Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazerowcy


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do posiadaczy efzetszóstek mam pytanko, nosze się z zamiarem wymiany żarówek z przodu na phipils x-trem power. Problem w tym że w FZ6 jest H4 drogowa i H7 mijania a owe żarówki są sprzedawane w duo pakach więc z chęcią z kimś na pół bym kupił, koszt na osobę w granicach 50/60 ewentualnie można by tylko kupić H7 na mijania. No i chętnie wysłucham opinii Waszych na temat w ogóle oświetlenia w fazerach. Powiem że po przesiadce z FZS600 jest spoooooora różnica w przednim świetle ale chciałbym być jeszcze bardziej widoczny a z jazdy na długich chyba się wyleczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy ktos przerabial moze wydechy w swoich fazerkach...ja wlasnie mysle zeby przerobic sobie swoja S2 tylko boje sie ze jak wladuje dwie przelotowki (marza mi sie big brothers) to strace "na dole"...tak mkialem w hornecie z tym ze tam byl jeszcze gaznik...
Jak masz exup to dół będzie gorszy tak mi powiedzieli w serwisie, że przy tuningowym wydechu trzeba exup odłączyc i najlepiej zamontowac power commandera to wtedy będzie ok, to opinia fachowca ze szpili także nie wiem na ile jest wierygodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exup w s2?Ja mam u siebie leo vince SBK evolution II. Jesli chodzi o charakterystykę pracy silnika to mam wrażenie właśnie że dól jest lepszy, natomiast chyba sprzęt chycił małą dziurę ok 6 - 7 tys ale musiałbym t porównać z innym moto. Żadnych regulacji nie robiłem, a brzmienie hmmmm (nie jeden litr to teraz pierdziawka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za OT:W dziale technicznym zamieściłem temat dot. fzs 600 z '99http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=29796Jakąś godzinkę temu wróciłem z oględzin innych dwóch fazerów i o dziwo one również miały brudny spód silnika. Właściciel tłumaczył to scotoilerem. Dlatego proszę zerknijcie na swoje fazery "od dołu" i powiedzcie czy macie uwalony (trochę smaru/oleju + syf z drogi) spód silnika. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za OT:W dziale technicznym zamieściłem temat dot. fzs 600 z '99http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=29796Jakąś godzinkę temu wróciłem z oględzin innych dwóch fazerów i o dziwo one również miały brudny spód silnika. Właściciel tłumaczył to scotoilerem. Dlatego proszę zerknijcie na swoje fazery "od dołu" i powiedzcie czy macie uwalony (trochę smaru/oleju + syf z drogi) spód silnika. Pozdro.
Hej. Ja tak miałem jak uszkodzeniu uległ simmer na "wycisku" sprzęgła. Olej się sączył i brudził okolicę koła zębatego zdawczego do tego dochodziły odrzuty z łańcucha (w zależności czym się smarowało). Spód, jest suchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja tak miałem jak uszkodzeniu uległ simmer na "wycisku" sprzęgła. Olej się sączył i brudził okolicę koła zębatego zdawczego do tego dochodziły odrzuty z łańcucha (w zależności czym się smarowało). Spód, jest suchy.
Miałeś tak tzn. jak? Bo na końcu wypowiedzi napisałeś, że spód jest suchy i nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie jako puentę?Ten silnik spód raczej ma wilgotny.Ile dałeś za wymianę simmeringa? Nie powiem fazer jest w dość okazyjnej cenie więc pogrzebać ewentualnie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, rowniez jestem posiadaczem FZ6, 2006r, kupiony w Polsce, 12 000km, xenon i ledy z tyluhttp://photos.nasza-klasa.pl/2690189/4/other/std/4a3f37a207.jpegi bardzo chetnie bym sie zpotkal z innymi uzytkownikami i polatal w grupie.Wracajac do tematu kufrow i toreb mam pytanie odnosnie toreb na bak.Czy one nie rysuja lakieru? Daje sie cos pompiedzy torbe a bak? Czy poza magnesem przypina sie jeszcze jakos? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu kufrow i toreb mam pytanie odnosnie toreb na bak.Czy one nie rysuja lakieru? Daje sie cos pompiedzy torbe a bak? Czy poza magnesem przypina sie jeszcze jakos? Z gory dzieki za odpowiedz.
ja mam torbę na bak, oraz taką mała saszetkę magnesy są wszywane pomiędzy wew. warstwę , a zew ( gumowaną ) , powiem tak .... Nie będziesz zawsze uważał i obchodził się jak z jajkiem ... mój ma na baku ślady ściągania tej małej saszetki ( z tym jeżdżę zawsze - więc sporo razy zapinam i zdejmuję ) jak i torby ...magnesy raczej wystarczają, nie zdarzyło mi się żeby coś odleciało, ale torba posiada jeszcze możliwość ściągnięcia jej pasami, które są w zestawiePozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyfiz powiedz mi tak szczerze czy te ksenony poprawiaja widocznosc w nocy....ja mam FZ6 s2 i jak wracam wieczorem....mogloby byc lepiej....dlatego tez mysle o wlasnie takiej przerobce....z tylu ledy....mozesz rzucic fotke....jezeli chodzi o torby na magnesy ....nie rysuja (dbac jedynie o czystosc zbiornika paliwa) i trzymaja sie mocno....polecampost-6929-1239825571.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exup w s2?Ja mam u siebie leo vince SBK evolution II. Jesli chodzi o charakterystykę pracy silnika to mam wrażenie właśnie że dól jest lepszy, natomiast chyba sprzęt chycił małą dziurę ok 6 - 7 tys ale musiałbym t porównać z innym moto. Żadnych regulacji nie robiłem, a brzmienie hmmmm (nie jeden litr to teraz pierdziawka )
kolego a nie wybierasz sie moze na Tychy...zapraszam do firmy na kawke...i przy okazji chetnie poslucham Twoja yamaszke na tych tlumikach..... a przy okazji pochwale sie dosyc fajnym i przydatnym bajerem jaki sobie zalozylem....wyswietlacz zalaczonego biegu....polecam :

