Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tarnowskie Góry obwodnica 2012.10.10


peri

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda chłopaka.

Ale swoją drogą zastanawiający jest fakt, jacy motocykliści ulegają wypadkom i na jakich motorach. Przecież średnia wieku polskich motocyklistów jest powyżej 30-tki. Dlaczego więc doniesienia policji mówią przeważnie o motocyklistach którzy skończyli bądź nie te dwadzieścia lat? Mi to daje trochę do myślenia - bo ja też jestem potencjalnie w tej zagrożonej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym samym linkiem:

"3) Ożarowice ul. Dworcowa

14-latek, kierując motorowerem m-ki Router, wykonując manewr skrętu w lewo, zderzył się z jadącym z prze­ciwka kierującym motocyklem Honda. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał urazu miednicy i został przewieziony do szpitala w Chorzowie, a kierujący motocyklem z urazem kolana został przewieziony do szpitala w Piekarach Śląskich."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda tych chłopaków. W zasadzie całe życie było przed nimi. Weszli tak naprawdę dopiero w dorosłość, euforia z szybkiej jazdy, podziw kolegów, westchnienia koleżanek... i na koniec kwatera na cmentarzu i przydrożny krzyż. Tak nie powinno być. Co jest nie tak? Ktoś mi odpowie? Jak na drodze mijam krzyże z zawieszonymi kaskami, albo kołami motocyklowymi, to uświadamiam sobie, że z roku na rok jest ich coraz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda tych chłopaków. W zasadzie całe życie było przed nimi. Weszli tak naprawdę dopiero w dorosłość, euforia z szybkiej jazdy, podziw kolegów, westchnienia koleżanek... i na koniec kwatera na cmentarzu i przydrożny krzyż. Tak nie powinno być. Co jest nie tak? Ktoś mi odpowie? Jak na drodze mijam krzyże z zawieszonymi kaskami, albo kołami motocyklowymi, to uświadamiam sobie, że z roku na rok jest ich coraz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatku jezdzilem 50 potem 175 nastepnie 250 itd.

dzis mam 1500.

(...)

ja inaczej, z początku jeździłem 60 potem 90, następnie 180, teraz po kilku lekcjach od życia staram się nie dzikować tam gdzie może się to zemścić i nagle się okazało że 130 na autostradzie jest całkiem zadowalającą prędkością podróżną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peri - kolega victoryMP pisząc "ja na poczatku jezdzilem 50 potem 175 nastepnie 250 itd. dzis mam 1500." miał zapewne na myśli pojemności maszyn na których zaczynał swoją przygodę motocyklową, a nie prędkości jakie rozwijał na drodze :) Każdy chyba odpowiedzialnie dostosowuje prędkość do warunków i oczywiście do przepisów ruchu drogowego :)

A tak na serio, to chodzi o to, by młody człowiek nie zaczynał przygody z motorem wsiadając na litrowego ścigacza. Ja też tak uważam. Przez wiele lak jeździłem po mieście skuterami, przesiadłem się na motorower-taka namiastka motocykla, by w końcu po zdaniu prawa jazdy kupić motor. I tu zapewne wszystkich zaskoczę - mój wybór padł na motorek o pojemności 125cm3 :P Za jakiś czas sam ocenię, jakie moto będzie dla mnie optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peri - kolega victoryMP pisząc "ja na poczatku jezdzilem 50 potem 175 nastepnie 250 itd. dzis mam 1500." miał zapewne na myśli pojemności maszyn na których zaczynał swoją przygodę motocyklową, a nie prędkości jakie rozwijał na drodze (...)

