Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaczynam prawie od samego początku odnosić wrażenie że rząd boi się radykalnej interwencji w sprawie SE, takiej interwencji jakie pomiędzy partiami rządzącymi a partiami w opozycji widzimy na co dzień we wszystkich największych i nie tylko, mediach w PL (walki politycznej) i tak naprawdę chyba tylko RMFFM zaangażował się na tyle że stara się wyciągnąć jak najwięcej prawdy na jaw. Mimo to że faktycznie poruszyliśmy kij w mrowisku i z każdym dniem na jaw wychodzi coraz więcej nieprawidłowości w zarządzaniu tym odcinkiem "autostrady" przez SE, to nadal jest przynajmniej z mojego odczucia, za mało kroków (a nawet zapewnień w tej sprawie), ze strony rządu, by tą chorą sytuację w końcu naprawić, tym bardziej że przeciwko SE dostarczanych jest coraz więcej dowodów na to iż ta firma oficjalnie robi wszystkich w bambuko i w dodatku na swoich stronach wypisuje oszczerstwa przeciwko każdemu kto napisze cokolwiek nieprzychylnego w kierunku tej firmy.Oczywiście mam duży podziw dla osób które z naszego środowiska i nie tylko zaangażowały sie w tą akcje na tyle by ją pchać do przodu, mimo to że sam byłem tylko na 1 wyjeździe do Chrzanowa ( nie będę się tu wdawał w szczegóły dlaczego nie było mnie na pozostałych przejażdżkach, ale w skrócie napisze że w większości sezonu motor stał rozebrany w garażu bo borykałem się ciągle z głupimi awariami, Ci którzy mnie znają i paru kolegów których poznałem i rozmawiałem na 1 wyjeździe do chrzanowa wiedzą o czym mowie, czy po prostu brakiem czasu, niestety praca) ale mam nadzieję że do nowego sezonu ze wszystkim sobie poradzę i będę mógł częściej robić sobie przejażdżki na cole do Chrzanowa. Mam także nadzieję że cała promocja naszej akcji ( ulotki które są rozdawane i nie tylko) przysporzy nam wielu zwolenników, ale od samego początku mowa jest także o tym by zaangażować kluby samochodowe które znajdują się na naszym terenie i których na pewno jest niemało, lecz jak na razie nic z tego nie wyszło, czy nie ma ludzi w śród nas którzy jednocześnie są członkami takich właśnie klubów, by mogli poruszyć ten temat i w końcu by sie coś ruszyło w tej sprawie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z Tobą, choć wolałabym, żeby tak byłoPaństwo-organizacja organizująca i koordynująca prace społeczeństwa->funkcja- m.in- zarządzanie gospodarką i finansami kraju-> finanse kraju-środki pochodzące m.in. od obywateli-> podatki-> Twój i mój portfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autostrada-a4.pl/index.php?gid=70 - coś pięknego<h1 class="center"> Sprostowanie Super Express </h1> Mysłowice, 2 grudnia 2009 r.Pan Sławomir Jastrzębowski Redaktor NaczelnySuper ExpressW związku z treścią artykułu „Super Express skazany adwokat uniewinniony” (Super Express, 30 listopada 2009 r., s. 7) autorstwa Mirosława Koźmina, uprzejmie proszę o zamieszczenie poniższego sprostowania na podstawie art. 31 Ustawy Prawo Prasowe z 26 stycznia 1984 r., Dz. Ust. nr 5 poz. 24.S P R O S T O W A N I EW treści artykułu „Super Express skazany adwokat uniewinniony” zamieszczonym w wydaniu Super Expressu z dnia 30 listopada 2009 r., podano szereg nieprawdziwych informacji, m.in. jakoby zarządzany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A. odcinek autostrady A4 Katowice-Kraków był „nieustannie remontowany”. Dodatkowo zarządzany przez SAM odcinek autostrady został nazwany „bublostradą”. W opublikowanym artykule czytamy także, że „(...) każdy kto choć raz jechał tzw. autostradą z Krakowa na Śląsk wie, że to droga przez mękę. O płynnej i bezpiecznej jeździe można tylko pomarzyć. Ślimaczące się latami remonty stały się zmorą kierowców.