Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga "trup - mina"


Krzychoo91

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisałem, że nie jest to trup ani mina, tylko warto się zastanowić. Brakuje tutaj działu na forum strikte o ofertach rynkowych. Ale takiego żeby był podklejony.

Należy też zwrócić uwagę, że pikawa w DR jest bardzo solidna i te silniki wytrzymują bardzo duże przebiegi bez ingerencji w bebechy.

Nie mam nic do zarzucenia sprzedającemu bo odpowiedział(i przy okazji prawie oślepił czcionką) i powiedział wprost co i jak, choć kwestie spalania ominął, to jest tylko informacja dla potomnych którzy chcieliby się wybrać i oczekujących nie wiadomo jakich salonówek.

Co do brania oleju, ja też wyczytałem że coś jest TYPOWYM mankamentem dla F4, że TYPOWYM jest że silnik się poci itp, ale jakoś tego ani w swojej, ani u kumpli nie zaobserwowałem- kwestia egzemplarza czy dbania i nie oszczędzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 658
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do brania oleju f4 nie ma aż takiego problemu jak ta którą kupił kumpel i jak dobrze pamiętam to 1000RR też ma podobny apetyt pomimo dużo młodszego wieku. Ale kwestia spalania też jest uzależniona od jakości oleju, przebiegu oleju jak i samego traktowania motocykla, bo mój olejak jak był zalany castrolem 10w40 świeży przy średniej jeździe spalał ok 2l/1000km, a jak był przepalony olej i go katowałem spalał litr nawet na 800km. Natomiast po wymianie na motula 5100 spalał litr na 4000km, więc jak widzisz jedno moto, a różne oleje i styl jazdy i jaka różnica w zużyciu oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam co ty gadasz ?

Jezu to ja jeszcze nie widziałem motocykla co spala 2l oleju na 1000 km ?

masakra jakaś/

ADAMS nie Adam

To widzę że ty mało w życiu widziałeś...

Np poczytaj sobie na temat gsxr 1100 z olejakiem: wg serwisówki przy pełnym obciążeniu w jeździe górskiej może brać nawet litr na 1000km (nowy!).

Poczytaj sobie na temat wspomnianych CBR 1000F i 1000RR

I jak zaczniesz tak szukać to pewnie znajdziesz jeszcze kilka(naście) kwiatków które mają podobne apetyty na olej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMS nie Adam

To widzę że ty mało w życiu widziałeś...

Np poczytaj sobie na temat gsxr 1100 z olejakiem: wg serwisówki przy pełnym obciążeniu w jeździe górskiej może brać nawet litr na 1000km (nowy!).

Poczytaj sobie na temat wspomnianych CBR 1000F i 1000RR

I jak zaczniesz tak szukać to pewnie znajdziesz jeszcze kilka(naście) kwiatków które mają podobne apetyty na olej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc apropo motorka z tej aukcji

http://allegro.pl/ka...2663781207.html

sprzęgło na maksa skręcone, do wymiany

moto przyjechało z Włoch, wykupione z parkingu policyjnego, opony zajechane, olej chyba nie wymieniany od nowosci (teraz do sprzedazy wymieniony), motocykl przyjechal bez stacyjki i jakichkolwiek papierów

teraz są papiery że motocykl byl sprowadzony z Francji, podobno tak się da, mi to akurat nie pasowało

przebieg nie jest oryginalny, motocykl po przyjeździe z włoch miał 20400km na liczniku, wiec cofniety, albo w ogole zegary z innego

"Motor zabrany właścicielowi przez policję we włoszech za "nieprawidłowe użytkowanie"."

tutaj fotki moto po przywiezieniu do Polski

http://imageshack.us...em32190181.jpg/

http://imageshack.us...em32190182.jpg/

http://imageshack.us...em32190186.jpg/

http://imageshack.us...em32190187.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rzeczywistość u nas niestety. Znajomy swego czasu szukał auta dla siebie i jak wiele widziałem w życiu tak to co było na zdjęciach i w opisie ogłoszenia na Otomotoa to co zastaliśmy na miejscu to mnie rozłożyło na łopatki. Zdjęcia sprzed roku gdzie autko bez rysek, wszędzie piękny lakier, w opisie samochód od właściciela warsztatu chuchany i dmuchany. A na miejscu się okazało: każdy element wgniotka, rysy itp, zderzaki spasowane gorzej jakby je montował jakiś pijak w szopie, a do tego pomalowane sprayem, zero hamulców, wyrąbane wszystkie możliwe łożyska w podzespołach silnika, a do tego sam silnik robił zadymę na pół wsi. Całe szczęście dla "sprzedawcy" że kumpel ma stalowe nerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://allegro.pl/kawasaki-z750-2008-abs-kawasaki-boski-wiatr-i2741183023.html

Bak wiadomo,widać na pierwszy rzut oka,moto strasznie porysowane na zadupkach,przydarta kanapa,poklejony uchwyt lusterka,a przy okazji klej kapał na elementy ozdobne przy silniku,opony wkrótce do wymiany o ile nie od razu,sprzęgło naciągnięte na klamce i zbiera na samym końcu,wymieniony uchwyt tylnego "pojemnika" na płyn hamulcowy (nie znam fachowej nazwy),z lewej strony 2 crash pady,z prawej 1,rysy na kominie.Pewnie obeznany motonita znalazłby znacznie więcej grzechów.

Jeśli ktoś ma ładną Kawę do sprzedania,to chętnie obejrzę,zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to być karane tak jak w USA tam od jednego stanu do drugiego dzielą setki,albo tysiące kilometrów i jak ktoś by zrobił taki przekręt jak u nas ląduję w pace tam nawet jak sprzedaje się samochód i puszka Coca-Coli jest w aucie na zdjęciach to można się jej domagać  :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna historia. Szkoda tylko,że cwaniak nie poniesie konsekwencji. 

Szkoda.. Nie wiem po co Allegro zmieniało regulamin. Przecież gdyby transakcja była wiążąca nie mieliby problemu i jeszcze by prowizje dostali. Oszust by był trochę w plecy ale pewnie szybko by się odkuł przy sprzedaży kolejnego sprowadzonego złoma. Tacy ludzie powinni być skazywani za umyślne próby okaleczenia/śmierci drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.