Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zatrzymywać Się.


goorny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat jest trudny i warto odłożyć emocje na bok.Przewinęło się w temacie stwierdzenie, że "jest zezwolenie na strzelanie do jednego z nas". Czyli co, ktoś jeździ na motorze, to mamy od razu go bronić, choćby nie wiem co ?Mieszkam w kraju, gdzie nie mogę bez obaw zostawić motoru na parkingu. W kraju, gdzie czasami strach wyjść wieczorem na ulicę. Chciałbym się czuć bezpiecznie. Policja od tego jest, żeby dać mi poczucie bezpieczeństwa - jednak coś za coś. Każą mi się zatrzymać do kontroli, to się zatrzymuję. Chcą mnie wylegitymować nocą w parku - ależ proszę bardzo. Nie mam nic na sumieniu, więc się nie stresuję. Jeśli ktoś popełnia przestępstwo i ucieka, to mogę mieć pretensje do gliniarzy, bo zawiedli moje oczekiwania. Jeśli natomiast polują na bandytę na motorze, robią blokadę, na widok której "motocyklista" się nie zatrzymuje, a wręcz przyspiesza, to mają wszelkie podstawy, by podejrzewać, że trafili właśnie na tego gościa - gdyby to był Bogu ducha winny chłopak, to by się zatrzymał, nie ?Szczerze i z całego serca współczuję rodzinie chłopaka, ale uważam, że wina była wyłącznie po jego stronie. Czy gdyby zastrzelili złodzieja/mordercę/gwałciciela, również powinni płacić odszkodowanie ? Psycholog z całą pewnością jest rodzinie potrzebny, podobnie jak policjantowi, który pewnie do końca życia będzie widział twarz tego chłopaka. Reasumując: 1) policja jest po to, żeby pilnować prawa,2) obywatele mają prawa przestrzegać - w szczególności reagować na polecenia policji3) widzę blokadę/kontrolę - zatrzymuję się4) bandyci nie oddają 17 strzałów ostrzegawczych i nie proszą przez radio o pozwolenie na użycie broni - dlaczego ludzie ryzykujący życie pilnując naszego mienia/życia/zdrowia powinni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze powstaly 2 obozy..kilkunastolatkow krzyczacych CHWDP, niebieskie mendy itp itd.. i osoby troche starsze (niekocznie wiekowo), ktore twierdza ze gliny mialy prawo strzelac...ktos napisal.. a co by bylo gdyby to byl Twoj brat, kuzyn?????? to ja moze zadam takie pytanie:a co by bylo gdyby policjantem byl Twoj brat albo kuzyn? co by bylo gdyby ten koles uciekajacy motocyklem, wyciagnal bron i zaczal strzeclac - tez byscie go bronili bo to w koncu motocyklista?a co by bylo gdyby ten koles uciekal i potracil Cie np na pasach???sory.... nie mial prawka - nie mnie to osadzac (sam kiedys jezdzilem bez-uciekal przed policyjna oblawa - wiedzial jakie ryzyko ponosipolicjan strzelal-- mial do tego pelne prawo, w koncu bylo podejrzenie ze to kryminalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tematu, poniewaz nie chcialo mi sie brnac przez 5 stron pewnie malo znaczacych postow. rozwalil mnie jednak fragment artykulu przytoczonego w pierwszym poscie."Do tragicznych wydarzeń w Chodlu doszło latem 2006 roku. 21-letni Marcin nie zatrzymał się na policyjnej blokadzie. Policjant strzelił, bo myślał, że to groźny przestępca, który kilka chwil wcześniej napadł na pobliską hurtownię wędlin."absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synek ... kopara mi opada jak czytam to co piszesz. Znowu nie masz pojecia o czym jest temat i sadzisz OT. Twoja opinia o mnie smarkaczu tylko mi schlebia. Jestes tamkim samym nieodpowiedzialnym smarkiem jak ten o ktorym rozmawiamy. On tez nie rozumial ze do motocykla trzeba dorosnac.Moze wysilisz swoj orzeszek zawieszony miedzy uszami i napiszesz cos w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie dziwi podejście niektórych użytkowników w tym temacie. Padają ostre słowa. Między innymi, że dajemy przyzwolenie, żeby do nas strzelano. Na jakiej podstawie? Bo, gość był na motocyklu i rzekomo był motocyklistą? To dlaczego