Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Doskonalenie Techniki Jazdy Motocyklem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Staramy sie dotrzeć do jak największej liczby miłosników jednośladów.Prowadzimy szkolenia z zakresu Doskonalenia Techniki Jazdy Motocyklem.Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej:http://www.abjlanette.pl/szkolenia/ktresc....amp;ucat=9&Zapraszam do zapoznania się z naszym programem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage elementy szkolenia 200zl/osobe przy 10 osobowej grupie to niemalo. Ja wszystkie wymienone na stronie sytuacje przerabialem na kursie prawa jazdy, plus dodatkowo poprawna redukcja z miedzygazem, jazda slalomem + omijanie przeszkody na stojaco, poprawna reakcja na shimmy, hamowanie na piasku i kilka innych rzeczy... Tym bardziej ze instruktorzy, poza zalozycielem, z tego co widze specjalizuja sie wylacznie w kat. B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi instruktorzy prowadząch Doskonalenie Techniki Jazdy Motocyklem posiadają stosowne uprawnienia do prowadzenia takich szkoleń. Ponadto program został tak skonstruowany, aby instruktor prowadzący grupę szkoleniową mógł w zależności od umiejętności uczestników podwyższać, lub obniżać stopien trudności wykonywanych ćwiczeń. Jeżeli miał Pan w podstawowym programie nauki jazdy na kategorię A opisane przez Pana elementy, to gratuluję wyboru szkoły. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że bardzo dużo kursantów ma problemy z wykonaniem nawet najprostrzych, prezentowanych przez nas ćwiczeń. Dotyczy to zarówno doświadczonych, stale jeżdżących motocyklistów jak i osób będących świeżo po kursie.Nasze szkolenie trwa około 7 godzin. Przy grupie 10 osobowej jest 3 instruktorów prowadzących. Pozwala to sprawnie i bez zakłóceń podzielić uczestników ze względu na stopień umiejętności a tym samym na dostosowanie programu szkolenia do konkretnej grupy. Czas trwania szkolenia zależny jest również od wytrzymałości fizycznej jego uczestników. To instruktor prowadzący decyduje o poprawności wykonywania danego ćwiczenia i przejściu do następnego, a nie czas poświęcony na dany punkt w programie.Jeżeli chciałby Pan uzyskać bardziej szczegółowe informację na temat programu jak i samego szkolenia proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage elementy szkolenia 200zl/osobe przy 10 osobowej grupie to niemalo. Ja wszystkie wymienone na stronie sytuacje przerabialem na kursie prawa jazdy, plus dodatkowo poprawna redukcja z miedzygazem, jazda slalomem + omijanie przeszkody na stojaco, poprawna reakcja na shimmy, hamowanie na piasku i kilka innych rzeczy... Tym bardziej ze instruktorzy, poza zalozycielem, z tego co widze specjalizuja sie wylacznie w kat. B
Daj namiar na tą szkołę, moja nauczyła mnie tylko:- jak zdać egzaminReszta sama przyszła po paru lekturach i ćwiczeniach, a dodatkowych kursów nigdy za wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym gdzie robilem kurs prawa jazdy juz pisalem w innym temacie. Osoby, ktore niczego sie nie nauczyly na kursie moga miec pretensie tylko do siebie, bo w necie pelno jest materialow odnosnie jakosci ksztalcenia poszczegolnych OSK, wystarczy poswiecic jeden wieczor na przegladniecie roznych forum (rowniez FSM). Ja nie poszedlem na chybil-trafil tylko wybralem swiadomie. Nie pisze tutaj o nikim konkretnym, ale dziwia mnie niektorzy ludzie, ktorzy z przyczyn niewiadomych zapisuja sie do gównianej szkoly, a potem maja do wszystkich pretensje ze sie niczego nie nauczyli i "w Polsce jest niski poziom ksztalcenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zapisał