Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zatrzymywać Się.


goorny

Rekomendowane odpowiedzi

mientkie siurki to ci ktorych nie stac na to, aby wziac na klate to co sie narozrabialo.Jak slysze takie pitolenie o zlej policji to mi sie kartofle w piwnicy traca.Wstapic to chciec mogl sobie do strazy papieskiej... to kolejne pitolenie i proba rehabilitacji poszkodowanego przez rodzine.Ten temat to przestroga dla wszystkich cfaniaczkow uwazajacych ze motocyklem mozna zawsze i wszedzie zwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odszkodowanie ?Jakie odszkodowanie ? Jak mnie zatrzymają za prędkość to mam ich do sądu podać za szkody moralne, nękanie i co tam jeszcze ? Każdego szkoda ale jak by pomyślał i się zatrzymał to by żył, jak by miał prawko itp. itd. to by żył. Zrobił głupio, ale nikt nie mógł wiedzieć że on tylko nie miał prawka, szukali bandyty który napadł hurtownię. Jak już było pisane to była najwyższa konsekwencja jego czynów, niedobra i nie tak to się powinno skończyć ale stało się i się nie odstanie. BLOKADA to nie policjant z suszarką - idąc dalej i zakładając że udało by mu się uciec i np. zabić kogoś w czasie gonitwy to ciekawe jakie by wtedy były komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie ?Jakie odszkodowanie ? Jak mnie zatrzymają za prędkość to mam ich do sądu podać za szkody moralne, nękanie i co tam jeszcze ? Każdego szkoda ale jak by pomyślał i się zatrzymał to by żył, jak by miał prawko itp. itd. to by żył. Zrobił głupio, ale nikt nie mógł wiedzieć że on tylko nie miał prawka, szukali bandyty który napadł hurtownię. Jak już było pisane to była najwyższa konsekwencja jego czynów, niedobra i nie tak to się powinno skończyć ale stało się i się nie odstanie. BLOKADA to nie policjant z suszarką - idąc dalej i zakładając że udało by mu się uciec i np. zabić kogoś w czasie gonitwy to ciekawe jakie by wtedy były komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak...Gliniarz nie duch święty, nie wie kto jedzie i dlaczego ucieka. Chłopak panikuje i ucieka bo się boi, nie ma prawka. Gdyby się zatrzymał dostałby mandat ale by żył. Szkoda życia.Myślę, że policjant też poniósł konsekwencję tego czynu, na pewno nie finansową ale moralną. Popatrzcie na to z drugiej strony.... Strzelasz, bo myślisz że ucieka ci bandyta. Nagle okazuje się, że ginie młody i niewinny chłopak który miał całe życie przed sobą. Coś w psychice zostaje na całe życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda każdego życia, ale ale co by powiedział każdy który krytykuje policjanta kiedy ów policjant odpuściłby sobie oddania strzału a chwilę później ten sam szaleniec na moto spowodowałby wypadek w którym zginęłaby twoja rodzina? Odp: policjant jest zły bo nie oddał strzału. Postawcie sie na chwilę w miejscu tego gliniarza a rozwieje to wasze wątpliwości.moje zdznie jest takie -chłopczyk (świadomie lub nie) sprowokował tę sytuację i poniósł tego konsekwencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj byla blokada z bronią wiec na pewno by go nie poprosili o dokumenty, daje glowe ze sporo ludzi by sie w takiej sytuacji sie tak zachowalo, pozatym strzela sie w ostatecznosci mogli go zaczac gonic mogli tez mu strzelic w opone a nie od razu do goscia celowac.
głowy nie dawaj bo dupa sama daleko nie zajdzie...tak na marginesie, piszą że broń użyli zgodnie z zasadami więc pewnie wszystkie możliwe formy zatrzymania wyczerpali i jedyne co zostało to strzelanie. I myślę że nie strzelał z zamiarem zabicia, ale to nie amerykański film... tam zawsze twardy glina trafia aaaa... i ludzie których znam pewnie zatrzymali by się do kontroli, ja tez.
