Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkichWidzę że niektórzy napalili się nieźle. Proponuję zostawić kwestię dalszych protestów i ich przebieg osobom które do tej pory to prowadzili - bo robią to z głową. Też uważam, że czasem można pojechać w kilka motocykli i narobić trochę szumu (ale nie tak, żeby nas znienawidzono, po prostu płacąc powoli ale bez szopek) Uważam, że duża taka akcja i media w niej są potrzebne - tym bardziej, że są po naszej stronie. Więc nie zepsujmy tego głupotą. Ja do obecnej formy protestu składam wniosek o udział kilkunastu lub kilkudziesięciu samochodów - po to, że jak nas znów skierują na 2 pasy, to przynajmniej efekt chwilowej blokady będzie - i uwierz mi Kosma - w tym kraju jak nie zablokujemy raz porządnie drogi, to efekt końcowy też będzie kiepski - opłaty dla jednośladów będą niższe np. o 75gr! a nie o to przecież chodzi. Czekam na dalsze wskazówki co do kolejnego protestu i oczywiście dostosuję się do ogółu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WitamZgodnie z tym co Piotr z VC zauważył tym razem był tylko symbolicznie jeden nasz kolega, ale niestety jak już wcześniej informowałem mieliśmy już ten weekend rozplanowany. I nie chodzi mi tu wcale o to żeby się wytłumaczyć tylko wyjaśnić pewne kwestie, zgodnie z poprzednimi postami, w ten weekend nałożyło się parę imprez, np. pogrzeb kolegi z Myszkowa, na którym byłem osobiście (w tym deszczu) Grosiki mam przygotowane, cała sakiewka miedzi - myślałem że zdąże ale jak się zdzwoniłem z Żółwiem że Was puścili za free no to już nie było po co gonić. Czekam na następne info o jakiejś akcji na PW odpowiednio wcześniej, bo żadne wesele w najbliższym czasie mi się nie zapowiada. Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu. SzklarzP.SKolejnym razem naprawdę proszę o wcześniejszą informację w sprawie wyjazdu na wycieczkę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie na poprzednich akcjach i nie przewertowałem całego tematu ale chciałem poruszyć jedną kwestię. Wydaję mi się że przy takich zorganizowanych protestach na końcu kolumny powinien jechać samochód z dużym banerem informującym kierowców co ma na celu całe to zgromadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 29 kwietnia 2004 r.§ 2. 1. Wysokość opłat ustalana jest z uwzględnieniem ilości przejechanych kilometrów, nacisku na oś lub ciężaru pojazdu oraz kategorii pojazdu.Rozumiem że kategoria pojazdu nie jest jedynym czynnikiem§ 5. 1. Opłaty mogą być zmienione przez koncesjonariusza po ich uzgodnieniu z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad, z uwzględnieniem warunków określonych w umowie koncesyjnej.2. O zamiarze zmiany opłat koncesjonariusz zawiadamia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, co najmniej 2 miesiące przed planowaną zmianą.Czyli chyba może taki Stalexport zmienić opłaty, czy ja czytać ze zrozumieniem nie potrafię.źródło: http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,200...autostrada.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 29 kwietnia 2004 r.§ 2. 1. Wysokość opłat ustalana jest z uwzględnieniem ilości przejechanych kilometrów, nacisku na oś lub ciężaru pojazdu oraz kategorii pojazdu.Rozumiem że kategoria pojazdu nie jest jedynym czynnikiem§ 5. 1. Opłaty mogą być zmienione przez koncesjonariusza po ich uzgodnieniu z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad, z uwzględnieniem warunków określonych w umowie koncesyjnej.2. O zamiarze zmiany opłat koncesjonariusz zawiadamia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, co najmniej 2 miesiące przed planowaną zmianą.Czyli chyba może taki Stalexport zmienić opłaty, czy ja czytać ze zrozumieniem nie potrafię.źródło: http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,200...autostrada.