Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zatrzymywać Się.


goorny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to jak ktos zarabia to jego problem. To ze jeden zarabia 20 tys to nie znaczy ze ukradl . Piszesz tu jak Robin Hood. Bogaty jest gorszy od biednego. Bogatemu sama kasa sie robi a biedny musi na tokarce 8 godzin dziennie zapierdzielac.Co to ma do rzeczy. Nawet nie wolno tak myslec. Mysl jak byc tak bogatym jak "on" a nie jak on ma sie stac tak biedny jak "ty".
umiesz ty czytac ze zrozumieniem ? czy napisalem gdzies ze popieram takie postepowanie ? powiedzialem ze to ROZUMIEM , takie moze byc myslenie a nie ze sam tak mysle, tez potepiam kradziez a na 2 raz przeczytaj cos dwa razy zanim odpisujesz I CZY JA GDZIES NAPISALEM ZE jak ktos jest bogaty to znaczy ze ukradl ? no pokaz mi gdzie ja tak napisalem bo jakos wzrok dobry mam a nie moge sie tego doszukac, albo gdzie napisalem ze trzeba komus cos zabrac ? tego tez nie widze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najezdzam tylko z tego powodu ze moim zdaniem strzelanie do goscia nie bylo konieczne wydaje mi sie ze po to sa w policji cwiczenia i po to sa wybierani ludzie kompetentni zeby do takich sytuacji nie dopuszczac
Juz przestan bredzic, czego mieli uzyc ? Mocnych slow ? Powiedz co sam bys na miejscu tego mundurowego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakis strzal ostrzegawczy moze jakis nieoznakowany radiowoz moglby mu z 2 strony zajechac droge, nie wiem co bym zrobil nie jestem policjantem pozatym co nie dostali opisu podejrzanego ? byl tak samo ubrany ? na takim samym jechal motocyklu ? powinni jakis sprzet posiadac zeby skutecznie zapobiegac takim sytuacja, zapewniam ze nie ladowalbym do chlopaka nie majac 100% pewnosci ze to jest bandzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ales sie uparl... na jakim jechal motocyku? Chlopie .. daruj... moze zamiast programu "jaka to melodia" zaczna puszczac w TV "jaki to motocykl" ? i to jeszcze od przodu. Wierze ze jezdzisz na moto i mijasz nie raz motocykle. jakie to motocykle ? moze to znajomi? nie masz watpliwosci?Brniesz w ciemo w cos co nie ma sensu. Policjant spodziewajacy sie przestepcy bedzie wertowac katalog z motocyklami zeby rozpoznac czy ten ktos kto sie nie zatrzymuje na wezwanie to ten co okradl czy ten co "po prostu nie zrobil sobie prawka"zbaczasz z tematu ale odnosnie tego co piszesz masz racje tylko wez pod uwage to ze jakby ludzie zarabiali bardziej realnie to by to na pewno spadlo a mnie osobiscie wcale to nie dziwi bo wiem ze polacy sa zawistni i jezeli jeden zarabia 10 tys czy 20 tys i sie obnosi jak by byl panem swiatam a drugi tyra jak wół, klepie biede za 1,5 tys to tak to potem wyglada oczywiscie nic nie usprawiedliwia takiego zachowania ale jest to zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze zazwyczaj jest taka sytuacja jak np u mnie w firmie gdzie pracuje kierownictwo (ogolnie) oraz (technolodzy) itd siedza sobie w biurach odbieraja telefony buszuja po youtubie lub jak sie wchodzi to patrzysz a tu filmy ogladaja i dyskusja kwitnie i zgarniaja po kilka tys a pracownicy odwalaja cala robote przezucaja przez wlasne kregoslupy po kilka ton dziennie za grosze i odpowiedzialnosc takze wieksza jak cos spapraja oni po uszach oberwa przyklad z mojego zycia wziety ja nikomu nie zawiszcze nie zazdroszcze ale niech wszyscy zarabiaja w miare pracy(tak na marginesie 1 mln zl premi rocznej jaka dostal prezes firmy a pracownicy dostali fige z makiem) to mialem na mysli mowiac tyrac przewaznie wlasnie taka jest sytuacja. Jeszcze raz napisze nie chce nikomu nic zabierac no ale tez nie moze byc tak ze jeden zgarnia kilkanascie