oczywiscie ze tak a co maja jechac teraz i jego rodzicom powiedziec wiecie panstwo ale syn nie zatrzymal sie do kontroli i dostal kulke pech zdarza sie kazdego szkoda ? co ty chlopie wypisujesz powiesz to jego rodzicom ze kazdego szkoda ? mysl troche jak cos piszesz. Powinni przynajmniej dostac przeprosiny jakies a tak swoja droga podziwiam ojca ze tylko do sadu podal policje bo ja bym chyba zabil jak by ktos moje dziecko ruszyl ale to tak na marginesie wiec niewazne
chyba przesadzasz trochę... straszne co się stało, ale to nie zmienia faktu że po to jet policja żeby działać w takich momentach stanowczo. Można gdybać co by było gdyby było. A gdyby to był ten kolo z napadu i by go przepuścili bo jak coś zrobią to go uszkodzą i będzie wielkie halo i ten kolo jadąc dalej potrącił by kogoś z Twojej rodziny to byś krzyczał dlaczego go na blokadzie nie zastrzelili, przecież to bandyta... Taka dyskusja nie prowadzi do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złe miejsce,zły czas....I tragiczny koniec w skutkach.. Może to mało ważne ale wg.mnie tu niema o czym dyskutować.Koleś podłożył sie przez przypadek za jakiegoś bandziora.Niema napisane na czole:-''sorry to ja nie byłem''Nikogo bym po sądach nie ciągał za coś takiego co tam sie stało.Sam koleś sobie winien,chodź wiem jak to jest bo sam prawie tak jeździłem......powiedzmy ...na ostro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tak a co maja jechac teraz i jego rodzicom powiedziec wiecie panstwo ale syn nie zatrzymal sie do kontroli i dostal kulke pech zdarza sie kazdego szkoda ? co ty chlopie wypisujesz powiesz to jego rodzicom ze kazdego szkoda ? mysl troche jak cos piszesz. Powinni przynajmniej dostac przeprosiny jakies a tak swoja droga podziwiam ojca ze tylko do sadu podal policje bo ja bym chyba zabil jak by ktos moje dziecko ruszyl ale to tak na marginesie wiec niewazne
Przyznaj się ,ze jeździsz bez prawka...Próbujesz nam tu wszystkim wcisnąć, że chłopak źle zrobił, że uciekał, że sytuacja która powstała dawała podstawy do użycia broni, ale policja powinna się poczuć i zapłacić te 100tys 200tys zł.Przecież ojcu tego chłopaka nie chodzi o kasę tylko o orzeczenie o winie, wina niestety jest po stronie chłopaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużo oleju w głowie gdy lecę na sprzęcie... ale na blokadę policyjna się zatrzymałem, bo trzeba się zatrzymać... Jest jakaś granica !! Jestem zdania że policjant nie powinien ponosić konsekwencji, w głowie pozostanie ta sytuacja, cholerny niedosyt cholerny pech, że to nie był beztroski złodziej oraz żal i smutek po zabiciu niewinnego człowieka, który przez swoją głupotę zapłacił życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się ,ze jeździsz bez prawka...
akurat ci powiem ze mialem motor 4 miesiace przed zdaniem egzaminu ale nigdy nie jezdzilem bez prawka nie wiem czy strach czy moze rozwaga ale jakos tak juz mam i nieraz slyszalem zebym smigal ze wszyscy tak jezdza ale nie uleglem pokusie po placu manewrowym sie najezdzilem a co do tego orzeczenia o winie to wina wina ale trzeba byc czlowiekiem i miec sumienie dlatego jak czytam teksty typu no coz mial pecha i kazdego szkoda to nie dziw sie ze szlak mnie trafia, mowie dobra jesli juz ok macie racje ale powinno byc jakies ubezpieczenie czy pomoc psychologa w takim wypadku dla rodziny a nie olewka i znieczulica totalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie traktuj tego jako "kulka w plecy" albo w "tyl glowy".Policja ma obowiazek chronic obywateli. Tu celem bylo schwytanie groznego bandziora. Kiedys czytalem o przypadku w stanach gdzie policjant zastrzelil dziecko ktore mierzylo mu w plecy z pistoletu zabawki. Czlowiek spanikowal i strzelik do dzieciaka. Kontrowersyjne? Jasne. Ale pod ta czapka jest tez czlowiek ktory ma w domu gromadke dzieci do utrzymania a to ze placa mu za utrzymywanie porzadku to druga sprawa. On tez w robocie wysiaduje 8 godzin a potem chce isc do domu.W naszym temacie policjant zrobil to co musial. Ciekaw jestem jakby wygladal ten temat jakby zastzrelili tego "bandziora na motorze"? Czy tez byly by glosy