(...)” Wszystkie powyższe stwierdzenia są nieprawdziwe i nie mają jakiegokolwiek umocowania w faktach.Informujemy, że na zarządzanym przez spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A. odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków nie są prowadzone żadne prace remontowe, co sprawia, że użyty w tekście zwrot zarzucający A4 bycie „nieustannie remontowaną” stanowi przekazywanie nieprawdziwych informacji i wprowadzanie w błąd opinii publicznej.Nic wspólnego z prawdą nie ma również stwierdzenie, że droga ta nie należy do bezpiecznych. Jeżeli autor artykułu, przed pisaniem inwektyw, zadałby sobie trud sprawdzenia faktów, to dowiedziałby się (chociażby na podstawie statystyk prowadzonych przez policję), że A4 Katowice-Kraków jest bardzo bezpieczną drogą, a w dodatku najbezpieczniejszą spośród dostępnych tras łączących te dwie aglomeracje.Tak samo nieuprawnione jest nazywanie autostrady A4 „bublostradą”. Szczególnie biorąc pod uwagę, że trasa ta spełnia wszystkie najbardziej rygorystyczne standardy stawiane europejskim autostradom, a dzięki przeprowadzonej modernizacji jest jedną z najlepszych w Polsce tras pod względem jakości jezdni. Apeluję zatem do Pana Redaktora o zmianę dotychczasowego podejścia i oparcie kolejnych publikacji dotyczących płatnego odcinka autostrady A4 na rzetelnie zweryfikowanych faktach, a nie zasłyszanych i bezrefleksyjnie powtarzanych opiniach. Na początek zachęcam do osobistej oceny jakości drogi i skorzystania z niej przez dziennikarza, który będzie ją następnie opisywał. Zachęcam także do bezpośrednich kontaktów z nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja ze strony SE : http://www.autostrada-a4.pl/index.php?gid=32<h3 align="center">Przejazd przez Place Poboru Opłat: </h3> Jeżeli poprzedni samochód jeszcze nie odjechał, zatrzymujemy się na początku wysepki i przygotowujemy pieniądze za przejazd.W celu ułatwienia obsługi wskazane jest jak najbliższe podjechanie do okienka inkasenta, który pobierze opłatę, wyda resztę oraz paragon. Paragon jest jednocześnie fakturą VAT. Wyjazd z PPO powinien odbywać się przy minimalnej prędkości i tylko wtedy, gdy szlaban jest już podniesiony, a na sygnalizatorze zapalone jest zielone światło. <h3 align="center">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach SAM, a dokładnie: http://www.autostrada-a4.pl/index.php?gid=32 Czytamy:Odcinek A-4 Katowice - Kraków patrolowany jest przez 24 godziny na dobę, a każdy punkt autostrady jest kontrolowany co 2 godziny w dzień i co 4 w nocy. Służby autostradowe ściśle współpracują z jednostkami ratowniczymi świadczącymi pomoc przedmedyczną i medyczną (policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem odpowiedź, ale poza wszystkim chcę zwrócić uwagę, że nawet wtedy:stojąc w korku, ktoś nie zdąży się zatrzymać i najedzie na ostatni samochód,ktoś godzinę stojąc w korku w piątek wieczorem tak się wkurzy, że rozdrażniony na innego kierowcę walnie mu nieszczęśliwie i go "uszkodzi", innemu skoczy ciśnienie i dostanie zawału, z podobnego powodu (zdenerwowanie, duszność, spaliny) rozpocznie się poród, wpadnie koło auta w szczelinę remontowanego wiaduktu i zdarzy się to w nocy pomiędzy 4 godzinami kontroli, nikt nie pojedzie akurat bo przejeżdża tamtędy o 30% mniej samochodów itp. itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mowic wogole