Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

To niema powiedziane ze bydzie zdowac na 600-ce bo WORDY pomału dokupują sprzęty a nie wszystko na raz większość wordów mo jeszcze stare sprzęty

Ja synek, majo store sprzynty. Ino przepisy mówio, że egzamin mo być na szyjsetce i na mołych moplikach ni mogom być łone przyprowadzone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wygraną Gladiusa w przetargu , jak najrozsądniej w tym sezonie podejśc do kursu, aby w miarę bezboleśnie ;) zdac egzamin. Mam koleżankę, która w tym sezonie chce zrobic prawko, a wcześniej nie jeździła. Czekac, aż OSK się obkupią w sprzęty egzaminacyjne czy robic kurs w szkole, która ma dowolne 600 setki ? Jako ,że sam mam prawko świeżo zdobyte, ale jeszcze na starych zasadach, chciałbym jej doradzic jak najlepiej. Z mojego doświadczenia wiem, że robiąc kurs na Hondzie i idąc na egzamin ostatnią rzeczą z jaką chciałem miec do czynienia to Romet ;)   No i bez treningu na siłowni chyba się nie obędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co by nie było. Mam poważne pytanie: jakie są oficjalne specyfikacje pojazdów szkoleniowych A2 dla OSK w okresie pomiędzy 19 stycznia a 30 września 2013?

Skąd to pytanie? Rozporządzenie dotyczące zmiany rozporządzenia dotyczącego wyposażenia pojazdów i całej reszty :), właściwie jego paragraf 2 wchodzi w życie właśnie 30 września. Ten paragraf 2 wprowadza między innymi pojazd dla szkolenia na kat A2.

Coś pomijam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli składany będzie wniosek o rozszerzenie zakresu wpisu o kat. A2, musisz w momencie złożenia wniosku posiadać pojazd spełniający wymagania w zakresie tej kategorii na którą zamierzasz szkolić.Okres przejściowy dostosowania infrastruktury odnosi się do stanu zgłoszonego do ewidencji do 19.01.2013r.
Jeszcze opłata 500 zł  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOLENIE JASTRZĘBIE ma tutaj rację. Chcesz szkolić na A2, musisz mieć maszynę >400ccm i 25 - 35kW.

 

gawdziaku wiele szkół nawet nie wie, że obowiązują sześćsetki, niektóre szkoły być może przez kilka miesięcy będą dysponować tylko 250ccm, a inni są od dawna gotowi.

Ci, co nie traktują kategorii A jako "dodatek" - bo tak mawiają kierownicy OSK wielokategoriowych - już są przygotowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

tak też powiada moje starostwo. Ja natomiast zawsze szukam dziury w całym, pomijam fakt, że szkolenie na 250 pod egzamin na 600 można nazwać parodią, przepis wprowadzający obowiązek szkolenia na nowych pojemnościach i mocach wchodzi w życie 30 września. Znaczy dla mnie że przed tym terminem mamy białą kartkę, brak uregulowań dotyczących pojazdu szkoleniowego dla A2 i AM.

Jeśli jest inaczej, będę wdzięczny za podstawę prawną.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

tak też powiada moje starostwo. Ja natomiast zawsze szukam dziury w całym, pomijam fakt, że szkolenie na 250 pod egzamin na 600 można nazwać parodią, przepis wprowadzający obowiązek szkolenia na nowych pojemnościach i mocach wchodzi w życie 30 września. Znaczy dla mnie że przed tym terminem mamy białą kartkę, brak uregulowań dotyczących pojazdu szkoleniowego dla A2 i AM.

Jeśli jest inaczej, będę wdzięczny za podstawę prawną.

M.

Od kwietnia w WORD będą jeździć 600ccm i będziesz zagorzale dalej męczył tylko 250ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia w WORD będą jeździć 600ccm i będziesz zagorzale dalej męczył tylko 250ccm?

 

Czy Ty czytasz co ja piszę? Przecież napisałem  że nie będę. Interesuje mnie kwestia formalna, na czym opiera się starostwo, bo "tak trzeba i to są przepisy przejściowe" do mnie nie dociera. Specyfikacja urzędowa na sprzęt na kat. A2 wchodzi w życie 30 września. Nie ma nic pomiędzy dziś a tą datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszzzzzzzz...

 

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 9 stycznia 2013 r. Poz. 30 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 21 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000030

Uwagi: Par. 1 pkt 2 lit. b tiret trzecie i czwarte wchodzą w życie z dniem 30 września 2013 r. - to tu jest nasze A2 pogrzebane

Zgadza się ten 30 września już znam od dawna, tylko, że to się kłóci z tym, że aby szkolić na A2 należy mieć pojazd spełniający warunki.

Data 30 września przedłuża karencję nabycia 600ccm, a co do A2 jest nie trafione.

Ja motocykl powyżej 400ccm miałem od dawna, więc no problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mistrzowie, wpiszcie sobie w Wikipedi co znaczy tiret i znajdzie w rozporzadzeniu tiret 3i 4 i wszystko stanie sie jasne

Kreseczka i co?

I jest jak byk:

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 stycznia 2013 r., z wyjątkiem § 1 pkt 2 lit. b tiret trzecie i czwarte,

które wchodzą w życie z dniem 30 września 2013 r.

 

Czyli 30 września wchodzi w życie:

3) motocykl dwukołowy w zakresie prawa jazdy kategorii A2:

a) powinien być wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej co najmniej 400 cm3, o mocy co
najmniej 25 kW i nieprzekraczającej 35 kW,
B) powinien posiadać stosunek mocy do masy własnej nieprzekraczający 0,2 kW/kg;
4) motocykl dwukołowy w zakresie prawa jazdy kategorii A powinien być zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności
skokowej co najmniej 600 cm3 i mocy co najmniej 40 kW

 

Tak więc nie wiem czy się śmiejesz, czy jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja rozumiem, a jak u Ciebie ze szczególną ostrożnością?

 

pozostawie to bez komantarza, ale o tą szczególną ostrożność nadal nie wiem o co Ci chodzi i chyba nie tylko mnie bo inni instruktorzy też nie mogą zrozumieć Twojej interpretacji.

Najważniejsze, że rozwiązaliśmy problem z 30 września.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.