Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kto Ma Prawko A Kto Nie


czachol

Rekomendowane odpowiedzi

witam smiga ktoś na motocyklu bez prawka ? Może ktoś napisze jakieś "przygody" jazdy bez prawka ??
raz jechałem bez prawka, wyjechałem z domu i po około 2km na ruchliwym skrzyżowaniu zatrzymuje się, patrze w lewo, w prawo, i nagle oblał mnie zimny pot! zapomniałem zabrać dokumentów!!! Stary mówię Ci jaki wystrachany byłem! natychmiast wróciłem po prawko.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz jechałem bez prawka, wyjechałem z domu i po około 2km na ruchliwym skrzyżowaniu zatrzymuje się, patrze w lewo, w prawo, i nagle oblał mnie zimny pot! zapomniałem zabrać dokumentów!!! Stary mówię Ci jaki wystrachany byłem! natychmiast wróciłem po prawko.
A ja pojechałem kiedyś do Czech (albo Słowacji, juz nie pamietam) bez prawka, a dowiedziałem sie o tym jak zatrzymała mnie do kontroli pepikowa straż graniczna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No i z czego tu być dumnym ??

Można sie bardzo szybko o tym przekonać np wjeżdzając w jakąś wypasioną furę.. i wtedy człek sie dowie na co/ to jest prawko...

a jest to bilecik do spokojności na drodze... :P

Co do tej fury - od tego jest OC...

"a jest to bilecik do spokojności na drodze..."-raczej karta na punkty :D

Haha, zbieraj punkty, odbieraj nagrody. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej fury - od tego jest OC...

No raczej nie do końca... niezbyt przychylnie ustosunkuje sie ubezpieczyciel do takiej sytuacji w której sprawcą kolizji będzie osoba nie posiadająca uprawnień do prowadzenia danego pojazdu...

tzn z tego co sie orientuje odszkodowanie pokrzywdzonemu zostanie wypłacone lecz ubezpieczyciel wystąpi o zwrot wypłaconej kwoty (plus moze konsekwencje prawne) a to może być niezła kaska a i może jakaś renta komuś wypłacana, nie mówiąc o gorszych sytuacjach :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak mówi Oliwer,zostanie wypłacone z OC,po czym ubezpieczyciel wyśle Ci do domu przyjemny list z wyceną rzeczoznawcy i będziesz musiała zwrócić pełną kwotę,więc w sumie tak jakbyś tego OC nie miała.Taniej byłoby pokryć koszty szkód z własnej kieszeni bez "korzystania" z OC,ale nikt o zdrowych zmysłach nie poszedłby z Tobą na taką ugodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że około 1/4 kierujących motocyklami to osoby bez uprawnień. Ludzie są strasznie nieodpowiedzialni jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego, widać to po ludziach przychodzących na kurs. Teorii odbyć nie chcą, po połowie godzin jazd się wybiera taki delikwent, bo on płaci, on wymaga, pomimo, że mocno kaleczy na motocyklu. Na szczęście niejszość jest takich, bo mimo wszystko świadomość porządnej nauki jest w tendencji wzrostowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.