Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FZS 1000 - tarcze hamulcowe


grzesiek_73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono doradcze ;)

Szykuję się do wymiany tarcz hamulcowych w moim FZS-ie 1000

Jak wiadomo ceny tarcz są yyyy delikatnie pisząc wysokie.

Na "alledrogo" znalazłem tarcze firmy "NG" ale jej nie znam.

I  tu pytania zasadnicze:

co one są warte? czy ktoś takie montował? czy może lepiej coś dopłacić i kupić bardziej sprawdzone?

Jak ktoś ma jakieś sugestie,rady lub ostrzeżenia (czego nie montować) to proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o używki w idealnym stanie i chyba trochę ryzykowne...

już kilka razy na używkach w samochodzie się naciąłem,

gwarancja rozruchowa z którą w prawdzie nie było problemu

3 razy wymieniałem chłodnicę na inną...

często dużo zachodu a w końcu kupowałem nowe :(

Ale gdyby się jakieś trafiły od kogoś z polecenia to nigdy nie mówię nigdy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono doradcze ;)

Szykuję się do wymiany tarcz hamulcowych w moim FZS-ie 1000

Jak wiadomo ceny tarcz są yyyy delikatnie pisząc wysokie.

Na "alledrogo" znalazłem tarcze firmy "NG" ale jej nie znam.

I  tu pytania zasadnicze:

co one są warte? czy ktoś takie montował? czy może lepiej coś dopłacić i kupić bardziej sprawdzone?

Jak ktoś ma jakieś sugestie,rady lub ostrzeżenia (czego nie montować) to proszę Wasze opinie.

Bez obrazy ale takie "cudo" to mozna do skutery max 125 zalozyc.FZS 1000 to nie skuter.Polecam TWR Lukas.Nie najtansze ale solidne.Zalozylem takie do mojej gtr.Na hamulcach  normalnie sie nie oszczedza no ale kazdy musi sam wiedziec czego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale takie "cudo" to mozna do skutery max 125 zalozyc.FZS 1000 to nie skuter.Polecam TWR Lukas.Nie najtansze ale solidne.Zalozylem takie do mojej gtr.Na hamulcach  normalnie sie nie oszczedza no ale kazdy musi sam wiedziec czego chce.

 

A co jest nie tak z NG? Bo jak widać w katalogach, produkują tarcze dedykowane dla dużych motocykli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z NG? Bo jak widać w katalogach, produkują tarcze dedykowane dla dużych motocykli.

Przypuszczalnie nieodpowiednie czy tanie materialy sa uzywane.Pare lat temu przyszlo mi hamowac w sytuacji pod bramkowej na takich  czy podobnych tarczach.Zakonczylo sie na tym ze od tamtego przypadku moge dwa razy w roku wlasne  urodziny odprawiac.Brojler chyba nie wierzysz w to ze ktos Tobie sprzeda Maybacha w cenie Malicha ;) no ale jak wspomnialem kazdy musi sam zadecydowac czego chce.Oszczedzanie czy bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się doczytałem że:

 

"Tarcza hamulcowa - odpowiednik części oryginalnej. Produkt pochodzi z fabryki hiszpańskiej firmy od 20 specjalizującej się w produkcji doskonałej jakości tarcz do wszelkich pojazdów jednośladowych. Ponad 30 znanych producentów pojazdów korzysta w swoich fabrycznych pojazdach z tarcz NG."

 

A to że jest coś super drogie to nie zawsze znaczy że jest super najlepsiejsze. ;) 

Jest jeszcze stosunek ceny do jakości.

Każda nowa marka początkowo jest tańsza aby zyskać klientów.

Kiedyś co Japońskie to było wielkie krowie g...o :blush: 

Później Koreańskie

Teraz Chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy byly zalozone tarcze w mojej kawie,ale po podobnym zajsciu 

(naglym hamowaniu) talerze nadawaly sie do wamiany  <_<  :)

Osobisty przyklad odnosnie fabrycznych tarcz.

13.Post.


 

No ale to jest tylko takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.

Tarcze fabryczne są BARDZO drogie i na ogół bardzo dobre.(widocznie "ktoś" w Twojej Kawie 1400 źle dobrał tarcze-po prostu są do lżejszych moto a powinni jednak zrobić tarcze dedykowane tylko do 1,4litra Które byłyby łokropieńsko nieprzyzwoicie drogie ale dałyby radę wyhamować załadowane moto bez uszczerbku na jej "zdrowiu" a tak ktoś zaoszczędził parę dolarków :) ) 

I w takim przypadku to Kawa jest za to odpowiedzialna a nie producent tarczy (mógłby wyprodukować większą)

Firma produkująca podzespoły na pierwszy montaż,

BARDZO pilnuje jakości, bo to jest potężny kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje niestety oryginalne tarcze hamulcowe w GTR i ZZR 1,4 są albo źle dobrane albo mają jakoś wadę konstrukcyjną bo bardzo często zdarza się że przy gwałtowny hamowaniu i potrafią się zdeformować od wysokiej temperatury:( a co do tarcz NG właśnie kilka moich znajomych użytkowników zygzaków zakupiło te tarcze i sobie chwalą lepiej jak oryginały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest oferta stała obejmująca wiele modeli motocykli. Mam w fajnych cenach tarcze z Lucasa, TRW i EBC.
W wielu motocyklach sa tarcze hamulcowe "kierunkowe" w sesie producent nawet w katalogu ASO ma rózne numery tarcz lewych i prawych.
Więc ta tarcza która oferuje jest zarówno do zastosowania po lewej i prawej stronie przedniego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używkami jest ciężko, sam szukałem. Na zapytanie jaka grubość tarczy, rzadko słyszałem odpowiedź ( komentarz w aukcji, jak na zdjęciu, tzn. na pewno były już sfatygowane). Kupiłem tarcze z NG i narazie nie mam zastrzeżeń, chociaż nie miałem awaryjnego hamowania. Z drugiej strony do mojej Babci to cieżko już coś kupić używanego w dobrym stanie.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.