Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zatrzymywać Się.


goorny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten temat był zawsze kontrowersyjny i wiem że wasze zdania będą podzielone. Jednakże proszę o kulturalną dyskusję moje zdanie jest takie. policjant nie powinien strzelać a biker nie powinien uciekać. wszystko by się skończyło na mandacie a nie pogrzebie i procesie.ale gybać to ja mogę............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był poprostu nieszczęsliwy zbieg okoliczności i uważam ze motocyklista niesłusznie zginął ,natomiast policjant wykazał sie odwagą strzelając, wiadomo jak jest u nas policjant nic nie może tylko gonic nawet jak przewróci przestępce przy zatrzymaniu ten go oskarża o napaść!! policji należą sie większe prawa jak w stanach najpierw walą z lufy potem zbieraja do worka a na końcu sąd dowala nieboszczykowi 300 lat odsiadki!Prawda taka że w polsce nie ma szacunku do policji a jak komus moto zaginie to płacz i lament pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia , a ja mam prawo jazdy od 6 lat - ale "rzadko" mi sie zdarza zatrzymywac na wezwanie policjianta Szczególnie kiedy w dłoni trzyma suszareczke Jesli miedzy nami motocyklistami jest przyzwolenie zeby do nas strzelali to A co do braku szacunku do policji - to najpierw trzeba sobie zasluzyc na szacunek !!!Podam przykład: w zeszłym miesiącu jakaś fran*ca porysowala mi furke, w miedzyczasie dostalem kilka sms-ow z pogrozkami (oczywiscie z internetu), do mojej dziewczyny ktos dzwonil z zastrzezonego numeru itd itp.Pojechalem na policje zglosic fakt uszkodzenia mienia i pogrozek na co pan policjant oczywiscie mial na wszystko ghotowa odpowiedz "jak tu robic zeby nic nie robic" - a wiec zasugerowal mi ze osoba ktora porysowala mi auto jest einsteinem i ze napewno nie da sie jej namierzyc w zaden sposob Wiec za co ich szanowac ? Za to ze motoru nie moge postawic na trawniku bo dostalem mandat 50 zł za niszczenie zieleni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gdyby kierowca jechał puszką a nie motocyklem też by wszyscy tak napier. na gliniarza. Dobrze zrobił. Synek jakby nie miał czegoś na sumieniu to by się zatrzymał i nikt by nie zginął. Niech wnioski wyciągną sobie wszyscy idioci jeżdżący motocyklami bez prawa jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, poza tym, nie rozumiem co jest takiego niejasnego dla ojca zastrzelonego (?!?!) przecież jest napisane, że koleś nie zatrzymał się przed blokadą Policji a nie do rutynowej kontroli- to chyba zasadnicza różnica ? Po to Policja ma pały i klamki żeby ich używać ! Wszyscy najeżdżają na Policję ale jak komuś zginie radio, samochód albo jakiś kark w pałę przywali to wtedy jest lament i kolejne nadawanie na "gliny"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda każdego życia, tym bardziej młodego chłopaka, który miał przed sobą tyle do zrobienia... Zgadzam się, że ludzie nie powinni umierać w tak młodym wieku, nie powinni umierać od kul, ale powinni stosować się do poleceń policji, zatrzymywać się na wezwanie itd. itd.Policjant, żeby móc skutecznie działać musi mieć możliwość egzekwowania od każdego tego, aby spełnił jego polecenie.To nie miała być rutynowa kontrola (wtedy nikt by nawet pałki nie wyciągnął), ale blokada dla schwytania groźnego przestępcy jadącego na motocyklu- oczekiwali motocykla z przestępcą a pojawił się młody chłopak, który nie zatrzymał się na wezwanie... ciekaw jestem jak Wy byście się zachowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem czy bys to samo powiedzial gdyby to byl np twoj brat albo kuzyn, tak dobrze zrobił ze zabil dzieciaka bo co? bo sie nie zatrzymal na kontrole jak bym zobaczyl badne gliniarzy to sam nie wiem czy bym sie zatrzymal kazdy reaguje inaczej moze wpadl w panike, wystraszyl sie co ty wogole piszesz dobrze ze strzelal do groznego przestepcy bo co zrobil? okradl wiejska hurtownie oni nawet nie mieli pewnosci czy to on powinni wziasc sie policji za dupe, dosc kurestwa traktuja ludzi jak smieci jak by kazdy byl winniy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brata sie nie wybiera jesli masz takie myslenie wspolczuje twoim bliskim, ale odnosnie komentarza co trzeba sobie myslec a moze spanikowal moze pomyslal ze mimo ze nic nie zrobil to i tak go zaraz na glebe walna pala po lbie wystrzelaja i po komisariatach beda przesluchiwac bo taka jest chora polska rzeczywistosc skad wiesz czy ty bys sie nie wystraszyl i tez nie zaczol uciekac ? moze by ci tez na sam taki widok siadla psycha i bys sie chcial ratowac ucieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przyjmijmy ze tak jest stalo sie tragedia ale powinna policja poniesc jakies konsekwencje przynajmniej poczuc sie do odpowiedzialnosci i wyplacic odszkodowanie moze nie az 800 tys ale chocby 100 cz 200 tys lub chociaz rodzine przeprosic a nie umywac rece w koncu on tez nie byl temu winien zbyt wysoka cena jak za głópote mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokutuje teoria o braku koniecznosci posiadania prawka. Przeciez i tak ZAWSZE sie zwieje a "durne gliny" nigdy przeciez "nie goniom motorof bo niemogom". Policja popelnia bledy - to tez sa ludzie. Ale nie mozna traktowac ich jako przeszkode na drodze do wlasnego szczescia. Prawa trzeba przestrzegac a nie wybiorczo dostosowywac sie do wygodnych przepisow i wrzeszczesc na okolo jakie to ma sie prawa w tym "podlym kraju".Obowiazkiem kierowcy jest sie zatrzymac na wezwanie policjanta, zolnierza, inspektora ruchu drogowego - chyba wszystko. Czasy gdzie polonezy staly w krzakach z rozstawionymi radarami minely. Teraz policja ma sprzet i dziala szybciej. To tez sa ludzie i w stresie podejmuja decyzje. Ten policjant myslal ze jedzie na niego przestepca i strzelil do niego. I tak jak ktos pisal wyzej. Jakby koles sie zatrzymal to dostalby 500zl mandatu i spokoj swiety, albo wrecz by mu powiedzieli zeby zjezdzal bo akcja jest. Zaloze sie ze na blokadzie nikt OC nie sprawdza. Tozsamosc i do widzenia.Dzis czytalem ze znowu policja strzelala to kolesia w puszcze ktory na "cyku" uciekal z kontrolujacym go policjantom. Oczywiscie ucierpiala opona bo tez napadu z bronia w reku w okolicynie bylo. Ale to glupota ludzi prowadzi do takich sytuacji.Z ciekawostek to skonczy sie za niedlugo uciekanie. Widzialem w TV ze policja zakupila specjalne siatki ktore zamontowane w poprzek drogi moga zatrzymac nawet samochod osobowy. Motocykl tez wpadnie w pajeczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.