ze do brata nam strzelaja w plecy tylko dla tego ze mial slabszy dzien i obrobil hurtownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były strzały ostrzegawcze? Sorry ale ja nawet uważam, że za obrobienie hurtowni kulka w plecy się nie należy człowiekowi. Kara nie adekwatna do dokonanej zbrodni. Ja to rozumiem tak, że policja przede wszystkim powinna chronić obywateli, czyli strzelać do nich w ostateczności, a czy tu na prawdę nie można było nic innego zrobić? A jak się komuś to nie podoba to niech nie wstępuje w szeregi mundurowych. Polska to nie dziki zachód i proszę tu nas nie porównywać do USA bo jest to komiczne Oni tam mają śmigłowce, tony sprzętu, pewnie lepsze szkolenie i ćwiczą na bieżąco różne scenariusze. Po prostu uważam, że za wcześnie pociągnięto za spust...Chłopak zawinił bo nie zatrzymał się kiedy musiał, ale przecież można było za nim rozpocząć pościg, zorganizować kolejne blokady. Rozumiem, że nie ma tu żadnego bezpiecznego rozwiązania ale niektórzy chyba nie czują tego, jaką ostatecznością jest pociągniecie za spust. W jednej sekundzie został schwytany, osądzony i wymierzono na nim wyrok bez możliwości apelacji. On na pewno na to nie zasługiwał, nie za podejrzenie obrobienia hurtowni, nie za próbę sforsowania blokady.Policjant nie powinien być osądzony, ale odszkodowanie i przeprosiny rodzinie się należą. Najprościej chyba można to nazwać wypadkiem przy pracy, w niektórych zawodach takie wypadki dużo kosztują. To jest tylko moje zdanie i nie mnie nikogo osądzać.Edit:Boban proste, próbowałbym też zastrzelić człowieka, ale to też nie miało by nic wspólnego ze sprawiedliwością, zostałbym albo też zastrzelony albo osądzony i skazany. Powtórzę, żyjemy w cywilizowanych czasach w jako takim cywilizowanym państwie, to nie dziki zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co byscie zrobili jezeli policjant by zastrzelil waszego syna
sam bym go zastrzelil jakby jezdzil bez uprawnien i nie zatrzymywal sie na wezwanie policji. Nie odwracaj kota ogonem. Jednostki aspoleczne sa eliminowane. Albo osadzane i zamykane w pierdlu (o ile sie da osadzic) albo elmiminowane przez sluzby to tego stworzone.Dlaczego? Bo ja -obywatel- tego chce. Nie chce tez zeby po drogach jezdzili idioci bezprawa jazdy i poczucia odpowiedzialnosci. Ale bardziej od piratow drogowych boje sie bandziorow z pistoletami okradajacymi moj dobytek.A były strzały ostrzegawcze? Sorry ale ja nawet uważam, że za obrobienie hurtowni kulka w plecy się nie należy człowiekowi. Kara nie adekwatna do dokonanej zbrodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było gdyby... - gdyby się zatrzymał- gdyby miał prawko- gdyby motonita i policjant pomyśleli 2 razy - gdyby kula poszła inaczej- gdyby uciekł i potrącił kogoś - gdyby to był faktycznie bandzioritp. itd.Jak dla mnie chłopak jest winny temu co się stało, oddał życie za 500zł mandatu, rodzina owszem powinna mieć pomoc psychologa i wszystko co pomoże im przebrnąć przez ten stres. Czy policjant jest winny nie powiedziałbym, bo zareagował prawidłowo w przeświadczeniu że ma przed sobą bandytę. Wszyscy mówią że policja nic nie robi, tu zadziałała (czy dobrze czy źle to już każdy sobie sam odpowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylmy pojec. To byly srodki bezpieczenstwa a nie kara.
Środki bezpieczeństwa, masz racje, więc zastosowane środki bezpieczeństwa były nieadekwatne do zaistniałego zagrożenia.
nie zadawaj pytan rodem z programu "uwaga". Padam jak slysze stwierdzenie: czy na pewno musialo do tego dojsc?
Wg. mnie są to podstawowe pytania, proste i logiczne. Specjaliści badający tą sprawę musieli na nie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Jeżeli oddanie strzału w kierunku podejrzanego to ostateczność to należy zadać pytanie czy wszystkie inne czynności poprzedzające zostały poprawnie wykonane. Żeby dalej prowadzić dyskusje w tym kierunku trzeba by poznać sprawę dokładniej.
znowu mylisz pojecia. Policja nie scigala chlopaczka bez prawa jazdy a bandyte na motocyklu ktory napadl na czyjas firme. Zastosowano srodki bezpieczenstwa adekwatne do wagi zagrozenia.