post-6929-1239826077.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam takie pytanie do kolegi Matyfiz bądź do kogoś kto też będzie wiedział Gdzie idzie kupić taka owiewkę jak na Twoim sprzęcie, spodobała mi się bardzo jest o wiele lepsza od tych co idzie znaleźć na allegro.Pozdro.
Owiewka wykonana jest w calosci z aluminum, jest to orginalny produkt yamahy, jak dowiedzialem sie od pierwszego wlascicielazamowl razem z moto w salonie w Krakowie.Niestety cena z tego co wiem jest zaporowa ok. 1800zł
Matyfiz powiedz mi tak szczerze czy te ksenony poprawiaja widocznosc w nocy....ja mam FZ6 s2 i jak wracam wieczorem....mogloby byc lepiej....dlatego tez mysle o wlasnie takiej przerobce....z tylu ledy....mozesz rzucic fotke....jezeli chodzi o torby na magnesy ....nie rysuja (dbac jedynie o czystosc zbiornika paliwa) i trzymaja sie mocno....polecam
Naprawde xenon jest niesamowity, ostatnio mialem kilka nocnych powrotow, nawet na nie oswietlonej drodze widocznosc rewelacyjna, bez porownania z seria. Widze ze tez masz wersje N wiec odrazu ci podpowiem, nie ma zabardzo miejsca na przetwornice, ja umiescilem obok narzedzi pod siedzeniem. Tak to swieci, filmik krecony zaraz po montazu, niestety aparat zmienia balans bieli przez co zmienia sie kolor.

Jesli chodzi o ledy, to stwierdzilem, ze nie bede kupowal jakiegos chinskiego badziewia i zrobilem samemu uklad i zamontowalem w orginalnej lampie, 41 diod. Mam dwa filmiki z etapu tworzenia. Zrobie foty to umieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyfiza czy Twoj seryjny reflektor jest identyczny co w mojej S2 ?(bo widze ze masz jeszcze poprzednia wersje fazerka) czy byly jakies zmiany ? czy zgodzisz sie ze seryjny reflektor wyjatkowo "krotko" swieci - swiatla mijania ( w Twoim przypadku swiecil) ?Ile dales za cala przerobke i czy sam ja wykonales ? Czy teraz nie razi to swiatelko innych ?diody led ...super .... niestety ja jestem noga z elektroniki...wiec odpada...

możemy się zgadać na jakimś Chudowie albo teraz na Czewie, w profilu masz moje gg więc śmiało
jak bede w okolicy dam znac...jakbys mogl najwyzej wyslac mi na priv swoj tel kontaktowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyfiza czy Twoj seryjny reflektor jest identyczny co w mojej S2 ?(bo widze ze masz jeszcze poprzednia wersje fazerka) czy byly jakies zmiany ? czy zgodzisz sie ze seryjny reflektor wyjatkowo "krotko" swieci - swiatla mijania ( w Twoim przypadku swiecil) ?Ile dales za cala przerobke i czy sam ja wykonales ? Czy teraz nie razi to swiatelko innych ?diody led ...super .... niestety ja jestem noga z elektroniki...wiec odpada...
Swiatlo zostalo to samo, zmienily sie tylko zegary, tylni wachacz no i to ze we wszystkich egzemplazach jest czarny silnik, rama i felgi a nie tak jak wczesniej tylko w Black Edition jak u mnie. Seryjny bardzo kiepsko swiecil. Jesli chodzi o koszty to kupilem tylko zarnik xenonowy na H4 ze zintegrowanym halogenem na drogowe (50 zł), przetwornice mialem z auta. Instalacja jest latwa wiec powinienes sobie poradzic samemu. Jak chcesz to mozemy sie kiedys gdzies umowic to Ci pokaze co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tak tzn. jak? Bo na końcu wypowiedzi napisałeś, że spód jest suchy i nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie jako puentę?Ten silnik spód raczej ma wilgotny.Ile dałeś za wymianę simmeringa? Nie powiem fazer jest w dość okazyjnej cenie więc pogrzebać ewentualnie mogę.
Hehe, miałem tak, tzn, że było mokrawo od spodu, simmering z wycisku przeciekał i w efekcie miska od strony koła zdawczego była usyfiona. Po wymianie simmeringa jest ok. Simmering kupiłem w chorzowie batorym, obok dw. pkp http://www.passerotti.com.pl/ Koszt coś koło 5 pln, wymieniłem sobie sam Zacząłem też używać lepsiejszego smarowidła do kety (castrol) ;) eliminując do minimum zjawisko odrzutu Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.