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za off top ale k**a sa tu jacys moderatorzy???Tyle juz propozycji było zeby jakies zasady wprowadzic na tym forum rejestracji a tu echo.Pcheła,Manka, Timac kto tam jeszce jest no wezscie sie zgadajcie zrobcie cos bo panuje tu syf niemiłosierny.Tazz, Kosma to , ze puścili za darmo to można teraz miec jakis większy punkt "przetargowy"?;jakis punkt zaczepienia dla prawników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to poniekad precedens ktory zaistnial wlasciwie samoistnie i niezgodnie z umowa.Zobaczymy co z tego bedzie. A bedzie sie dzialo.Zostalem poinformowany takze ze na brakmach zostal zatrzymany motocykl ratunkowy mimo ze byl na sygnale jako pojazd uprzywilejowany gdyz z tego co wiem to dostal wezwanie. Trzymali go na brakmach ok 15-20 min usilujac wyludzic 6.5zl od pojazdu ktory powinien przejechac za darmo. TAK STANOWIA PRZEPISY!!! Tym samym zostaly naruszone pewne paragrafy m.in. o naruszeniu swobody zalogi pogotowia ratunkowego a takze narazili inne osoby postronne na utrate zdrowia lub zycia.W zwiazku z tym bedzie na pewno glosno. A stalexport zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i stało się,zawsze gdy wygrywa "opozycja",w jej szeregach zaczyna sie ferment...Ja również jestem za tym żeby poucinać niektóre wątki i niektórych psełdo-forumowiczów,wprowadzając odpowiednie zasady uczestnictwa,inaczej nasze forum zacznie przypominac idiotyczne komentarze na onecie...Co do soboty,byłem i wiem,ze znowu bedę.Walcze w swojej sprawie bo nie chce płacic za coś,co na moje,CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE nie zasługuje.Jesli ktos zapomniał o co w tym wszystkim chodzi to przypomne-czy jest wiara w to czy jej nie ma-autostrady w tym kraju bedą.Mieszkam w miejscu gdzie obok własnie się buduje A1 i wiem,ze ma byc za parę lat gotowa do Pyrzowic,a może nawet dalej.UE nie na darmo finansuje to przedsięwzięcie,więc wiem,ze napewno się stanie,niezaleznie kto bedzie premierem lub prezydentem.Ja za autostrady nie chce płacic poniewaz nie czuje sie inny niz moi koledzy z Niemiec,równiez motocykliści.Kosma,wierzę,ze wiesz co dalej.Co jeśli SE obniży opłaty o np. złotówke lub co jeśli nadal bedzie stał na stanowisku, ze nie moze..,lub jeśli nadal bedą Cie zwodzic w rozmowach.Czy chcesz czy nie stałeś sie 'przywódcą' tej akcji,ludzie na Ciebie patrzą i czekaja na wytyczne.Ja jestem z Toba,mimo,ze nie wszystko mi sie podoba..Zastanawiam sie na przyszłosć,czy nie lepiej by było,zamiast spotkań na "3 stawach" od razu jechac na bramki?..Pomyślcie!..Ze wszystkich stron,z kazdej-nawet polnej dróżki-wyjeżdza motonita i nikt nie wie ilu ich bedzie,może tylko 3,moze 300 a moze 1300..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po prostu,umawiamy sie na parkingu za bramkami,jest tam miejsce na kilka motocykli,i tyle!..Kto chce jechac autem jedzie autem,kto motocyklem jedzie motocyklem i wszystko.Wtedy naprawde wiadomo,ze nie ma organizatora,nikt nie moze określić ilu nas jest zanim dojdzie sprzęrzenia na bramkach,typowo spontaniczna akcja,np za tydzien w piątek lub w sobotę,CAŁY DZIEŃ!..Zgadujemy sie na PW co do godzin i zjezdżamy,małymi grupkami,po ilu sie tam umówimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym by następną akcje przeprowadzić po cichu, bez informowania, może wtedy docenią, i bede lepiej dla nich współpracować z nami.Zapomniałem napisać że wiem jak może się nazywać stowarzyszenie co pare stron wcześniej było poruszane i w wywiadach że może takie założymy "Stowarzyszenie Miłośników Autostrady A4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie!Słyszałem kilka minut temu w RMFie informację, iż w związku z nieprzepuszczeniem przez bramki pojazdu uprzywilejowanego, jakim był motocykl ratunkowy kolegi Darka, który zabezpieczał nasz protest zostanie złożone(bądź już zostało, nie pamiętam już) doniesienie do prokuratury. Cóż, biorąc pod uwagę fakt, iż mogło to narazić czyjeś życie, nie jest to sprawa śmieszna - niemniej jednak, trzeba przyznać, iż jest to kolejny udokumentowany wypadek pogrążający Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Po raz kolejny - podobnie jak i przy przepuszczaniu motocyklistów bez opłaty przez bramki - okazało się, iż zarządcy autostrady postępują wg swojego "widzimisię" nie wg obowiązującego prawa.Panie Darku, jako iż zdaję sobie sprawę, że będzie Pan teraz ciągany po sądach i prokuraturach, życzę Panu wytrwałości i powodzenia w walce o przestrzeganie prawa. Ponadto pragnę serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz wszystkich kolegów za zabezpieczenie naszego protestu.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.