w tematach, gdzie jest poruszana kwestia zgromadzenia jakiejś ilości punktów w określonym czasie przez pirata na motocyklu, nikt nie nazywa go motocyklistą, a co najwyżej „motocyklistą” lub użytkownikiem motocykla. Nie chcę nic mówić, ale w tym wypadku było tak samo. Chłopak nie miał uprawnień (o ile dobrze pamiętam motocykl nie był zarejestrowany, ale głowy nie daję). Poza tym, jeżeli ktoś zagłębiał się w owym czasie w temat, to na pewno wie, iż chłopaczek chciał wstąpić do policji. Stąd ta ucieczka, z obawy przed konsekwencjami jakie mogą zaważyć na jego karierze zawodowej. To ja się pytam, co trzeba sobą prezentować, żeby postąpić w podobny sposób. Chłopak nie zatrzymując się na blokadzie i powodując bezpośrednie zagrożenie życia funkcjonariusza policji, poniekąd naraził na niebezpieczeństwo swojego kolegę (po przyszłym) fachu. To tak jakbym ja, nie będąc jeszcze motocyklistą (ale chcąc nim być) świadomie w jakikolwiek sposób narażał ich na niebezpieczeństwo. Trochę chore, nieprawdaż? Stres stresem, emocje emocjami, ale to nie one powinny brać górę, wyłączając przy tym w miarę realną i obiektywną ocenę sytuacji.Ale odcinając się od powyższego pytam się jak Waszym zdaniem policja powinna zareagować w tej sytuacji? I oczekuję konkretnych argumentów z uwzględnieniem czynników, o którym w tym temacie wiemy. Jak w bezpieczny sposób można było zatrzymać tego chłopaka lub jakie środki bezpieczeństwa powinni podjąć ? Padł argument, że blokada powinna być tak zrobiona, aby nie dało się jej przejechać. Niewątpliwe jest to jakiś sensowny argument. A wszystkich krzyczących za strzelanie w plecy pytam tylko, czy kiedykolwiek w życiu trzymali broń? Jeśli tak, to jak ze strzelaniem? I jednocześnie chciałbym zauważyć, że ćwiczenia na strzelnicy, bądź miasteczku policyjnym podczas symulowanej akcji, to całkowicie coś innego niż rzeczywistość.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac temat podzielil ludzi pisalem juz ze mogli pomyslec i przewidziec ze bandyta nie zatrzyma sie przed policyjna blokada mogli rownie dobrze dac kilka nieoznakowanych radiowozow ktore by mu zajechaly droge uniemozliwiajac ucieczke, piszac o strzelaniu jak zauwazyl kolega wyzej nikt z nas nie strzelal no dobrze ale wydaje mi sie ze do policji trafiaja ludzie kompenentni radzacy sobie ze stresem w takich sytuacjach, moze macie i racje jak by patrzec z 2 strony, zreszta nie chce mi sie teraz dyskotowac nie jestem w nastroju wczoraj musialem uspic psa i jestem troszke zalamany tak ze przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę podobną sprawę, którą zapewne wielu z Was pamięta, gdzie strzelano do nastolatków w Roverze pod Poznaniem, gdzie jeden zginął, a drugi wylądował na wózkuProces policjantów po strzelaninie w Poznaniu - prokurator chce kar od 2 do 2 i pół roku więzieniaKar od dwóch lat do dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia domaga się prokuratura dla czterech policjantów oskarżonych o udział w policyjnej strzelaninie, w której w której w kwietniu 2004 roku zginął 19-letni Łukasz T., a jego rówieśnik Dawid Lis został ciężko ranny.We wtorek przed Sądem Okręgowym w Poznaniu zakończył się proces policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu oskarżonych o nieuzasadnione użycie broni i niedopełnienie obowiązków podczas policyjnej akcji. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.Do strzelaniny doszło w nocy 29 kwietnia 2004 roku. Policjanci usiłowali zatrzymać i wylegitymować kierowcę samochodu marki Rover. Podejrzewali, że jedzie nim groźny, poszukiwany przez nich przestępca. Ponieważ młodzi ludzie nie zatrzymali się, policjanci zaczęli strzelać w kierunku auta. Kierowca rovera zginął na miejscu, a pasażer został ciężko ranny. Okazało się, że żaden z 19- latków nie był przestępcą, którego chciała zatrzymać policja.