oni to maja centralnie w dupie i wszystkich nas, taki ambulans to ich wogole nie interesuje bo po co nawet im sie odpisac nie chciało, na wszystko kladą lachę - na stronie napisali ze dbaja 24 godziny na dobe o bezpieczenstwo - a co maja napisac ze maja w dupie wszystko bo Emil stary komuch dostal robote po znajomosci ? Kiedys mowiles ze zastanawiacie sie nad wystapieniem na droge sadowa po tym jak na sygnalach nie chcieli was przepuscic na bramkach - cos sie zmienilo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o ostatnia rewelacja http://www.autostrada-a4.pl/index.php?gid=36 jakby znikło tak jak ostania wypowiedz pani rzecznik popia poniżejopinia niezależnego inżyniera a chyba najważniejszy punkt to 7 tak uważam Chciałbym zauważyć na niezaleśność, zobacznie adres biura terenowego normalnie rozbawili mnieporównajcie z adresem SEWłaśnie Darek i co z waszą sprawą ?? czy ktoś się tym wogule zainteresował???post-9281-1260954045.ipb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania, to kancelaria prawna otrzymała materiały w tej sprawie i pracuje nad tym. To jest sprawa, w której upływ czasu nie ma aż tak wielkiego znaczenia, więc pewnie dlatego nie gorączkują się.Ten incydent jakkolwiek SAM by się w prasie, radiu i telewizji wobec społeczeństwa nie tłumaczył, ujawnił ich ignorancję i jedocześnie arogancję wobec wszystkich, a w tym obowiązującego prawa. Był chyba jednak pożądaną nauczką i podczas ostatnio zrealizowanego zabezpieczenia nie było już najmniejszych problemów, a panie inkasentki wiedziały tym razem jak się mają zachować, jak mają traktować ten pojazd. Tym razem przejeżdżanie przez "niewłaściwą" bramkę im nie przeszkodził w prawidłowym stosowaniu prawa i wypuszczeniu ambulansu z tej ..... auto-strady. A tak w ogóle to dlaczego nie motostrada tylko autostrada!? ;)MarekG, twoja spostrzegawczość, wnikliwość i zdolność wyciągania wniosków z przeczytanego ze zrozumieniem tekstu jest godna pochwały i powielania przez innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie mam pytań, SE jest the best!..Niezależny inżynier, no popatrzcie...""Nie ma co mowic wogole oni to maja centralnie w dupie i wszystkich nas, taki ambulans to ich wogole nie interesuje bo po co nawet im sie odpisac nie chciało, na wszystko kladą lachę - na stronie napisali ze dbaja 24 godziny na dobe o bezpieczenstwo - a co maja napisac ze maja w dupie wszystko bo Emil stary komuch dostal robote po znajomosci ?""No i tu niestety jest prawda, jakbyś miał "układ" z najważniejszymi ludźmi w państwie, umowę na podstawie której możesz się domagać odszkodowania - to przejmował bys się jakimiś tam protestami i pismami???Bez jaj...Nasza taktyka to: -zorganizowane wyjazdy na Cole do Chrzanowa(kooorwa, jak ja czekam na tą wiosnę...!)-działania które zaczęli Kosma i Tazman(sejm,komisje,itd..)-zainteresowanie mediów tematem(RMF, ale jakby tak uderzyć do Uwagi,Superwizjera?)-akcje "ulotkowe"(coś cicho w temacie a przed swiętami to dobry okres..)-wyjazdy na Colę ale wraz z puszkarzami..No i konsekwencja, konsekwencja i konsekwencja...Zakładam, że panowie z SE czytają to forum kilka razy dziennie i na pewno już mają obcykane kto tam co pisze i jak jest aktywny w temacie.Z niecierpliwością czekam na spotkania z nimi...Na pewno będą się starali przygotować do wiosennych akcji.Ach, jak piękna będzie ta wiosna...Wybory idą, pismaki będą szukać tematów, zaczną się niewygodne pytania...Kooorwa, ja chcę już tej wiosny!!!!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.