uciekać przed problemami ale aby je pokonywać. Polak na obczyźnie będzie zawsze obywatelem drugiej kategorii i mimo że po przyjeździe do kraju będzie mógł przyszpanować np drogim samochodem (bo nikt nie wie o ratach) to tam gdzie przebywa na stałe ciągle będzie dziadem i będą nim gardzić jako obcokrajowcem. Tak więc nikt mnie nie przekona do ,,niemieckiego chleba z polską szynką'' bo zwyczajnie byłby dla mnie gorzki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silna i niepodległa Polska to niebezpieczeństwo dla Niemiec i Rosji. 
Dlatego we wrześniu 1939 roku nastąpiło z dwóch stron uderzenie na Polskę, 
następnie w 1945 roku za pozwoleniem USA i Anglii oddanie kraju pod buta sowietów
1989 rok to kolejny rozbiór gospodarki Polski przez Rosję, zachód i USA. 
Przez całą powojenną historię byliśmy bici, opluwani, wyzyskiwani rękami dzisiejszych sojuszników.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dziś się nażreć i dziś wysrać, dziś się wyspać i kombinować żeby jutro było lepiej.

Właśnie pokazałeś jak czytasz ze zrozumieniem a raczej bez zrozumienia.

"jutro jakoś to będzie" to sobie sam dopowiedziałeś bo ja napisałem zupełnie coś innego.

Jak już mnie cytujesz to wysil swój kisielek trochę bardziej aniżeli w tym przypadku, albo nie cytuj wcale.

Z historii należy wyciągać wnioski, nie po to, żeby walczyć z duchami ale po to, żeby nie popełniać błędów przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisielek to takie fajne określenie mózgu :)

Ty Becker czytasz wyrywkowo i takoż wyrywkowo odpisujesz zmieniając cały sens czyjejś wypowiedzi. A ja nie lubię jak mnie ktoś w usta wciska coś czego nie napisałem.

To jest postępowanie jakie stosuje obecnie rządząca partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.