Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

co wybrać pomóżcie


nicpon

Rekomendowane odpowiedzi

80 tys. to znowu nie taki dramat - dzisiejsza profesjonalna diagnostyka (nie zawsze tania) potrafi zweryfikować prawdziwy stan techniczny badanych maszyn.

Ja sam mam (od jesieni stoi w garażu...) starego leciwego staruszka (odziedziczonego w "spadku" po znajomym, który wyjechał "za chlebem") i czasami nim się karnę, ale na dłuższą trasę bał bym się nim gdzieś wypuścić. Póki co szkoda mi kasy na jego kompleksowy przegląd i remont, więc na co dzień do jazdy w mieście zadowalam się zdecydowanie mniej pojemną maszynką ale za to z 2011r :-) Silnik na wtrysku odpala nawet przy kilkunastostopniowym mrozie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w 2 sezony zrobilem 24tys km wiekszosc weekendami... wiec jak wystawie w tym roku na allegro moto z 2010r to bedzie realny przebieg a nie z 99r... dlatego nie wierz w ogole w ten przebieg... jezdz najlepiej z kims kto sie zna i sprawdzi stan techniczny motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 tys dla vfr-ki to jest nic, jedź zobacz :)

moja stara cbr 900 rr ma już najchane z tego co się dowiedziałem od właściciela 115 tys km i silnik chodzi jak żyleta, więc to nie jest tak że większy przebieg dyskwalifikuje maszynę, bo jak jest dbana odpowiednio to długo pożyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VFRe to nie bierz za stan faktyczny tego co jest napisane w rubryczce. Moja stara suzi miala 170 kg zalana i jak kupowalem VFRe to się obawiałem bardzo wagi bo zalany ważył 250 kg. Okazało się że VFRa ma tak nisko środek ciężkości że odczuwalnie jest lżejsza niż 170 kg moto.

Moim zdaniem nie ma co patrzeć w rubryczki i twierdzić że coś jest mocne czy ciężkie, trza wsiąść przejechać się i stwierdzić samemu.

 

A i jeśli chodzi o silnik V to jest on dużo bardziej wytrzymały niż rzędowy, poza tym ten model który pokazałeś ma wręcz kultowy silnik głównie z uwagi na rozrząd. Ale VFR to nie sport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Trzeba będzie poszukać ogłoszeń, pojeździć po ludziach i zobaczyć co i jak :) . Tylko kasy troszkę dozbierać no i żeby wreszcie się ciepło zrobiło bo jak już bym coś kupił to chciał bym tym wrócić na kołkach :) . Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

moj blady 929 jak go sprzedawalem miał 66 tyś i nic mu nie dolegalo.Niestety z takim przebiegiem moto na alledrogo sie nie sprzedaja.Przez tydzień zadnych telefonow.Wystarczylo cofnac przebieg o 30 tys i poszedl na drugi dzien,Ludzie wola wierzyc w 10 letnie moto ze znikomym przebiegiem :/

nie masz sie czym chwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

to jest po pierwsze wina sprzedających, że robią takie coś, ale po drugie to wina kupujących, i to nawet wieksza niz tych pierwszych, w Polsce ludzie stawiaja takie wymagania co do samochodow i motocykli, że sprzedający prawie zawsze robia sprzet pod klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety taka prawda że na przykład auto 15-sto letnie i nie przekracza 150tys. chociaż znam kilku takich ludzi co maja takie 15-sto letnie samochody i przebieg poniżej tego który napisałem i wiem że on jest prawdziwy bo mają te auta od nowości z salonu. No ale takich ludzi jest mało. Dlatego właśnie wcześniej zapytałem się czy przy przebiegach typu 70tys coś większego się dzieje z moto. Bo jak niekiedy czytałem i słuchałem ludzi to mówili że "przy takich przebiegach silnik w sportach i sportowych turystykach się kończy bo te śilniki są bardzo wyżyłowane pod wzgledem osiągów i więcej nie wytrzymują max 100tys.". Ale dobrze że się Was zapytałem i teraz nie jestem ciemną masą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maszynka ma nawinięte prawie 50k kilometrów. Rocznik 2006. nie latana jakoś przesadnie dużo. Znam historie moto od nowości. Na allegro ostatnio wszystkie R6 z tego rocznika mają przebiegi od 6-30 tyś kilosów z czego większość w granicach do 20k kilometrów. Już teraz wiem że moto będę miał bardzo ciężko sprzedać pomimo tego że wszystko w nim cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nicpon ale Ci zazdroszczę.

Chociaż wychaczyłem teraz takie ogłoszenie http://otomoto.pl/honda-vfr-zadbana-M3506179.html .

Co o tym sądzicie, bo mi sie bardzo podoba.

albo to złudzenie - albo przednie koło nie jest w osi.

szkoda tylko że 9 lat przestała w salonie (2013 minus 4 lata = zakup w 2009, dajmy 2008 bo jest ponad 4 lata, 2008 minus 1999 = 9 lat). Szkoda że obecnie nie da się kupić sprzęta z prawdziwą historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! nicpon czekamy na foty.

Zdjęcia mogą przekłamywać z tym kołem.Jest malowany trzeba owiewki pościągać i pooglądać.Dopiero na miejscu coś da się stwierdzić.

Musisz na spokojnie pooglądać bo sprzęt do dzisiaj cieszy się dużym wzięciem.

W youtube na pewno znajdziesz film o chłopaku co kupił vfr e ze wspawana główką ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd taki wniosek?

W oryginale wygląda inaczej.

Droższa ale zdecydowanie warto nawet się zakredytować:

http://edmoto.otomoto.pl/honda-vfr-honda-vfr-800-2001-hiss-M3503664.html

 

 

Suzuki wpadło na pomysł przeprowadzenia nietuzinkowej akcji promocyjnej swoich maszyn.

Postanowiło przygotować dla swoich klientów informacje, który motocykl z oferty marki jest im zapisany w gwiazdach,no i już wszystko jasne co dla kogo.

 

Baran – niezależny, hojny; idealny motocykl – V-Strom 650

Byk – szczery, solidny, zdeterminowany; idealny motocykl – Intruder C1500T

Bliźnięta – inteligentne, ciekawe świata; idealny motocykl – GSX 1250 FA

Rak – wytrwały, błyskotliwy, stanowczy; idealny motocykl – GSR 750

Lew – aktywny, niezależny, pewny siebie; idealny motocykl – Burgman

Panna – wrażliwa, racjonalna; idealny motocykl – Inazuma 250

Waga – towarzyska; idealny motocykl – Gladius

Skorpion – powściągliwy, krytyczny; idealny motocykl – GSX-R 600

Strzelec – pełen energii, przedsiębiorczy; idealny motocykl – Hayabusa

Koziorożec – niezależny, uważny, pewny siebie; idealny motocykl – GSX650F

Wodnik – łagodny, cierpliwy; idealny motocykl – Burgman 650

Ryby – lojalne, wyjątkowe; idealny motocykl – GSX-R1000

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.