z chęcią jakby mieli swoje maszynki, mojego nie bede poświecać na rozbijanie się po placyku :-) pozatym czytałem gdzieś o takiej szkółce co mają swoje motorki ale to chyba nie na śląsku było i specializują sie wyłącznie w motocyklach, szosa i off-road,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wymyslacie ja polecam rok temu byłem i bardzo mi sie podobało .Kazdy jezdził na swojej maszynce i niebyło płaczu a bym tez gosc wielgaśna armatura i niee vx 800 tylko czym o wiele wiekszego pamietam ze to miało 1500 pojemnisci albo lepiej i jakos jezdził .Jedyne co mi teraz niepasuje i teraz bym nieposzedł to kwota 200 zł ja płaciłem 70 albo 80 zł z Suzuki Szkoła P.s Moze w tym roku tez pojade jak Suzuki znow bedzie dokładał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wymyslacie ja polecam rok temu byłem i bardzo mi sie podobało .Kazdy jezdził na swojej maszynce i niebyło płaczu a bym tez gosc wielgaśna armatura i niee vx 800 tylko czym o wiele wiekszego pamietam ze to miało 1500 pojemnisci albo lepiej i jakos jezdził .Jedyne co mi teraz niepasuje i teraz bym nieposzedł to kwota 200 zł ja płaciłem 70 albo 80 zł z Suzuki Szkoła
Podpisuję się pod tym obiema rękami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu z Państwa ma obiekcje dotyczące ceny szkolenia. Sprawa z Suzuki Moto Szkołą jest sprawą z góry odmienną. Firma Suzuki dopłacała uczestnikom szkolenia do ceny kursu.Dlatego atrakcyjność cenowa tych zajęć była bezdyskusyjna.Pamiętajmy jednak, że szkolenie to obejmowało tylko i wyłącznie posiadaczy motocyklitej właśnie marki.Uczestnicy naszych szkoleń wyrażają o nich bardzo pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedl sie doksztalcic, tylko 2 rzeczy sa tutaj nie na miejscu. Cena.. i swoj moto wedlug mnie porazka... powiedzmy, ze skonczylem kurs 3 tygodnie temu i jestem po egzaminie. Prawdopodobienstwo, ze zalicze szlifa nieznacznie spada ponizej 100% i do tego mam 200 pln zaplacic... cos tu nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedl sie doksztalcic, tylko 2 rzeczy sa tutaj nie na miejscu. Cena.. i swoj moto wedlug mnie porazka... powiedzmy, ze skonczylem kurs 3 tygodnie temu i jestem po egzaminie. Prawdopodobienstwo, ze zalicze szlifa nieznacznie spada ponizej 100% i do tego mam 200 pln zaplacic... cos tu nie halo
Nie da się wyeliminować całkowicie takich drobnych zdarzeń w szkoleniu.W rzeczywistości ilość "wypadków" kończących się uszkodzeniem motocykle jest znikoma.Kolejność wykonywanych ćwiczeń, prędkość oraz ciągła opieka instruktorów mają takim właśnie przypadkom zapobiegać.Lekka rysa na lakierze to niewielka cena w stosunku do faktycznego zdarzenia na jezdni.Najważniejszą sprawą jest to, że na każdym etapie szkolenia jest możliwość indywidualnego przećwiczenia trudnego elementu z instruktorem. Dlatego właśnie szkolenie prowadzi 3 instruktorów. Przy przeciętnej liczebności grupy ( 6 osób ), daje to bardzo dobre warunki do przekazywania umiejętności.Jeżeli nie czujesz się na siłach aby przejść do kolejnego ćwiczenia - sygnalizujesz to instruktorowi. Jego obowiązkiem jest indywidualne podejście do każdego z uczestników. Ma to przede wszystkim zagwarantować bezpieczny i efektywny przebieg kursu. Dlatego właśnie ramy czasowe szkolenia nie są ściśle określone. Może się ono wydłużyć jeśli instruktor uzna, że pewne elementy trzeba dłużej przećwiczyć.Poruszmy jednak dalej kwestię użycia własnego motocykla. W naszej ofercie jest również odmiana takiego szkolenia w formie 1 na 1 z instruktorem. Uczestnik wykorzystuje wtedy do ćwiczeń nasz motocykl. Całe szkolenie charakteryzuje