Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stary Płyn Hamulcowy/olej


michalsuzi

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie jak ktoś sumiennie wymienia olej to po takich np 10 000 olej motocyklowy jest chyba do silników samochodowych prawie jak nowy szczególnie że takie silniki nie osiągają takich obrotów. Osobiście nie polecam, różne wałki są dlatego ja zawsze wymieniam sam a stary...o takich rzeczach się nie mówi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary powinni Ci przyjac na stacji benzynowej, jakbys byl z Katowic to bym Ci powiedzial na ktorej, bo wlasnie jutro bede jezdzil i probowal go gdzies oddac. Jak sie nie uda to w warsztacie sprobuje, a jesli sie nie zgodza to bedzie stal w garazu i czekal az nasze spoleczenstwo dojrzeje do potrzeby ochrony srodowiska...

(...)a stary...o takich rzeczach się nie mówi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabol: jak juz masz wlewac do kanalizacji to lepiej daj go do firmy budowlanej- oni smatuja tym szalunki zeby latwiej od betonu odchodzily.co do oddawania oleju to nie ma przypadkiem obowiazku przyjecia go przez sprzedawce nowego? podobnie jak z akumulatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powstają właśnie ploty, nie powiedziałem co z nim robię a ktoś dopowiedział ze wylewam i za chwile pewnie byście pojechali po mnie;). Zlewam do butelki po coca coli i Ci co grzebią w śmietnikach przez chwile myślą że znaleźli funkiel nówkę butelkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta to zawsze spuszczam do pustego starego baniaka, po tym samym oleju. Potem to zostawiam w kanale, piwnicy.Zużywam go po troszku:- smarowanie łancucha w pile spalinowej- jak jest czarny i gęsty to maluję drewniany płot na wsi, co jak co ale nie ma lepszego środka konserwującego drewno- w okresie zimowym czasami spalam w piecu, chociaż staram się tego unikać- na wsi w okresach porządkowych spalam go na ogniskach, gdzie wypalam gałęzie z drzew itp.W większych miastach powinny być miejsca gdzie to oddać.Najlepszym rozwiązaniem jednak wydaje się zostawianie opakowania po tyle co wlanym oleju i do niego z powrotem zlać olej przy następnej wymianie, zanieść do piwnicy, kanału, gdzieś gdzie nie będzie zawadzał. Jak się uzbiera 10 takich baniaków to dopiero pokombinować co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do czystości oleju …Motocyklowy olej jest kilkukrotnie brudniejszy od samochodowego Dlaczego??A to dlatego ze tym samym olejem ( są wyjątki ) smarowany jest silnik, sprzęgło, skrzynia biegów wiec ilość opiłków metalu i pyłu ze sprzęgła jest spora ;-) wysokie obroty i temperatura też swoje robią i dlatego właśnie wymienia się olej do 6- 10 a nie jak w autach 10 – 30 czy też 60 tys w ciężarówkach . W samochodach olej pracuje tylko w silniku nie ma opiłków skrzyni czy sprzęgła wiec jak by nie patrzeć jest czystszy .W Zabrzu na ulicy: Nad kanałem jest stacja przeglądów i maja piec na zużyty olej w sezonie zapewne nie odmówią przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpytaj w jakimś serwisie motocyklowym w Twojej wiosce, powinni przyjąć olej przepracowany i płyn ham.

Kluczowym słowem jest powinni podobnie jak powinny to robić stacje benzynowe, których odwiedziłem kilka w ostatnim czasie, i nigdzie nie mają ochoty wziąść tylko litrów :/ Chyba będę musiał zaczekać jeszcze kilka lat zanim

a) wejdzie odpowiednia ustawa nakazująca przyjmowanie

B) kupię/zrobie sobie piecyk i będę tym ogrzewał garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maglowałem ten temat przez ostatnich kilka tygodni i chyba skończy się tym, że przyniosę olej do pracy i oddam firmie odpowiedzialnej za utylizację m.in. tego typu płynów. Jak się uda to oczywiście wszystko obędzie się "pod stołem" :| bo oficjalnie to chyba zginąłbym pod stertami dokumentów i nie skończyłbym ich wypełniać przed Świętami B.Narodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.