Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

co wybrać pomóżcie


nicpon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum. Chciał bym kupić jakąś maszynę gdzieś do 8 no 9 tys. Wcześniej jeździłem na GSXF 600 brata :D on żadko na sprzęcie jeździł bo nie miał czasu no a szkoda żeby stał. No ale sprzedał motor a mi pozostał "głód". Czy mogli byście coś doradzić? I na co patrzeć przy zakupie? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to samo bo będziesz wiedział co w kupowanym moto odbiega od normy.

 

Tu masz rację, ale chciał bym coś troszkę mocniejszego i bardziej ze sportowym zacięciem. Zastanawiałem się niedawno nad GSXR 600 lub 750 chodź nie wiem czy nie za wysoko mierzę z tym 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. do lansu raczej nie, na tor chętni bym gdzieś pojachał no ale blisko mnie nie ma żadnego pożądnego obiektu a szkoda. A co do tras to na razie nie robiłem jakichś dużych. Chcę coś w miarę "wygodnego" i z zapasem mocą no i żeby też popróbować składanie się w zakretach. Na poprzednim próbowałem ale stosunek waga moto/ja mi troszkę przeszkadzał (postura kościotrupa :D ) albo raczej nie mam jeszcze takich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Tu masz rację, ale chciał bym coś troszkę mocniejszego i bardziej ze sportowym zacięciem. Zastanawiałem się niedawno nad GSXR 600 lub 750 chodź nie wiem czy nie za wysoko mierzę z tym 750.

wez pod uwage ze gsxr 750 ma 150 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w thundercatach padaja dwójki i trzeba ostrożnie ze skrzynia. Moto wygodne i dosyc szybki myśle ze na poczatek wystarczajaco szybkie. Dobrze sie prowadzi w miare dobrze hamuje jest troche ciężki ale da się wytrzymać. Forum thundercata jest dobrze rozbudowane wiec informacji o tym moto jest pod dostatkiem. Sam takiego miałem i bardzo fajnie sie na nim śmigało. To taki sportowy turystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krizi za tą kase bym polecał CBR 600tke, chociaż ich bardzo nie lubie :P 
Nie masz za dużo kasy na moto, to też pewnie nie chcesz dużo w serwis dawać. CBR jest najbardziej bezawaryjna i jej serwis jest najtańszy. 

W thundercatach padały dwójki poprzez gumowanie, więc jak wypada co tam jest częste bo te skrzynie nie były zbyt wytrzymałe, znaczy że moto był pałowany.
Sama naprawa skrzyni jest bardzo droga. Ale oprócz tego moto mało awaryjne i chwalone przez ludzi. Co prawda przy innych ciężkie i troszke wolniejsze, ale nadrabia wygodą :) 
ZX6R rama pękała tylko w rocznikach 98-99!!! i to też nie jakoś masowo, bo pełno ludzi ma te roczniki i sobie chwalą i nic im się nie dzieje. 
Możesz pooglądać też R6 starsze. 
Ale pomyśl o późniejszych kosztach, jeżeli wolisz po prostu wydawać tylko na paliwo i sezonowe wymiany oleju itd. To pomyśl poważnie nad cbr, bo po prostu przyszłościowo wyjdzie Ci najtaniej, a rzadkie wizyty na warsztatach pewnie Cie zadowolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8tys to się szuka moto byle jakie max sprawne.

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale że straszy rocznik to nie znaczy że jest byle jaki to jest tak jak byś powiedział komuś kto kupił MZ czy Junaka M10 że kupił byl jaki sprzęt bo stary. Oczywiście chciał bym coś nowszego no ale ze swoimi zarobkami to ciężko uzbierać jakaś porządną sumkę a lepszą pracę też ciężko znaleźć teraz.

Ale wracając do tematu zastanowię się nad tymi propozycjami poczytam jeszcze w necia. Troszkę czasu zostało jeszcze do sezonu może uda mi się trochę gotówki jeszcze przygarnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że chcesz sporta a za 8 to sporta cięzko.Zauważ że skoro moto popierdala to po zakupie musisz szybko jego stan doprowadzić do stanu bdb.Kolega ma do sprzedania kawe zephyr1000 w takiej cenie,choć wolał aby jej nie sprzedawał.

Wiele jest w super stanie starszych moto ale sportów to garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w thundercatach padaja dwójki i trzeba ostrożnie ze skrzynia. Moto wygodne i dosyc szybki myśle ze na poczatek wystarczajaco szybkie. Dobrze sie prowadzi w miare dobrze hamuje jest troche ciężki ale da się wytrzymać. Forum thundercata jest dobrze rozbudowane wiec informacji o tym moto jest pod dostatkiem. Sam takiego miałem i bardzo fajnie sie na nim śmigało. To taki sportowy turystyk.

 

 

he he thundercat turystyk :) to fazer chyba już jest czoperem :)

a ja myślałem, że każdy motocykl obudowany plastikiem z wymuszoną przez nisko umieszconą kierownice, pochyloną sportowo pozycją kierowcy jest motocyklem sportowym potocznie zwanym ścigaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie ogłoszenia i trafiłem na taką Hondę ( http://moto.allegro.pl/honda-vfr-800-i2941219480.html ) może to nie jest sport ale fajnie obudowana jest no i w zasięgu możliwości finansowych. Tylok czytałem że silniki w układzie V w niektórych modelach były hmm może nie tyle awaryjne co nie za bardzo trafnym pomysłem. Co sądzicie o takiej maszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he thundercat turystyk :) to fazer chyba już jest czoperem :)

a ja myślałem, że każdy motocykl obudowany plastikiem z wymuszoną przez nisko umieszconą kierownice, pochyloną sportowo pozycją kierowcy jest motocyklem sportowym potocznie zwanym ścigaczem :)

jak dla ciebie thundercat jest potocznie nazywając ścigaczem to żeś chłopie chyba ścigacza nie widział na oczy.  Nie kazdy obudowany plastikiem jest ścigaczem. Poczytaj o thundercatcie to zobaczysz że tak to moto kwalifikują ludzie bo to ani w 1000%turystyk ani w 100% sport. I gdzie ty masz sportową sylwetkę na tym moto haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.