(PAP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego niby nie zatrzymac sie do kontroli? Z powodu mandatu? Jezeli tak mnie przeraza mandat to nie lamie przepisow i tyle. Kazdy kto lamie przepisy robi to swiadomie i chcac nie chcac musi liczyc sie z konsekwencjami. W momencie nie zatrzymania sie do kontroli jedyne co moze zalozyc policjat to to ze ma do czynienia z przestepca i na wszelkie mozliwe sposoby go zatrzymac.Ciekaw jestem cobysie powiedzieli gdyby samochodem/motocyklem uciekal ktos kto okradl was lub zabil kogos z waszych bliskich, czy w momencie w ktorym dowiedzielibyscie sie ze policja nie zatrzymala podejrzanego poniewaz nie reagowal na ich wezwanie podalo by stwierdzenie ze spoko, bo jeszcze by mu krzywde zrobili?Dlaczego u nas w kraju jest takie publiczne przyzwolenie na kradziez? Takie same przestepstwo jak gwalt, zabojstwo czy inne podobne rzeczy!Gdy mnie zatrzymuje policja to jakos nigdy nie robie z tego problemu, jesli przekroczylem predkosc to bylem tego swiadomy i nie placze ze musze zaplacic pare zloty mandatu, normalnie mozna pogadac z policja i nie zawsze ten mandat sie dostanie.Wymiar sprawiedliwosci powinien byc zdecydowanie ostrzejszy, wyroki surowsze a wiezniowie powinni zarabiac na swoje utrzymanie. Moze wtedy nie trzeba by moto przykuwac do wszystkiego czego nie da sie ruszyc z miejsca i caly czas myslec czy bede mial czym dalej jechac po powrocie na miejsce parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę podobną sprawę, którą zapewne wielu z Was pamięta, gdzie strzelano do nastolatków w Roverze pod Poznaniem, gdzie jeden zginął, a drugi wylądował na wózku
Sytuacja moim zdaniem zupełnie inna - policjanci z tego co pamiętam, byli w cywilu. Patrzysz w lusterko i widzisz, że z auta za Tobą wyskakuje kilku gości - jak powiedział rycerz: "tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba sp....ć". W tym przypadku chłopak nie był winny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja moim zdaniem zupełnie inna - policjanci z tego co pamiętam, byli w cywilu. Patrzysz w lusterko i widzisz, że z auta za Tobą wyskakuje kilku gości - jak powiedział rycerz: "tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba sp....ć". W tym przypadku chłopak nie był winny.
Możliwe że byli cywilnym wozem, ale chyba na służbie?. Chodzi mi bardziej o sposób działania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo panowie.Za dużo wątków , a co by było ,a co mogło być .Sprawa jest prosto.Facet strzelił drugiemu w plecy.Obojętne czy motocyklista czy nie.Wciepnąłech sam ten wątek bo interesowało mnie jak na to patrzycie.I ....ciekawe.Generalnie jo jest za ostrą policją , ale kulturalną i KOMPETENTNĄ.To co tam się stało to był błąd policji. I nie ino , gościa który strzeloł , ale przede wszystkim dowodzącego całą akcją.Nic nie może przejechać przez blokada , prócz T34 i ekspresu Warszawa -Wrocław.Nie można strzelać do ludzi którzy nie zatrzymują się na wezwanie ,bo jeśli by tak było to te forum liczyło by kilkanaście , kilkadziesiąt osób .Trzeba mieć pewność że ten ruch jest czynnością która uratuje strzelającemu lub komuś innemu życie.To jest jedyne usprawiedliwienie , na zabranie komuś przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.To co tam się stało to był błąd policji. I nie ino , gościa który strzeloł , ale przede wszystkim dowodzącego całą akcją.Nic nie może przejechać przez blokada , prócz T34 i ekspresu Warszawa -Wrocław.Nie można strzelać do ludzi którzy nie zatrzymują się na wezwanie ,bo jeśli by tak było to te forum liczyło by kilkanaście , kilkadziesiąt osób .Trzeba mieć pewność że ten ruch jest czynnością która uratuje strzelającemu lub komuś innemu życie.To jest jedyne usprawiedliwienie , na zabranie komuś przyszłości.
