Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamek Chudów-czwartkowe Spotkania


Rekomendowane odpowiedzi

O Wy malutkie świntuszki - i jak ma teraz spokojnie iść spać ?

Dobra dobra, wiem że teraz bez pewnej koszulki spanie już nie bedzie wyglądało tak samo :D 

  

co złego to nie my! :D

 I to by chyba było na tyle, uwierzcie nam na słowo :D

 

LosKurczakos Ty wiesz jakie koszulki mi sie tam podobały to zamawiej ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zatrzymali na moto Amaroka88. Kazali włączyć światła, pokazać prawko i musiałem zdjąć kask żeby mogli sprawdzić czy prawko jest moje. Tak więc raczej polowali na klyentele bez uprawnień.

 

Ogólnie nic nadzwyczajnego, ale tak troche pizdowato się zachowali... To tak jakby myśliwy ze strzelbą ustawił się przy paśniku. Troszkę nie fajnie...

Trzeba było opuścić Chudów tylnym wyjściem :D:D Tak jak my z Artkiem zrobiliśmy  :ph34r: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zatrzymali na moto Amaroka88. Kazali włączyć światła, pokazać prawko i musiałem zdjąć kask żeby mogli sprawdzić czy prawko jest moje. Tak więc raczej polowali na klyentele bez uprawnień.

 

Ogólnie nic nadzwyczajnego, ale tak troche pizdowato się zachowali... To tak jakby myśliwy ze strzelbą ustawił się przy paśniku. Troszkę nie fajnie...

taką mają robotę,ale zaufaj mi ostatnio wiele osób puścili, a nie musieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieli akcję "Motocykl i Quad "  http://www.mikolow.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art1612,dzialania-motocykl-i-quad-w-mikolowie.html   no i jak na taką ilość motocykli  na Zamku , to można powiedzieć, że potraktowali swą pracę (akcję) wyjątkowo zdroworozsądkowo i zaczepki motocyklistów odwijających manetki po wyjeździe na drogę puszczali mimo oka/ucha  ;) 

W artykule fotki z akcji w Mikołowie  (wiślanka za Muchą w stronę Wisły) , a na V maxie  mój kolega tracił właśnie dowodzik za 116dB wydech  :P Pomijam fakt że pomiar był robiony niezgodnie z prawem, bo nawet sam dom stoi za blisko , nie wspominając o braku pomiaru prędkości wiatru ...no ale kto by się tam kłócił z nimi  ;)  

Dla potrzebujących wklejam opis poprawnego badania http://dydaktyka.polsl.pl/ptp-wt/instrukcje/halas_zew_pojazdow.pdf  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mierzą DB przy natężeniu ruchu. Chyba Panowie policjanci nie wiedzą jak się bada DB. Według prawa nie powinno być natężenia szumu - który mógłby zmylić DB :) Przy drodze jeżdżą samochody, a wystarczy przy mierzeniu jakaś stara BM"a która ma tłumik jak by w niego z AK strzelali i mu wybije 100 DB :) Ja bym Panom powiedział żeby instrukcję przeczytali, a potem takimi zabawkami się bawili ;) Ps : wystarczy zwykły samochód, krzyk dziecka, młot pneumatyczny i już mamy większe natężenie dB, a za takie coś nam dowód wezmą i kasa w plecy, a tłumik sprawny i nie przekracza dB... Co najwyżej mogą wziąć dowód i skierować na badania, ale w badaczy dB to niech się nie bawią bo im to nie wychodzi  :unsure:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach Dz. U. nr 227 poz. 2250 Załącznik nr 3 Ustawienie mikrofonu § 8. 1. Mikrofon powinien być ustawiony tak, aby: 1) jego wysokość nad powierzchnią obszaru pomiarowego była równa wysokości końcówki wylotu rury wydechowej pojazdu, jednak nie mniejsza niż 0,2 m; 2) był skierowany w stronę końcówki wylotu rury wydechowej i odległy od niej o 0,5±0,01 m;3) oś jego maksymalnej czułości była równoległa do powierzchni obszaru pomiarowego i tworzyła kąt 45 ±10°, z płaszczyzną pionową przechodzącą przez oś kierunku wylotu wydechu, zgodnie z rys. 1 i 2. Wykonanie pomiarów § 9. 1. Pomiar polega na odczytaniu wartości poziomu hałasu w dB w krótkim okresie pracy silnika przy ustalonej prędkości obrotowej, odpowiadającej 75% prędkości obrotowej mocy maksymalnej (dla motocykli, których prędkość obrotowa mocy maksymalnej jest większa od 5 000 min-1, należy do pomiarów przyjmować 50% prędkości obrotowej mocy maksymalnej) oraz w czasie jej zmniejszania do prędkości obrotowej biegu jałowego (po szybkim zwolnieniu pedału przyspieszenia). 2. Dopuszcza się określanie prędkości obrotowej silnika przy wykorzystaniu sprawnego wskaźnika obrotów zamontowanego na pojeździe. 3. Należy wykonać co najmniej trzy pomiary następujące po sobie. Pod uwagę bierze się tylko te zmierzone wartości, które zostały uzyskane z trzech następujących po sobie pomiarów, nieróżniących się od siebie o więcej niż 2 dB. Pomiary należy prowadzić aż do uzyskania trzech wartości spełniających powyższy warunek.

ROZPORZĄDZENIE :

Warunki atmosferyczne    § 4. 1. Pomiaru hałasu zewnętrznego pojazdu nie powinno się dokonywać w warunkach atmosferycznych niekorzystnych w stopniu mogącym wpływać na wynik pomiaru.    2. W celu ograniczenia szumów przepływu wiatru i ochrony przed kurzem i spalinami jest wskazane stosowanie osłony przeciwwietrznej mikrofonu.

ZANIM SIĘ DACIE BADAĆ IM TO POKAŻCIE/POWIEDZCIE ;)

 

Chopoki poczytejcie se : http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/2250/2250_3.htm

 

Bo coś czuja, że 3/4 nos bydzie teraz świeciła oczami :D Warto się w to uzbroić bo po co się narażać na kolejne wydatki typu diagnosta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocykle.slask.pl/topic/131607-rozporz%C4%85dzenie-ministra-infrastruktury-przeczytaj/#entry762868

 

Zrobiłem taki temat, a co tam... :)

 

"    2. Poziom hałasu otoczenia powinien być zmierzony przed rozpoczęciem pomiarów i sprawdzony w czasie ich wykonywania przy wyłączonym silniku. "

 

Nigdy jeszcze nie widziałem by takie coś było robione O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.