oj taka zabawa słowem :) ale cieszę się że ktoś mi chciał wyjaśnić mój błąd :) - kolejny żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu pojemności się nie czepiał na 125 też można się zabić, najważniejsze jest zdrowe podejście do tematu, mieć poukładane pod kopułą.....Tylko mając 38 lat i gdybym przesiadł się na ściga to bym jeździł przepisowo? Nie sądzę dlatego po głębszych przemyśleniach zostaję przy chopperach a miałem się przesiąść się na VFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno "nie jest ważne co się ma pod du... (siodełkiem i bakiem chciałem powiedzieć), ale to co się ma pod kaskiem". Wielu młodych kolegów zdobywa doświadczenie jeżdżąc jedynie na dwóch kółkach, a jak by na to nie patrzeć zdobywanie doświadczenia na czterech kołach jest chyba mniej ryzykowne, szczególnie kiedy 1 KM ma do poruszenia 10-15 kg, a nie jak w ścigaczach 1 KM przypadka na 1-1,5 kg masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutne jest to że przy 90% wypadków tego typu mówi się że puszka wymusiła. Zapewne i tak było bo w tym miejscu często są wypadki, jednakże pomija się przy okazji prędkość z jaką porusza się człowiek na moto. Sam nie jestem święty bo mało tu takich ale wyobraźnie opuszcza mnie rzadko i przy dojeździe do skrzyżowania zawsze odpuszczam lekko i trzymam palce na hamulcu bo nie wiesz czy koleś który właśnie chce wyjechać "widzi" że jedziesz 120-160 po drodze gdzie inni jadą 60-80....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś za śmieszne pieniądze mozna kupić rakiete i żadne gadki o oleju w głowie nie pomogą,młodemu nie przegadasz i tyle,żeby skumać polskie realia drogowe to myśle trzeba z 50tysi zrobić po kraju i troche przeżyć czy autem czy moto,ostatnio znajomy łebek dachował BMW oczywiście było za szybko,cudem przeżyli,2 mce po prawku,doświadczenie NEED FOR SPEED...takie czasy kiedyś sie zaczynało od 126p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tarnowski...a-wypadkow.html

bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, niestety nie wiadomo co się dzieje z motocyklistą

Motocyklista " z obwodnicy" cały i zdrowy choc mocno poobijany

krew byla z rozwalonej wargi, sinakow pelno ale nic nie polamane

na nastepny dzien po obserwacji w szpitalu juz w domu

zawinil dostawczak nie ustepujac pierwszenstwa z podporzadkowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś za śmieszne pieniądze mozna kupić rakiete i żadne gadki o oleju w głowie nie pomogą,młodemu nie przegadasz i tyle,żeby skumać polskie realia drogowe to myśle trzeba z 50tysi zrobić po kraju i troche przeżyć czy autem czy moto,ostatnio znajomy łebek dachował BMW oczywiście było za szybko,cudem przeżyli,2 mce po prawku,doświadczenie NEED FOR SPEED...takie czasy kiedyś sie zaczynało od 126p.

thomy

Patrząc na Twojego avatara to Ty nie tylko 126p ale też czołgiem, z tego co pamiętam z tego filmu to Shermanem, to chyba miałeś spoko z punktu widzenia zagrożeń od innych użytkowników drogi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem świadkiem tego wypadku i udzielałem pomocy temu chłopakowi.

Mijaliśmy się 10m od skrzyżowania, gdy ja przejechałem, kierowca busa zdecydował się ruszyć, gdyż "myślał, że zdąży".....

We wtorek mam się stawić na komendę w TG w celu przesłuchania, prawdopodobnie kierowca busa chce się wywinąć z odpowiedzialności.

Jak by ktoś miał kontakt z tym poszkodowanym motocyklista to niech da znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ krzysieKK , jestem poszkodowanym w tym wypadku. Twój wpis na forum dotarł do mnie dzięki rzetelności moich znajomych. Proszę o kontakt : [email protected].

Powiem jeszcze coś na temat wypadku. Na liczniku miałem maksymalnie 70km/h. Nie jestem gówniarzem-szpanerem, tylko wielkim pasjonatem motocykli od najmłodszych lat. Gdybym jechał samochodem, też na pewno bym uderzył w tego imbecyla.

Po wypadku dochodze do siebie, chociaż pewnie minie kilka lat zanim dojdę do siebie po tej traumie. Mam jedynie problemy z górnym odcinkiem kręgosłupa- kazano mi nosić kołonierz ortopedyczny na pół roku. Planuje również wybrać się do psychologa, żeby pomógł mi normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.