Sprawa jest prosta wystarczyło się zatrzymać, jedyną osobą która zawiniła przez niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest chłopak który zginął...Wiecie chyba troszkę mylicie pojęcia blokada nie wygląda jak na filmach gdzie masz 10 samochodów w poprzek drogi....i kolczatkę w takich sytuacjach jak opisana policjanci obstawiają drogi na zasadzie 1 lub 2 VW transporter na poboczu z pełną obsadą i długą bronią. jeśli widzą pojazd jak w opisie przestępstwa to lizak i na droga... A prawda jest taka widząc umundurowanego policjanta przy radiowozie dającego ci znak do zatrzymania "lizakiem" MASZ OBOWIĄZEK SIĘ ZATRZYMAĆ, jeśli uciekasz bierzesz na bary konsekwencje swojego czynu... które mogą okazać się niestety tragiczne... Żal chłopa który zginął, żal faceta który strzelał z przeświadczeniem że zatrzymuje przestępce... Nie ma co rozpisywać się nad policją bo jak wszędzie są ludzie w porządku, prezentujący pewien poziom a znajdą się debile którzy poziom drastycznie zaniżają... JA nie widzę tam żadnego błędu policji... Sytuacja działa się szybko, masz opis "człowiek na motocyklu z przedmiotem przypominającym broń (więc jest przeświadczenie że może jej użyć, niekoniecznie w tej chwili ale może za chwilę, jutro w trakcie kolejnego napadu i wtedyy może zabić bezbronna osobę która tylko przyszła do pracy) okradł hurtownie/sklep/bank itp..." stoisz na drodze widzisz, że jedzie człowiek na motocyklu dajesz znak żeby się zatrzymał... on nie reaguje jedzie dalej... co myslisz?- pewnie nie ma prawka... może zapomniał OC?? Proszę Cię... reagujesz błyskawicznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie z tym szacunkiem do miśków w mundurach jest różnie : mam kumpli w policji i ma do nich duży szacunek , dużo jeżdze samochodem i jak to zwykle bywa prędkośc osiagam czasami za dużo i jak dochodzi już do spotkania z misiami to jak są w porządku to i można bez punktów odjechać ale rok temu jak mnie zatrzymali na motorze to szlag mnie trafiał bo wmawiali mi złamanie przepisu którego nie złamałem ale byłem twardy i na złośc trzymali mnie prawie 1 godzine . Więc jak trafisz nie kumatego miścka to masz przerąbane !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, co Ty wypisujesz za głupoty. Zorientuj się najpierw czym jest broń maszynowa, a czym są karabiny. Jak już opieramy się na informacjach z internetu, których rzetelności i tak nie jesteśmy w stanie ich sprawdzić, to się ich trzymajmy. Jest mowa o broni maszynowej, nie karabinach. Poza tym jest mowa o 10 strzałach, z czego 2 były celne (z czego jeden trafił w kręgosłup, a nie cała seria). Jak tak dalej będziesz nadinterpretować lub ubarwiać (nie wiem jak to określić), to będziemy tam mieli zaraz małą wojnę.I powtarzam raz jeszcze. Idź na strzelnicę, pożycz od kogoś wiatrówkę i postrzelaj, a nie 10 strzałów traktujesz jak rzeź. To są ludzie, nie maszyny, żeby trafiać za każdym razem, zwłaszcza, że nie było tam snajpera, który to mógłby mieć właśnie karabin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jakikolwiek policjant tak zrobil, to musialby z wlasnej kieszeni zaplacic za uszkodzenie radiowozu.Ile bylo przypadków ze glinarze sami musieli sie zrzucac na AC w samochodach bo w razie stluczki taki Pan splacal naprawde samochodu... Policja kupujac nowe samochody dostaje AC w standardzie.. po uplywie okresu gwarancji AC juz nie przysluguje zreszta momentami nawet na paliwo nie maja kasy wiec o jakich poscigach tutaj mowimy.5. kolczatka.... hmm... to w tym wypadku to tak jakby rozciagneli drut na wysokosci szyji... pozatym myslisz kolego, ktory napisales o kolczatce, ze pały to wożą w calym radiowozie?Na stanie Policji w woj slaskim jest pewnie kilkanascie sztuk takiego luksusowego urzadzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie 10 to duzo a co powiesz o tym fragmencie cytuje "...Podkreślił jednak, że prawdopodobnie tylko jedna kula trafiła w motocykl z przodu. To przeczy wersji prokuratury i policjanta, że musiał on strzelać do Marcina, aby nie zostać staranowanym. Dzido uznał, że doświadczony strzelec (sam Sebastian O. w toku procesu stwierdził, że nim nie był) powinien zauważyć, że strzela ogniem ciągłym, bo wskazuje na to bezpiecznik .."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.