czy kilkadziesiat razy tyle bo wlasnie to powoduje takie zaistniale sytuacje(wylaczam oczywiscie np lekarzy na ktorych ciazy odpowiedzialnosc za ludzkie zycie) chyba troche off sie zrobilo przepraszam za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem twoje rozgoryczenie... sam zatrudniam ludzi... zarabiaja tyle na ile zarabiaja na siebie...ogladam YT, pije kawe... ale moim zadaniem jest dac im robote i miec z czego zaplacic za ich trud. Musisz zrozumiec ze im wieksza pensja tym wieksza odpowiedzialnosc. Jezeli ktos kto pracuje na przykladowej tokarce pomyli sie to koszty to material i czas.Mozna mu niezaplacic za ta prace o ile dokumentaja ktora dostal byla prawidlowa.Co z tego skoro firma w ktorej pracuje tokarz ma straty spowodowane niewywiazaniem sie z terminow. Tokarza to malo obchodzi...on pracuje 8h i do domu... przeciez wezmie jeszecze jeden walek i wystroga z niego to co mialo byc zrobione, ale konsekwencje tego poniesie jego przelozony.Ps. szanuje klase robotnicza i prosze mi nie zarzucac dyskryminacji. Tlumacze tylko skad biora sie dysproporcje placowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cybek1984 => ciekawe masz poglądy Chyba nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy : odpowiedzialności za swoje czyny...Gość na motocyklu sam sobie zgotował taki los - podjął decyzję że sie nie zatrzymuje i poniósł konsekwencje.Tyczy się to również kwestii zarobków - o co masz pretensje ? O to że ktoś ma lepszą prace a ktoś inny gorszą ? Czy ktoś kogoś zmusza do pracy ? Jak ktoś uważa że mało zarabia to niech zmieni pracę. No chyba że się nie chciało marnować czasu na naukę to wtedy trzeba niestety "przerzucać przez własny kręgosłup kilka ton dziennie".Ale najlepiej siedziec i piszczeć jak to jest źle, wszyscy są źli a ja biedny pokrzywdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze zazwyczaj jest taka sytuacja jak np u mnie w firmie gdzie pracuje kierownictwo (ogolnie) oraz (technolodzy) itd siedza sobie w biurach odbieraja telefony buszuja po youtubie lub jak sie wchodzi to patrzysz a tu filmy ogladaja i dyskusja kwitnie i zgarniaja po kilka tys a pracownicy odwalaja cala robote przezucaja przez wlasne kregoslupy po kilka ton dziennie za grosze i odpowiedzialnosc takze wieksza jak cos spapraja oni po uszach oberwa przyklad z mojego zycia wziety ja nikomu nie zawiszcze nie zazdroszcze ale niech wszyscy zarabiaja w miare pracy(tak na marginesie 1 mln zl premi rocznej jaka dostal prezes firmy a pracownicy dostali fige z makiem) to mialem na mysli mowiac tyrac przewaznie wlasnie taka jest sytuacja. Jeszcze raz napisze nie chce nikomu nic zabierac no ale tez nie moze byc tak ze jeden zgarnia kilkanascie czy kilkadziesiat razy tyle bo wlasnie to powoduje takie zaistniale sytuacje(wylaczam oczywiscie np lekarzy na ktorych ciazy odpowiedzialnosc za ludzkie zycie) chyba troche off sie zrobilo przepraszam za to
Zostań Technologiem Wyjdź z incjatywą - załóż włsną firmę - będziesz sam tyrał dla siebie - no i dla skarbu państwa - tak na marginesieJa zazdrościłem Motocyklistom swobody- więc kupilem sobie motocyklWracając do meritum tematu wg mnie Pies dobrze zrobił, Taką ma pracę, Takie ma obowiązki,Kolo, który zwiewał musiał zdawać sobie sprawę z ryzyka jakiego się podjął.Nie lubie Policji - ale gdyby nie oni na ulicach panwal by haos i anarhia.Nie rozumię dlaczego Pies musi się tłumaczyć lub też być sądzony za to, że wykonywał swoje obowiązki Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię dlaczego Pies musi się tłumaczyć lub też być sądzony za to, że wykonywał swoje obowiązki Damian
