Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden pies i tak będą gmole, natomiast stunterzy jakoś nie latają na V2.

 

faktycznie, na psach latają :) a my trochę odbiegliśmy od tematu, jeśli mogę zwrócić uwagę zanim zapuścimy się w szczegóły techniczne układu smarowania silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo, nie czarujmy się że chodzi również o sam serwis tych motocykli (dwa cylindry= dwa razy mniej świec, dwa razy mniej zaworów do regulacji - przynajmniej w porównaniu do "czwórki"), koszt zakupu (dziwi mnie ABS- chcąc ciąć koszty mogli wykreślić tą opcje- wybór wtedy by był między hyosungiem i junakiem 650). Gladius jest moim zdaniem bardzo faworyzowany (wcale ten motocykl nie występował na pokazowym filmie z pierwszego posta). Największym problemem moim zdaniem jest fakt że obecnie motocykle były w miarę niskie, nawet niskie osoby względnie dawały sobie radę.

Teraz pytanie- kupując motocykl kat A można go we własnym zakresie obniżyć... czy w takim wypadku w WORD będą takie motocykle dostępne? Bo osoba o wzroście <165cm może mieć spore problemy z ogarnięciem "wysokiego" motocykla. A może będzie możliwość zdawania na własnym motocyklu?

Miało być tak pięknie.

Nie potrafie częściowo zacytować twojego posta ;) chodzi mi o gladiusa , w pierwszym pokazowym filmiku nowego egzaminu praktycznego jeżdzono właśnie na gladiusie ,gdzieś też czytałam już nawet jakiś czas temu że suzuki wygrało przetarg więć moim zdaniem bankowo będzie to gladius  :)

 

a miałam taki mało popularny motocykl :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie częściowo zacytować twojego posta ;) chodzi mi o gladiusa , w pierwszym pokazowym filmiku nowego egzaminu praktycznego jeżdzono właśnie na gladiusie ,gdzieś też czytałam już nawet jakiś czas temu że suzuki wygrało przetarg więć moim zdaniem bankowo będzie to gladius  :)

 

a miałam taki mało popularny motocykl :lol:

To była ironia moja droga Cori <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :rolleyes: właśnie to już rozumie że z góry było wiadomo jaki to będzie motocykl , i niepotrzebna ta cała zasłona dymna co do wyboru marki  :P

Ale o czym Ty piszesz?

Każdy WORD w kraju wytycza sobie parametry do przetargu samodzielnie.

W Poznaniu mają XJ6, we Wrocławiu mają XJ6 i NC 700. A co do naszego Śląskiego WORDu dowiemy się już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe, cięższe motocykle, bardziej skomplikowane i trudniejsze manewry na placyku... Jazda na mieście bez ustalonej trasy.... 

To wszystko na pewno zweryfikuje umiejętności i wiedzę przyszłych motocyklistów. Ciekawe, jaka będzie zdawalność..?

Boję się, że te zmiany przyniosą odwrotny skutek, ludzie bojąc się nowych kosztownych egzaminów będą nadal jeździć bez uprawnień...

A co z dziewczynami? Młoda niewysoka dziewczyna może mieć problemy z opanowaniem większego motocykla. Ustawodawca powinien jednak zwrócić na to uwagę i dopuścić dla dziewczyn mniejsze i lżejsze maszyny. W Bytomiu z tego co pamiętam była Honda CBF250 (na której na potęgę dziewczyny się wywalały)  i mniejsza Suzuki 250 - którą dziewczyny sobie bardzo chwaliły...i to na niej dziewczyny lepiej zdawały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdawalności nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... ponoć jak ośrodek będzie mial niską zdawalność to mogą go zamknąć... prawda czy fałsz??

 

 

Raczej jakaś niesprawdzona plotka. Przecież teraz jest nie najlepiej ze zdawalnością... przynajmniej na B...

Mniejsza zdawalność = więcej kasy dla WORD`ów...

Czyli wniosek z tego taki, że za dużą zdawalność mogliby zamknąć WORD, bo zyski za małe by przynosił  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdawalności nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... ponoć jak ośrodek będzie mial niską zdawalność to mogą go zamknąć... prawda czy fałsz??

 

Dokładnie tak jak piszesz, ale to już ostatecznośc, najpierw zostanie zweryfikowana wiedza kierownika i instruktorów i dopiero później będą sankcje dla ośrodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, ale to już ostatecznośc, najpierw zostanie zweryfikowana wiedza kierownika i instruktorów i dopiero później będą sankcje dla ośrodka

Poprzez swoją wypowiedź jakimś aktem prawnym, który normuje funkcjonowanie takich ośrodków szkolenia?

Jakie są normy zdawalności, jaki organ nadzorujący pracę OSK może zawiesić działalność gospodarczą takiego ośrodka?

Czasami nawet najlepsza szkoła jazy może trafić na grupę kursantów mających mniejsze predyspozycje do kierowania niż przeciętne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nawet najlepsza szkoła jazy może trafić na grupę kursantów mających mniejsze predyspozycje do kierowania niż przeciętne...

Prawo jazdy, to przywilej, nie obowiązek, ale zawsze znajdzie się głupek, co wyda zaświadczenie ukończenia kursu, wystarczy zapłacić 300zł.

 

Kontrolę nad OSK sprawuje starosta.

Ustawa o kierujących pojazdami wymienia przypadki kiedy kontrola może zostać przeprowadzona częściej niż raz w roku, tj:

- skargi na ośrodek

- słaba zdawalność

- rażące uchybienia w szkoleniu (szkolenie nie odpowiednim pojazdem, szkolenie dwóch osób na raz itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

kogo nalezy poinformować, że przetarg organizowany przez WORD moze nieść przesłanki do ustawionego przetargu, WORD nie dopuszcza motocykli 4 cylindrowych, dlaczego?? w odpowiedzi ...bo tak

kur.... co za kraj

 

Najlepiej kontakt z CBA ze istnieje prawdopodobnientwo oszustwa w przetargu, że kryteria sa wysrubowane pod jedna konkretna marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.