A zastrzeliła PODEJRZANEGO i jak się później okazało niewinnego chłopaka. Środki bezpieczeństwa, które miały tego chłopaczka chronić spowodowały jego śmierć. Co to oznacza? Ano że zostały źle użyte.
Czy policjant jest winny nie powiedziałbym, bo zareagował prawidłowo w przeświadczeniu że ma przed sobą bandytę.
Tak więc teraz nam wszystkim należy szczerze życzyć, żeby to o nas nigdy żaden człowiek w mundurze nie był "w przeświadczeniu że ma przed sobą bandytę."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki bezpieczeństwa, masz racje, więc zastosowane środki bezpieczeństwa były nieadekwatne do zaistniałego zagrożenia.
Pozwolę sobie zadać 2 pytania.W przypadku jakiego zagrożenia, te środki bezpieczeństwa byłby adekwatne? Według mnie bezpośrednie narażenie życia funkcjonariusza policji jest właśnie taką sytuacją. I nie mówię tutaj o domniemaniu, że ten chłopak mógł być bandytą, tylko o nie zatrzymaniu się na blokadzie i próbie przejechania (o ile można to tak nazwać) policjanta.Poza tym nie nam to oceniać. Prokuratura już to oceniła i do nadużycia nie doszło.I pytanie drugie. Jak w tej sytuacji policjant powinien w skuteczny i bezpieczny sposób zatrzymać tego chłopaka, bądź w ogóle się zachować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były strzały ostrzegawcze? Sorry ale ja nawet uważam, że za obrobienie hurtowni kulka w plecy się nie należy człowiekowi. Kara nie adekwatna do dokonanej zbrodni.
jak by ci pokój obrobili to inaczej byś pisał, za łache kary są w polsce, ręce bym ucinał za kradzierze jak w afryce robią !!! jak ktoż kiedyś miał gazete zły to wiadomo o co chodzi. Dla mnie to adekwatne raz drugi obrobi sklep potem zacznie zabijac dla łupu...nie ma litości dla degeneratów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbaczasz z tematu ale odnosnie tego co piszesz masz racje tylko wez pod uwage to ze jakby ludzie zarabiali bardziej realnie to by to na pewno spadlo a mnie osobiscie wcale to nie dziwi bo wiem ze polacy sa zawistni i jezeli jeden zarabia 10 tys czy 20 tys i sie obnosi jak by byl panem swiatam a drugi tyra jak wół, klepie biede za 1,5 tys to tak to potem wyglada oczywiscie nic nie usprawiedliwia takiego zachowania ale jest to zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbaczasz z tematu ale odnosnie tego co piszesz masz racje tylko wez pod uwage to ze jakby ludzie zarabiali bardziej realnie to by to na pewno spadlo a mnie osobiscie wcale to nie dziwi bo wiem ze polacy sa zawistni i jezeli jeden zarabia 10 tys czy 20 tys i sie obnosi jak by byl panem swiatam a drugi tyra jak wół, klepie biede za 1,5 tys to tak to potem wyglada oczywiscie nic nie usprawiedliwia takiego zachowania ale jest to zrozumiale.
Co Ty gadasz,kolesie którzy oborbili ta hurtownie uciekali na jakiejś wuesce czy innej SHLce(poważnie mówie)więc biedni to oni nie byli.Wszak moto to drogie hobby... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze jakby ludzie zarabiali bardziej realnie to by to na pewno spadlo a mnie osobiscie wcale to nie dziwi bo wiem ze polacy sa zawistni i jezeli jeden zarabia 10 tys czy 20 tys i sie obnosi jak by byl panem swiatam a drugi tyra jak wół, klepie biede za 1,5 tys to tak to potem wyglada oczywiscie nic nie usprawiedliwia takiego zachowania ale jest to zrozumiale.
Chłopaku co ty wypisujesz ??? Najeżdżasz na Policjanta który podczas wykonywania swoich OBOWIĄZKÓW zasrzelił, m.in. dla TWOJEGO bezpieczeństwa człowieka który wg. praw logiki zachował się jak BANDYTA a rozumiesz ludzi którzy zachowują się jak BANDYCI ???"... to skąd ty qrwa jesteś? z NSDAP ? .... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.