To może jo Ci odpowiem: Bo zabił człowieka....Motocyklistę....Dzieciaka....Czyjegoś syna....Jo z gliniarnią mioł dużo do czynienia , również na motocyklu.I na motocyklu w trakcie pościgu celowano do mnie z klamki.Prosto w ryj.Przy dużej stosunkowo prędkości.Nikt nie nacis spustu , a wierzcie mi w moim przypadku facet mógł to spokojnie zrobić(podobno sytuacja).Sorry , ale pierd..cie smuty.O zarobkach, szefach, kartoflach ,i dupie marynie...Sytuacja jest następująco.Jesteście gliniorzem.Dostajecie rozkaz coby stanąć na blokadzie bo trza zatrzymać złodziei(liczba mnoga) na motocyklu.Stajecie.wkoło koledzy, komentarze , dzień jak co dzień.Nagle jedzie moto.Koleś idzie po bandzie i prawie na wos wjeżdżo.Szybkie moto.Agresywne kolory.Moto wos mijo .Krzyki . Zamieszanie.Kto decyduje?I kur..a wyciągosz klamka , i kropisz do gościa????? Co jest z wami?! Co chwila kajś jest jakiś napad , pobicie i inksze takie.Za kożdym razem w takiej sytuacji ktoś powinien ginąć?OD KULKI W PLECY?!To że tam ktoś zginął , to jest ewidentno wina policji.Jeśli jest blokada , to nic nie mo prawa przejechać i basta.W przeciwnym wypadku , po kiego wafla ona tam jest?To może poiwnni ustawić szpaler , i kto minie walić z M16?Za brak prawka,oc,przeglądu ,i co tam jeszcze , niezatrzymanie się do kontroli , jest inno kara niż śmierć. Wina jest po stronie policji. Gliniorz powinien stracić praca , lub iść za biurko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do zarobków każdego z nas jest takie powiedzenie "trzeba było sie uczyć" z dopiskiem a nie kamykami na szkołe rzucać... nikt nikomu tego nie zabraniał i innymłatwo nie przyszło, oczywiście ze są tacy co wiedzą gdzie sie dobrze urodzic i juz maja dobry start... i nie piszcie że napaść na hurtownie to wina zarobków- bzdury jakieś!!!a jadący na blokade policyjną powinien sie zatrzymac a nie uciekać, sam wybrał jak to juz ktos napisał... wybrał kłopoty a dostał kulke,jak juz pisałem bo był w złym miejscu o nieodpowiednnim czasie, policja? jeszcze raz popieram ,mieł go poprosic w smsie żeby sie zatrzymał? bez jaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie jak sie nie znasz to nie pisz glupot jakby to byla wiejska przerobka to z zadnej gazety by sie nie osmieszali artykulu zamieszczac a po zdjeciach widac ze jest zrobione czysto i ma to rece i nogi, a to czy firma jest profesjonalna czy nie to weryfikuje rynek i nabywcy a nie to czy ktos powie o swoich umiejetnosciach ze jest profesjonalny a gowno umi,to ze ktos sklada sprzety w przyslowiowym garazu nie znaczy ze sie nie zna.
nie wypowiadam sie odnosnie reszty bo juz swoje zdanie powiedzialem ale powiem ci cos ze jak ja pobobnie spora czesc chlopakow jest po studiach i zarobek nie ma tu nic do rzeczy, podobnie stanowisko pracy wiec ta uwaga jest odrobine nie na miejscu pozatym nie uwazam kogos bez szkoly za osobe odemnie gorsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przyjmijmy ze tak jest stalo sie tragedia ale powinna policja poniesc jakies konsekwencje przynajmniej poczuc sie do odpowiedzialnosci i wyplacic odszkodowanie moze nie az 800 tys ale chocby 100 cz 200 tys lub chociaz rodzine przeprosic a nie umywac rece w koncu on tez nie byl temu winien zbyt wysoka cena jak za głópote mi sie wydaje
A niby na jakiej podstawie?Takiego sobie syna wychowali, ktory bez prawka kozaczyl na miescie a stchorzyl przed kordonem policji.Jakby mu za mlodu wpoili podstawowe zasady ktorymi kierowac powinni sie ludzie mieszkajacy badz co badz w kraju prawa to nic takiego by sie nie stalo.Taki byl kozak to mogl sie zatrzymac i poniesc konsekwencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi tyra jak wół, klepie biede za 1,5 tys to tak to potem wyglada oczywiscie nic nie usprawiedliwia takiego zachowania ale jest to zrozumiale.
