Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekER6N

nie wiem czy ktos zauwazyl ale egzaminy nie musza sie odbywac na nowych maszynach, sa przepisy przejsciowe, ktore mowia ze WORDy maja czas do ktoregos wrzesnia na zakup, wiec jak nie kupia to beda na starych motongach robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Stare.

Zasady miały wejść rok temu.

Przed rokiem w projekcie rozporządzenia było o pompowaniu paliwa do gaźnika, kopaniem do rozruchu silnika i sprawdzaniu składu mieszanki dla silnika 2T. Jak widać, nie wszystkich bzdur się pozbyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt uprościłem.

Nie można kupić nowego motocykla homologowanego do użytku drogowego, po wejściu w życie normy EURO 3, bo nie spełniają norm czystości spalin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle

Nie jestem pewien co do przedziału do 250ccm, ale nie widzę w ofercie żadnego dealera motocykla 2-suwowego homologowanego.

Jeśli są, to podaj model. Chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko myslałam że jest jakieś drugie dno twojej wypowiedzi :P

 

z wiekszych  np moto np HUSQVARNA WR 300- może jedyny nie znam się ;)

 

a do pojemności 250 to już chyba więcej ale w większości chińskie wynalazki jednak z homologacją  (mówimy o nowych )

 

Ps 

To co jak przetarg ,Gladius w końcu  wygrał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

husqvarnę wr 300 nie nazwałbym motorowerem :P, ale sprawa wyglada tak ze norma EURO 3 obowiązuje w Unii Europejskiej co nie znaczy, że takich motocykli sie nie produkuje, po prostu nie dostaną one dopuszczone do sprzedazy w ue.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

husqvarnę wr 300 nie nazwałbym motorowerem :P, ale sprawa wyglada tak ze norma EURO 3 obowiązuje w Unii Europejskiej co nie znaczy, że takich motocykli sie nie produkuje, po prostu nie dostaną one dopuszczone do sprzedazy w ue.

Kurde, to czytanie ze zrozumieniem.

Husqvarna jak i cała gama KTMów EXC są dwusuwowe, ale bez HOMOLOGACJI.

EOT

 

Dziś ogłoszono nowy przetarg na dostarczenie motocykli od WORD. 3 maszyny na A i 3 na A2 w ciągu miesiąca od podpisania umowy. 2 i 2 pozostałe do 30 czerwca. Ja obstawiam, że Rybnik i Tychy nie będą egzaminować na motocykl do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś Brojlera... Rybnik i Tychy mogą mega być opóźnione co do możliwości tam zdawania :)

możliwe, ale wolałbym żeby mnie autor skorygował :) poza tym co z resztą? Katowice, Bytom, Dąbrowa i Jastrzębie nie będą egzaminować na miotłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ale wolałbym żeby mnie autor skorygował :) poza tym co z resztą? Katowice, Bytom, Dąbrowa i Jastrzębie nie będą egzaminować na miotłach :)

W ciągu 30 dni od podpisania umowy mają być po trzy motocykle. Na pewno Jastrzębie ma na tyle duży plac, żeby od razu egzaminować od wiosny, Rybnik natomiast nie, chyba, że przez zimę powiększali, ale nie wiem, nie bywam tam zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pięknie... 3 maszyny na kat.A? w Jastrzębiu była jedna 250 i jedna 125... (było/jest coś trzeciego o ile się nie mylę). Teraz 3 maszyny tylko na A? wiem dlaczego  :) 
Mechanik musi mieć czas na naprawę po tych wszystkich szlifach :blink:  a coś mi się wydaje, że niestety ale może się to zdarzać częściej niż na 250tkach  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.