się bardzo dużą intensywnośćią oraz efektywnością.W razie bardziej szczegółowych pytań, zapraszam do bezpośredniego kontaktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka jazdy na swoim moto ma swoje plusy i przestancie narzekac ze 200 to duzo, zwykly paciak moze wiecej kosztowac, a jesli instruktorzy sa dobrzy to na kursie raczej do tego nie dopuszcza i pokaza jak bledow nie popelniac. Jesli to jest 7h to wychodzi niecale 30pln/h, mi by sie nie chcialo za takie pieniadze kogos uczyc czegokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i bylem... zobaczylem... i deszczu sie nie wystraszylem (jak wiekszosc).zajecia prowadzone w sposob fachowy. Nacisk kladzony jest glownie na jezdzie powolnej i panowaniu nad maszyna.-Ucza jak prowadzic motocykl bardzo powoli (np jazda w korkach), -jak manewrowac motocyklem jadacym wolno tak aby nie stracil rownowagi-ciasnych nawrotow - rzecz nie latwa-swiadomego uzywania przeciwskretu- hamowanie awaryjne z przedkosci -15 do 50km (ale gornej granicy nie ma- hamujesz z takiej predkosci, z jakiej chcesz)-slalom z balansem ciala-jazda po okregu z balansem ciala (lacznie ze schodzieniem na kolano)Jezeli ktos kto dopiero zaczyna przygode z moto (czyt. nie nawinal wiecej niz 5tys km) to takie szkolenie jest wlasnie dla niego. Osoby, ktore poczytaly wczesniej podreczniki jazdy i cwiczyly przeciwskret i hamowanie awaryjne, moga sie tam nudzic. Jednak wiekszosc z uczestnikow dzisiejszego kursu miala troche problemow z opanowaniem wszystkich zadan.ps. Znacie mnie troche i wiecie ze nie wchodze nikomu w dupe - pisze co wiem i czuje.Dlatego nie traktujcie tego posta jako reklamy a raczej jako subiektywna recencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem w zeszłym roku na szkoleniu u nich i byłem mega zadowolony, fakt, ze płaciłem jedynie 70zł. Na pewno warto szczególnie dla początkujących osób, gdyż można nauczyć się wielu prawidłowych odruchów podczas prowadzenia motocykla. Ale taki kurs to jedno a później dalsze ćwiczenie samemu to kolejna rzecz dla doskonalenia jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A ja bym poszedl sie doksztalcic, tylko 2 rzeczy sa tutaj nie na miejscu. Cena.. i swoj moto wedlug mnie porazka... powiedzmy, ze skonczylem kurs 3 tygodnie temu i jestem po egzaminie. Prawdopodobienstwo, ze zalicze szlifa nieznacznie spada ponizej 100% i do tego mam 200 pln zaplacic... cos tu nie halo
Mad Jack, porazka to napisac cos takiego jak Ty tu napisales. Zacznijmy moze najpierw od tego, ze Ty nawet jeszcze nie masz uprawnien, o motocyklu nie wspomne. Nie czyni Cie to wiec motocyklista – kumasz ? Pomijam juz “ problem “ kasy ( o kasie sie nie mowi, kase sie ma ). Zdajesz sobie wogole sprawe co ma za zadanie szkolenie techniki czy szkolenie dodatkowe ? Masz wlasnie wyczuc / lepiej poznac swoj wlasny motocykl ktorym jezdzisz. Jezeli myslisz wiec, ze ktos zorganizuje Ci gratisowe szkolenie dajac do tego jeszcze motocykl, to zycze CI szczescia, Ty takiego czy innego szkolenia nie przejdziesz nigdy !
1. Dlatego właśnie szkolenie prowadzi 3 instruktorów. 2. Jeżeli nie czujesz się na siłach aby przejść do kolejnego ćwiczenia - sygnalizujesz to instruktorowi. Jego obowiązkiem jest indywidualne podejście do każdego z uczestników….Może się ono wydłużyć jeśli instruktor uzna, że pewne elementy trzeba dłużej przećwiczyć.
1. Jezeli maja do prowadzenia takich zajac odpowiednie uprawnienia to popieram.2. To wlasnie porusza problem, ze aby pojsc na takie szkolenie trzeba juz cos umiec – czyli przesmigac wczesniej sezon lub dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.