No to zajebiscie, tak wiec wszyscy, ktorzy zarabiaja 1,5 tys i mniej maja prawo krasc?Piekny tok myslenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat Można by było przeszczepić z archiwum poprzednią rozmowę o tym wydarzeniu. Zdarzało mi się nieraz uciekać przed policją, gdy jeszcze nie miałem prawka ( za młody byłem). Nie powiem, żeby było to mądre, jednak są sytuacje, w których człowiek reaguje instynktownie, pod wpływem adrenaliny, czy z głupoty ( u mnie pewnie były to wszystkie trzy czynniki). Może uciekał już wielokrotnie i myślał, że znów się uda. Policja powinna mieć odpowiednie uprawnienia i swobodę działa, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Obywatel natomiast musi wiedzieć, czego się może spodziewać w razie niezastosowania się do sytuacji. Co do strzelania z pistoletu, to polecam wszystkim mówiącym o celowaniu w opony postrzelać sobie do ruchomego celu i wtedy się wypowiadać.Kolego Cybek1984, czy ty przypadkiem nie jesteś „aktywnym” kibicem jakiegoś lokalnego klubu piłki nożnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najezdzam tylko z tego powodu ze moim zdaniem strzelanie do goscia nie bylo konieczne wydaje mi sie ze po to sa w policji cwiczenia i po to sa wybierani ludzie kompetentni zeby do takich sytuacji nie dopuszczac
Znaczy, ze mieli go zlapac na lasso i zdjac z siodla.No to by bylo chyba najlepsze wyjscie, tylko kto u nas potrafi zlapac cokolwiek na lasso?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat Można by było przeszczepić z archiwum poprzednią rozmowę o tym wydarzeniu. Zdarzało mi się nieraz uciekać przed policją, gdy jeszcze nie miałem prawka ( za młody byłem). Nie powiem, żeby było to mądre, jednak są sytuacje, w których człowiek reaguje instynktownie, pod wpływem adrenaliny, czy z głupoty ( u mnie pewnie były to wszystkie trzy czynniki). Może uciekał już wielokrotnie i myślał, że znów się uda. Policja powinna mieć odpowiednie uprawnienia i swobodę działa, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Obywatel natomiast musi wiedzieć, czego się może spodziewać w razie niezastosowania się do sytuacji. Co do strzelania z pistoletu, to polecam wszystkim mówiącym o celowaniu w opony postrzelać sobie do ruchomego celu i wtedy się wypowiadać.Kolego Cybek1984, czy ty przypadkiem nie jesteś „aktywnym” kibicem jakiegoś lokalnego klubu piłki nożnej?
wielu jest tu aktywnych kibicow i to nie ma nic do rzeczy ale widze ze dostrzegasz duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze zazwyczaj jest taka sytuacja jak np u mnie w firmie gdzie pracuje kierownictwo (ogolnie) oraz (technolodzy) itd siedza sobie w biurach odbieraja telefony buszuja po youtubie lub jak sie wchodzi to patrzysz a tu filmy ogladaja i dyskusja kwitnie i zgarniaja po kilka tys a pracownicy odwalaja cala robote przezucaja przez wlasne kregoslupy po kilka ton dziennie za grosze i odpowiedzialnosc takze wieksza jak cos spapraja oni po uszach oberwa przyklad z mojego zycia wziety ja nikomu nie zawiszcze nie zazdroszcze ale niech wszyscy zarabiaja w miare pracy(tak na marginesie 1 mln zl premi rocznej jaka dostal prezes firmy a pracownicy dostali fige z makiem)
Bylo sie uczyc i zostac prezesem.Jak cie ta sytuacja tak drazni to idz do prezesa i popros o podwyzke, albo zmien robote.Tak ten swiat jest zbudowany, ze jedni maja w h...... a inni nie maja nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, ze mieli go zlapac na lasso i zdjac z siodla.No to by bylo chyba najlepsze wyjscie, tylko kto u nas potrafi zlapac cokolwiek na lasso?
poczytaj chlopie wszystko jak chcesz sie wypowiedziec a nie cytuj wyrwanych fragmentow bo nie masz bladego pojecia o czym byla mowa i pierdoly piszesz zasmiecajac forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad ty sie urwales dzieciaku wyrywasz fragmenty rozmow co ty tu robisz wogole poczytaj cos do donca zanim odpisujesz nie smiec tutaj
Dziadku, zanim nazwiesz kogos dzieciakiem warto zapoznac sie z wiekiem tego kogos.Odnosze sie do cytowanych fragmentow, jesli nie wiesz co to znaczy to wroc do szkoly.Smiecisz to tutaj ty.
poczytaj chlopie wszystko jak chcesz sie wypowiedziec a nie cytuj wyrwanych fragmentow bo nie masz bladego pojecia o czym byla mowa i pierdoly piszesz zasmiecajac forum
Jakbym nie mial pojecia to bym sie nie wypowiadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrozum jesli jestes na tyle inteligentny ze cytujesz fragmenty a nie masz pojecia o czym mowa byla wszystko wyjasnilem(skad ci sie tam jakies lasso wzielo) a pozatym jak masz cos do powiedzenia to napisz swoje zdanie a nie wcinaj sie w rozmowe bo to niekulturalnie i niegrzecznie, widze ze jestes starszy odemnie wiec nie wiem skad u ciebie tyle dziecinady i sarkazmu to nie jest przedszkole.Nikt tu nikogo nie obraza, nikt nie krzyczy, trwa dyskusja w ty wyskakujesz jak filip z konopi cytujesz fragmenty rozmow i silisz sie na sarkazmy zastanow sie kolego troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.